Kącik Ujeżdżenia

Chciałam podziękować wszystkim jeszcze raz za słowa wsparcia.  Wczoraj miałam bardzo konkretną "panią do pleców" i chyba już mamy nieco nakreślone, co się dzieje. Cóż, bez rentgena się nie obejdzie, całe szczęście, że mam konia ubezpieczonego. Trzymajcie za nas kciuki.
Tymczasem już nie będę zaśmiecać wątku. :kwiatek:
Kto z re-voltowiczów będzie 21-23 sierpnia w Korytach?
Jak warunki dopiszą to może coś pofocę 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 sierpnia 2015 12:51
Prawdopodobnie będziemy z Ptysiem jechać C 🙂
Kto jedzie do Strzegomia? My pasujemy, nie ma szans żeby konie stały w namiotach w których przy upale 38C na zewnątrz będzie 50C...
Ja jadę i szczerze mówiąc jestem przerażona...  🤔wirek:
Ja nie wiem co robić z tym Strzegomiem. W zeszłym tygodniu prognozy były zupełnie inne, a tu znowu 36 st.  🙁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 sierpnia 2015 22:35
W wątku skokowym Lusia pokazała fajny patent z wiatrakami 😉
Wiatraki już mam, będziemy montować. Ma być po 30 st., także żadnej tragedii. Jedynie sobota będzie ciepła. Info od organizatorów:
Komitet Organizacyjny Zawodów Ogólnopolskich w Ujeżdzeniu Strzegom 2015 informuje, że w trosce o dobro koni i zawodników  w przypadku utrzymujących się uciążliwych temperatur planuje o ile zajdzie taka konieczność rozgrywanie zawodów w godzinach porannych i późno popołudniowo-wieczornych. O szczegółach będziemy informowali w godzinach popołudniowych w dniu poprzedzającym zawody  po konsultacjach z Komisją sędziowską uwzględniając aktualne prognozy pogody.
Bardzo fajna decyzja 🙂
Oby się udało rozłożyć te konkursy, ale jak przyjadą ludzie w ilości jak na zgłoszeniach to marnie to widzę.
Trochę mi ulżyło, że zrobią przerwę w upał. Nie wiecie czy mają możliwość zrobić rownolegle na dwóch czworobokach? To by rozwiązało problem.
Chociaż największy dla mnie problem to boksy, które najprawdopodobniej będą namiotowe... Oby nie sprawdziły się prognozy 😉
Czy ktoś z Was posiada książkę "101 ćwiczeń z dresażu"?  :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 sierpnia 2015 13:34
W warce teraz były podobno kurtyny wodne(gdzieś to wyczytałam w czeluściach internetów), może i Strzegom się pokusi  👀
Po rozmowie z trenerką, zdecydowałam się jednak nie jechać. Zdrowie i samopoczucie konia najważniejsze, a no w końcu nie Olimpiada  🤔wirek:
W każdym razie życzę jak najniższych temperatur tym najwytrwalszym  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2015 18:58
Czy ktoś z Was posiada książkę "101 ćwiczeń z dresażu"?  :kwiatek:

Ja mam, co potrzebujesz?
A ja jadę, ale chyba zrezygnuję z jednej rundy, bo mi koniny szkoda...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 sierpnia 2015 20:12
Czy ktoś z Was posiada książkę "101 ćwiczeń z dresażu"?  :kwiatek:


Ja też 🙂
W jeden dzien  ma być skwar, trzeba bedzie pilnować chłodzenia i ostrożnie jeździć. W resztę dni po 30st, czyli normalna, letnia temperatura  😉
Czy ktoś z Was posiada książkę "101 ćwiczeń z dresażu"?  :kwiatek:

na chomikuj znajdziesz  😉
Nie mogę uwierzyć... Czy ktoś widział co się stało w Aachen?
Nigdzie nie można tego póki co obejrzeć, ale oceny Totilasa nagle takie słabe po połowie przejazdu ?  😵
Czy ktoś kto widział może opisać ?
Czekam aż będzie możliwość obejrzenia filmiku...
Jest już filmik:
on idzie tak 'krzywo' przekątnymi, czy to filmik jest taki kiepski/źle nagrany? oO
duże różnice w punktacji, raz ponad 80%, a raz 72 %.... u niektórych sędziów jako 1, u innych jako 5..
btw, współczuje temu gościowi. Przesiąść się na mega znanego, mistrzowskiego konia to musi być ogromna presja psychiczna...
Ja żałuję, że nie rozumiem komentarza, bo nie ogarniam rozbieżności w notach między poszczególnymi sędziami (czy połowa widziała co innego niż reszta, że jest różnica rzędu 10%?), publika gwiżdże, team Ratha chyba też zaskoczony... Czy ktoś, kto zna język, mógłby wyjaśnić, o co chodzi? Czy komentator się w ogóle do tego nie odniósł?
Muszę przyznać, że Totilas nie idzie już jak dawny Wielki Totilas, ale mimo wszystko ten wynik jest śmieszny !
Różnica 9% ? absurd... ale największym zaskoczeniem jest że u niektórych sędziów 1 a u innych 11 !
No i ten dziwnie długi czas oczekiwania wyniku, najpierw podali 76,08%, a po dłuim oczekiwaniu zmienili na 75,97%...
To jest bardzo dziwne i podejrzane...  🙁

Jeszcze takie spostrzeżenie - czy Totilas nie szedł czysto w wydłużonym kłusie? jego zadnie nogi wyglądają podejrzanie  😲
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów
na fejsie, na profilu Totilasa napisali, że bardzo martwią się lewą tylną nogą Totilasa. Może stąd problemy i nierówności w chodzie?
i zgadzam się, rożnice w wynikach podejrzane.
Wyraźnie kuleje, więc wynik naprawdę nie powinien szokować. Podejrzewam, że różnice w ocenach nie wynikają z jakiegoś odgórnego "spisku", tylko właśnie ze strachu, żeby gorzej ocenić "wielkiego Totka".
Tzn. mnie nie szokuje, że wynik niski. Mnie dziwi, że nadal stosunkowo wysoki. 😎 A wcale się tego przejazdu nie ogląda z przyjemnością... Za pierwszym razem oglądałam na słabszej jakości i nie zwróciłam uwagi na tę kulawiznę w wyciągniętym, ale pierwsze przejście piaff-pasaż nawet na tej słabej jakości mi się nie podobało.
Ja widzialam przejazd na live na clipmyhorse.tv. Magii, ktora kiedys byla, brak  🙁 Nie jestem ekspertem, ale tez mi sie wydawalo, ze nie idzie czysto.

Dla niemieckojezycznych tutaj dlugi komentarz przejazdu:
http://www.st-georg.de/news/dressur/em-aachen-76-prozent-fuer-totilas-und-ein-grosses-fragezeichen/

I glowne problemy wypunktowane w artykule:
- Piaff zbyt malo aktywny, jakby do tylu
- 7 zamiast 6 skokow galopu w trawersach
- oceny klusa wyciagnietego miedzy 4 a 8 punktow, zaleznie od sedziego  🤔
- zakuliosowo mowi sie, ze kulawy
Agatinha "Magii, ktora kiedys byla, brak " dokładnie to czułam...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się