Ochraniacze

jest cały szereg publikacji zespołu z Wrocka o wpływie różnego pola magnetycznego np. na komórki macierzyste u koni, do tego jest chyba dwie czy trzy pubki z tego roku porównujące różne derki z magnetycznymi, stosowanie krótkie 48h czyli właściwie do podważenia jeśli chce się mówić o działaniu terapeutycznym ( bo o takie siliły się wielkie zachodnie firmy od ochraniaczy magnetycznych😉) na temperaturę, krążenie powierzchownych tkanek. Różnic brak więc jak już wybierać plastikowe veredusy a wełnianki torpola... to wiadomo, że wełna jako jedyna będzie tu działać😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 sierpnia 2015 11:52
podlinkujecie proszę te publikacje dotyczące pola magnetycznego i derek?  :kwiatek:
sei wejdz w scholara google i wpisz magnetic field horses
tam będą też najstarsze publikacje z lat 89-95- dość ciekawe 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
04 sierpnia 2015 21:35
dziękuję, ogarnę sobie  :kwiatek:
Czy ktoś dopasowywał może ochraniacze do czapraka Schockemohle w kolorze butelkowej zieleni?  :kwiatek:
Właśnie upolowałam swój pierwszy komplet Professional's Choice.
Głupi to ma jednak szczęście - nie dość, że czarne i Lki to jeszcze taniej, niż jak ich szukałam parę miesięcy temu.
Niby niewiele ale 50 zł na ulicy nie leży...  😎
które z tych ochraniaczy

http://www.gnl.pl/ochraniacze-harry-s-horse-elite-r-grand-prix.html  Harry's horse Elite R grand prix

http://konik.com.pl/ochraniacze-ujezdzeniowe-dresazowe-dance-hkm    HKM Dance



te te tzw "podróbki veredusów"
Które wypadają mniejsze? Któreś cob jest bardzo małe podobno
Epikea, moja znajoma ma w stajni fulle HH na przeciętnego fulla i moim zdaniem są sporo na niego za małe.
A jak wypadają jakościowo? Które lepsze? Plus dla HH za podział na przody i tyły, ale nie miałam okazji ich macać. Będę wdzięczna za opinie, chciałabym któreś  nich wybrać  :kwiatek:
Rozmiarowo się dopasujemy bo jesteśmy typowym cobem (więc ewentualne fulle HH będą na pewno pasować), zastanawiam się tylko jak wypadną jakościowo
Czy miał ktoś styczność z tymi ochraniaczami lub firmą?  🙄 http://www.hooks.dk/produktsida/gamacher-for-xercise-equixpert/59867/59757/
Mam zamiar w weekend pojechać do hooksa (bo jestem blisko) i obejrzeć na żywo, "obmacać", ale firmy nie znam i nie wiem czy ryzykować kupnem. Choć w tamtym roku zakupilam tam oglowie również nieznanej mi marki i jestem zachwycona jakością.  😡
Będę wdzięczna za podpowiedzi. Albo może ktoś wie, widział gdzieś takie podobne, poleca fajne ujeżdżeniowe ochraniacze?
Dava   kiss kiss bang bang
13 sierpnia 2015 07:24
Musisz sobie pojechac i pomacac 🙂 te ochraniacze to nowosc, jeszcze malo kto mial je szanse kupic.
Hooks ma duz fajnych rzeczy w rozsadnych cenach, musisz macac  :kwiatek:
Czyli będzie trzeba pojechać, zobaczyc  🙄 tylko zastanawia mnie ten materiał od środka, jest jak taka siateczka. Jestem przyzwyczajona, zazwyczaj są jakieś mięsiste neopreny itd, czy takie siateczki nie obcierają? zapewne mają za zadanie lepsze odprowadzanie potu, czy coś, ale właśnie sie zastanawiam czy nie obetrze 🤔
Więc jednak zaryzykowalam i kupiłam hooksowe equixpert'y  😡 . Na żywo znacznie ładniejsze, fajny materiał, mocny rzep. Dodatkowo do każdej pary w pudełku siateczkowy worek  (zakładam, że do prania, aby pralka nie zniszczyła). Tylko długo siedziałam nad rozmiarami, między przodami mała różnica, natomiast tyły między M i L ogromna, więc jako, ze mój koń jest zawsze pośredni w tych rozmiarach tyły wzięłam M a przody L. Obym nie musiała zwracać  😜 Oby się sprawdziły 🙄
Dava   kiss kiss bang bang
18 sierpnia 2015 07:10
Wrzuć foty jak będziesz mieć  :kwiatek:
wracam dopiero za tydzień do PL  🤔 ale obiecuję, ze jak już nałoże na konia to cyknę zdjęcia i wstawie tutaj  😉
Cześć, czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakieś ochraniacze na staw skokowy? Nie wiem, może magnetyczne? Czy mają one w ogóle dobre działanie? Mam konia ze szpatem, chciałabym dmuchać na zimne niż ponownie leczyć - i na taki pomysł wpadłam, żeby jej zakładać ochraniacze na stawy skokowe na treningi, ale nie wiem czy jest sens.

Ewentualnie czy poleca ktoś jakieś ocieplacze, też na stawy skokowe, ew. jakieś na zadnie nogi, ale dłuższe, chciałabym zakładać na zimę do stajni, gdyż jak wiadomo zimą szpat będzie nam bardziej dokuczał.

Szukałam sama, ale nie znalazłam nic sensownego.
Proszę o pomoc 😉
Ja osobiście polecam ochraniacz z back on track i ocieplacz z np caballa.  😉 Ja dla mojego konia mam na staw nadgarstkowy - była kontuzja, staw był cały ale pozostał bliznowiec oraz praktycznie nie mógł zginać nogi. W zimę non stop nosi ocieplacz caballa z futerkiem boks/padok i ładnie się trzyma 🙂 W sezonie np. na noc nakładam z back on track, i myślę, że ma również korzystne działanie. Dzięki temu plus oczywiście ogólnie wprowadzony program lekkiej "fizjoterapii", maści koniu zakres ruchu nogi się powiększa, noga jest sprawna a bliznowiec jakims cudem powoooli zarasta, skóra się robi cieńsza.

Ale wracając do ochraniaczy. Wiem że z back on track na staw skokowy jest: http://zogala.com/sklep/ochraniacz-na-staw-skokowy-prawy-back-on-track-p-5814.html  i z caballa ocieplacz również: http://sklep.caball.pl/ochraniacze-i-ocieplacze/85-ocieplacz-na-staw-skokowy.html
Raczej nie do jazdy, tak czy siak polecam  🙄
za jakim typem ochraniaczy rozglądać się dla konia "specjalnej troski" pod względem ścięgien? Coś co podtrzyma, odciąży, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać... 😉  :kwiatek:
ae, ścięgna najlepiej trzyma owijka 😉
Olson dzięki,  tak dawno nie używałam owijek, że już zapomniałam o ich istnieniu  😂 dobrze zawinięty polar na podkładkach będzie ok? czy raczej uderzać w elastyczne?
ae, nie wiem jakiego typu kontuzje miał Twój koń, ale weterynarze często po konkretnych urazach ścięgien zalecają owijki elastyczne bardzo mocno zawinięte - z tym, że proponowałabym to skonsultować z lekarzem prowadzącym. 🙂
ae, ścięgna najlepiej trzyma owijka 😉



już kiedyś była mowa, żadne ochraniacze/owijki nie trzymają ściegien. Chyba ze naprawdę tak jak napisałaś, mocno zawinięte elastyki.
dramsunplugged ogromnie dziękuję za odpowiedź!
Dzięki za odpowiedzi, we wrześniu będę ściągać weta spoza Podlasia, żeby zrobił usg i powiedział jak pracować i jak chronić. Tak czy inaczej zawsze warto zebrać różne opinie 🙂
Hej, czy posiada ktoś z Was może kontakty z firmy Harry's Horse?
Kinia16322, miałam Memory Foamy, co chcesz wiedzieć?
Właśnie o te mi chodzi, chciałam się dowiedzieć jak u nich z wentylacja, potrzebowalam ochraniaczy na padok ale.sprawdzałam i noga po całym dniu jest sucha 😉
Myślałam nad kupnem ochraniaczy kontaktowych firmy York. Są sprzedawane w parach, więc pojawia się pytanie.
Jeśli na przody zamówię COB to na tylne nogi również rozmiar COB czy lepiej FULL? 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
29 sierpnia 2015 21:13
Na tyły rozmiar większe, czyli Full
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się