Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

A wycofano? Z tego co widzę, bez problemu można kupić nówkę(jeżeli uprzednio się nerkę sprzeda).

będąc w wątku podrzucę przy okazji coś, na co się przed chwilą natknęłam  😁
10 wskazówek jak wyleczyć się z GAS (Gear Acquisition Syndrome)
buyaka, ja nie pomogę wybrać bo z wymienionych miałam tylko jedno - N 70-300 VR. Natomiast mogę je śmiało polecić - ostre i szybkie.
abre, wertując wątek widziałam Twój wpis o tym obiektywie    🙂
Dzięki za odzew  :kwiatek:
A ja w sumie z ciekawości popełniłam Minoltę 1:2 50mm. Jestem super ciekawa co z tego wyjdzie. Kuszą też dwa Takumary, ale w planach tele i nowa puszka.. Pójdę zagrać w lotto.
A u mnie jeszcze pare dni i sigma przyjdzie ! Jej! 85 mm f 1.4 . Juz sie nie mogę doczekać dociec krótszym szkłem! Co prawda mam krótsze ale z zestawu wiec wiadomo 🙂 jeszcze pare dni i zdam relacje :-)
Miał ktoś może ten plecak i chciałby się podzielić opinią lub ewentualnie polecić coś innego? :kwiatek: Szukam czegoś, co pomieści Nikona D3100 z Tamronem 70-200 i kitem, byłoby ekstra, gdyby wchodził jeszcze laptop 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 sierpnia 2015 19:06
A wycofano? Z tego co widzę, bez problemu można kupić nówkę(jeżeli uprzednio się nerkę sprzeda).

Taaa, tę nówkę za 4 tys.?
Parę lat temu była wersja bez stabilizacji, nówka za 2,5 tys. I tę owszem, wycofano.
Bo tej ze stabilizacją za 2 tys. za używkę raczej nie dostaniesz...
kamkaz, oj, z takim szkiełkiem to będziesz miała zabawy a zabawy!

To ja jeszcze z pytaniem technicznym: czy z Samyangiem 85/1.4 podpiętym do Sony A dostanę potwierdzenie ostrości? Niby powinno bo w alfach ostrość potwierdzana jest w body, tak jak w Nikonach a doczytałam, ze w N + Samyang potwierdzenie jest bez żadnych dandelionów/adapterów..

To ja jeszcze z pytaniem technicznym: czy z Samyangiem 85/1.4 podpiętym do Sony A dostanę potwierdzenie ostrości? Niby powinno bo w alfach ostrość potwierdzana jest w body, tak jak w Nikonach a doczytałam, ze w N + Samyang potwierdzenie jest bez żadnych dandelionów/adapterów..


Raczej powinno byc - tak jak w Pentaxie.
Sprawdzalas na -> http://klubkm.pl/forum/index.php?s=f0f732f8ebbbe129a101786bc9561d51
??
Musti, wielkie dzieki za linka, nie znałam tego forum 🙂 Kopalnia wiedzy i przydatnych opinii.
Niestety, jednak nie ma. Albo musiałabym wklejać dandelion, albo korzystać z LV a i LV występuje od a500/a550 a mój model to stara 200. Dandeliona wolałabym uniknąć, po tym co nowy adapter z d. zrobił z moją puszką. Tak wariuje, że głośniejsza od kosiarki :< Pozostanę przy poleganiu na własnym wzroku co w sumie nie wychodziło mi najgorzej i zdążyłam się do tego przyzwyczaić. Cały czas zastanawiam się nad tym szkłem szczególnie, że w przeciągu maks pół roku kupię nowe body z LV.
A jako ciekawostkę dodam, że w Nikonie wszystko bangla bo obiektyw produkowany jest z mikroprocesorem..


Minolta też już w moich rękach. Baaardzo fajna 🙂 Jak uda mi się pójść na dniach w plener, to podzielę się efektami.
Prosze bardzo  😉

Ale co takiego zrobila przejsciowka? az jestem zdziwiony lekko :/ Ja pamietam dawno temu jak ojcu kupowalem wlasnie specjalnie k-m pod manuale - przejsiowka zwykła za 20zlotych i do dzis wszystko ladnie smiga (i potweirdzenie ostrosci) - stad moje pytanie. - choc lepsza sprawą jest zmiana matowki,albo wejscie w bezluerkowce.
Dzisiaj nietypowo, bowiem sama zawsze staram się tutaj pomagać, a tym razem sama potrzebuje pomocy 😉 polecicie jakąś kamerę amatorską? Potrzebuję coś przyzwoitego do nagrywania koni.
Dziewczyny, wpadam z szybkim pytaniem, bo temat pilny, a czytając różne fora już całkiem zgłupiałam.
Czy taki zamiennik baterii klik będzie normalnie działać w Nikonie d5100? Bez gripów i innych takich? Wsadzę w aparat i będzie działać? :kwiatek:
Możecie polecić sprawdzony serwis Sigmy, chętnie w Poznaniu?
Aparat walnął o ziemie i odprysł kawałek gwintu od filtra  🙁, wg wyświetlacza działa, jutro dopiero sprawdzę na dużym monitorze
m.indira   508... kucyków
23 sierpnia 2015 23:02
mundialowa
Edit, wykasowało mi cały wpis
Tak będzie działać pytanie jak długo i czy nie spuchnie jak mój zamiennik
Czy nie lepiej dołożyć i kupić oryginał
Od kilku lat mam oryginał i jest ok
Obecna puszka nie potrzebuje dodatkowej bat, aktualna starcza na cały dzień na zawodach
m.indira, dzięki za odpowiedź. :kwiatek:
Zdecydowałam się na ten zamiennik, bo ma być to bardzo awaryjna bateria. Obecny oryginał starcza na bardzo długo, ale wiadomo - lepiej mieć świadomość, że w razie czego w torbie jest naładowany drugi aku. 😉
mundialowa, są zwolennicy i przeciwnicy zamienników. Wiele czytałam opinii, że newell czy phottix mają bardzo przyzwoite zamienniki. natomiast ja mam baterie (wprawdzie ja mam canona) już kilkuletnie (aparat z drugiej ręki), używane i wsadzając do gripa dwa akumulatory - spokojnie działam 3 dni na zawodach. tzn mam 3 dni bez przerwy włączony aparat (automatycznie wyłącza się po jakimś czasie bezczynności i trzeba nacisnąć spust, żeby był aktywny), jednego dnia robię minimalnie 8-10 GB zdjęć. I bardzo często po 3 takich dniach - mogę jeszcze zrobić normalną sesję bez ładowania. Minus taki, że nie mam oryginalnego gripa, i nie wiem jaki jest stan naładowania akumulatorów. W Warszawie fociłam codziennie przez tydzień, narobiłam fot w grubych tysiącach i ani razu przez ten tydzień go nie ładowałam. Natomiast słyszałam, że niektórzy się cieszą jak na jednym akumulatorze uda się zrobić 500 zdjęć gdy mają zamienniki. Ja baaardzo dużo zdjęć robię, więc jeśli będę kupować nowe akumulatory - pójdę jednak w oryginały.
Mam pytanie co do przejściówek. Totalnie się na tym nie znam, nigdy nie kupowałam. Potrzebuję przejściówkę do puszki Sony Alpha, aby móc podpiąć Sigmę 70-300 z mocowaniem Nikona. Próbowałam szukać w google, ale nie mogę znaleźć właśnie przejściówki do Sigmy. Mógłby mnie ktoś poratować? :kwiatek:

edit. Znalazłam coś takiego - będzie trybić?
edit2. Doczytałam, że będzie możliwe tylko manualne ostrzenie, a to mnie nie urządza 🤔. Wyskoczyły mi jeszcze takie trzy. Ten drugi i trzeci umożliwia pracę na AF?
m.indira   508... kucyków
24 sierpnia 2015 18:26
wymodelowana nie podpinasz sigmy ale nikona 😉 sigma posiada mocowanie dedykowane i z tego ci trzeba przejściówkę, czyli taką jaką w linku zapodałaś jeśli sigma była z mocowaniem nikona 🙂
To rozumiem, ale w tym pierwszym linku jest informacja, że możliwe jest wyłącznie ostrzenie manualne, a to przy fotografii koni nijak się ma (chodzi o reporterkę z zawodów głównie) 🤔 Obecność silnika w obiektywie zapewne też nie ma wpływu? Rany, zadaję pewnie strasznie żółtodziobowe pytania, ale nigdy się tym nie interesowałam 😡
m.indira   508... kucyków
24 sierpnia 2015 19:28
W sumie nie znam sonki, może spytaj na jakimś forum, dedykowanym sony, ja nie używałam adapterow prócz analogowych, wiec nie pomogę, wszystko zalezy pewnie od modelu obiektywu i aparatu...
Okej, dziękuję i tak :kwiatek: :kwiatek:
Czy ktoś z wątkowiczów używa Lightrooma CC? Mam LR5 - i nie jest mi z nim źle. Dużo przydatnych nowości czy raczej zbędne wodotryski? Przyglądam się adobowskiemu pakietowi dla fotografów (LR CC + PS). Niby do opcji w chmurze jestem ogólnie sceptycznie nastawiona, ale może to zacofanie 😉
Teodora, ja korzystam z chmury i jestem zadowolona. LR raczej nie używam, dużo szybciej obrabiam w ACR i potem w PS. Sposób korzystania z programów niczym się nie różni od wersji pudełkowej - ściągasz je na komputer i płacisz abonament. Nawet gdy masz chwilowy brak środków na karcie programy działają, włącza się jedynie odliczanie jak w trialu - masz 30 dni na zapłacenie abonamentu. Ostatnia aktualizacja z wersji CC 2014 na CC 2015 była bezpłatna (wcześniej kosztowały ok. 800-900 zł) i dobrowolna. Dla kogoś, kto i tak aktualizował oprogramowanie wychodzi to bardzo korzystnie - za LR i PS ok. 500 zł na rok.
możecie mi podpowiedzieć jakiś ciekawy aparat dla ambitnego amatora.  :kwiatek:
w co warto zainwestować ok 800- 1000zł: jakiś kompakt z wymienną optyką np. sony 1100 czy lepiej poczekać i do zbierać na lustrzankę.

możeciey mi podpowiedzieć jakiś ciekawy aparat dla ambitnego amatora.  :kwiatek:
w co warto zainwestować ok 800- 1000zł: jakiś kompakt z wymienną optyką np. sony 1100 czy lepiej poczekać i do zbierać na lustrzankę.


Przede wszystkim jakie chcesz robic zdjecia? - jakie ogniskowe Ciebie interesuja?
i czy nie robi roznica w wielkosci pomiedzy bezlusterkowcem a lustrem? 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
25 września 2015 11:38
Pomożecie? Szukam tele pod nikona d90- głównie oczywiście do koni, zwierzaków, czasami ludzi. Z dobrym AF (chociaż przypuszczam że po kicie każdy zachwyca 😀). Głównie patrzyłam na nikkory,  ale kompletnie nie wiem co wybrać...
Jaki masz budżet? Nowy czy używka?
Potrzebuje kupić torbę (futerał ) do nikona d3200 ( z obiektywem 18-105)  , polecicie coś  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 września 2015 21:06
http://archiwum.allegro.pl/oferta/nikon-torba-fotograficzna-ce-eu04-d90-d5100-d60-i3186059522.html ja od kilku lat mam taką, chociaż dorwałam ją połowę taniej w jakimś Media Expercie  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się