Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Dobrze, jutro sprawdzę i dam znać po południu 😉
mikstura, dzięki wielkie ! 😉
Klami, tylko one się naprawdę mocno zamykają i dla mnie dość upierdliwe jeśli wszystkie posiłki miałyby być w tym szykowane dla stajennego- trochę się namęczy żeby otworzyć. Bardzo wygodne na dodatkową szamę po robocie- zalewasz, zamykasz, szybko wszystko puchnie, nie trzeba przekładać do żłobu tylko koń może jeść prosto z miski. Ich wielkim plusem jest też to, że to bardzo śliski plastik i lekko jak polejesz wodą to od razu jest czysty.
Burza, myślisz, że zwykłe wiaderka byłyby jednak bardziej poręczne ??
Klami, najlepiej sprawdzają mi się takie pojemniki z pokrywką
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70102972/
Wbrew pozorom różne zatrzaski to tylko marnowanie czasu, takie nakładane pokrywki mi absolutnie wystarczają.
Oj Burza przesadzasz z ta upierdliwością otwierania pojemników, które linkowała Klami.
Sa porządne, plastik jest wytrzymały i nie ma najmniejszego problemu z otwieraniem.
Przepraszam Klami, ale nie zmierzyłam pojemności wczoraj, bo po prostu zapomniałam. Obiecuje to zrobić i dać znać 😉
Hej 🙂

Mam drobny problem z moim kopytnym, a dokładniej z jego kopytami 🙁
Kopyta mimo codziennego smarowania są dość kruche i łatwo pękają. Niestety do tego zestawu dochodzi jeszcze ich zatrważające tempo wzrostu. W tym momencie witamy kowala co 4 TYGODNIE  🤔
Może macie pomysł co dodawać do pokarmu konia, żeby wzmocnić jego kopyta, a nie spowodować ich szybszego wzrostu?
W tym momencie koń dostaje owies- 4,5 miarki dziennie, musli- hilight horse&pony mix, do tego elektrolity i zioła uspokajające od zuzali. Zastanawiałam się nad olejem, albo biotyną, ale przy tej drugiej opcji obawiam się jeszcze częstszych wizyt kowala :P
Ja bym darowała sobie codzienne smarowanie bo to może tylko pogarszać sprawę, ograniczyłabym też do minimum polewanie wodą i zbadała krew (cynk)  🙂

Możesz podawać gotowe mieszanki na kopyta, które zawierają wszystkie możliwe pierwiastki, ale lepiej zbadać krew i dosuplementować to czego brakuje.
Codzienne smarowanie od ponad miesiąca właśnie daje niezły efekt. Pękają zdecydowanie mniej. Nie jestem w stanie ograniczyć polewania kopyt wodą, bo chłodzę nogi po każdym treningu- czyli właściwie codziennie.
Badanie krwi to rzeczywiście może być dobry pomysł. Pomyślę o tym 😉
Skoro codziennie polewasz wodą to kopyta są suche, więc smarowanie może poprawiać nieco ich kondycję. Dla mnie żaden smar nie będzie miał takiej skuteczności jak dobrze zbilansowana dieta.
Mam tego świadomość, dlatego szukam rozwiązania m.in. w tym wątku 😉
Jak już zbadasz krew i będzie wiedzieć więcej w kwestii karmienia to polecam ochraniacze chłodzące, żeby dodatkowo nie utrudniać życia kopytom  😉
tulipan dzięki za pomoc 😉
Klami,
Zmierzyłam, do pojemnika mieszczą się swobodnie 3 miarki granulatu.
Na dowód przesyłam zdjęcie. Ten konkretny pojemnik służy mi trzeci rok i nie jest w nigdzie pęknięty czy zniszczony


Przepraszam, ale nie umiem zapanować nad tym zdjęciem  😡
mikstura, dziękuję serdecznie za sprawdzenie.
Czy lucerna Pro-Linen bardzo się różni jakością od Dengie Alfa - A Original?
episode  jak na razie brak jakichkolwiek info na temat lecerny pro linen... chyba sama bede musiala zamówić na próbe, bez czekania na opinię 🙁
A ja tylko melduję, że w końcu zakupiłam te miski na pasze, o które pytałam i muszę powiedzieć, że są bardzo fajne. Jedyny minus to ich wielkość, bo 3 miarki to tak na styk wchodzą. Mogłyby być minimalnie większe, ale ogólnie fajna rzecz.
Czy ktokolwiek stosuje bądź stosował produkt Baileys Keep Calm? http://baileys.com.pl/produkty/info/49/keep-calm. Chciałabym wprowadzić je zamiast zwykłych wysłodków na dwa posiłki gdyż producent na stronie deklaruje, że "to w pełni zbalansowana, wysokowłóknista pasza dostarczająca wolno uwalnianej, nie wywołującej nadpobudliwości energii"  więc wnioskuję, że nie ma już potrzeby czasochłonnego bilansowania otrębami itp jednak nie znalazłam nic na temat dawkowania, które znajduje się niby na opakowaniu produktu. Jakie jest zalecane dawkowanie i czy różni się ono znacząco od standardowych wysłodków? Jak w ogóle oceniacie ten produkt?


Witam,
nie siedzę w temacie, więc z gory przepraszam za moje laickie pytanie :P Ale poszukuje musli bądź mix (bez owsa!) dla konia ciężko oddychającego w te przeklęte upały. Z dodatkiem jakichś ziół, suplementów itp. Poradzicie mi coś?
Marstall ma fajna ofertę dla kaszaków 😉. Maja super zapach. A zna ktos ten granulat?
Amasza, Besterly Herbic pachnie ziołowo i chyba nie zawiera owsa. To takie "mokre" musli. Ja byłam jeszcze baaaardzo zadowolona z Hovelera Krauter Musli - w głowie się mogło zakręcić, tak pachniało 😉 Nie ma owsa. Tylko nie wiem czy ten Hoveler jest jeszcze dostępny.
Amasza ja mogę polecić spillers meadow herb mix  🙂

http://www.rgrpartners.redcart.pl/p/7/8/meadow-herb-mix-musli-pasze-konie.html
Amasza, Eggersman ziołowy? Ja tym karmie oba moje konie bo uwielbiają tę paszę.
z ziołowych bez owsa to jeszcze zdecydowanie polecam St Hippolyt Krauter Musli 🙂
Amasza, mój kaszlak wcina Besterly Herbic, bardzo fajna pasza. Mogę też polecić ziołowego Equifirst, mega zapach! 😍
Witam,
nie siedzę w temacie, więc z gory przepraszam za moje laickie pytanie :P Ale poszukuje musli bądź mix (bez owsa!) dla konia ciężko oddychającego w te przeklęte upały. Z dodatkiem jakichś ziół, suplementów itp. Poradzicie mi coś?


Ja mogę z czystym sumieniem polecić Marstall Sinfonie. Wiadomo koń, koniowi nie równy, ale na pewno warto spróbować 🙂
Dziękuję 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 sierpnia 2015 22:30
Coś się boję, że Ptyś wypiął się na soymaxa, bo nie chce jeść. Łudzę się, że to przez upały, bo wcześniej wcinał aż miło.

W związku z tym wstępnie szukam paszy z niską zawartością skrobi i białka, ale stosunkowo energetycznej. I do szczęścia, żeby mnie nie zabiła cenowo, bo karmię pełnoporcjowo. Jakieś propozycje? 🙂
To ja tez sie podepnę pod pytanie, szukam paszy energetycznej, zeby troche pobudzić konia. Możecie cos polecić? Kon dostaje dodatkowo olej ryżowy ale specjalnej rożnicy nie zauwazylam.

Czy ktos noże wypowiedzieć sie na temat paszy royal horse?? Nigdzie nie znalazłam żadnych opinii..  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się