M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Pandurska, najistotniejsze są dobrze przemyślane (i super zamocowane!) poręcze.Poręcz w prysznicu to jest też bardzo dobra sprawa (doświadczyłam w szpitalu). Nie wiem, czy nie mam w domu książeczki o przystosowywaniu mieszkania dla osób niepełnosprawnych (i różnych przydatnych trikach), poszukam.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 sierpnia 2015 15:19
Wybraliśmy wykonawcę. spełnia wszelkie nasze warunki, ma fajne ceny, łeb na karku i wolne terminy na wiosnę.
Dom finalnie będzie prosty na planie prostokąta, parterowy, ok. 70m2, taras, drewno. Marzy nam się elewacja pomalowana "po skandynawsku"- czerwona/ szara z białym obramowaniem okien.
Czy ktos z was remontowal kiedys lazienke pod katem osoby starszej? Chodzi mi najbardziej o namiary na polskich producentow udogodnien w rodzaju np. krzeselka do kabiny lub poreczy. Poszukujemy tez kibelka, ktory ma polke i nie robi "plum" 😉 Dodam, ze lazienka jest mikro i miesci kibel plus mala wanne i pralke otwierana u gory. Babcia chodzi sama, ale musi sie wesprzec np. wstajac. O czym jeszcze pomyslec robiac projekt?  👀


robiłam taką łazienkę dla ciotki,
producentów Ci nei podam - bo jeździłam po sklepach, i wyszukiwałam
Na pewno liczy się wzrost i mobilność osoby.

Jak na wózku - lub potencjalnie = poszerzyć drzwi czy zrobić lazienkę by wózek wszedł - był dostęp np. do umywalki.
Dostosować wysokość umywalki, kibelka pod osobę. Dużo uchwytów - pod prysznicem, koło sedesu (ja dałam dwa) by można się było podciągać, czy też bezpiecznie wyjść spod prysznica.
Robiłam krzesełko pod prysznicem składane, armaturę i prysznic na wzrost osoby i też uchwyty do wstawania i wyjścia z brodzika.
Brodzik niziutki. Kafle "nie śliskie"
Najlepiej po remoncie kazać takiej osobie pochodzić usiąść na ubi, zobaczyć gdzie ręką sięga by wstać, tam dać uchwyty.
Tak samo spod prysznica. Kazać wejsć, sprawdzić na którą stronę wychodzi i jak i pomontować
Maleństwo super!!!!


pod niepełnosprawnego, to jak sądzę aktualna moda na bezbrodzikowe prysznice będzie super, plus poręcz i krzesełko o jakim wspomina Dodo.
Proponuję wycieczkę z metrem do ubi dla niepłnosprawnych w jakimś dobrym centrum handlowym 🙂
w netto widzialam jakies nakladki na wc i cos pod prysznic dla niepelnosprawnych 🙂
Maleństwo no wreszcie! Gratki!

A my mamy juz umywalkę kibel wannę i płytki na ściany w łazience. A, i zlew 😉 narazie cudem mieścimy się w budżecie, wanna przeceniona 70% płytki przecenione 50% 😉 teraz trzeba znaleźć płytki na podłogę, panele, agd, jest szansa ze ruszymy z remontem za około dwa tygodnie  🏇
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 sierpnia 2015 18:22
escada, gratki będę zbierać, jak podpiszemy umowę, na razie sama boję się powiedzieć głośno, że podjęliśmy jakąś decyzję :p

Zdawaj relacje i fotorelacje, jestem ciekawa Waszego eM 🙂
maleństwo, ooo gratulacje 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 sierpnia 2015 18:56
Dzięki. Jeszcze nie gratulować. Na razie "tylko" wreszcie znaleźliśmy kogoś, kto nam toto zbuduje.
Narazie mogę robić relacje z Castoramy tylko  😁 ale chcemy wszystko kupić wcześniej i potem tylko przewozić i składać do kupy bo jak życie pokazało można kibel wybierać 3 godziny 😉 a czasu na remont całości będziemy mieli max miesiąc po godzinach (czyt. po 18-20 i niedziele)  wiec nie wiele.
Ha ha pamiętam, jak na promo poleciałam do OBI po gres do ganku na podłogę i do kuchni na ścianę. Wpadamy do marketu, jest! Dzida po wózek. Nie ma! Baba na wózku już miała i liczyła coś na kartce. Myślałam, że może jej mało będzie, bo to końcówka była, odłoży, albo za dużo i część odłoży. Ale nie- oddaliła się do kasy. A tu facety w domu czekają, już końcówkę mieli u nas, tylko ten gres kłaść...Popłakałam się 🙂
My juz przegraliśmy panele w wyścigu,  kafli nie odpuscilam, na szczęście weszły na dwa auta 😉 teraz chyba musze wybrać inne kafle podłogowe bo mogą nie pasować te co wypatrzylam 😉

Znalazłam jedną z tych książek o udogodnieniach w domu. Tylko: 1. to jest z 2009, 2. z USA, 3. jest miksem wszystkiego, 4. myślane było o niepełnosprawnych, nie starszych. Shelly Peterman Schwarz, Stwardnienie rozsiane. 300 wskazówek ułatwiających życie KLIK
kuchnia

Dodo moje marzenie! serio, serio. Ja pierdzielę OKNO, ale jakie! i szafki -ramak mój ulubiony. Jak ja Ci w tej chwili zazdroszczę, nie zawiszczę, a zazdroszczę! Kiedyś będę miała, do cholery, kuchnię z oknem, w które mogę patrzyć! i taką wielką...jakoś jestem miSZCZem kuchni małych 🙂a jak mam okno to od zada🙂
Dodo mam te same lampy😀 w kuchni  i w przedpokoju w części sypialnianej😀
ślicznie!
Mogę troche poklnac mogę????????
Znaleźliśmy świetne M i co i jajco.
Wlasciciele tego mieszkania sa tak po#€€%€##€%%%%ni ze aż szkoda słów.
Chca owszem sprzedać mieszkanie ale za gotówkę od razu teraz natychmiast ( a mieszkanie oglądało juz chyba z pierdyliard osób i nic ).
I nie dociera do nich ze gotówkę dostana jak weźmiemy kredyt a to troche trwa.
No ja pierd........e co za konowały i matoly.
Bo slow na nich nie mam innych serio
Remont zakończony  💃
Czy jest jakiś sposób na pogłos w pomieszczeniach? Chodzi o łazienkę, wc i kuchnię. Odgraciłyśmy je i teraz jest masakra lekka. Nie chcę znów zagracać... W łazience i wc jeszcze nie ma dywaników, ale w kuchni to chyba i nie będzie dywanika więc nie widzę opcji na zniwelowanie pogłosu.
magda, a ściany są puste? Potrzebne są rozpraszacze 😉. Żeby dźwięk jak się rozchodzi to nie odbijał się od "czystej" powierzchni. Czasem wystarczy obraz na ścianie, czasem przestawiony mebel.
W kuchni jest masa szafek, na których też sporo rzeczy stoi... Wiem, że porządek się nie utrzyma za długo, więc może wtedy raz że się przyzwyczaję, dwa że pogłos się zmniejszy? Zobaczymy. W łazience ściany są puste. Będą zapewne ręczniki, zapełni się regał, na podłodze będzie dywanik. W wc jest szafka i będzie dywanik. Mam wrażenie że przed remontem nie było takiego pogłosu, ale może przez to że teraz jest więcej kafelków na ścianach to się zmieniło? W łazience wcześniej tylko nad wanną była glazura, a w wc wcale nie było  😂
Ręczniki itp bardzo fajnie wyciszą 🙂. Kuchnia pewnie też się wyciszy jak dźwięk będzie miał się gdzie rozpraszać.
Dodofon, ale bosko!! Jaka ogromna i piękna kuchnia!! I ten widok - chyba bym z niej nie wychodziła 🙂 Blatu roboczego tyle, że można całą rodziną gotować i nie ma wymówek, że za ciasno ;P

aszhar, oj są tacy ludzie... Mi też się trafił raz nienormalny właściciel, co zgodził się na jednorazowe tylko zobaczenie mieszkania i robił wielkie wąty że od razu po wizycie nie powiedzieliśmy czy bierzemy czy nie. Masakra.
Dzionka, najgorsze jest to ze oni chca sprzedać a my kupic.
Tylko to wiesz tacy prości ludzie jak usłyszeli slowo kredyt to absolutnie zdębiali.
I stwierdził ze gotówką czystą żywą bo oni sie w kredyty bawić nie będą.
Wczoraj mąż jeszcze dzwonil, dzwonil tez do nich notariusz.
Maja nam dać odp. za tydz bo oni musza poczytać na temat kredytów.
Czy im nic nie grozi ze strony banku.
magda, zasłony też pomagają. I może rośliny do kuchni?
Zasłon nikt z nas nie znosi. Roślinkę może i wstawię jak nadal pogłos będzie jak się zrobi syf. Mam na balkonie jedną która może iść na wschodnią wystawę śmiało.
Aszhar to trzymam kciuki żeby się ogarneli.

Mamy panele wiec kolejna rzecz z głowy. Budżet kurczy się szybciutko. Teraz polujemy na gres na podłogę, czekamy na promocję kuchni w ikea 😉
aszhar- może oni myślą, że nie dostaną gotówki na konto ( a może nie mają konta w banku :P ) ?
marysia550, oni chyba bardziej mysla ze jako byli właściciele, w razie naszej wpadki z brakiem płatności będą za nas płacić.
Serio serio bo jak usłyszeli kredyt hipoteczny to zdębieli ze im bank hipotekę przejmie.
chcemy białą cegłę do łazienki, jak na razie wpadła mi w ręce jedynie gipsowa imitacja którą pan nam odradził. gdzie szukać płytek ceglanych, które będą się nadawały do łazienki?
Dodo ale swietna kuchnia. Super 🙂

malenstwo, gratulacje 🙂 my tez mamy juz ekipe wybrana do budowy 🙂 za ok 2 tyg sciagamy humus i tym sposobem rozpoczniemy budowe 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się