KOTY

Moja ruda małpa w upały też mniej je, zazwyczaj zjada w nocy, chociaż całe dnie spędza na nagrzanym balkonie albo śpiąc na fotelu. Dzisiaj ustrzeliłam Omlecika na porannym balkonowaniu 🏇









Pozdrawiamy z rudą 💃
maiiaF, drobne podobieństwo widzę :P Mój żre bezproblemowo, co rano jest darcie japy, że taki wygłodniały niby po nocy.


budyń, a co to, bliźniaki? 😁 moja jest gdzieś spod Opola, to chyba Wasze okolice? 😀 Ruda żre właśnie wieczorem i w nocy i nad ranem budzi mnie wskakując wszędzie gdzie się da, bo niby taka głodna... Ale jakby schudła trochę to by jej nie zaszkodziło 🤣
maiiaF, kurcze, blisko, ale mój z Wrocławia :P
O, i mam lepsze foto, teraz to bliźniaki 😁 klik
budyń, ee, dla mnie na tym ostatnim to najmniej podobnie wyglądają 😁 moja ma krótszy pysk. Ale jak zobaczyłam to drugie to przez moment myślałam, że ktoś tu obfocił moją Kokoszkę 😀 nawet znalazłam jakieś foty z czasów kociątka jeszcze u hodowczyni, na jednej załapał się jakiś inny rudzielec i już myślałam, że naprawdę są rodzeństwem z Twoim 😂
Słuchajcie, co robicie z trofeami wojennymi kota ? Co noc mam przynoszoną mysz albo ryjówkę do pokoju  🙇
kolebka, a chociaż martwe? Moje i pół żywe przynosiły więc od tamtej pory na noc nie mają okna otwartego.
My zbieramy zwłoki (szufelką) i wyrzucamy do śmietnika.
xxagaxx różnie, kiedyś za myszą która ożyła goniłam ja i trzy koty 😀 w ogóle mam traumę, bo kiedyś wynosiłam mysie zwłoki szufelką, a one nagle ożyły i zeskoczyły  🤔wirek:  nigdy nie wiem czy są juz martwe do końca...

Btw, chwalisz swoje koty za polowanie 😀 ? bo takie opinie też czytałam w necie...
kolebka, nie, jestem raczej złą panią. Jak widzę że z czymś idą to biegnę żeby im zamknąć drzwi przed nosem  🤣 Jak już któregoś zastanę ze zwłokami to pogłaszczę, ale muszę mieć pewność że to już są naprawdę zwłoki. Jak z ptakiem wrócą to mam ochotę je zamordować. 3 ptaki uratowałam, bo jak ryknęłam to kot wypuścił. 

Moje zwierzęta o ile nie dokonują konsumpcji to się nudzą i zostawiają. Sama kiedyś goniłam mysz i nornicę po chacie a te 3 wywłoki spały w najlepsze. I od tamtej pory jak idę spać, kot albo zostaje w domu albo na dworze. Mają gdzie się schować jakby podało. W dzień dzięki bogu jakoś mniej polują.
Moja kotka niewychodząca, ale poluje 😎 na wszelkie owady 🤣 chwalę ją wtedy bardzo, w tym roku w domu nie użarł mnie żaden komar, a zawsze byłam głównym obiektem ich działań 😀 i much zdecydowanie mniej w domu, same plusy! 😁
My juz 7 dni po przybyciu malej do nas.  Dzis wyniose kuwete z sypialni i calkiem ja zlikwiduje, zostanie tylko jedna duza. Koty bez najmniejszych oporow od pierwszego dnia korzystaly z obu kuwet na zmiane, wiec jedna xxxlll im wystarczy 🙂 Miski maja oddzielne ale tez jedza razem, znaczy na zmiane. Lucy wyjada Maji kittensowe zarcie z sypialni, Maja wyzera Lucy w kuchni karme dla doroslych zwierzow ogoniastych...    Co do Majuchy to pod wzgledem jedzenia mam najlepszego kota na swiecie ( odpukac!) Je wszystko! Kazde mieso, kazda mokra karme, pije mleko i smietanke tlusta, pije olej, kocia trawke wcina jak spaghetti 😀 I nie bardzo ja interesuja suche chrupensy. Jest diablem wcielonym, bo wlazi wszedzie, boi sie odkurzacza i jest mruczacym taranem... Chodzi nam po glowach, kladzie sie na twarz i mruczac zasypia, majac nas gdzies...
Co do Lucy to Lucy po 3 dniach chowania sie i fuczenia zaczela normalnie chodzic po mieszkaniu, jednak cos sie w niej zmienilo... Co prawda je karme mokra w postaci pasztetu i je wiecej, to jakos mam wrazenie, ze w ciagu kilku dni kot "stal sie dorosly". Nie chce sie bawic juz zadnymi zabawkami, ani polowac na rzucane jej smakolyki.  Nie bylo w domu zadnych bijatyk, czy przepychanek, jedynie pofukiwania i mala dostala kilka razy z lapy w leb od Lucy. Nie mniej jednak Lucy nadal sie boi Majuchy. Podchodzi do malej, wacha ja, mala sie odwroci w jej strone, Lucy ucieka. Leza niedaleko siebie na podlodze, do misek przychodza razem i poki Maja nie odwroci glowy w strone Lucy jest ok, jak tylko maja odwroci glowe w strone Lucy, ta ucieka. Mam nadzieje, ze to tez sie z czasem zmieni.
W weekend bylam w sklepie stacjonarnym (6km ode mnie) bo w promocji mieli saszetki, dzielnie wzielam  po 20szt. saszetek i puszeczek, kocie miski, zabawke dla kota i nieszczesna sucha karme... moja druga polowka obleciala wszystkie suche karmy w sklepie i przyniosla jedna z najwiekszym % miesnym (byle czego nie kupuje, wie, ze im wiecej miesa tym lepiej 😀), w domu dopadlam sie do skladu... i po miesie byly inne % kktore mi sie niestety juz nie podobaja ale trudno, wymieszam to z inna sucha i napewno od nastepnej potrzeby kupna karmy bede juz zamawiac przez internet, bo oba zoologi spadly na psy!
Niedawno pojawila sie u mnie nowa w zoologach nowa firma robiaca fajne miseczki i akcesoria dla kotow AniOne, fajna firma, ma fajne mmiseczki dla kotow, nie mowiac o tym, ze jedne z tanszych! fajne, mocne zabawki dla kotow, choc tu juz o taniznie nie bardzo mowic mozna i widzialam maja tez bardzo fajne  lozka, spanka,  budki dla kotow, tansze niz inne na polkach, a wydaja sietak samo wytrzymale, niektore tez wygladaja lepiej i sa pomyslowe ( budka dla kota w ksztalcie mega wielkiego trampka) 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 sierpnia 2015 17:50
Moje też są niewychodzące, a jak widzą coś większego latającego, nie daj losie ĆMĘ to dostają jakiegoś amoku i sajgon się robi nieziemski. Nie wiadomo co wtedy łapać. Czy koty czy to co stoi na półkach. 😁

zelka2303, Z tą kuwetą ostrożnie. Bezpieczniej by były dwie. Moja Ruda zaczęła polewać wokół kuwety (wykluczyliśmy przyczyny zdrowotne, mocz ok). Okazało się, że to behawioralne było. Postawiliśmy drugą kuwetę w miejscu, gdzie nie ma szans zaczaić się na Mańkę (lubiła zaczajać się przy wyjściu z wc na nią i później goniła) i teraz jest ok. Wolę dmuchać na zimne i ostrzec. Nie wiem jak inni kociarze z forum, ale znam wiele przypadków kiedy jedna kuweta nie wypaliła i musiała być druga po dokoceniu się.
ja nie kociara, to nie wiem, nie bijcie  :kwiatek:
czy kotom można podawać arthroflex? ten psi?  :kwiatek:
Notarialna u mnie od rana jedna kuweta stoi i na chwile obecna nie ma problemow. Kuwety malej nie wyrzucam, wiec wiec ( odpukac) gdyby co to zaswsze mozna ja dostawic.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 sierpnia 2015 23:23
E., Psich leków lepiej nie podawać. Poczytaj sobie o zatruciach chociażby psimi kroplami na kleszcze. To zupełnie inne dawki i stężenia składników. Nie ryzykowałabym.

zelka2303, Dokładnie, zawsze lepiej mieć w pogotowiu 🙂
O 1 w nocy obudziło mnie piszczenie kota (Czarek piszczy, a nie miauczy). Wstaję nieprzytomna, paczam - oo znowu mysz na podłodze, obok siedzi kot z bardzo dumną mina...  🤔wirek:
E., Psich leków lepiej nie podawać. Poczytaj sobie o zatruciach chociażby psimi kroplami na kleszcze.


no i tu jest właściwei problem, że część psich podawac można, np. fiprexy
advantiksów nie wolno
także nie zawsze jest tak jak mówisz, że psi lek szkodzi kotom, zależy jeszcze który preparat
stad moje pytanie o konkretny preparat  :kwiatek:
🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 Umre z moimi ogonami... Wylysieje, osiwieje, ciagle cos! Dzis glaskalam Lucy (Jeden z tych momentow, kiedy kot Lucy podchodzi i chce byc kilka sekund glaskany) i zobaczylam lysy plac pod pysiem, na szyi...  Nie zauwazylam, zeby sie jakos mocno myla, czy wylizywala. Odstawilam jej suche chrupki, te ktore kupilam nowe dla kittensow i te ktore dostalam z hodowli ( je wcina juz tydzien).  Bede pilnowac kilka dni i odstawie karme sucha dla kittensow, Maja wcale nie tyka suchych chrupkow, wiec z reki bedzie dostawac troche rano o ile bedzie chciala i zobaczymy. Jak pojawi sie drugi plac albo ten powiekszy, to znaczy,  ze nie wina karmy ale.. stresu, chociaz kurcze nie ma zadnych walk, laski chodza obok siebie, milosci nie ma jakiejs wielkiej i Lucy sie troche boi malej ale to nie jest tragedia. Leza obok siebie, jedza obok siebie, wiec az tak duzy stres tez to nie jest ( miski mam w kuchni i w sypialni, same ida do tych samych misek i jedza obok siebie). Dzis nawet sie ganialy chwile ( biegaly za soba z sypialni przez salon do kuchni i i z kuchni do sypialni, nie syczaly, nie piszczaly, nie warczaly, nie tlukly sie, ot biegaly, pozniej na srodku salonu lezaly obok siebie (nie razem )). Osiwieje przez te ogony, nie mowiac juz jak marzy mi sie porzadnie wyspac... O ile jeszcze  czy raczej JUZ w nocy Maja nie budzi, to jak L. rano wychodzi do pracy, to w mala wstepuje diabel wcielony... lata skacze, wszystko staje sie zabawka, halasuje jak slon w skladzie porcelany... Wyrzucenie za drzwi nie pomaga bo drapie w drzwi do znudzenia.
Kociak w domu jest jak przygotowanie do wlasnego bobo... choc moze wlasne bobo jest "lepsze" bo przez pewien czas nie rusza sie i nie niszczy wszystkiego, a kociak od wyjscia z transportera sieje zniszeczenie  😀
zelka, ale ten łysy placek to na brodzie czy na szyi bardziej?
Cholera, kilka tygodni słońca i z czarnego kota zrobił mi się rudy... Niech to lato się już skończy :P
[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t34.0-12/11872860_995142577187111_1115948634_n.jpg?oh=0791a9beeeee1a5cf038df2e391c42d6&oe=55CFD119[/img]
DeJotka, dlatego ja mam i rudego i czarnego, żeby czarny po wyjściu na słońce jednak nie był rudy. 😁
mundialowa  na szyi    odstawilam sucha karme co z hodowli dostalam na chwile obecna nic sie nie powieksza.  Poczekam do poniedzialku w razie gdyby sie powiekszylo to idziemy do doktora, jesli nie znaczy, ze alergia na karme.
Dziewczyny, potrzebuje porady w sprawie kota mojego chłopaka  :kwiatek:
Otóż od jakiegoś tygodnia 12-letnia kocica zaczęła wymiotować, na początek została odrobaczona, dostała przeciwwymiotne i antybiotyki, miała robione rtg i wyszło że coś jest w żołądku. Sytuacja się nie poprawiła, do tego pojawiła się biegunka. Miała robioną morfologię i biochemię, bez zmian. Pytam tutaj bo wet nie bardzo ma "pomysł" na dalsze leczenie. Podaje pasty, przeciwwymiotne, antybiotyki, elektrolity a kot powoli ma dość. Rozważają zdjęcie z kontrastem żeby zobaczyć kształty itd ale ja wciąż nie jestem pewna. Może ktoś z Was miał podobny przypadek czy coś poza ostatecznością (zabiegiem) wchodzi w grę?
heroinx, jak to coś jest w żołądku i nic nie jest robione? U nas jak wyszło, że coś jest w żołądku (w sumie w ujściu żołądka) to kocica w ciągu 20 min leżała na stole operacyjnym a wszyscy modlili się, żeby się nie przesunęło dalej.
Miałam przypadek że kot wymiotował bardzo śmierdząco - zatkał się po prostu. Zjadał i zwracał po częściowym przetrawieniu. Był osłabiony, ewidentnie obolały. Wet najpierw dawał parafinę(chyba), szukał przyczyny. Drugi wet prześwietlił (a może usg? nie ja byłam na wizycie i nie pamiętam) i dał leki przeczyszczające. Skończyło się na lekach tylko na szczęście. Jak wet nie ma pomysłu to idź do innego, może inny będzie mieć pomysł. Uważaj aby się zwierz nie odwodnił!
Graba.   je ne sais pas
14 sierpnia 2015 10:49
Dokladnie, reagujcie szybko, u nas wet tez nie mial pomyslu, po tygodniu poszlismy do innego i kota do uspienia 🙁 okazalo sie, ze zjadla nitke, byla nie do odratowania 🙁

dodam, ze wizyty były 2 razy dziennie na kroplówki. po tamtym doswiadczeniu zawsze konsultuję się z dwoma wetami w przypadku problemów z diagnozą lub wątpliwosci.
Również podobny przypadek, bez szybkiej operacji byłoby po kocie.
heroinx
ja psiara, nie wiem jak u kotów, ale zakładam, że podobnie
rtg z kontrastem zobaczyć co jest
i operacja
inaczej się udać nie może, jest ryzykon, ale gorzej zostawić i nic nie robić, niż coś zrobić
nie bój się oparacji, po prostu znajdź innego weta i działaj
Cześć, zauważyłam przed chwilą u swojej 1,5 rocznej, sterylizowanej kotki dziwnego guzka. Zupełnie pod skórą, okryty sierścią, nie boli ją to. Guzek jest mniej wiecej w stawie łączącym łopatke z kością ramieniową, sam się nie przesuwa, jest jakby przymocowany do stawu. Z zewnątrz widocznia jest w tym miejscu wypustka. Futerko bez zmian, skora tez w porzadku.
Dodam, ze Ostatnio leczylismy ropnie antybiotykami (wojowniczka)  🙂
Co to może być?

[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
[/center]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się