Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

ino Eckerman ma z obu stron rodowodu kasztanki, co z naszymi lapisami (i nie tylko) może dać ładne rude potomstwo, lub też siwe z rudego.
katalog ogierów 🙂
szykuje się mocna ekipa po Lokanie i Nomenie 🙂 🙂
http://pzhk.pl/blog/2015/08/07/katalog-ogierow-ras-szlachetnych-do-zt-ksiaz-2/
Jakby ktoś jechał do Książa to proszę info i foto  😉 odnośnie og Żak i Ataman.  :kwiatek:
Jak coś od Jogurta, to pewnie lipa 🙂 🙂
Nieważne, że z Jogurtem. Ważne, że 2 czysto-śląskie bez schweres warmblut  😀iabeł:
Witam kącik i dołączam ze swoim :
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 sierpnia 2015 08:11
Pierwsza część zdjęć tutaj
Dziękować 🙂 Jak zwykle piękne fotki 🙂
Przejrzałam katalog ogierów z Książa i jak dla mnie typem rodowodowym jest LEGATO . Czy ma ktoś jego zdjęcia i wiadomo kto jest hodowcą?
Legato jest hodowli Książa.

Jak ktoś był na kwalifikacji to niech napisze jak się rusza ten Legato bo papier to powinien fruwać🙂
bhdemeter  Do kiedy planujesz dzierżawić Atomika???
Jakie ogiery przyjęte do ZT zrobiły na was największe wrażenie ??
Jeśli Kierownik SO Sieraków przychylnie się spojrzy na moje chęci to myśłe że w przyszłym roku jeszcze powinnien być.
http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-18-sierpnia-2015/ - zapraszam jak zwykle 🙂
Edit: [s]Ogiery nr kat. 31-44 - wkrótce[/s]. Jest komplet.[hr]
Og. RODOS (Expo – Renoma po Rapos), ród Gambo, ur. 2013-04-10, hod. Andrzej Dobroliński (WŁ), wł. Dariusz Śmichura (WŁ), bonitacja: 14-4-14-8-7-7-6-7-13=80 pkt, wymiary: 167-194-24,0; typ stary

Og. NARWIK (Lokan – Narew po Nomen), ród Gido, ur. 2011-03-07, hod. i wł. SO Książ (WŁ), bonitacja: 15-4-13-7-7-7-7-8-14=82 pkt, wymiary: 166-208-23,5; typ stary
Moje typy - kolejność nieprzypadkowa 😉
Rewir po Rotmistrzu 🙂
Narwik - chyba jedyny syn Lokana, który mi się podoba 🙂
Dragon
Pierwsze co wpadł mi w oko Nawik ale to zaś evento (bardzo dużo evenciaków ostatnio)
Potem Rastin ale wycofany... (swoją drogą ciekawe czemu )
wybaczcie, że tak znienacka tu wchodzę 😡
nasze tegoroczne maleństwo 🙂
borkowa. - Jakie uszyska długie  😂 Śliczny, powiesz coś więcej o nim?
keirashara to fakt, wygląda jak osioł 😁 jest to klaczka po ogierze Nefryt, matka Bona po Tramer 🙂
zapraszam do oglądania relacji filmowej z Kwalifikacji do ZT Książ 2015.
Szukam informacji o ogierze Berdysz po  Largis. Czy ktoś pomoże???
Od Bereniki, klaczy bardzo śląskiej, kalibrowej, nawet w wieku powyżej lat dwudziestu super grzbiet, matki która dała m.in.  Beskida, Bergena, Bertę (dała Bieguna), Beretę (od lat u forumowej bhdemeter), Berniklę i po tym samym ojcu co Lokan.
Stał w stajni pod Łowiczem razem z karym og. Skandal i to kary krył wszystko, chociaż Berdysz lepszy z charakteru, no ale gniady i utuczony. Jak go widziałam kilka lat temu, gdy był na sprzedaż pod Łowiczem to był tłusty, przez to wydawał się miękki górą, fajne kopyta, głowa, szyja, ale do Lokana a nawet do półbraci Bergena i Beskida to mu daleko.

Z pewnością nie ma po nim dobrych koni, może nie krył tego ,co trzeba, a może w ogóle nie krył. Osobiście podoba mi się ogier, ale podkreślam widziałem go tylko na zdjęciach. Co do "tłustości" to mam inny pogląd na ten temat 🙂 Jeżeli widać , ze ma miękką gorę, to znaczy ,ze jest łękowaty, albo ma przebudowany zad i sprawia wrażenie łęku. To, że był tłusty, podkreślam, chodzi wyłącznie o grzbiet, to lepiej, bo nałozysz na nerkę  🙂
Chodzi mi głównie o informacje na temat jego potomstwa.... Ale dzieki za info..
Potomstwo po nim z tych uzytych w hodowli to byly 2 klacze u p. Jarmuza pod Lodzia, reszta to roczniki 2013 i mlodsze.
Ma ktoś może jakieś fotki ogiera Łunnik oraz Locarno ??
Zuz.   Ujeżdżenie na kołach ;)
04 października 2015 15:19
Ogier śląski Len (Eidam-Lektyka po Wrangler) 25 lat:



Młody Lenek z matki po Szwadron:


Dziękuję bardzo!  :kwiatek:
Po czasie, ale zawsze  🤬
Dave Pooll  Śmiem się nie zgodzić. Utuczenie potrafi przekłamać bardzo. Jak pierwszy raz widziałam na oczy Szwadrona to miał minimum ze 150 kg nadwagi, zad miał rozłupany jak zimnokrwisty, otłuszczony, wydawał mi się tragicznie miękki górą, mimo tego że wydawał się bardzo krótki. Potem jak go widziałam odchudzonego to nawet mi się podobał, i plecy miał o niebo lepsze i długich linii nabrał. Więc nie wiem jak by było z Berdyszem. Nerkę miał dobrze wypełnioną, to raczej góra zadu była wyniesiona w górę i to zad potęgował wrażenie miękkości a nie same plecy.

Na 9 sztuk potomstwa urodzonego do 2008 (wg bazy PZHK potem kolejne potomstwo urodziło się 2013 i 2014 dopiero) 3 sp, 1 typ szlachetny, na 4 klacze śl trzy są z licencją, z czego Inka dała 2 ogiery z licencją i córki też, Erotyka i Ignorancja mają już córki wpisane do ksiąg. Więc czy ja wiem czy dał takie złe potomstwo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się