... ślub :) ...

My wesele na 100 osób mieliśmy na początku sierpnie, prosiliśmy od maja. Na decyzję daliśmy gościom miesiąc czasu ale znacząca większość gości potwierdziła swoją obecność już w dniu gdy ich prosiliśmy. Nie dopisało nam 8 osób, 4 z powodu żałoby, dwie z powody choroby i dwie dlatego że w tym samym terminie mieli inne wesele i "ciągnęli zapałki" kto do nas a kto na drugi ślub-podzielili się po równo 😀
wiadb - To staraoranżeria? Przepraszam jeżeli kiedyś pisałaś, ale nie chce mi się cofać do jakiś czeluści wątku  :kwiatek:
Czyli tak średnio 2 miesiące przed. Już szukamy zaproszeń, pomysł jest, ale nigdzie nie możemy znaleźć ładnych i w dobrej cenie. Albo cena powala albo wykonanie fatalne.
Scottie   Cicha obserwatorka
17 sierpnia 2015 12:48
Tydzień od zaręczyn, a ja już mam prawie wszystko wybrane- tylko zamówić/ zarezerwować nic nie mogę, bo rezerwacje na 2017 rok przyjmują od listopada/grudnia tego roku 😉

W ogóle okropne oburzenie w rodzinie mojego narzeczonego było, że planujemy wziąć ślub w maju i do tej pory nie wiem, dlaczego. Ich odpowiedź to "bo w maju się nie bierze ślubu i już" 🤔 Bo "r" w nazwie miesiąca nie ma? 😁 ale się nie upieram się, przełożyliśmy na czerwiec, na dzień urodzin mojego przyszłego męża (i rocznicę ślubu teściów :P)
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 sierpnia 2015 13:07
Ależ się Was uzbierało! 😀
Gratuluję świeżo upieczonym mężatkom i narzeczonym :kwiatek:
Patrzę na was i chciałabym jeszcze raz przeżyć ten wspaniały dzień 🙂

wiadb
MEGA!  😜 😜 😜
Przepiękna para, świetne zdjęcia i magiczny klimat, CUDO!

desire
Nie wyświetlają mi się Twoje zdjęcia, a jestem ich bardzo ciekawa 🙁

Scottie
My w pierwszej wersji również wyznaczyliśmy datę na maj.
Zrezygnowaliśmy przede wszystkim dlatego, że to sezon komunijny, więc nie było sensu robić gościom pod górkę. Pojawiły się również głosy sprzeciwu ze względu na przesądy, ponoć jeśli bierzesz ślub w maju to czeka Cie później płacz (nie żebym wierzyła w przesądy), może stąd reakcja rodziny narzeczonego 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
18 sierpnia 2015 10:36
Pauli, faktycznie, o komuniach nie pomyślałam- i to jest dla mnie ważny argument. W każdym razie stanęło na pierwszym weekendzie czerwca i już tak zostanie.

A największy problem mam... z wizażystką... W Warszawie teoretycznie nie powinno być z tym problemu, ale jak oglądam makijaże ślubne, to ciągle coś mi nie pasuje (niedociągnięcia, niechlujnie pomalowane brwi itd). Chyba będę musiała zacząć oszczędzać na jakąś makijażową gwiazdę 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 sierpnia 2015 10:39
Scottie polecam przejść się po drogeriach. W Hebe, Douglasie, Sephorze robią makijaże.
Moja koleżanka na swój ślub robiła właśnie w Sephorze i była bardzo zadowolona. Ja z kolei robiłam okolicznościowy w Douglasie i też bardzo mi się podobał.
Scottie może moja wizażystka do której zapisałam się na swój ślub będzie Ci odpowiadała [[a]]https://www.facebook.com/pages/Anna-Wysoki%C5%84ska-Make-up-artist-Hair-stylist/576601465734518?sk=photos_stream[[a]] zazwyczaj robi mocne oko aczkolwiek robi wszystko o co się ją poprosi do tego dojeżdża do domu i jej makijaże są bardzo bardzo trwałe,a jej siostra robi fryzury  😉 Nie jest droga  🙂 Maluje też gwiazdy  do reklam telewizyjnych .
Scottie   Cicha obserwatorka
18 sierpnia 2015 12:00
strzemionko, w życiu nie dałabym sobie zrobić makijażu w Hebe na ślub 🙂 nieskromnie powiem, że siebie sama maluję lepiej i mam większy asortyment kosmetyków, niż niejedna MUA z Warszawy. Chociaż koleżanka robiła kiedyś makijaż na jakąś galę w Sephorze i wyglądała super, ale jej niewiele potrzeba, aby tak wyglądać 😉

gunia92, dzięki, ale nie podoba mi się (tzn. ma kilka makijaży ładnych, ale to nie to). Uważam, że jeśli coś natura/człowiek zepsuł, to makijażem można to naprawić, a nie koniecznie podkreślać- np. kanciaste brwi. Chociaż może modelka takie lubi... i bądź tu człowieku mądry 😉

Napisałam kiedyś do Kasi Zaręby, maluje m.in. Korę w MBTM i... u niej makijaż prywatny w ubiegłym roku to koszt 400 zł. Ciekawa jestem, jak jest z Danielem Sobieśniewskim albo Karoliną Matraszek...
Scottie, a Dagmara Swajdo?
kujka   new better life mode: on
18 sierpnia 2015 12:46
Scottie, a dziewczyna, ktora malowala wiadb ?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 sierpnia 2015 14:02
Scottie, a Dagmara Swajdo?

Dagmara jest super ekstra!  😍 Tylko terminy do niej to trzeba rezerwować z baaaaardzo dużym wyprzedzeniem 😉 
Ja jeszcze ostatnio miałam też przyjemność poznać Pink Mink (szczególnie polecana dla osób z alergiami!).
Edytka, wiem, że jest super ekstra, to moja znajoma 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
18 sierpnia 2015 14:23
Cricetidae, Edytka, a orientujecie się może, jakie ona ma ceny? Do mojego wesela zostały... niecałe 2 lata, może będzie miała wolny termin 😉 Podoba mi się.

kujka, patrząc na pozostałe zdjęcia modelek tej wizażystki doszłam do wniosku, że to urok osobisty wiadb zrobił robotę 🙂 Chociaż pewnie zapiszę się do tej pani na makijaż przed weselem znajomych w listopadzie.

Scottie, mogę zapytać 😉 wiem, że na 2017 zacznie niedługo zapisy bo 2016 ma zajęty 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 sierpnia 2015 14:56
Scottie mam wrażenie, że bardzo opierasz się na zdjęciach zamieszczonych na stronach wizażystek.
Może po prostu zrób u którejś makijaż próbny i na sobie ocenisz? 😉
Akurat w Hebe może mają mało, nie wiem nie byłam. Ale Douglas ma duże zaplecze kosmetyków, raczej tych z górnej półki.
Scottie   Cicha obserwatorka
18 sierpnia 2015 15:23
strzemionko, w końcu te zdjęcia to ich wizytówki 😉 Zobacz sobie w googlach makijaże wykonane przez np. Tamannę Roashan, jak dla mnie nie ma tam żadnego, do którego można byłoby się przyczepić- i tego oczekuję od osoby, która będzie mnie malowała do ślubu. Wolałabym nie poprawiać makijażu po wizażystce, której zapłacę za niego niemałą kasę. Dobry makijaż nie opiera się tylko na dobrych kosmetykach.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 sierpnia 2015 15:28
Ale może zdjęcia nie ukazują wszystkiego? Warto się przekonać na własnej skórze 😉
Albo po prostu jesteś krytyczna i szukasz czegoś wow, a ja po prostu... nigdy się u kosmetyczek nie malowałam bo i na weselach nie bywałam. Teraz już 2 za mną i widzę różnicę w malowaniu siebie na co dzień a tym co mi kosmetyczka zrobiła.

A makijaż próbny warto zrobić chociażby po to by zobaczyć czy kosmetyki Cię nie uczulą w dzień ślubu.
Po wpisaniu w Google "Tamanna Roashan makeup" wyskakują mi takie straszydła, że Kim K. wygląda przy nich naturalnie...
Scottie   Cicha obserwatorka
18 sierpnia 2015 16:36
A mnie się te straszydła podobają 😍 i chciałabym kiedyś się tak umieć malować 🙂
Oj, moj gust to to tez nie jest, ja mialam mocny makijaz slubny, ale nie az tak 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 sierpnia 2015 17:23
Właśnie się zorientowałam, że zapomniałam zamówić winietki dla kuzynki. I co teraz? Mam parę pustych, wypisać długopisem? Czy domówić?
Przesadzam?  😁
Ja tez dopisywalam kilka recznie 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 sierpnia 2015 17:56
ufff...  😅
Nie wiem, to raczej nie stres bo jeszcze go nie odczuwam. Ale wesele planuję dość długo i w tej kwestii dążę do perfekcji  🙄
I pewnie gość nie zwróci większej uwagi do kokardki na wódce tylko powie "o fajna" i rozleje kolejkę ale te drobnostki przecież budują całość (i cieszą oko, przynajmniej moje  :emoty327🙂
ok, to ja już oficjalnie mogę tutaj dołączyć! Ślub 20.08.2016  😅 😅  Lubuskie 🙂
Zaproszonych będzie ok. 56 gości + do tego muszę doliczyć "talerzyk" dla kamerzysty, fotografa, zespołu.

Salę, fotografa, kamerzystę mam. Nie mam orkiestry :| i już mnie ten temat wkurza naprawdę. agrrr
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 sierpnia 2015 09:23
ok, to ja już oficjalnie mogę tutaj dołączyć! Ślub 20.08.2016  😅 😅  Lubuskie 🙂
Zaproszonych będzie ok. 56 gości + do tego muszę doliczyć "talerzyk" dla kamerzysty, fotografa, zespołu.

Salę, fotografa, kamerzystę mam. Nie mam orkiestry :| i już mnie ten temat wkurza naprawdę. agrrr


Gratulacje!  😅

Nasunęło mi się pytanie - ile płacicie za usługodawców? Tak jak za gości czy mają np. mniej zimnej płyty ale wiadomo wszystkie gorące dania?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
21 sierpnia 2015 09:41
A mnie się te straszydła podobają 😍 i chciałabym kiedyś się tak umieć malować 🙂


Mi również się mega podoba! Szpachla-szpachlą, ale kontury, oko, brwi.. miazga! 😜

Aaa no i Scottie- GRATULACJE kochana! Będziesz piękną Panną Młodą, nawet jak nie pomaluje Cię Tamanna Roshan 😉
Dziewczyny, czy macie sprawdzoną makijażystkę w Rzeszowie?
yegua, mam w okolicach Rzeszowa, tzn. 50 km stąd. 😁 Ale mogę się rozejrzeć na miejscu. 😉
Wybierasz się w moje strony? 🙂
Pauli,  :kwiatek:
Presja, tak to Stara Oranżeria 🙂

Scottie, gratuluję! Co do makijażu ja Wiolę bardzo polecam. Koniecznie umów się do niej na makijaż przed listopadowym weselem, ot taka próba przed próbnym makijażem. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się