Cytaty

madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 marca 2015 21:55
O ty, którego tak często, nieśmiały, nachodzę

O, ty, którego tak często, nieśmiały, nachodzę - aby być z tobą,
Kiedy razem idziemy, albo siadam przy tobie, albo przebywam w tym samym, co ty, pokoju,
Tak niewiele wiesz o tym elektrycznym subtelnym ogniu, co igra we mnie z twojego powodu.

Walt Whitman

"Są tacy, co zostają w domu, i tacy, co odchodzą. Zawsze tak było. Każdy może sam wybrać, ale musi to zrobić, póki jeszcze czas, i w żadnym razie nie rozmyślić się."
Dolina Muminków, Tove Janson
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 maja 2015 15:01
co tam? 😉

"Fale podchodzom blisko i cofajom sie. Od fal sie idzie dużo nauczyć! Co by sie stało, jak by fale niy falowały? Wszystko odchodzi. Niy do sie wzionć fali do rynki. Abo pedzieć do morza "Przestoń się ruszać!". Ni ma żech aż taki gupi."

"Nudy żech sie zawsze boł bardzij niż śmjerci."


Z. Kadłubek "Listy z Rzymu"
"Pasje są po to, abyśmy mogli odpocząć od przymusu odnoszenia sukcesu. Pasja jest działaniem samowzmacniającym się, jest wartością samą w sobie. W realizowaniu pasji, droga jest celem."
"Życie w micie" Wojciech Eichelberger, Beata Pawłowicz


" W szaleństwie moim odnalazłem zarazem i wolność, i bezpieczeństwo. Wolność samotności i bezpieczeństwo niezrozumienia. Bowiem ci, którzy nas rozumieją, biorą w niewolę część nas samych."
Gibran Khail Gibran

"Po czwarte nauczyłem się, że niektórzy ludzie są na zawsze, a niektórzy tylko sporadycznie i że nie mam żadnego wpływu na to, kto będzie na zawsze, a kto od czasu do czasu..."
I. Karpowicz

"Przychodzę z daleka. Z miejsca, gdzie "Czy mogę coś dla ciebie zrobić?" oznacza: "Przepełnia mnie lęk. Czy mogę zostać z tobą? Nie zostawiaj mnie!" Złość znajdowała tam wyraz wyłącznie w uprzejmym uśmiechu. Powstrzymywane łzy spływały do mojego wnętrza: gorący prąd, który szukał sobie ujścia poprzez moje gardło lub wtapiał się w żołądek. Naczynie, wypełnione po brzegi zmartwieniami, których nigdy nie ubywało. Tak bardzo tęskniłem za kimś, kto by mnie nie oceniał, że nie miałem już odwagi spojrzeć komukolwiek w oczy. Słowa, które mogłyby mnie zbliżyć do innych ludzi, przestałem wypowiadać nawet w moich myślach. Dłonie, które pragnęły dotykać, stały się sztywne i zimne jak obcęgi, a skóra, tak bardzo tęskniąca za dotykiem, wbrew sobie unikała wszelkiej czułości.

Zwątpienie odgrodziło mnie od świata niczym czarny mur. A jakby tego jeszcze było mało, zacząłem znęcać się nad sobą w jeszcze inny, dużo bardziej bolesny sposób. Winiłem samego siebie za własne przygnębienie. Trwało to latami. Dzień za dniem czyniłem sobie wyrzuty z powodu wszystkich moich nerwic. Poniżałem siebie, karałem, skazywałem na piekło doskonałości pod hasłem: to be the best or not to be... Odbyłem wielką podróż. Nie wiem jednak, czy posunąłem się w niej choćby o mały krok naprzód. Czasem mam wrażenie, że ta niezwykle długa droga, którą podążałem, okazała się okręgiem. Ilekroć drogę tę obierałem, wracałem niezmiennie do punktu wyjścia, który za każdym razem wydawał się leżeć coraz niżej.

Coś jednak uległo zmianie: nie jestem już swoim wrogiem. Mam dla siebie coraz więcej sympatii. Czasami naczynie przepełnia się, a łzy płyną mi po policzkach, ale nie palą już mojego żołądka ani gardła. Często zdobywam się na odwagę spojrzenia ci prosto w oczy, aby zobaczyć w nich ciebie zamiast moich fantazji na twój temat. Czasem moje ręce nie stają się sztywne. Czasem też nie boję się zaufać pieszczotom. Bicz doskonałości stopniowo ustępuje miejsca poczuciu humoru neurotyka, godzącego się na własną niedoskonałość i nie bojącego się odkryć przed światem."

Bruno-Paul de Roeck




sei   . let's grow old together & die at the same time .
18 sierpnia 2015 20:23
czytam teraz między innymi Jacka Piekarę zbiór opowiadań "Świat jest pełen chętnych suk"... sporo jest do cytowania  😁

na początek:
Prawdziwą kobietę, kobietę z krwi i kości, charakteryzuje dbałość o detale. Nie musisz być Antonio Banderasem. Bądź sobą i miej styl. (...) Miej styl - zawsze to powtarzam. Jeśli masz styl, uchodzi ci płazem wiele rzeczy, które robione bez stylu są tylko żałosne.
I tak to już jest, przyjacielu. Tak naprawdę, one chcą ciebie tak samo, jak ty ich. Wymagają jednak jednego: byś przez moment je zainteresował. (...) Byś słuchał, kiedy one mówią i mówił, kiedy one chcą słuchać. To takie proste.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się