Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Haffek sama z poprzednim aparatem używałam podobnej Sigmy (model APO DG Macro co prawda, ale tę co wstawiłaś ma moje koleżanka), do zdjęć, które wymieniłaś się jak najbardziej nadaje, ale jeżeli masz budżet 900zł to nie lepiej kupić nowy ze sklepu? Nie wiem po ile teraz chodzą, ale model z aukcji chyba można dostać za +/- 700zł. Ja co prawda już teraz do Sigmy jestem trochę sceptycznie nastawiona, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy egzemplarz robi problemy :P


Raczej podobnie tez proponowalbym nowe szklo - skoro taka roznica cenowa - wtedy jest kalibracja Af (BF/FF) za darmo 😉



Zwracam się o pomoc do mądrzejszych i bardziej obeznanych ode mnie 😉:
Od jakiegoś czasu noszę się z myślą o zmianie mojego obecnego sprzętu na lepszy i bardziej przyszłościowy. Obecnie robię co mogę ze starą alfą200 i obiektywami manualnymi M42, więc znaleźć coś lepszego raczej nie będzie trudno 🙂. Tym razem chcę pójść w automatyczne ostrzenie bo to ułatwi mi pracę na 100-krotnie, jednak z zachowaniem tego co kocham w M42 - pięknego malowania i jasności. Na puszkę chcę wydać ok 2tys (absolutny maks 3) tylko zastanawiam się czy zostać u Sony czy może bardziej opłaca mi się zmienić system w tym przedziale cenowym. Jesli chodzi o obiektywy, to oczywiście tele, bo głownie poruszam się w tematyce jeździeckiej a jeśli przyjdzie mi chrapka na coś innego, to już raczej sama się z tym rozprawię. Przedział jaki mnie interesuje to ok 70-200 i min 2.8. Oczywiście jak najlepiej i najtaniej (takie rzeczy tylko w Erze 😉). Głownie rozglądałam się za Sigmami i Tamronami. Bardzo proszę o pomoc :kwiatek:



Ogolnie jezeli chcesz sie bawic nadal szklami M42 to proponuje albo cos z bezlusterkowcow,
albo Sony A lub Pentax. - poniewaz maja stabilizacje w body,a nie jak C i N w szklach.
Co do SOny (bagnet A) - ogolnie system juz malo jest rozwijany poniewaz SOny caly budzet przerzucilo w rozwijanie bezlusterkowcow (bagnet E) - wiec jezeli SOny musisz zastanowic sie w ktory bagnet wejsc, z Sony A nadal w sprzedazy jest starsza puszka A58 - amatarska ale calkiem dobre w fajnej cenie - szkla - sprawdz na cyfrowe.pl - sa czesto w fajnej cenie w stosunku do konkurencji, z tanszych bezlusterkowcow (bagnet E) jest A3000 - jest tania,ale ma dobra matryce - masz jeszcze A5100 i A6000 - ale mniejsze puszki - wszystko zalezy co CI bardziej pasuje.
Pentax - pasuja wszytskie stare szkla, uwazany za najlepszy system do szkiel M42 - najtansze przejsciowki sa, masz ostrzenie na nieskonczonosc, pomiar swiatla, potwierdzenie ostrosci, uszczelnione body, np. K-50 - czy nastepca K-S2, czy wyzszej puszki K-5II / IIs / K-3 / 3II.
Z bezlusterkowcow jest jeszcze Fuji - ale jest najdrozszy pod wgledem szkiel - choc czeste sa cashbacki u nich - jakosc wykonia moim zdaniem najlepsza.
System micro 4/3 (Olympus/Panasonic) - jezeli Ci nie przeszkadza troszke mniejsza matryca od APS-C (odbija sie to na głebi ostrosci) - to wart uwagi system.
Samsung - fajne puszki - niestety ostatnio Samsung Polska coraz bardziej olewa dzial fotografi :/
😉



mam do Was pytanie, możecie polecić jakiś aparat do 1300-1400 zł .  nie musi to być jakiś super profesjonalny sprzęt, taki na codzień ale żeby robił zdjęcia dobrej jakości


Moze Fuji X30 ?


ja bardzo żałuję, że nie ma czegoś 70-300 ze stałym światłem 2.8. bo 200 to dla mnie trochę za mało 🙁


Hehee z jednej strony moze tak - szkoda,ale z drugiej - jestem bardzo ciekaw ile razy po pierwszym wyjsciu z takim szklem bys znow je uzyla....waga takie szkla fizycznie przekroczylaby 3kg - nie mowiac juz o wymiarach 🙂
nawet teraz masz Sigme 120-300 F2.8 - ktora wazy juz 2,6 kg i ma rozmiary 112.8 x 271 mm  😉
Sigma 120-300 F2.8 ................ <3

muszę jak najszybciej sprzedać dom, bo absolutnie widzę ją podczepioną do C 1DX
jak już sprzedasz dom może ci jeszcze na 200-500/2,8 starczy 😉
Musti

1700zł to trochę za dużo, liczyłam że do ok 1300 coś fajnego się znajdzie  😉
skiepściłam na całej linii  🤔
Myślałam, że cashback nikona trwa dol końca lipca, a skończył się wraz z ostatnimi dniami czerwca  😵
Zatem przegapiłam a kilka eleganckich stówek zniknęło za horyzontem...

Miałam kupić Nikona D7100, a w ramach summer cashback Canona pan ze sklepu foto namawia mnie na Canona 70D a wraz z nim dostęp do  Adobe® Creative Cloud i Wacom Intuos Pro Tablet Small.  Same korpusy szaleńczo się od siebie nie różnią chiba. Już mam tak elegancko zlasowany mózg, że mi się już myśleć o temacie nie chce, ja już nic nie wiem  😵
buyaka,  mogę tylko powiedzieć, że obsługa canonów z linii XXD jest szalenie wygodna a tablety Wacoma podnoszą komfort pracy o nieskończoną-ilość-razy 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lipca 2015 16:14
buyaka, pomacaj który lepiej Ci leży w dłoni- to ważne. ja stałam przed takim wyborem jak kupowałam swój- Nikon D7000 czy Canon 60D, wybrałam Canona, jestem bardzo zadowolona 😉
Musti, dziękuję pięknie za pomoc 🙂 bawić się będę M42 jeszcze na pewno, ale bardziej pod kątem "bawić" - przyszłość wiążę jednak z cyfrówkami i lustrami. Moja praca niestety musi stać się szybsza, celniejsza i bardziej precyzyjna (konie rzadko jednak pozują 😉). Zabawę z M42 zostawię sobie do ludzi i portretów. Sport wymaga niestety innego sprzętu.
Sony przekonuje mnie tym, że z obecną puszką zawsze mi się bardzo dobrze pracowało. Jest strasznie intuicyjna. No i tak jak pisałeś - optyka w fajnej cenie w stosunku do konkurencji. Jednak C i N oferują znacznie szerszy wybór optyki co byłoby na pewno wyborem przyszłościowym, jednak ceny już kształtują się inaczej. No i co też już wspomniałeś - brak im stabilizacji w body, co ważne przy M42.
Mam mętlik w głowie  😜
m.indira   508... kucyków
29 lipca 2015 18:21
m.indira, Sigma 18-35 f/1.8  😁

ale to nie jest pod FX obiektyw....
witam
chcę kupić aparat, bo mój zwykły lumix padł na amen, tym razem chciałabym lustrzanke, celuje w canona lub nikona, co byście polecili na początek?? Aparat potrzebuje do zdjęć dzieci, koni, itd,  chciałabym żeby to był aparat na kilka lat, do robienia ładnych zdjęć, aaa i cena do 1500 za body i jakie obiektywy do tego polecacie??
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 lipca 2015 19:37
Lustrzaneczkę to bym Canonika 600D poleciła plus obiektywik Canon 18-135n bo jest w miarę uniwersalny
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 lipca 2015 07:07
[quote author=Facella link=topic=52.msg2396278#msg2396278 date=1437681736]
m.indira, Sigma 18-35 f/1.8  😁

ale to nie jest pod FX obiektyw....
[/quote]
O rany, faktycznie... Przepraszam, mój błąd 😡
Musti

1700zł to trochę za dużo, liczyłam że do ok 1300 coś fajnego się znajdzie  😉



To moze X20 - poprzedni model,albo XF1 - ale widze ze cena juz poszla do gory bo popyt nadal jest a juz chyba skonczyli produkcje ;/
szukaj czegos z sensorem min. 1/1.7 albo wiekszy np. 2/3 cala, unikaj 1/2.3, i cos z jasniejszym szklem



Miałam kupić Nikona D7100, a w ramach summer cashback Canona pan ze sklepu foto namawia mnie na Canona 70D a wraz z nim dostęp do  Adobe® Creative Cloud i Wacom Intuos Pro Tablet Small.  Same korpusy szaleńczo się od siebie nie różnią chiba. Już mam tak elegancko zlasowany mózg, że mi się już myśleć o temacie nie chce, ja już nic nie wiem  😵


Jak sie nie spieszysz to poczekaj jeszcze chwile az spadnie cena 70D - poniewaz 70D jest to polka ciutke nizsza od od polki D7100 czy K-3. - bez sensu placic wiecej.



Musti, dziękuję pięknie za pomoc 🙂 bawić się będę M42 jeszcze na pewno, ale bardziej pod kątem "bawić" - przyszłość wiążę jednak z cyfrówkami i lustrami.


Ciut tego zdania nie rozumiem  😲 moze chodzilo Ci ze przyszlosc wiazesz z obiektywami z AF 😉
Jak sie nie spieszysz z kupnem to poczekaj do PHOTOKINA 2015 - pokaza sie nowe modele  😀iabeł: i ceny poprzednich spadna 😉


witam
chcę kupić aparat, bo mój zwykły lumix padł na amen, tym razem chciałabym lustrzanke, celuje w canona lub nikona, co byście polecili na początek?? Aparat potrzebuje do zdjęć dzieci, koni, itd,  chciałabym żeby to był aparat na kilka lat, do robienia ładnych zdjęć, aaa i cena do 1500 za body i jakie obiektywy do tego polecacie??


Obiektyw to napewno jakis jasniejszy - jak masz zamiar zostac przy ciemnym kicie to tak samo jednak warto zostac przy porzadniejszym kompakcie - gdzie jasny obiektyw nadrobi wielkosc sensora 🙂
A czemu lustro? na bezlusterkowce nie patrzysz? w tej cenie masz fajny udany model Olympus E-PL5 (system micro 4/3 - ten sam bagnet ma Panasonic), maly, wygodny z (mom zdaniem) najlepszym silnikiem algorytmow JPG 😉
poczytaj/poszukaj opin:
-> http://forum.olympusclub.pl/forums/47-System-micro-4-3






Musti, w sumie to przez chwilę miałam zaćmienie umysłu, bo mi mózg się już zaczął lasować od nadmiaru informacji  😂
Zostaję przy Nikonie D7100. Kupuję jutro, pojutrze. Zastanawiam się, czy nie kupić go z kitem 18-105 i nikkorem 35mm
Jak się odkuję to kupię inne tele.
Szukam póki co grup wsparcia dla zainteresowanych heliosami i innymi starociami, bo tu już mam niemałą zagwozdkę  😵

Ja i te moje problemy egzystencjalne  😜 Gdyby nie to, że już mam bardzo mało czasu na zakupy, to bym sobie pokombinowała i posprawdzała co mi leży najlepiej, a tak...  🙄
Musti, w sumie to przez chwilę miałam zaćmienie umysłu, bo mi mózg się już zaczął lasować od nadmiaru informacji  😂
Zostaję przy Nikonie D7100. Kupuję jutro, pojutrze. Zastanawiam się, czy nie kupić go z kitem 18-105 i nikkorem 35mm


Zestaw fajny na start.

Szukam póki co grup wsparcia dla zainteresowanych heliosami i innymi starociami, bo tu już mam niemałą zagwozdkę  😵


Rozwin swoja mysl - co dokladnie chcesz wiedziec?
Zamiast nikkora 35mm myślę jeszcze nad 24mm f/2.8 D bo mają na stanie akurat używany...
I jak patrzę na ceny używanego nikkora 50-300 to też mi chrapka na niego rośnie  👀

A co do "bokehowych obiektywów", to właściwie nie wiem o co dokładnie pytać i jak dokładnie zbudować zapytanie coby było logiczne  😂
Czytam trochę o heliosach, cyclopach, revuetarach i innych soligorach i... nie wiem na który się zdecydować, który będzie się lepiej sprawował i jak właściwie dobierać te obiektywy, żeby było mniejsze prawdopodobieństwo wybrania czegoś niesprawnego.
O przejściówkach M42 i przejściówkach z soczewką (wypadła mi nazwa) i już wiem, że nic nie wiem.


Najgorzej, że muszę sprzęt przed wyjazdem kupić, bo na miejscu cała fotograficzna elektronika kosztuje... dwa/trzy razy tyle co u nas, a stare" wschodniosąsiedzkie" obiektywy są totalnie nie do zdobycia...  😵
A co do "bokehowych obiektywów", to właściwie nie wiem o co dokładnie pytać i jak dokładnie zbudować zapytanie coby było logiczne  😂
Czytam trochę o heliosach, cyclopach, revuetarach i innych soligorach i... nie wiem na który się zdecydować, który będzie się lepiej sprawował i jak właściwie dobierać te obiektywy, żeby było mniejsze prawdopodobieństwo wybrania czegoś niesprawnego.
O przejściówkach M42 i przejściówkach z soczewką (wypadła mi nazwa) i już wiem, że nic nie wiem.


Jezeli chodzi o m42 - widze ze bardzo sie na nie nastawiasz - wiec z gory Ci mowie - przejsciowka z soczewka to jak dla mnie tragedia :/ poza tym akurat N i C nie sa najlepsze do szkiel m42 - bardziej polecam bezlusterkowce - a szczegolnie w dluzszym ostatnio czasie polecany system Fuji (przy okazji genialne JPGi robia), jezeli m42 do lustrzanek to jak najbardziej system Penataxa - przejsciowki za grosze doslownie, masz i ostrosc na nieskonczonosc, pomiar swiatla i potwierdzenie ostrosci oraz stabilizacje - poniewaz Pentax posiada stabilizacje w body. - to tak zebys wiedziala.

Wrajac do szkiel - tu masz troche rozmowy o szklach M42 -> link1 , link2 ,
tu masz/znajdziesz troche sampli zrobionych ze szkiel m42: link1 , link2

Jak juz znajdziesz szklo ktore Ciebie interesuje - wpisz w google: flickr.com Nazwa_szkla - a znajdziesz pelno sampli a takze dyskusje na ich temat (tak samo duzo mozna wyciagnac z dyskusji na stronie dpreview) 😉

PZDR
A dlaczego C gorsze do m42 poza stabilizacją? W szufladach jeszcze jakieś pamiątki po Practice się walają więc któryś raz zabieram się za kupno przejściówki do C70
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 sierpnia 2015 16:41
Musti,
Zostaję przy Nikonie D7100. Kupuję jutro, pojutrze. Zastanawiam się, czy nie kupić go z kitem 18-105 i nikkorem 35mm
Jak się odkuję to kupię inne tele.


buyaka, kupuj i foć! Będziesz moim recenzentem, też nad takim zestawem myślę. 
A dlaczego C gorsze do m42 poza stabilizacją? W szufladach jeszcze jakieś pamiątki po Practice się walają więc któryś raz zabieram się za kupno przejściówki do C70


moze zle napisalem ogolnie to do N sie odnosilo, w C juz lepiej - choc jak wspolmnialem sa lepsze aparaty do m42.
W C oprocz tego ze nie masz stabilizacji - nie masz potwierdzenia ostrosci - chyba ze kupisz drozsza przejsciowke (ok100zł - zalezy od jakosci), pomiar swiatla - wielu moich znajomych musialo wprowadzac korekty. i jest jeszcze mikroregulacja AF - ktora czasem sie przydaje.  😉

Kilka linkow jeszcze odnosnie m42 - moze komus sie przyda: link1canon-board, link2 canon-board , M42-pdf , m42-fotografowac
buyaka, ja Kupiłam ten kit dwa lata temu 🙂 ok ale z czasem chce sie więcej :-)
Tu takie średnie zdjęcie zrobione tym zestawem (nie mam na telefonie innego zdjęcia)

Tutaj body d7100 z sigma 200 mm
sobie czasem myślę, że powinnam spuścić z tonu i kupić co wpadnie w łapki. A tak mam ciśnienie, żeby kupić jakieś ciekawe combo, bo jak już wyjade to nieprędko się dosprzętuję  🤔
Chociaż, śmiechem żartem, to i (moim zdaniem) niegłupie zdjęcia wychodziły zwykłym Nikonem D40 i kitem 18-55

Musti, chciałabym jakiś zabawowo-intrygujący sędziwy obiektyw. Będę mieć nikona, więc chyba nie mam innej opcji aniżeli korzystanie z M42...
Zastanawiam się teraz nad konkretnym obiektywem po prostu  😉 Buszowałam na stronach nikonowo-heliosowo bokehowców, większość takich zestawów daje mega efekty.

kamkaz, dzięki za odzew  :kwiatek: A z Sigmą jak się nikon dogaduje?

Lotnaa, nie pomagasz  😂
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 sierpnia 2015 20:23
buyaka, pewnie Ci bardziej namieszam, ale z m42 rozważ freestylera. Mają go smartini i juliadna, wrzucały do twórczości foto efekty. Ja jestem zachwycona 😉
Facella

Orientujesz sie ile kosztuje taka przeróbka?

Bo gosciu ktory to robi nie podal ani ceny :/ - niby gdzies podal jak zrobic - ale tez nie moge znalezc:
-> https://www.facebook.com/PalecwnosieCameraWorks?fref=photo
buyaka,  jak kupowałam sigma to czytałam wszystkie testy zrobione na d7100 i wychodziła z najlepszymi ocenami. Ja ja uwielbiam ale jednak do portretów czy zabawa w studio jest za duża. Teraz zamówiłam 85 mm f 1.4. Czekam aż dojdzie ale juz sie nie mogę doczekać :-)
Musti, wystarczy do niego napisać. Cena zależy od tego jakie szkło ma zostać przerobione i czy dysponuje się swoim do przeróbki, czy chce się też kupić obiektyw.
Kryzysu egzystencjalnego część: tele

używany ale kondycyjnie fajny Tamron SP AF 70-300 F/4-5.6 Di VC USD za 1000pln
używany Nikkor 70-300mm z takim samym światłem ale D ED za 500-650pln lub z VR za 1100pln
używany (tak ku urozmaiceniu  :hihi🙂 Sigma 50-200/4-5.6 DC OS HSM Nikon za jeszcze-nie-wiem-ile-plnow

przepraszam, że tak męczę swoją osobą  😡
ale mi już mózg wybuchnie niedługo od ciągłego zastanawiania się co bardziej przyszłościowe jest :bum:
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 sierpnia 2015 20:41
Bierz Nikkora VR. Miałam w łapach, bardzo fajne szkło.
Ewentualnie możesz dołożyć pięć stów do Sigmy 70-200/2.8
ja bym sigme chętnie przygarneła, ale nie widziałan nigdzie żeby stała ponizej 1600zl  👀

edit: a nie, śmignęła mi jedna przed oczami, z tym że 10letnia  👍
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 sierpnia 2015 21:34
Niestety, odkąd wycofali ją z produkcji, używki poszły mocno w górę  😕 pamiętam jak stały po 1200-1300, ehh...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się