wina ;)

Nie lubie Was! Właśnie nie wytrzymałam i zeszłam do sklepu po orzechówkę 🙂 Teraz delektuje się drinkiem! Rewelacyjny 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 czerwca 2014 21:36
Pauli, masz znizki na Cristala? 😎 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
05 czerwca 2014 23:11
JARA,
Cristala akurat nie mamy, ale np. Dom Perignon 😉
Zniżki mam na wszystko i to bardzo fajne, aż grzech nie próbować różnych szlachetnych trunków 😎
Jak ktoś jest fanem win różowych to polecam wino Portada. Półsłodkie, lekkie, no bajka. Po nim już żadne inne różowe mi nie smakują.
Kochani, nie znam się na winach totalnie, jestem z tych którzy wypiją wszystko co ma procenty i jest słodkie  😁 jednak potrzebuje zakupić dobre wino wytrawne w podzięce dla osoby siedzącej w alkoholach poważniej... i najlepiej żeby nie kosztowało fortuny... jesteście mi w stanie pomoc? Dziękuję z góry!  :kwiatek:
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
15 września 2014 12:51
Moniqa
Wszystko zależy od tego, co dana osoba preferuje, czy mają to być wina z nowego świata, mniej skomplikowane i lżejsze, czy jednak konkretne, eleganckie z Francji czy Włoch, no i ile chciała byś przeznaczyć 😉
Pauli ma całkowitą słuszność, wszystko zależy od upodobań. Ja mogę podzielić się informacją, co mi bardzo smakowało i chętnie kupiłabym cały karton: https://www.frisco.pl/pid,40507/n,RIBERA-DEL-DUERO-Montevannos-Roble-2009/stn,product
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 sierpnia 2015 07:07
Poszukuje dobrego wina, musze kupić zamiast kwiatów na ślub. Półsłodkie, polecicie coś?
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
06 sierpnia 2015 18:27
JARA,
Trochę mało szczegółów takich jak cena czy kolor, ale celuj w Gruzję, mają dużo dobrych, uniwersalnych win.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 sierpnia 2015 20:07
Czerwone wino, cena do 50zł i zdecydowanie bardziej półsłodkie.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
07 sierpnia 2015 19:49
Moim zdaniem Gruzja, polecam np to:
https://winezja.pl/wino/pirosmani
albo to, półwytrawne ale mojej niewinnej (😉) żonie bardzo smakuje
A ja poszukuje dobrego białego półwytrawnego wina w cenie do ok. 35 zł. Takiego lekko orzeźwiającego na wesele w lecie.
Gewürztraminer, za te pieniądze znajdziesz naprawdę fajnego
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
10 marca 2016 14:09
Horsiaa
Szukaj chilijskiego lub nowozelandzkiego sauvingnon blanc, jest łatwe w odbiorze, lekkie i orzeźwiające, na lato rewelacja!
ja kocham miloscia wielka argentynskie Cosecha Tardia. Biale, slodziuchne, orzezwijace. W Polsce da sie kupic, sprawilam rodzicom na swieta  😉
A ja za Bordeaux z Bordeaux  oddam duszę  😀iabeł:
Lubiłam zawsze Carlo Rosii z tańszych, ale w Niemczech nie mogę ich znaleźć. Ratuje mnie niemiecki "czerwony kapturek" polecam. 😍
O tak, czerwony kapturek jest cudowny. 😜
haha to pozdrawiam znad niego  😅
Szukam dobrego wina do 100 zł. Musi być czerwone, wytrawne, ale jednocześnie minimalnie delikatne. Najlepiej pochodzące z Hiszpanii,Portugalii etc. w każdym razie nie z Francji na pewno. Jesteście w stanie polecić coś konkretnego? :kwiatek:
Z Hiszpanii rodzaj wina  czerwonego ktory moglabym polecic to tzw. tempranillo, zazwyczaj pochodzacy z regionu la Rioja albo Ribera del Duero. Moje ulubione to Entrelobos 2016 z Viñedos Singulares. Polecam tez praktycznie wszystkie wina katalonskie. Nie wiem jak z cena na polskim rynku, ale nie powinny to byc krocie.  😉
Z Rioji moi rodzice bardzo lubią, także dobry trop, dziękuję. :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 kwietnia 2018 13:19
Potrzebuję pomocy, nie piję alkoholu i kompletnie nie znam się na winach, ale znajomi rodziców mają 50 rocznicę ślubu i do prezentu chciałabym kupić jakąś dobrą butelkę czerwonego wina( o ile dobrze kojarzę słodkie lub półwytrawne).
Czy możecie coś podpowiedzieć cenowo najlepiej do 100/150zl
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 kwietnia 2018 11:48
Ja podpowiem tylko - nie kupuj słodkiego, jeśli nie jesteś w 150% pewna 😉 Słodkie wina są bardzo specyficzne i większość ludzi albo je kocha, albo nienawidzi.. półwytrwane jest znacznie bezpieczniejszą opcją  🙂 Ale takich drogich nie pijam więc nie podpowiem. U mnie w rodzinie wszyscy zachwycają się tym: https://www.winawloskie.pl/papale-primitivo-di-manduria-/
Graba.   je ne sais pas
20 kwietnia 2018 12:49
dokladnie, slodkie czerwone to chyba tylko wina fortyfikowane...? ogolnie baardzo ciezko cos podpowiedzieć, moze gdybys miala chociaz jaki rodzaj lubia to juz mozna cos podpowiedzieć, bo generalnie to ciezko doradzic tak na oko, bo kazda odmiana jest calkiem inna.
Zwykłe tanie fresco już jest bardzo dobrym winem. Jednak z tego co się orientuje to bardzo dobre sa gruzińskie wina.
A próbował ktoś Montepulciano D'abruzzo? Czerwone wytrawne,włoskie.Idealene do mięsa,serów.
Cabernet Sauvignom z Chile też jest świetne.Oczywiście wytrawne.
Jeśli chodzi o czerwone, to miłością wielką kocham Malbec. Szczególnie to z alpaką na obrazku ;-)
Z białych lubie riesslingi, zawsze wchodzą 😉
Ja o winie to lubię czytać przede wszystkim. Takiego fajnego bloga znalazłem CIACH aż przyjemnie poczytać o różnych szczepach wina i innych tego typu rzeczach 😀

Ładna próba spamu.
Ale nie u nas.
Vissenna Mod

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Spamowanie.
serio?  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się