Konie czystej krwi arabskiej

marlin ja odkryłam z kolei olejek arganowy z Biedronki. Mam wrażenie, że wreszcie ogon zaczął po nim rosnąć  😜
Z końskich u nas świetnie sprawdza się Black Horse. Teraz kupiłam na próbę LaQuibę, totalnie zero efektów. Wracam do BH, jak tylko ten się skończy.
orjentica moje serce pękłoby jakbym musiała oddać takie maluszki  😡

Murat my miałyśmy Y&YH ostatnio, pachniało super ale po pierwszy fajnym wrażeniu, następnego dnia włos był po prostu suchy 😵 kupiłam Black Horse zaraz jak weszli na rynek, nie było źle, ale nie było też efektu wow 😉 długo używałyśmy odżywki z decathlonu, ale ostatnio postanowiłam poekserymentować i szczerze mówiąc nie wiem, czy rudej wyszło to na dobre 😉 ale czuję, że z tym nowym olejkiem wyjdziemy na prostą 😁
Mam dylemat, czy nie przyciąć delikatnie końcówek, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać  😵 jeśli chodzi o pielengnację zdecydowanie preferuję gęste krótkie grzywy, które można przerwać, niestety nie posiadamy takowej 😜

Nawet pytanie na śniadanie nadaje z Janowa 😜

Edit: dopisek 😉
iwona9208 to nie tak zle, ja mam 450 km. A jesli chodzi o bilety to najlepiej zadzwonić i zapytac. Wczoraj moj faworyt w klasie ogierow starszych wygral, Girlan-Bey. Bede trzymac kciuki na czempionacie😀
W relacji w TVP1 widziałam Ateę 😉
Takie pytanie laika - jest jakaś niepisana umowa, żeby nie dawać więcej niż 16 za nogi, czy te konie faktycznie mają je takie słabe?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
15 sierpnia 2015 11:39
Chyba tak zrobię  🙂
orjentica na takiej trawie to moment i wrócą do kondycji  😉 Ukłony za HODOWLĘ owczarków, bo jak widzę jak dookoła rozmnażają biedne ON-ki to nóż w kieszeni otwiera się .
             
DeJotka16 za nogi to duzoo🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 sierpnia 2015 12:02
Pytanie laickie ale wcześniej się tym nie interesowałam a teraz oglądam relację z Janowa 😉 Jakie są maksymalne punkty przyznawane za typ, głowę i szyję, kłodę, nogi, ruch? Po 20 za każde? Znalazłam jakieś ogólne punktacje bonitacyjne ale tam jest podzielone na więcej "części konia" i np za głowę i szyję jest 5 pkt a tu dają po 18-19 👀
iwona9208,jak coś robić to porządnie 🙂 Ja poszłam na całość i prowadzę hodowlę bezkojcową.A zimą psy śpią część w domu,część w siodlarni a część w cieplutkim boksie po Ghaz El Sahibie .Konie nie robią z tego powodu afery.Wzniosłam się też na wyżyny internetu i ja ofiara komputerowa zrobiłam sama stronę internetową.Nie reklamuję tylko chwalę się bom dumna  sforachodel.pl  😅
Misskiedis u arabow inna jest pinktacja niz u koni półkrwi. U arabow za każda " czesc" maksymalnie mozna zdobyc 20 pkt.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 sierpnia 2015 12:41
Dzięki :kwiatek: Właśnie arabów nie mogłam znaleźć 😡 Czyli araby mają mniej "rozczłonkowane" niż ja znalazłam 😉
Misskiedis u arabow za typ jest 20, glowa i szyja 20, kłoda 20, nogi 20 i ruch 20, łącznie 100.A u polkrwi za typ jest 15, glowa i szyja 5, kloda 15, nogi przednie10, nogi tylne 10, kopyta 10, chody 20, ogolne wrazenie 15, lacznie tez 100 pkt.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 sierpnia 2015 12:51
Takie właśnie kryteria znalazłam. Dziękuję bardzo :kwiatek:
Nie ma za co🙂
Lunar z soboty 😉

Padokowy


Odpicowany
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 sierpnia 2015 22:10
Ja tylko sie pokazuje z siwym dzieckiem co by nie bylo, ze przepadlismy. Zyjemy, dzis jazda na pelnym luzie ale i tak kon mokry. chcialam zrobic zdjecie telefonem, ale sie siwy odwrocil.
Minal nam wspolny rok i kon w koncu wyglada jak kon 😉
Tuch Patrycja super chłopaki chłopaki.Lunar jaki elegancik  🙂
szamanka WOW nieźle się odkarmił. Fajnie wygląda teraz 🙂

Takie zestawienie, brat z siostrą

Lunar


Borneo (Borka)


Jakie oglowie ma Lunar  🤔 bo wyglada w nim oblednie  💘
iwona z roboty będą jak dorwę kogoś kto nam cokolwiek cyknie, póki co fotograf z łapanki to zdjęcia tylko takie  🤣
tuch wpaniale Lunar wygląda  😍 i faktycznie ogłowie obłędne!
Grzywa Czesia ostatnio zaczęła mocno wyłazić i trochę mnie to martwi, nie wiem o co chodzi bo w sumie od samego początku pielęgnuję ją tak samo i pięknie rosła, przy czesaniu wyłaziło kilka włosków a teraz jakaś masakra  😕
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
16 sierpnia 2015 13:45
larabarson mam to samo - wyciagam grzywe garsciami. Zaczelam jakis tydzien temu podawal elektrolity i nie wiem czy to nie ich wina?  🤔
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 sierpnia 2015 15:55
Ja już czekam ze zniecierpliwieniem na aukcję, zazdroszczę tym, którzy mają możliwość tam być i modlę się aby transmisja mi dobrze działała  🙇
U mnie przekaz jest ok, zaprowiantowanie na oglądanie mam i czekam 😉
Też czekam niecierpliwie 😀 Akurat idealnie ujeżdżenie na ME się skończyło i można aukcję obejrzeć.
Kurczę, ja wiem że to biznes i w ogóle, ale jakoś tak smutno mi się robi widząc na liście sprzedażowej 20-letnie klacze 🙁
czy tylko u mnie przekaz on-line nie działa ??
U mnie też nie.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 sierpnia 2015 16:17
Pochwaliłam się-przestało działać  🙁
edit: mam komunikat "nadawca zatrzymał transmisję na żywo"
No to przekaz wybrał sobie piękny moment żeby się urwać :P
Ja też. Może ktoś usiadł na sprzęcie... 🤔
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 sierpnia 2015 16:25
Działa!!! Mamy już milion za Pepitę!!
1 400 000...to już więcej niż za Kwesturę, prawda? Ciekawe jak się skończy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się