strzemiona

Ja mam pytanko o strzemiona skokowe ( czy wogóle takie istnieją) inne niż SPrenger :
- elastyczne
- z metalową tarką?

Znalazłam takie:
http://www.animavet.pl/tekna-strzemiona-elastyczne-flex-tec.html

Czy jest coś jeszcze do wyboru?

edit: Czy te się gną? Po zdjeciu wygląda że tak, ale nie ma nic opisie
http://www.gnl.pl/dla-konia/sioda-a-i-dodatki/strzemiona/strzemiona-plastikowe/strzemiona-plastikowe-feeling-flexi-large-steel.html
Czy ktokolwiek ma jakąś opinię na temat strzemion Tech Stirrups?  :kwiatek:

Wstawiam link:
http://www.gnl.pl/dla-konia/sioda-a-i-dodatki/strzemiona/strzemiona-aluminiowe/strzemiona-skokowe-tech-stirrups-athena.html
Bee ja mam Equi Theme "Composite Steel" i jak dla mnie są rewelacyjne. Bardzo szeroka stopka, metalowa "tarka" no i leciutkie. Kupiłam w ciemno i póki co jestem bardzo zadowolona.
mils   ig: milen.ju
17 sierpnia 2015 16:36
mers moja znajoma ma. Bardzo sobie chwali, na żywo fajnie się prezentują, na mnie zrobiły dobre wrażenie, zwłaszcza stopka. 🙂
http://www.gnl.pl/strzemiona-jin-stirrup-evol.html
Polecam najbardziej na świecie!! Ale trochę dziwi mnie cena tutaj bo moje kupiłam na cavaliadzie za około 350zł...
Perlica jak dla mnie nie ma lepszych od lorenzini/schockemohle tytanowych.
Jedyne, które mi idealnie lezą pod noga, kolana mnie przestały bolec i fajnie ustawiają nogę. Sa dość ciężkie w porównaniu np. z jin'nami ale mi to akurat odpowiada.
Julita, ale one chyba nie są elstyczne?

Poza tym za taką cenę to wolę takie:
http://www.salonkonskiswiat.pl/sklep-online/sprzet-jezdziecki/strzemiona/royal-rider-strzemiona-carbon-fiber-sport-detail.html

Bo przetestowane.
No te akurat nie sa elastyczne ale są typowo skokowe.
Dla mnie te RR niewiele różnią się od 'zwykłych' prestige itp ;-) No ale każdy ma swoje upodobania.
Moon   #kulistyzajebisty
18 sierpnia 2015 08:04
Perlica, a dlaczego nie Sprengery? Jeśli chodzi o cenę, to poszperaj w ogłoszeniach - ostatnio jakieś mi się przewinęły, razem z Bow Balance. ;-) Sama kupiłam z drugiej ręki, używane, wymieniłam tylko wkładki i wyglądają jak nowe.

Julita, ludzie dzielą się na dwie grupy - tych, których kolana nie bolą w elastycznych strzemionach, i tych, którzy po jeździe w nich nie mogą chodzić :P
Sprawiłam sobie plastikowe reflexy. Zobaczymy co to będzie.  😎
Julita podzielam Twoje zdanie, Lorenzini same jeżdżą 😉 Nie spodziewałam się po nich szału, ot, kolejne kolorowe strzemiona. Są absolutni świetne, na prawdę ktoś pomyślał jak je projektował. Układają nogę, dają stabilność i bardzo mocne oparcie. Szczerze polecam 😉
Ja Was pozabijam :-) za chwilę sobie zamówię je przez Was :-)
Sprengery ciężkie,  już się odzwyczailam od ciężkich :-)
Perlica Lorenzini też są ciężkie 😉
O tak lorenzini ciężkie ale jak sie w nich raz pojeździ to innych sie nie chce:p U mnie w stajni juz prawie wszyscy je maja:p
Z schockemohle sa troszkę tańsze a to jest dokładnie to samo- tez produkowane przez lorenzini.
Te Lorenzini faktycznie taki szał, że warte swojej ceny?
Nigdy nie zwracałam szczególnie uwagi na strzemiona, mam zwykłe plastiki, ale może w takich "samo jeżdżących" byłoby łatwiej naprawić swój dosiad  😡
A czy Lorenzini lub Schockemole mają wymienną stopkę? tzn. tą metolową tarkę?
mers moim zdaniem są warte, jeszcze nie było tak, żeby ktoś w nie nie wsadził stopy i jego życie się nie zmieniło  😁
Perlica wkładka jest z tytanu, nie wiem co by trzeba było z nią robić, żeby wymagała wymiany 😉
mers, zależy co ci pasuje, ja nie lubię ciężkich strzemion, wolę lżejsze, więc mimo że Lorenzini mi się podobają (Schockemohle chyba nawet bardziej) to nie leżą mi absolutnie.
equi.dream, xxagaxx Dzięki za odpowiedź! 🙂 Muszę sama popróbować troche tych strzemion i poczuć, jakie mi pasują... jak ocenie i się zdecyduje na któreś, to tutaj napiszę. 🙂
Xxagaxx a jest miedzy lorenzini a schockemohle jakaś różnica poza jednym znaczkiem?😉
Mers w just riding była kiedyś opcja testowania tych strzemion, nie wiem jak teraz ale pewnie nadal maja w ofercie "jazdę próbna"😉
Julita, Schockemohle są zdecydowanie cięższe. No i inne trochę wizualnie. Ja siedziałam w Schockach tylko.
Czy ktoś może wie czym się różnią Springery Bow Balance z tymi niebieskimi na dole gum od takich bez?
Julita, mam czarne Lorenzini i czarne Schockemohle - nie ma w nich żadnej różnicy oprócz znaczka 😉. Zrobię jutro w stajni foty porównawcze i wstawię.
BeAtra, te z niebieskimi wstawkami się jeszcze bardziej wyginają. Tak jak w zwykłych mogę jeździć, ale bolą mnie kostki tak w tych z niebieskimi wstawkami nie jestem w stanie jeździć.
Czy zdarzyło się komuś żeby odprysnął kolor po uderzeniu  w strzemionach Lorenzini lub Jin Stirrup ? 😉
Moje jin'y się wycierają bardzo i od buta i od puślisk. W Lorenzini mam jakiś mały odprysk od silnego uderzenia o beton.
dzięki Julita  😉
Moje Lorenzini też mają odprysk po zaryciu nimi w bandę po spłoszeniu konia, przy normalnym użytkowaniu nic się nie dzieje.
olga96 dzięki za opinię, rozważam kupno nowych strzemion do ujeżdżeniówki i teraz wiem, że to mojej listy rozważań doczepię Reflexy  😉


Przyszłam zeznać, że kocham Reflexy do mojej uj.
To fajny kompromis między plastikiem a czymś cięższym no i bardzo przypadła mi do gustu szersza stopka.
Dla mnie są bardzo wygodne.  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się