Jakie pasze dajecie swoim koniom?

arivle miałaś jakikolwiek efekt po soymaxie ?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 sierpnia 2015 19:07
equi.dream, koń nie chudnie, ma odpowiednia ilośc energii i brak problemów gastrycznych (a ma problemy z trawieniem i przyswajaniem), więcej efektów nie oczekuje i nie zauważyłam. Jest nabita kula mięśni z dobra kondycja i spokojna głowa wiec od paszy nie wymagam za dużo (oprócz jego trawienia). A i błyszczy sie ładnie 🙂
arivle, a którą konkretnie paszę soymax podajesz?
Pytam, bo przetestowałam na bardzo różnych typach koni i niestety bez efektu, chociaż nastawiałam się pozytywnie, bo zboża mikronizowane. Niestety to, że witaminy trzeba podawać oddzielnie sprawia, że pasza wcale nie wychodzi korzystnie cenowo. Ostatecznie dałam sobie spokój, chociaż same witaminy są ok 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 sierpnia 2015 21:46
anai, któregoś trenera, ale w tym momencie nie pamiętam. Wydaje mi się, że Trenera I
Czy ktoś z Was kupował ostatnio pasze St.Hippolyt wysyłkowo? Szukam taniej dostawy, zamawiam zwykle dwa worki. Będę wdzięczna za informacje.
BUCK   buttermilk buckskin
15 sierpnia 2015 17:29
Murmel  zerknij na www.provender.pl masz duży wybór Hippolyta, a wysyłka gratis powyżej 200,oo  😅 -  tylko dostawa trwa 2-4 dni bo dostarcza Poczta Polska  🤔wirek: 
Czy ktoś podawał Baileys Light Chaff?
Chętnie jedzona?
Zamówiłam do Chevinalu bo ostatnie trawokulki to była masakra...  😵
Po jakiej ilości Chevinalu zrobić przerwę?
Pamiętam, że jak dawałam wcześniej to zazwyczaj to duże 5 litrów na dwa konie i była przerwa.
Teraz daję z butelek litrowych i w sumie nie wiem, dwie- trzy?
Ja teraz podaję Light Chaff i koń je dosyć niechętnie, więcej tego nie zamówię . Wcześniej miał Happy Hoof Spillersa i Ultra grass Baileys , obie wciągal bez problemu .
dominoxs ah f**k.  😵 Mam nadzieję, że Rude zje - przekonało mnie to, że nie ma melasy i jest dobra dla tych z nietolerancją glukozy.
Kojarzycie może jakieś pasze z kwiatostanem, głogiem lub farmakopealnym kwiatostanem głogu? :kwiatek:
Jedyne co znalazłam to Eggersmann, ale ma jakieś śladowe ilości no i reszta składników średnio mi pasuje
Gillian   four letter word
20 sierpnia 2015 12:26
a nie może być osobno? ja daję od Podkowy, smaczny i ładnie pachnie po zalaniu.

Pytanie do znawców.

Konin dostaje teraz wysłodki + otręby pszenne.
Zamówiłam mu tą paszę:

http://www.muehldorfer.pl/horse/product.php?id_product=23
Skład:
50% jęczmień (tostowany i walcowany)
39% kukurydza (tostowana i walcowana)
2,5 % melasa z buraków cukrowych
2,0% nasiona słonecznika
1,5% soja
1,5% siemię lniane
0,5% ekstrakt topinamburu
.................
Chcę mu dalej podawać wysłodki razem z tym musli - pytanie czy powinnam dodawać otręby pszenne żeby zachować bilans fosforowo/wapniowy, czy obecny w musli jęczmień wypełni tą rolę?

Zastanawiam się też czy ew otręby żytnie miałyby podobny wpływ bilansowy jak pszenne (wolę podawać żytnie).

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Ja też mam pytanko... Ile (kg) paszy treściwej powinien dostawać 1,5 roczny koń w okresie jesienno-zimowym? Dodam że jest dość duży jak na swój wiek.
anetakajper   Dolata i spółka
24 sierpnia 2015 10:31
Mój 1,5 roczniak 161 cm wcina 1 litr besterly basic rano, wieczorem 0,5 śruty jęczmiennej i 0,5 owsianej + witaminy
Cześć dziewczyny 🙂 używał ktoś granulatu nutri marstalla?  :kwiatek:
Jakie macie doświadczenia z lucerna Sukcesu i Prolinen?
Oraz jakiś magnez jest najsuper na świcie?
Zorilla, mam lucernę Pro-linen. Czysta lucerna- są też skruszone liście, czyli na sucho będzie trochę pyłu. Ja daję z mokrym owsem, więc nie mam problemu. Lucerna pachnąca, dobrej jakości, koń chętnie zjada.
Zorilla dawałam moim koniom sieczkę z Sukcesa i niestety dwa mi się po niej przebiałkowały a dawałam po dużej garści na karmienie (2xdziennie). Potem stosowałam sieczki z Dengie i już nie miałam takiego problemu
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 sierpnia 2015 22:13
Zorilla słyszałam że Hesta Plus z St Hippolyta jest ok (magnez)
a co do sieczki to daj sobie spokój z Sukcesem, IMO to syf. Dengie jest rewelacyjne, moja ulubiona to Healthy Tummy. A koleżanka kupiła teraz jakąś z Eggersmana i koń wygląda po niej jak pączek w maśle.
Dzieki dziewczeta  :kwiatek:
Z sieczek polecam Baileysa ultra grass i konie po prostu wciągają. Dawałam light chaff i nie chciały jeść. Dengie tez podawalam i tez się wypinały (z tego co pamiętam miałam te jabłkową). Chce jeszcze spróbować healthy tummy bo wszyscy zachwalają. Największą pomyłka była sieczka od podkowy, ledwo skarmiłam.
Czy jest coś lepszego na poprawienie wyglądu konia, podtuczenie i w podobnie atrakcyjnej cenie co Besterly Vitalic? Szukam czegoś dobrego i ekonomicznego, dla młodszych koni, które nie mają jeszcze takich potrzeb jak te starsze (te mają poukładane diety)  :kwiatek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 sierpnia 2015 07:21
Episode ekonomicznie i bez grzania styków - to właściwie najlepszy byłby jęczmień- w dodatku jest w cenie tylko nieco wyższej niż owies ostatnio za stary płaciłam 70 pln za 100 kg
Co do lucerny Sukcesa to mam na stajni dwa konie karmione przez właścicieli tą sieczką. Oba wyglądają super. Jeden ma problemy z copd i był czas, że nie wyglądał dobrze. Od 7-8 miesiecy jest karmiony właśnie tą lucerną+ besterly basic i efekt jest rewelacyjny. 🙂



xxagaxx, u nas konie też się wypinają Dengie jabłkową.
Moje od dłuższego czasu jedzą sieczkę Dengie - Alfa-A Original i nie wybrzydzają. Z drugiej strony to obydwa są raczej niewybredne, nie licząc, zbiorowej u nas w stajni, końskiej niechęci do Dangie jabłkowej 😉.  Kiedyś pamiętam Czesiek jeszcze z Orfeuszem jedli sieczki Mollichaff Extra i Applechaff. Na tą drugą, jabłkową Orfik zdecydowanie się wypiął.

Light Chaff jest light i jest średnio smaczny, dużo fajniejszy jest jeśli ktoś szuka czegoś niskoenergetycznego jest Golden Chaff i prawie wszystkie konie go bardzo chętnie jedzą, mogą kręcić nosem co najwyżej te, które nie przepadają za kiszonkami, chociaż ja się z takimi nie spotkałam.
Ultra Grass jest przesuper i zje go każdy koń. To jest suszona w wysokiej temperaturze, pocięta na kilkucentymetrowe kawałki bogata trawka. Absolutnie bezpyłowa. Konie ją wsuwają znacznie chętniej niż lucernę.

Mollichaffy też dawałam, bez większego szału, ale też żadna szkapa nie odmawiała. Nie przepadam za pyłami i taką bardzo drobną frakcją w sieczce, a w tych, które ja miałam (Hoof i jakiś Calm o ile pamiętam) niestety była.

Pavo Daily jest też całkiem fajne.
Ja z Molichaffa używałam Showsheen (ten czereśniowy). Oba konie mi po nim pięknie błyszczały 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
28 sierpnia 2015 08:09
Polecam paszę Soymax Trener II. Klacz dostaje miarkę dziennie (do wysłodków, których nie chce jeść bez ,,wkładki"😉. Nie szaleje i o to mi chodziło.

I ogólnie powoli nabiera mięśni i ma trochę tłuszczyku za łopatką.
Paszę dostaje prawie od miesiąca.
Dementek, komu polecasz i... ile to jest miarka? 🤔
która z tych miarek to miarka, a która nie miarka?:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się