telefony komórkowe

JARA- dzięki, ale to chyba antena coś nie styka, bo działa, działa ( np, jak jadę stępem to z reguły działa) a potem nie działa kilka minut ( jak jadę szybciej) 🙁
Muszę wybrać nowy telefon. Myślałam o Lumii, ale po kilku samsungach boję się tego menu. Z kolei Samsunga też nie bardzo, bo poprzedni rozczarował mnie bardzo ( ciągłymi zawiechami, bo słaby procesor). LG Swifta miałam- był zawieszony non stop, pan w serwisie chciał mnie pouczyć, jak mam się z nim obchodzić, ale sam złapał nerw na ten aparat.
Potrzebuję jakąś apkę, którą będę mogła ustawić korzystne parametry dla telefonu tak, aby zjadał mniej beterii. W Soniaku miałam tak, że np. jak był wygaszony ekran to przestawało pobierać dane i aplikacje przestawały działać typu fb itp. - to dawało niezłą oszczędność energii.
W LG nie mam takiej możliwości i bateria no nie zachwyca mnie na razie, mimo, że nominalnie jest lepsza niż ta w Soniaku.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lipca 2015 12:17
Epk w jakim Soniaku i jak to ustawiłaś?
Xperia Sp - trochę nie pamietam, ale tam jest coś takiego jak oszczędzanie baterii i w środku są ustawienia. I jednym z nich jest - wyłącz przesył danych jeśli ekran jest wygaszony. Tam jest jeszcze parę innych - między innymi ściemnianie ekranu, wyłączenie przesyłu danych całkiem jak bateria jest poniżej iluś tam procent i inne. Bardzo fajne ustawienia. W ogóle Soniak miał mnóstwo świetnych ustawień, tak że można było mocno spersonalizować tel. LG Spirit pod tym względem jest mocno słaby.
Dobra, zrobiłam przegląd i  mam do wyboru:

Sony Xperia E4g ( 4 rdzeniowy procesor 1,5 GHz, 8GB pamieci,wyświetlacz  4,7" IPS 540x960, aparat 5Mpix, bateria 2300, Android 4.4.4)

Lumia 640LTE ( 4 rdzeniowy procesor 1.2 Ghz, , 8GB pamięci, wyswietlacz 5", 720x1280 IPS LED, aparat 8 Mpix, bateria 2500, Windows 8.1)


LG Spirit 4G LTE  4 rdzeniowy procesor 1.2 GHz, 8 GB pamięci, wyświetlacz 4,7" 720x1280 IPS, aparat 8Mpix, bateria 2100, Android 5.0.1)

uff to moje zestawienie. Wydaje mi sie, ze xperia wypada marnie na tle tych dwóch ( słaby aparat, rozdzielczość) chociaż ma lepszy ( chyba) procesor, niezłą baterią.

Jakoś mnie najbardziej przekonuje LG. Jak myślicie?

Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lipca 2015 12:43
Jeszcze by się RAM przydał 😉
Xperia ma najsłabszy wyświetlacz. Lumia prezentuje się nieźle, ale u mnie Windows ją przekreśla kategorycznie. No to zostaje LG :P

Epk faktycznie mam coś takiego, dzięki :kwiatek:
Sprawdziłam, on ma marną baterię i chyba gorszy GPS...bo ma tylko A-GPS, a Windows ma A-GPS, GLONASS, Beidou
RAM mają wszystkie 1GB
to ustawienie w xperia to tryb stamina. jest super, używałam telefonu normalnie- dużo gadania, internetu i muzyki a bateria starczała mi na prawie 2 dni. normalne smartfony muszę ładować 2x dziennie.
katija, dlatego ja już prawie nie kocham swojego nowego tel. Co prawda przez tamten nie dało się rozmawiać, ale przynajmniej na net starczało 😉
Ja z powodu niemożności zdecydowania się na nowego smarkfona  rozebrałam starego i poprawiłam mu antenę GPS.
Zobaczę efekty 🙂
Ja kocham Windowsa miłością wielką! Tylko coś mi się stało z moją Lumią 1520 i czeka ja romans z serwisem.
Bardzo, bardzo podoba mi się parametrami Lumia 640LTE bo to taka Moto G tylko z Windowsem.  😁
Jeśli mi serwis powie, że nie wie co jest 1520 to właśnie 640stkę sobie kupię.
Moto G była fantastyczna - miała tylko jedną wadę - była na Androidzie...  😁
Graba.   je ne sais pas
19 lipca 2015 14:29
kaskal94, dzięki. W sumie to nie mam konkretnych pytań, tylko czy warto aż tyle zapłacić, czy to kolejny "gadżet"?. Trochę boli, nowa 5c kosztuje 1700 zl. A z drugiej strony zalezy mi na czyms z dobrym aparatem i zeby dobrze działało przez te 2 lata(więcej nie daję dzisiejszym smartfonom..), a samsung czy lg już po roku zaczynaja umierac... Kupował ktoś używanego iphone'a? słyszałam, że mogą być problemy z bateria?

Ma ktoś Huawei?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2015 17:30
Jara  mogłabyś podać wydawcę tej apki GPS status o którą Ci chodzi? bo jest kilka takich  :kwiatek:


Niebieski znaczek, taki "zasięg" 😉
Graba., baterię zawsze można wymienić. Po rodzinie widzę, że iPhone psują się, jak mają 4 lata...
Graba., 1700 zł za nowego iPhone to nie tak dużo 🙂 moja 6 64gb kosztowała dwa razy tyle i po dwóch miesiącach, przy pierwszym upadku pękła szyba. To boli, ale moja 5 leżała na ziemi średnio pare razy w tygodniu i nigdy nic jej się nie stało, serio. 😉
widok pękniętej szybki w ajfonach jest bardzo częsty :/
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
09 sierpnia 2015 15:18
Witam. Mam samsunga A3. W aparacie mialam ok 8trybow do wyboru (gify,nagrywanie z dzwiekiem,ulepszanie kolorow itd) nie wiem co sie stalo ale zostaly mi tylko 3 tryby (auto,upoekszanie twarzy i panorama).
Czy orientuje sie ktos jak to naprawic??  :kwiatek:
Prosze o pomoc  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Siwa953 jedyne co mi przychodzi do glowy, to sprawdzenie czy nie masz przedniej kamerki wlaczonej  🤔
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
10 sierpnia 2015 18:00
Nie nie. Zdj moge normalnie zrobic tylko do wyboru mam 3tryby a bylo wiecej  w tylnej kamerce mam normalnie wszystkie tryby 🙁
Może zaktualizowałaś oprogramowanie, a w tym nie uwzględnili wszystkich opcji uznając część za zbędne?
Spece od ip :kwiatek: Moja czwórka nagle przestała czytać kabel usb kiedy jest włączona :/ zeby ją naładować musze wyłączyć, podłączyć kabel, wtedy sama się włącza, trzeba ją wyłączyć i wtedy się ładuje. Olałabym to, ale nie moge sie teraz podłączyć pod itunes.... Macie jakiś pomysł? może coś w ustawieniach?
Libeerte, masz oryginalny kabel od ip?
vikifbl, kabel tak, ale nie mam tej przejściówki od kontaktu 😉 Tak czy inaczej, do komputera na samym kablu też nie idzie :/
Libeerte - miałam to samo w tablecie. Choć to dziwne, ale uszkodzony kabel był.
marysia550, to może spróbuję od kogoś pożyczyć, ale to serio dziwne, bo przecież po takiej kombinacji się ładuje 🤔
Hmm, dosyć dziwne. Może zalałaś wejście? Albo sprawdź jeśli masz jak, czy sam kabel na pewno nie jest uszkodzony.
Jakaś plaga kabli, bo u mnie na oryginalnym kablu telefon pokazuje, że ładuje, a w rzeczywistości albo zatrzymuje się na 25% i dalej nie chce, albo w ogóle zamiast ładować to spada bateria, mimo że znaczek ładowania jest. Na innym kablu ok...
vikifbl, no nic z nim nie robiłam właśnie 😉 było wszystko ok (używałam go jakieś 2 dni) i nagle chce podłączyć i nie reagował... wyłączyłam, podłączyłam kabel i się sam włączył. Ładuje się właśnie jak podłączę, włączy się i wyłączę. Na logikę, to gdyby było uszkodzone cokolwiek, to nie ładowałby się wcale chyba
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 sierpnia 2015 11:41
Mam dylemat. Lg G4c czy Xperia M4 Aqua? Ktoś korzystał z któregoś? Soniak ma niby lepszy procek i więcej ram ale podobno mega się grzeje. No i nie da się go otworzyć i np. wymienić baterii :/
Misskiedis, to, że nie da się otworzyć sony mi absolutnie nie przeszkadza (mam xperię Z akurat). 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się