M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

safie tylko ta północ niefajna. Wiesz mieszkanie, jak mieszkanie zawsze można się doczepić 😉 ale to też kwestia lokalizacji, samego osiedla, jakości użytych materiałów do budowy tego mieszkania i pewnie paru jeszcze innych czynników m.in. ceny, sąsiedztwa itd.
Ja jednak wolę usytuowanie południowo-zachodnie. Tak mam u siebie i jestem b.zadowolona. Fakt że mam mnóstwo zieleni zacieniającej stronę południową, plus obrośniętą winogronem werandę więc nie mam patelni. Mamy taki klimat że tych faktycznie ciepłych dni to wcale nie jest aż tak dużo w ciągu roku więc ja jestem w stanie "przetrawić" kilka dni upałów, dla kogoś innego może to być nie do przeskoczenia.
to bardzo zależy od tego co jest "za płotem", ci o których piszę, muszą poczekać aż im coś urośnie, ale i tak są na górce i świeci na maksa.
Ja nie chciałam mieszkań od zachodu, ogólnie lubie mieć słońce rano, w południe, potem już nie. Ale większość ponoć wybiera mieszkania zachodnie 😉

Raany policzylam ile kasy trzeba na kuchnię łazienkę podłogi i ściany czyli tyle by się wprowadzić. Hardkor 😉 można by przyciąć sporo na kuchni ale nie chce zaraz znowu kupować, chce juz docelową. Będziemy żyć bez szaf 😉
escada, no jest hardkor. My nie policzyliśmy takich rzeczy jak płyta k-g, kable i inneychrzeczy których nie widać, a być muszą
Wyszło 30-40% więcej niż planowaliśmy 🙁
Polecam łazienkaplus - dobre ceny mają
U mnie na osiedlu też zachód lepiej schodzi, ale sąsiad z na przeciwka, który ma identyczne mieszkanie jak nasze ubolewa, że nie wybrał wschodu - bo od 13 do 17 ma w mieszkaniu ukrop, temperatura do 30 stopni. A ja w tym czasie cziluję się w cieniu na ogródku - jakos to poranne słońce nawet w upały nie jest w stanie tak bardzo rozgrzać mi mieszkania, z resztą zazwyczaj wtedy mnie nie ma. Nie zniosłabym powrotów do rozgrzanego mieszkania i patelni w ogródku aż do wieczora, a tak to mam chłodno i jeszcze słońce się odbija od okien mieszkań na przeciwko i świeci bezpośrednio do mieszkania, więc jest jaśniej niż rano 🙂
Co prawda mam sypialnie od zachodu, ale tam są rolety antywłamaniowe & inny blok i drzewa przysłaniają słońce późniejszym popołudniem.
Ale północnego wschodu/zachodu za nic bym nie brała - u nas na osiedlu są własnie takie mieszkania i słońce do nich dociera przez jakiś miesiąc w roku,wyłącznie wcześnie rano bądź późnym wieczorem i to też w zależności od piętra > otoczenia, jak jesteś nisko a blisko są inne bloki lub drzewa to w ogóle nie masz słońca, nigdy.
safie mieszkanie dla mnie takie sobie-  raz, że właśnie ta kuchnia przy pokoju, a dwa, że przy takim metrażu to już naprawdę warto by zmieścić dwa kibelki 😉 no ale ja to jestem fanką dwóch kibelków nie od dziś, wiem, że nie wszyscy podzielają moje zdanie na ten temat 😉
Hiacynta dokładnie o tym pisałam z tym słońcem. Dwa kibelki to jest to!
A ja w swojej mikro rozmiarów ruinie, po trzech miesiącach dupybladej wymieniłam ekipę  😵
Mojemu mężu siadła na mózg dobroć i wypłacił zaliczkę. To by było na tyle.
safie mi sie nie podoba 😀 Ale szczerze, nie wiem dlaczego. Nie rozumiem za bardzo tego pomieszczenia przed przedpokojem, i jak na taki metraz jest malo "sprytne". Mam mieszkanie 65m, i majac dodatkowe 10 chcialabym nawet mikro lazienke w sypialni i garderobe. Albo cos a'la spizarko-pralnio-graciarnio-garderobe 🙂 Choc z drugiej strony pomieszczenia sa na tyle przestrzenne, ze fajnie by bylo to zachowac.
Ja właśnie policzylam większość drobiazgów ale zawsze coś wychodzi dodatkowo. Chciałam lecieć na najtańszym sprzęcie, ale teraz podoba mi się juz co innego i zazwyczaj jest droższe. Jak się dopielam do projektowania kuchni dokładnie takiej jak chce to już same meble 700 więcej :/ no nic, szafy sobie poczekają i tyle, bez sensu zrobić pół kuchni żeby mieć szafy w sypialni. Bez sensu kupić panele 5 zł taniej a zaraz mieć zjechane.
My szukaliśmy paneli o klasie ścieralności minimum AC4, chcielismy AC5 ale nie było AC5 w takim wzorze jak nam odpowiadał.
Mamy takie Egger Dąb Arlington i są super.
Brudu nie widać, a już ze trzy osoby pytały co to za deska 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 lipca 2015 14:57
Hiacynta, w obecnym mam łazienkę i osobno wc + schowek, ale układ jest taki, że większość to przedpokój i nawet nie ma jak poprzestawiać ścianki, żeby to zmienić  🤔wirek:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
30 lipca 2015 15:10
escada ja od 2 miesięcy trzymam ubrania - trochę w szafie materiałowej, trochę w walizkach. Przyzwyczaiłam się  🙂
Powoli do przodu i wszystko będzie 😉
A nie ma co iść po taniości bo jednak panele czy kuchnię robi się na lata.
Yegua my szukamy czegoś w szarosciach, trochę do wyboru jest w cenie ok 25 zł metr, ale w kwestie jakościowe będę się dopiero wczytywac. Potrzebuje na salon i sypialnie, korytarz robimy w kaflach.
escada, szarości jest teraz sporo na rynku. Ja bardzo niekaflowa jestem, więc mamy panale wszędzie oprócz łazienek. Za to kafle są  drewnopodobne.
Przygód okiennych cd. Dzisiaj kolega zauważył, że największe drzwi są krzywe :/ Uszczelka jakaś dziwna i pewnie będzie zaciekać. Reklamujemy! Nazbierało się trochę tych usterek. Jutro ma się z nami kontaktować wykonawca okien.  😀iabeł:

Z pozytywów to w tym tygodniu będziemy mieli stelaże pod ocieplenie i pewnie ocieplimy 🙂 Mamy już zewnętrzne parapety. Teraz w kolejności będą szły ściany wewnętrzne z bala + k-g na sufit na antresoli oraz żywica na podłogę w piwnicy. Szanse na wprowadzenie się w tym roku są marne, ale żyję nadzieją. Nie uśmiecha mi się opalać dwóch domów (w tym jeden teściowej 😉).
Czy ktos z was remontowal kiedys lazienke pod katem osoby starszej? Chodzi mi najbardziej o namiary na polskich producentow udogodnien w rodzaju np. krzeselka do kabiny lub poreczy. Poszukujemy tez kibelka, ktory ma polke i nie robi "plum" 😉 Dodam, ze lazienka jest mikro i miesci kibel plus mala wanne i pralke otwierana u gory. Babcia chodzi sama, ale musi sie wesprzec np. wstajac. O czym jeszcze pomyslec robiac projekt?  👀
Pandurska, o tym żeby zastąpić wannę prysznicem z krzesełkiem. Korzystałam z takiego (było w wynajmowanym mieszkaniu) i bardzo sobie chwaliłam gdy miałam 40 stopni gorączki i ledwie powłóczyłam nogami. Pani teraz jest sprawna ale za kilka lat może mieć większy problem z poruszaniem się. Przemyślałabym też kwestię pralki. Przy tych ładowanych od góry trzeba się czasem nagimnastykować żeby wyjąć coś ze środka. Może pralka ładowana normalnie, jakiś mniejszy model. ale stojąca na wysokości wzroku, tak żeby nie trzeba było się schylać czy kucać. Pod spodem będzie miejsce na wiaderko, jakąś miskę itp.
abre Wlasnie myslimy o takim prysznicu! Pytanie, gdzie taki dostaniemy? A babcia niestety starej daty i ze wsi. Wlacza pralke 2 razy w roku piorac firanki i reczniki. Reszte jedzie w rekach i nie da sie przekonac  🙄 Niemniej jednak dzieki za pomysl!
Pandurska, może przekona babcię pomysł na pralkę z trybem prania ręcznego?

Krzesełka i poręcze znajdziesz u producentów sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Wystarczy wpisać "krzesło prysznicowe" w google. Na pewno na forum zrzeszających ludzi niepełnosprawnych znajdziesz opinie dotyczące tego sprzętu.
To, z którego ja korzystałam, wyglądało jak zwykłe plastikowe składane krzesło, tylko że bez nóg. Było przykręcone do ściany. Normalnie siedzisko było podniesione, w razie potrzeby opuszczało się je. Wyglądało niezbyt estetycznie ale zdawało egzamin.
abre To nie taka babcia niestety. Z lodowki korzysta, bo musi i ma pochowane pelno sprzetu z czasow PRL po szafkach, "zeby sie nie zniszczyl"  😂. Pralka jest w domu na takiej samej zasadzie. Natomiast wiem, o jakim krzeselku piszesz, bo w klinice byly takie same w lazienkach. Poszukam w takim razie w sklepach z wyposaz. dla niepelnosprawnych!
Pandurska, najistotniejsze są dobrze przemyślane (i super zamocowane!) poręcze. Najlepiej jest mierzyć wszystko... konkretną osobą. Dokąd sięga, jak by pomagała sobie przy siadaniu/wstawaniu, ile potrzebuje miejsca na swoją przestrzeń ruchową.
Pralka nie powinna być na wysokości wzroku, najlepsza by była taka z lekko pochyłym bębnem, do wysokości serca. To też jest problem. Nie tylko schylanie się, siadanie, wstawanie, ale też podnoszenie rąk powyżej linii serca. Obciążające i groźne przy (prawdopodobnych) kłopotach z systemem krążenia.
halo, słuszna uwaga. Ja miałam raczej na myśli wyświetlacze na wysokości wzroku takiej naturalnie pochylonej głowy ale nie umiałam tego ubrać w słowa.
Mam pytanie łazienkowe. Czy na powierzchni 3,8 m2 można wcisnąć wannę, pralkę, sedes i umywalkę? Ma ktoś tak? Z prysznicem raczej wszystko się zmieści, ale ja tak bardzo marzę o wannie 😉
Podepnę się, co prawda nie z mieszkaniem a z pokojem bo planuje go wyremontować.
Pytanie mam właściwie o kolor na ścianach, to bardzo słoneczne pomieszczenie.
Cały dzień mam słońce i moje żółte ściany nie są już takie intensywne.
Wymyśliłam sobie błękitny ale czy on mi nie 'wyblaknie'?
Druga opcja to biały i ciemna podłoga w drewnie. Nie mogę się zdecydować.
Dobrze myślę, że całe białe pomieszczenie będzie się zdawało większe?  👀
Blue, zależy od wymiarów. Prawdopodobnie się da. 😉
Mi też zależało na wannie, więc rozumiem. Co prawda swoją łazienkę, podobnej powierzchni, powiększałam. Teraz mam 4,5 m2 i na środku bardzo dużo miejsca operacyjnego. Ale w pierwotnych wymiarach też się wszystko, co wymieniłaś, mieściło.
Dzięki za zasianie ziarenka nadziei 😉 łazienka prawdopodobnie będzie miała wymiar 238x161, ciężko zmienić ten wymiar, może w przyszłości. Jedyne co mnie boli, to sedes obok pralki, trochę mi się to niehigieniczne wydaje, ale w końcu bez przesady, w toalecie przecież spuszcza się wodę a rzeczy z pralki wyjmuje w kilka sekund 😉
Sedes obok pralki lepszy jak obok umywalki. Mi bardzo zależało właśnie na tym, żeby toaleta a umywalka były na przeciwległych ścianach i jak najdalej od siebie.
Biorąc pod uwagę ze bakterie i tak lecą dużo dalej niż 2 m to żadna różnica gdzie będzie kibel w tak małym pomieszczeniu. A co zamieszczenia to da się bez problemu ale raczej nie unikniesz kibla kolo pralki i umywalki 😉

Wzięliśmy się za szczegółowe planowanie, w weekend zaczynamy kupować armaturę i agd. Nie wierzę  🏇
Blue, zależy też jak masz umieszczone drzwi i jak duża ta wanna Ci się marzy. Pralka może mieć 50cm szerokości a może i 70, tak samo i umywalki są różne. Nasza łazienka ma podobny wymiar, tylko jest bardziej w kwadracie, takie mam wrażenie, ale te 160 na pewno ma, może i jest mniejsza od Twojej. Wannę mamy, jak dla mnie, całkiem sporą, umywalkę też dużą, do tego kaloryfer przy podłodze co ogranicza trochę przestrzeń. Pralka stoi w kuchni, ale jakby była mniejsza to spokojnie dałoby się poustawiać tak, żeby zamieściła się w łazience obok umywalki, nie przy kibelku i wielkiej ciasnoty nie będzie. Kombinuj z rozmiarami wanien, pralek, umywalek, zmieścić się zmieści 😉
U nas równo rok do oddania mieszkań, ale już teraz musimy przedstawić architektowi plan, bo wprowadzą nam od razu zmiany żebyśmy nie musieli burzyć ścian.

Mamy wstępny projekt, ale chętnie posłucham rad 🙂

Mieszkanie prawie 85m, duża sypialnia 19m, mała sypialnia 12,5m, salon z kuchnią 37m, łazienka 6,5m, wc 2m.
W planach 2 dzieci i wydzielenie z salonu mini sypialni dla nas, ale to za sto lat. Dlatego m.in. kuchnia przeniesiona w stosunku do pierwotnego rozkładu. Dodaliśmy garderobę w małej sypialni i szafę wnękową przy wejściu do mieszkania. Wrzucam plan oryginalny i zmieniony wg naszego pomysłu, ale może ktoś coś wymyśli mądrego? Mamy czas do 20 sierpnia.




Dzionka Super to wygląda 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się