Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Tylko pamiętajcie ze każdy kij ma dwa końce. Tez znam historie rozżalonych właścicieli że wet nie pomógł /spartaczył tylko moze efekt byłby inny gdyby nie leczyli konia po swojemu/ słuchali sie wytycznych/nie wezwali zbyt późno.
W weterynarii nie wszystko da się przewidzieć i zaplanować, czasem niezależnie od intencji, metody i jakości leczenia pojawiają się komplikacje. Nie wszystko też można wyleczyć. Nie wszyscy to rozumieją, a najprościej winą obarczyć naturalnie weta.
Jasna sprawa. Jednak weterynarze też miewają gorsze dni, bywają przemęczeni i zdarza im się dać ciała. Chyba że są nadludźmi i się w tym przypadku mylę wyłącznie ja 🙂

xxagaxx, też mogłabym wiele takich opowieści przytoczyć. Chociaż i tu odechciało mi się zwracać uwagę. Kiedyś myślałam, że robię ludziom dobrze, tłumacząc, w czym może tkwić "problem konia".
Nie wszyscy to rozumieją, a najprościej winą obarczyć naturalnie weta.


co mi przypomniało, zqsłyszaną historię, ile w tym prawdy nie wiem, ale pewnie coś w tym jest
jak to kolke leczono wódką  😀iabeł:  oczywiście jak już przyjechał wet, a koń padł, to zgadnijcie kto był winny
bo przecież pan wie lepiej, co na kolki pomaga  😀iabeł:
W weterynarii nie wszystko da się przewidzieć i zaplanować, czasem niezależnie od intencji, metody i jakości leczenia pojawiają się komplikacje. Nie wszystko też można wyleczyć. Nie wszyscy to rozumieją, a najprościej winą obarczyć naturalnie weta.


Quantanamera, masz rację, ale uważam, że lekarze powinni ponosić jakąkolwiek odpowiedzialność, za to, co robią. Ja słuchałam lekarzy przez 4 lata, robiłam wszystko to, co mi zalecili, ze zegarkiem w ręce, słyszałam kilkanaście diagnoz, leczyłam na różne sposoby... A koń jest cały czas z tym samym problemem. Jedna pani doktor liczyła mnie po kosztach, reszta - normalnie. Co najlepsze, później miałam nawet problem żeby odzyskać zdjęcia RTG... Jakie wnioski nasuwają się? (Poza tym, żeby zrobić sobie wycieczkę z koniem do Niemiec...)
Poszukuje weta specjalizującego się w leczeniu nóg (ścięgna), który udzieliłby porady mailowo, oczywiście po wysłaniu zdjęć nog i zdjęć usg wykonanych przez miejscowego weta.
Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, żeby zasięgnąć innej opinii.
Najchętniej ktoś z mazowieckiego, ewentualnie podróżujący po całej Polsce, żeby mimo wszystko dało się jakoś sensownie później umówić na wizytę.
:kwiatek:
ae, zadzwoń do dr Agnieszki Bestry - na pewno da radę Ci pomóc w tej kwestii.
A ja muszę się wyżalić i uczulić Was na nieodpowiedzialne zachowanie dr M kujawskiego.Umawianie się codziennie przez tydzień ,nie powiadamianie o zmianie planów[dopiero po uwadze z mojej strony zostałam raz uprzedzona ].Ostateczny termin wizyty podany przez dr  sms -em :będę po 16 i nic.Zero kontaktu ,moje próby dodzwonienia spełzły na niczym.Nie wiem do kiedy ma obowiązywac termin po 16.
Potrafię zrozumieć brak czasu ,niemożność dojechania do następnego pacjenta ale należy sprawę przedstawić jasno-nie dam rady proszę szukać pomocy gdzie indziej.Jestem zażenowana takim zachowaniem  młodego lekarza 🙁
Kochani... którą klinikę dla koni w Niemczech polecacie najbardziej? W jednej z klinik byliśmy dziś umówieni na operację i nas wystawiono do wiatru, bo... pan doktor jedzie na urlop i operacje chce przesunąć o tydzień. Nie bardzo wyobrażam sobie patrzeć tydzień czasu na połamene 4-miesięczne źrebie, które nie bardzo rozumie co się stało i najchętniej pogalopowało by z resztą dzieciarni na trzech nogach. Chodzi dokładnie o złamanie główki kości łokciowej z przemieszczeniem odłamka do wewnątrz stawu. Będę bardzo bardzo wdzięczna za info. Psst najlepiej coś w okolicy Berlina bądź Hamburga, przewiezienie jej nie będzie łatwym zadaniem.
Tuż koło Berlina jest Dallgow, dobra opieka, sprzęt i sensowni lekarze, chociaż przy samej diagnostyce bardzo lubią naciągać na masę dodatkowych badań, ale w Twoim przypadku raczej sprawa jest na tyle oczywista, że obejdzie się bez tego. Mało osób na miejscu mówi niestety po angielsku, ale pewnie bez problemu dogadasz się po niemiecku.
Dzięki Quanta. Przed chwilą z nimi rozmawiałam i niestety złamanie jest na tyle skomplikowane, że muszą je skonsultować z prof. Lischer z uniwersytetu w Berlinie. Powoli zaczynam tracić wiarę...
Szukam listy lekarzy wet z uprawnieniami FEI i nie umiem sobie poradzić. Będę wdzięczna za pomoc.
na pewno Bereznowski, Kańka, Golonka i Okoński i jeszcze Szpotański
Jaki weterynarz zrobi mi szczegółowe badanie łopatki, prześwietlenia, rtg, sprawdzi stan kości i nerwów... mam już po dziurki w nosie weterynarzy, którzy powiedzą mi, że z tym koniem nie jest tak źle i mam po prostu czekać. Tak robiłam przez ponad pół roku i dzisiaj wróciliśmy do punktu wyjścia.

Proszę wybaczyć błędy, ale pisze w pośpiechu, będę wdzięczna za każdą radę.
armara, a co potrzebujesz, bo paszporty mogą opisywać wszyscy z listy PZJ
Potrzebuje lekarza, który opisze mi źrebię do paszportu Zangersheide 😉
armara, tu jest zestawienie weterynarzy FEI, strona 35 Polska. https://data.fei.org/OffListRpts/OfficialsByOffFct_VET.pdf
(nie wiem, czy o to Ci chodziło?)
Gniadata   my own true love
08 września 2015 16:28
Zna ktoś może jakiegoś polskiego weta-neurologa?
Hej, macie może jakieś informacje (telefon, strone internetowa itp.) o klinice w brnie gdzie można zoperować koniowi dychawicę świszczącą ?  🙂
Do kogo teraz w mazowieckim warto uderzać w sprawach grzbietowych? Zgłupiałam już całkiem czytając wątek o końskich plecach. Kasi Żukiewicz w Polsce nie ma, więc odpada. Olga Kulesza, Hecold (z tego co wyczytałam współpracował kiedyś z Kasią Żukiewicz)?
szukam sprawdzonego weta który wykonuje USG klaczy z podkarpacia, najlepiej okolic Jasła, Dębicy? moze ktoś akurat z tamtych okolic poleci kogoś?
Lagi, polecam Jacka Sołtyskiego, jest z Raniżowa, dojedzie w tamte strony na pewno 🙂
ooo kawałek drogi ma do mnie, bede dzwonic, moze bywa w tych okolicach, bo do jednego kunia pewnie nie bedzie sie chciało jechac🙂
do mojego jednego ma 50 km (w jedną stronę) 😉 i mu się chce, polecam zadzwonić i zapytać  :kwiatek:
Ethelwen jak dla mnie bezkonkurencyjnie Mateusz Hecold i Ania Jasińska (masaż)
episode, dziękuję.
Dziewczyny, wiecie może, czy jakiś wet od dróg oddechowych będzie niedługo w okolicach Wrocławia? Może udałoby mi się podczepić do wizyty :kwiatek:
Ethelwen u nas była Olga Kulesza. Szczerze mogę polecić  😀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 września 2015 16:01
Kogo możecie polecić z Poznania i okolicy do (moim zdaniem) nietypowej sprawy?
Koń ma lekko opuchnięte prawdopodobnie  ślinianki/węzły chłonne. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się