Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 lipca 2015 11:51
Wojenka jak zwykle fantastyczne , oglądając tak w wątku zdjęcia , które wstawiasz , to nie wiem czy widziałam kiedyś lepsze foty  z wyścigów, to nie są zwykłe pstryki , ale świetnie przemyślane kadry , przy których można naprawdę poczuć się jak na torze , są ciekawe, a w każdym widać emocje co jest właśnie najlepsze  👍
Ja wstawiam portret jaki wczoraj udało mi się zrobić , miło będzie usłyszeć jakieś słowa krytyki, rady co mogłabym poprawić itp. 😉
patid1220,  mnie osobiście nie pasuje ta plama cienia na końskiej twarzy, do tego jest tam wyraźnie zielony zafarb. Poza tym tak generalnie to co jest jaśniejsze wydaje się nam bliższe i skupia bardziej wzrok. w tej konfiguracji grania jasne/ciemne - ja w pierwszym rzucie oka widzę głównie końską dupę. ustawiłabym jednak konia bez tej plamy na pysku i przyciemniła zad - bo za bardzo wyłazi ze zdjęcia. Ale generalnie kadr mi się podoba, jest ładny.

Wojenka, nie znam nikogo, kto tak pięknie łapie emocje i detale. masz po prostu to sławne "oko" artysty i "widzenie" takich rzeczy. ja bym przeszła obok i nie zauważyła 😉

i mam streeta. oj warunki na mój zestaw to już nie były... stanowczo.

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/p480x480/11760268_1005909659441229_7942200828229653608_n.jpg?oh=7c0318a9dcb24375a2dd127ba87d1c62&oe=56564D46[/img]
Isabelle, dosłownie parę minimetrów więcej u góry :P
macbeth, haha, też to widzę 😀 ale chłopak tak wywijał a jeszcze chciałam koniecznie złapać ten krzyżyk, że nie dałam rady 😀 i tak większość mam rozmazaną, bo już za ciemno dla mnie było. A do tego jak on wywijał to trafienie w opcji makro na 300 mm w ten cholerny krzyżyk i w moment kiedy będzie fruwał.... co chwila uciekał mi z ostrości 😀
Wojenka
Świetne, co jedno - lepsze! uwielbiam Twoje wyścigowe kadry 🙂
Isabelledziękuję  :kwiatek: właśnie próbowałam ją ustawić , ale ślepce gryzły , ona uczulona więc zdjęcia trwały 5 minut , to był jedyny moment gdzie na chwilkę pozowała, mnie osobiście ten cień na twarzy się podoba , ale zad chyba zaraz poprawię , mam jedno zdjęcie gdzie próbowałam coś z tym pokombinować ale nie podoba mi się  😀 zaraz się wezmę do roboty i wstawie efekty 🙂
edit. wstawiam zdjęcie, tak lepiej ?
patid1220, znaczy, ja to tylko tak na czuja mówię, jak ja bym to zrobiła. albo zniwelowałabym ten cień zupełnie, albo pociągnęłabym go w bok, żeby zakrył i szyję. ale co jedno wstawiasz to lepsze, kciuki trzymam, żebyś utrzymała takie świetne tempo rozwoju 🙂
Isabelle dziękuje  :kwiatek: :kwiatek: nie potrafię niestety zniwelować tego cienia , może następnym razem uda się cierpliwie ustawić Sabinkę  🙂 wiem ,że stałam w martwym punkcie, przez to , że nie robiłam praktycznie żadnych zdjęć, teraz dopiero coś ruszyło i staram się robić zdjęcia lepiej, zwracam uwagę na więcej rzeczy , a przede wszystkim nie zachwycam się każdą swoja fotą tylko patrzę się na nią pod kątem co mi się w niej nie podoba, co by można było poprawić  😀
Wojenka - prosze, wstawiaj nam tu czesciej swoje fotki, kocham wyscigi, a Twoje fotki po prostu zachwycaja  😍
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 lipca 2015 21:55
Dzięki serdeczne, jest to dla mnie duża motywacja do dzielenia się tym co robię.
Wojenka, dziel sie, dziel! Masz fantastyczne oko, technike i wyczucie smaku. Kazde twoje zdjecie z wyscigow jest poprostu swietne.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 lipca 2015 20:58
przyłączam się do zachwytu nad zdjęciami Wojenki  :kwiatek:

Isabelle, zdjęcie jest ładne, ale jakbym je oceniała ze "streetowej" perspektywy (od razu mówię, że żadnym ekspertem nie jestem, to po prostu mój ulubiony rodzaj) to jest do kosza. bo zupełnie nic nie pokazuje. mamy gitarę i mamy chłopaka (? to po dłoniach). pokaż szerzej, więcej, pokaż miejsce w którym gra, ludzie może jacyś na niego patrzą? może on się do Ciebie uśmiechnie? dlatego trzeba być blisko, chociaż nie mówię, czasami można za to oberwać. ale przeważnie, uśmiech załatwia sprawę 😉

ja mam takie. poza wszelkim trójpodziałem



coraz więcej radości mi sprawia fotografia koni 🙂
m.indira   508... kucyków
29 lipca 2015 21:59
patid1220 myślę że chodziło o zazielenienie cienia na ganaszu i szyi, ja bym dodała inne kadrowanie i taką obróbkę np na jaką sobie pozwoliłam przykładem;


Isabelle, zdjęcie jest ładne, ale jakbym je oceniała ze "streetowej" perspektywy (od razu mówię, że żadnym ekspertem nie jestem, to po prostu mój ulubiony rodzaj) to jest do kosza. bo zupełnie nic nie pokazuje. mamy gitarę i mamy chłopaka (? to po dłoniach). pokaż szerzej, więcej, pokaż miejsce w którym gra, ludzie może jacyś na niego patrzą? może on się do Ciebie uśmiechnie? dlatego trzeba być blisko, chociaż nie mówię, czasami można za to oberwać. ale przeważnie, uśmiech załatwia sprawę 😉



o, czyli to ma jakies kryteria? cholerka. Byłam święcie przekonana, że street to po prostu wszelakie zdjęcia ludzi na ulicach. mam jeszcze trochę zdjęć "szerszych", ale właśnie upodobałam sobie takie detale. Wielkie dzieki za uświadomienie!

drugie Twoje foto uwielbiam i ubóstwiam, żyłki! w pierwszym natomiast usunęłabym huśtawkę. Jakoś kompletnie mi nie gra taki kawał drewna.

kompletnie sie nie odnajduję w BW kadrach (no ta, jakbym w kolorach się poruszała jak weteran :wysmiewa🙂, ale foty Wojenki i Maddie mocno motywują, żeby ugryźć czarno białe zdjęcia. no to mam KOZĘ.

[img]https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/s720x720/11755089_1606765662938919_351551372153837583_n.jpg?oh=e79bf32554d671a668ca7b7c9ab2683e&oe=563D899E[/img]
madmaddie te kadry dużo lepsze niż końskie z poprzedniej strony. Mnie też do streeta ciągnie najbardziej, ale robić zdjęć w tym jeszcze nie umiem 🙂

Isabelle dla mnie ta koza jest przeostrzona, przez co nie wiem na czym wzrok skupić, czy na tynku, czy na futrze... kozę jako całość na samym końcu postrzegam 🙂 Za to zdjęcie z oknem z poprzedniej strony... bardzo mnie urzekło.

Dorzucam swój wyścigowy kadr 🙂

Isabelle, dla mnie MEGA!!! właśnie dlatego że wszędzie ostro, faktura sierści, faktura ściany... no takie zdjęcie mogłabym powiesić na ścianie🙂😉 świetnie Ci to bw wyszlo!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 lipca 2015 20:22
madmaddie te kadry dużo lepsze niż końskie z poprzedniej strony. 

które? te z pierwszego postu?

Isabelle, mnie też ta huśtawka nie gra, ale kompletnie nie umiem mazać 😉 koza fajowska 🙂
Isabelle a masz może kozę w kolorze ?
m.indira  :kwiatek: rzeczywiście ta obróbka lepsza od mojej  🙂
Na sportowo 😀





monisiaxp - najbardziej mi się podoba pierwsze boooo......się w kadrze ładnie linia z piłkarzy ułożyła.
Trochę mi brak głowy ostatniego zawodnika w głębi kadru ale i tak jest super.

Wróciłam z krótkich wakacji z Heliosem.....mam chyba ze dwa ujęcia które mogę chyba bez wstydu pokazać. Reszta niestety do kosza 🙁

szemrana - Dziękuję 🙂 Własnie mi też, mogłam skadrować niżej to by im też nóg nie ucieło 😀 Ale skapnęlam się dopiero w obróbce 😀
Wybiera się ktoś w sobotę do Sopotu na cross? 🙂 Ja planuję i kompletnie nie wiem, jak się do tego zabrać 😁
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 sierpnia 2015 07:33
Małe próby kwiatków ( ma ktoś pomysł co to może być? )

Kastorkowa Niecierpek gruczołowaty. Po zrobieniu zdjęcia mogłaś go wyrwać i spalić  😀iabeł:
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 sierpnia 2015 08:07
Tego od groma rośnie u nas nad mniejszymi rzekami, ładne to to, zawsze mi się podobało. Aż tak z nim źle?
Kastorkowa  Jest gatunkiem inwazyjnym. Podejrzewam, że już na stałe zadomowionym w naszej florze, bez cienia szans na jego pozbycie się.
A wracając do zdjęć, to oba kadry centralne, niezbyt ciekawe.

szemrana świetne! bardzo plastyczne zdjęcie. Reszta zdjęć nieostra, czy jakiś inny problem techniczny z posługiwania się heliosem?
Reszta ? Ostra jak z tą ostrością trafiłam 🙂 ino artystka jest do d.....y.
Mało ciekawie wyszły
A ja nadal walczę z Heliosem, uwielbiam jak ten obiektyw maluje.  😍




to ja wbijam z makro, obiektyw helios+ pierscienie <3 bawie się tym od niedawna i bardzo czesto niestety niewyrabiam koordynacja reka-oko xD niestety mam wrazenie ze od kiedy chce robic makro wszystkie owady gdzies sie pochowały....
edit, zmniejszylam foty .. 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się