Bryczesy

kamila25, ja zwężałam  🙂
Jak się umiejętnie zrobi zaszewki, to wszystko jest cacy.
wczoraj oddałam swoje euro-stary z wstawka flex do zwężenia 😉
Właśnie chyba najlepiej będzie zaszewkami je zwęzić 🙂
Moon, zaszewki masz z tyłu czy na przodzie bryczesów ?
A jeśli mogę się zapytać ile was taka przyjemność kosztowała ?
kamila25, z boku.
Ja dałam do zrobienia mamie 🙂
kamila25, z boku.

Ja chyba też zrobię te zaszewki z boku 🙂

Ostatnio trafiłam na bryczesy Euro Star z serii s-line może ktoś je miał i napisze czy warto je kupić 🤔
kamila25 - ja mam dwie pary z tej serii, różne modele. Jeden z cienkiego materiału, z karczkiem, model a'la klasyczne cavallo, drugie z grubszego, wyższy stan, ale prosty. Te grubsze są na mnie za duże (40, jak kupywałam nosiłam ES 170, a tak normalnie 34-36, teraz nosze 38), mam je już 3 lata ciuram non stop, poza upałami w lecie, bo jednak trochę za grube, za to super na zime, wiosna/jesień/chłodniejsze dni w lecie też dają rade, bo materiał jest oddychający. Są przeboskie, kupiłam je jako nówki za szalone 35zł z myślą "najwyżej sprzedam", ale jak wsiadłam, to nie chciałam oddać za nic, mimo, że z tyłka mi leciały na potęgę przy chodzeniu  🤣 Mimo ciorania non-stop wyglądają jak nówki sztuki, tylko metki się sprały, są to jedne z moich ulubionych bryczesów. Te drugie, cienkie, mam jasno-szare, więc są raczej "do lansu", z resztą, obecnie się w nie nie mieszcze od jakiegoś pół roku  😕 Też są boskie - leżą podobnie jak stary podstawowy model ES-a, są prawdopodobnie z dokładnie takiego samego materiału. Kupiłam używane, ale w super stanie, sama ich mocno nie tyrałam, ale nic się z nimi nie dzieje, super były na lato. Materiał w tych cienkich jest dość elastyczny, w tych grubszych wydaje mi się nieco mniej, ale nie miałam jak przestestować z racji rozmiaru 😉 W obu modelach są trzymające, wyglądające na niezniszczalne leje. W tych cienkich wygląda się przebosko, nawet jak się jest takim beztaliowym kołkiem jak ja  😁
Jak masz opcje - kupuj! 😀
Dramka - a czy masz może do polecenia miejsce gdzie zwężasz w Wawie? Mam kilka par bryczesów które wymagają poprawek ale boję się je oddać do pierwszej lepszej krawcowej więc będę bardzo wdzięczna za info  :kwiatek:
keirashara, dzięki za odpowiedz i chyba jednak je kupię 🙂
hej, ja mam takie pytanie.
Czy polecicie mi jakieś dobre bryczesy, by wytrzymaly troche hm...najlepiej dwa lata albo i dluzej, cena pewnie bedzie duża jak mają tyle wytrzymać. A i chodzi mi o pewniaka jak to będzie duża kwota.

Jeżdżę codziennie po dwa konie (prawie codziennie, bo czasem się lonżuje bądź coś wypadnie). Bryczesy powinny wytrzymać codzienne treningi i być wygodne i nie obcierać. Dużo ludzi chwali Pikeur'y, ale na taka cene to jakby mi się gdzieś przetarly bądź podarly podczas użytkowania, w jakimś krótkim czasie to ja podziekuje za takie coś :P.
Dworcika   Fantasmagoria
31 lipca 2015 12:00
Szukaj Dainesów. Nie do zajechania, o rozdarcie trudno i są super ultra wygodne.
Jakie macie oświadczenia z bryczesami HKM?
Wczoraj zauważyłam, że moje FairPlaye po 4 latach wyglądają, jakby były ażurowe na tyłku 😡 I szukam czegoś w okolicach 300zł, chętnie z podwyższonym stanem.
Takie mi w oko wpadły:
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Bryczesy-damskie-Zurich/1208
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/odziea-jea-dziecka/bryczesy/bryczesy-z-pea-nym-lejem/bryczesy-damskie/bryczesy-hkm-premium-silicon.html
blackstones - jak dla mnie absolutnie niezniszczalne są eurostary 😉 Jednak jeśli chcesz coś z niego niższej półki cenowej, to szukaj marki Global, ale nie HKM Global, tylko samego. Mam takie w kratke już 6 lat, z początku je nieco oszczędzałam, ale gdzieś od 4 tyram dość intensywnie. Lej nie jest taki milusiński jak kiedyś, ale dalej trzyma, nieco w kolanach się wyciągneły, ale dalej są w bardzo dobrym stanie. Bardzo je lubię, dałam za nie 150zł za nówki. Dwa lata na spokojnie by wytrzymały.
Jakie macie oświadczenia z bryczesami HKM?
Wczoraj zauważyłam, że moje FairPlaye po 4 latach wyglądają, jakby były ażurowe na tyłku 😡 I szukam czegoś w okolicach 300zł, chętnie z podwyższonym stanem.
Takie mi w oko wpadły:
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Bryczesy-damskie-Zurich/1208
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/odziea-jea-dziecka/bryczesy/bryczesy-z-pea-nym-lejem/bryczesy-damskie/bryczesy-hkm-premium-silicon.html

ja mam HKMy z serii Lauria Garrelli o takie - http://dobry-kon.pl/opis/7817563/bryczesy-hkm-laura-giarelli-toskana-fiolet-36.html z tym że kupiłam je w grudniu zeszłego roku jak jeszcze były w GLN na przecenie za 175zł, one mają właśnie taki trochę wyższy stan i "karczek" z tyłu
z lejem w hkm szału nie ma, użytkowane są zwykle raz w tyg, czasem rzadziej i lej już mi się leciutko kulkuje ale nie jest przetarty ani mocno zniszczony, ot w dotyku w miejscach największego tarcia da się wyczuć trochę takich nierówności, ale materiał jest fajny, rozciągliwy dopasowujący się ale nie wydaje mi się, żeby na stałe się rozciągał
mogę potem dodać zdjęcia w razie potrzeby

jeśli nie zależy ci na tym żeby był to hkm, to kupiłam ostatnio jeansowe fair play z tym nowym lejem (twoje chyba miały ten dawny co podobno był kiepski bardzo) i jak na razie są świetne, elastyczne i wygodne, też kończą się w okolicach talii więc chyba można uznać to za podwyższony stan? były i chyba nadal są za 245zł, zdj jak chcesz to też mam 😉
dziewczyny, ogłoszę się i tutaj, (CIACH)

Nie ma ogłoszeń na forum! Sio do działu Ogłoszenia



[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie na forum
ZygZakowa dzięki :kwiatek: Ostatecznie zdecydowałam się na Pikeury w okazyjnej cenie 😉 I mam nadzieję, że przez najbliższe kilka lat nie będę musiała kupować nowych bryczesów  🙂
Ktoś może używał bryczesów ES model Scarlett Mix ❓
Dziewczyny, pomocy  :kwiatek: :kwiatek:
Jak York Neli wypadają z rozmiaówką? Na stronie sklepu wymiar w pasie w tym modelu dla rozmiaru 36 to 64 cm, w innych jest trochę więcej. Ja aktualnie  mam w pasie 68 cm (wg sklepu jest to rozmiar 38), a wszystkie spodnie które noszę są 36, 38 luźne i wiszą na tyłku. I mam zagwozdkę, większe, czy mniejsze.
Wg mnie York wypada standardowo, ja bym brała swój rozmiar.
Czy w Polsce można kupić nowe bryczesy toptex?  :kwiatek:  Nie mogę ich namierzyć w żadnym internetowym sklepie 🙁
a jaki rozmiar i kolor potrzebujesz? 😉
A możecie przybliżyć ten Top Tex?

Bo ja znalazłam, że Top Tex to firma produkująca materiały różnej maści, widziałam też rękawiczki Top Tex, producent Horsehouse  😲
Ma ktoś z was bryczesy Equilline ? Jak wypadają rozmiarowo ?
Klami - wydaje mi się, że dość standardowo, tylko są nieco krótkawe. Jak nosiłam 34/36 to 36 equiline były idealne, a że są dość rozciągliwe, to z 2-3kg więcej też się mieściłam 😉
edit: Ja mam wąskie biodra i zdecydowanie equiline nie zostawiły luzu w tym obszarze, więc w sumie można uznać, że ciupke mniejsze wypadają.
A czy ktos probowal letnie bryczesy z decathlonu z siateczka?
Klami u mnie Equiline 38 tak samo jak 38 Pikeur, ale słyszałam że te mniejsze rozmiary są węższe w pasie  😉 (mam xiumin x-grip)
keirashara, delirium, dzięki. 😉
A czy ktos probowal letnie bryczesy z decathlonu z siateczka?


czy mogłabyś podać mi link do nich? ciekawa jestem cóż to za nowość a nie mogę znaleźć ich na ich stronie 😉
A ja kupiłam takie:
http://www.decathlon.pl/bryczesy-damskie-riding-id_8086601.html
Ale jeszcze się nie wypowiem, bo miałam jedną jazdę w nich 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się