Kącik Ujeżdżenia

Dava   kiss kiss bang bang
13 sierpnia 2015 17:26
Teraz będą mieć przynajmniej 'realną' wymówkę dlaczego przegrał z Valegro 😉
Dla mnie nieregularny od pierwszych kroków kłusa (z linka od Dorcysi)  😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 sierpnia 2015 17:27
Daliby temu ogierowi juz spokój...pokryłby trochę jeszcze i poszedł na laki. Szkoda mi go, mam wrażenie ze jest pokazywany na sile.

Szkoda przejazdu Katarzyny milczarek. Myślałam ze będzie lepiej 🙂 ale koń ma potencjał widać i młody bardzo. Żaneta fajnie nawet 🙂
No powiem wam ze ja NIGDY nie widze ze kon jest kulawy a tu tak i nawet zgadlabym na ktora noge, wiec to juz cos znaczy :P.
no kulawizna spora. Ciekawe przez co, może cysta w kolanie?
też się dziwię, że nadal go 'męczą' sportem. Kiedy było się już wielokrotnym mistrzem to lepiej odejść pozostawiając po sobie super wrażenie niż dalej startować, bo kiedy raz było się juz the best to potem można już tylko spaść z tronu. Miał wiele chwil chwały, już wystarczy, nie wiem po co go jeszcze teraz eksploatują. Pewnie to nie jest jedyny świetny koń, który Rath ma do dyspozycji?
btw, pewnie Totilas nie zaczął kuleć nagle na arenie. Na pewno ktoś to wcześniej zauważył. Dlaczego wystawili konia, który idzie nierówno jak byk?
- oceny klusa wyciagnietego miedzy 4 a 8 punktow, zaleznie od sedziego  🤔

Czyli wychodzi na to, że zależnie od perspektywy (litery, w której siedzieli), sędziowie widzieli kulawiznę albo nie...
Przejazd Milczarkowej gdzieś można zobaczyć już?
Averis   Czarny charakter
13 sierpnia 2015 18:29
no kulawizna spora. Ciekawe przez co, może cysta w kolanie?


Ja obstawiam międzykostny.

Błagam, diagnozowanie przyczyny kulawizny po 12 sekundach filmiku?
Averis, dobra, luz, tylko sie zastanawiam. Znam konia, który miał cyste w kolanie i wyglądało to prawie że identycznie w kłusie. Zobaczymy, jak sie potoczą losy Totilasa.
A kontroli wet przed zawodami nie było? Czy to tak pro forma tylko jest?
[quote author=budyń link=topic=11.msg2405543#msg2405543 date=1439495381]
A kontroli wet przed zawodami nie było? Czy to tak pro forma tylko jest?
[/quote]

a koń nie może okuleć w trakcie zawodów? na treningu, rozprężalni, po nocy w stajni ? 😉
no właśnie może zakuleć po nocy... ja bym sie nie zdecydowała na pokazanie konia, który tak wyraźnie znaczy jedną nogą. Ale widocznie team miał inną strategię.
Nie pomyślałam o tym :P
po pierwsze,gdzie 7 skoków zamiast 6 w trawersach,jak w GP trawersów nie ma?
-Mi się Dżeko jako małorundowiec podobał,w GP już jestem na nie.
po pierwsze,gdzie 7 skoków zamiast 6 w trawersach,jak w GP trawersów nie ma?


Pomoge Ci, ale uwaga bo możesz sie zdzwic, chodziło jej o ciągi.
DressageLife, te "trawersy" to ciągi. Zygzak konkretnie. "den Zickzack-Traversalen".
Możesz się zdziwić,ale domyśliłam się że o ciąg chodzi,ale wciąż-ciąg to ciąg a trawers to trawers.
Myślę też że sarkazm jest nie na miejscu,choć może cię to zadziwić.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 sierpnia 2015 23:15
Dziewczyny, nie mówimy o zawodach za stodołą tylko o Mistrzostwach Europy... Nawet jeśli koń zakulał na rozprężalni to są tam przeszkoleni ludzie, np. komisarz, który ma nie tylko sprawdzać ilość koni, ale również wszelkiego rodzaju niestosowne obchodzenie się z koniem czy też niedyspozycje koni pod każdym względem. Dlatego dla mnie ogromny minus dla organizatorów za brak reakcji w tej sprawie.

Dla mnie to on bardzo ciąga tą zadnią nogą,jakby coś się wydarzyło w obrębie stawu skokowego albo w górę.
Ale nie jest to taka kulawizna,by zadzwonili mu w trakcie przejazdu,choć nieregularność jest-co gorsza,nie taka że idzie po przekątnej (np.nierówny prawy zad i lewa przednia) czyli nie jest spowodowana np.nierówną ręką,ale po prostu...medyczna kulawizna.
I ogólnie obecnie Totilas ma bardzo słaby zad.
a mnie się przejazd hiszpanki podobał.
Tyle lekkości w tym było. Jakiejś niewymuszonej frajdy.
Fajny przejazd

Przyznaję, chodziło o ciągi nie o trawersy, ale po niemiecku to "Zick-Zack-Traversalen". Tłumaczyłam w pośpiechu.

Teraz nawet jedna z największych niemieckich gazet pisze o Totilasie - Frankfurter Allgemeine Zeitung
http://www.faz.net/aktuell/sport/mehr-sport/reiten/totilas-ist-bei-der-reit-em-nicht-in-topform-13749237.html

Komentarz w skrócie:
- nawet przy wjeździe na czworobok Rath nie pokazał czystego kłusa
- niemiecka sędzina Katarina Wüst oceniła Totilasa najniżej - 72,9 %
- Katarina Wüst przyznaje, że widziała nieregularności chodów i wpłynęły one na jej ocenę, ale konia uznała za zdolnego do udziału w konkursie
- już przed startem Totilasa pojawiały się plotki, że ma problemy z lewym tyłem. Decyzja weterynaryjna o dopuszczeniu konia do zawodów, która zapadła we wtorek,  nie była jednomyślna
- ewentualna decyzja o przerwaniu przejazdu należała do głównego sędziego Eduard de Wolff van Westerrode, który pochodzi z Holandii i łatwo można by mu zarzucić stronniczość. Poza tym siedział na środku krótkiej ściany, więc nie mógł zbyt dobrze widzieć krytycznych momentów.
- Rath planuje wystartować w Grand Prix Special po konsulatcji z weterynarzem
Dressagelife, nie bardziej niż czepialstwo.

Właśnie jak Strucelka pisze, dziwne ze pojechal caly czworobok i nikt nie zareagowal, bo jest ewidentnie nieczysty. Ale cóż, nie nam decydowac.

I ogólnie obecnie Totilas ma bardzo słaby zad.


dokładnie. To juz kompletnie nie jest ten sam koń.

a przejazd hiszpański bardzo fajny! 🙂

EDIT: http://results.aachen2015.de/show/7/event/34/competition/1/result/31/  pełna tabela wyników
Cytat z St. Georg:

"Nawyraźniej szefostwo niemieckiej ekipy liczyło się z tym, że Totilas odpadnie po Grand Prix albo najpóźniej po Grand Prix Special. Główna trener niemieckiej kadry Monica Theodorescu znacząco niewiele interesowała się Kürem Totilasa. Najwyraźniej była to dość cyniczna kalkulacja - nie do końca zdrowy koń miał przejechać czworobok na 80 % i zapewnić drużynie złoty medal. "

Jeśli to prawda, to jest to naprawdę obrzydliwe.  😕
Dla mnie to nie obrzydliwe,ale po prostu realia tego sportu,na tym poziomie...
.
Nie,realiami dla mnie jest zimna kalkulacja szefowej ekipy,że Totilas musiał jechać,aby podciągnąć drużynę do podium,ponieważ wiedziała,że kandydatem na medal indywidualny nie będzie.No cóż,możemy się oburzać ale z jej punktu widzenia to jest po prostu zimna kalkulacja,nic więcej.
.
Nadal to chore - rozumieć, rozumiem dlaczego startował (głupia nie jestem), ale nie popieram. Czyli nadal wynika, że realia sportu, to zimna kalkulacja i jazda na kulawym koniu 😉.


niestety tak. Ja nie demonizuje zwykle sportowców, bo uważam, ze oczywistą jest możliwość pogodzenia dbania o konia, miłości do niego i rywalizacji sportowej na wysokim poziomie. Ale takie chłodne kalkulację są po prostu przykre..
Dam spokój Totilasowi, bo biedak w boksie się pewnie z boku na bok przewraca 🙂 - tak go swędzi od obgadywania.
Oglądam sobie starannie choć partiami (użyczono mi dostępu do FEI tv) i doszłam do wniosku, że dużo się zmieniło od MŚ. Aktualne ujeżdżenie nawet mi się podoba. Większość koni rusza się bardziej naturalnie, niektóre to nawet... szyje wyciągają  w stępie wyciągniętym 😁. Konie zmieniają ramy, nie gryzą się po piersi, rytm chodów jest czysty (zanika kłus, galop "na dwóch zadnich", z przesadnie wysoką akcją przodów)... Generalnie chodzą jak... konie. Bardzo dobrze ujeżdżone, ale nadal konie. Jakby nieco zmieniły się wytyczne.  Na rzecz siły pchającej; osławiona nośna zmniejszyła (straciła?) priorytet. Jeźdźcy wreszcie jadą 🙂. Normalnie do przodu, aktywnie. Grzbiety koni są poziome, zad obniża się tylko tam, gdzie to niezbędne. Zniknęła karykaturalna wyniosłość.
halo "niektóre to nawet... szyje wyciągają  w stępie wyciągniętym " zawsze mnie to bawiło, a tu nagle faktycznie lekko wyciągają szyję  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się