Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 sierpnia 2015 19:39
kujka, eeee, wtedy też uważałam, że jest ładny 😉
kujka   new better life mode: on
18 sierpnia 2015 20:23
maleństwo, bo ladny to on byl zawsze :P
Tylko poziom ukarkowienia rozny 😉
kujka jechaliśmy ogólnopolską rundę Cy  🙂 Przynajmniej do końca tego sezonu zostajemy w tej klasie.

Euphorycznie prawie zagojona, płytkie rany wszystkie ładnie zarosły, zostały tylko te szyte. Jedna na zadzie i na plecach pod siodłem  👿 Byczy się całymi dniami na pastwisku, nie chce wracać na obiad do stajni i ustawia koleżanki po kątach. Jutro zaczynamy ostateczne starcie z grudą, z którą męczymy się nieustannie bo tym razem zaatakowała dość mocno bo noga aż spuchła  🤔
tulipan oj, przykro o grudzie czytać - moje Rude regularnie cierpi na zapalenie mieszków włosowych i też regularnie wypada na pół roku bo nikt nam nie umie nic na to dać...  😵 🙄 Nie reprezentujemy Bóg wie jakiego poziomu ale mimo wszystko jest to frustrujące. A co do ustawiania to jakby to powiedzieć - imię zobowiązuje!  😂
Pewnie niezły z niej pączek jak się tak urlopuje? 
kujka, nie no przeciwsłoneczne do oglądania foty 😀
Euphorycznie u Carycy gruda to grubsza sprawa. Pojawia się i znika od zawsze, u poprzedniego właściciela tak samo. Ona ma niesamowicie cienką skórę, obciera się od wszystkiego, wystarczy małe zadrapanie i gruda znowu się pojawia. Obecnie ma strupa wielkości kciuka, ale to wystarczy, żeby noga była jak balon  🤔 Od jutra zaczynamy kurację - 24h opatrunek z hydrożelem, 5 dni opatrunki z Mastijetem, jeżeli nie będzie poprawy to opatrunki ze srebrem koloidalnym... Prześwietliłam te nogi na wszystkie możliwe sposoby, wymazy, cytologie, krew, wątroba. Jeśli nie wyleczę tego to nie wiem co jej pomoże  🙄 Jest pączkiem  😁 W zeszłym tygodniu była ważona i jak tak dalej pójdzie to ma dostawać siano do siatki bo wymiata stertę na pół boksu do ostatniego źdźbła  😎 A u nas konie dostają tyle ile zjedzą, więc nikt Kasi nie żałuje. Do tego trawa, ruchu tyle co poustawia kobyły na pastwisku i zaczyna być szersza niż dłuższa.
Kujka ależ się błyszczy Gilek  😍 będzie więcej fot? Przesłodko wygląda na tym drugim. Nic tylko tulić i dawać cukieraski  😍
Tulipan gratki  :kwiatek: 
Tuch zazdroszczę takiej pracy  😀 a widoki o wschodzie super!

a my się powoli bierzemy do roboty. W końcu Jaszkowo czeka  🏇







trochę rozciągania:



trochę dzikich skoków:  😂


Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
19 sierpnia 2015 06:47
Atea, wow, fota z konsultacji profi!
Averis, świetna zmiana Karsona 🙂
kujka, trochę spóźnione, ale wieeeeelu jeszcze wspólnych lat z Gilsonem :kwiatek: i o matko z córko jakie foty piękne 😍 😜
Lov, jakie słodkie zdjęcie! Dawaj więcej!
Moon, Wy to jak zawsze mega 😉
Kasija, ależ ona ma piękną głowę!
anai, fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy myślą o wakacjach dla koni również. Trzymam za Was mocno kciuki w sezonie halowym :kwiatek:
tulipan, noty fajne, czekam zatem na ładniejsze foty coby się napatrzeć na ładne konie 😁
baffinka, mam wrażenie, że chyba Twoje babisko luźniejsze teraz? Fajnie, że ruszyłyście znów!
a nie lepiej zaszczepić dermatopytonem?
ja szczepiłam,nie mam ani grzyba,ani grudy
Hmm, ciekawe, czy na zapalenie mieszków włosowych też by taka szczepionka pomogła.  👀
Dermaphyton to szczepionka przeciwko grzybicy wywołanej przez Microsporum i Trichophyton, a gruda jest jednak zazwyczaj zakażeniem bakteryjnym (najczęściej przez Dermatophilusa), dlatego nie ma wielkiego związku.
tulipan, stanowczo domagamy się więcej Szymków!  😀
Wow, dziewczyny - jestem pod wrażeniem - super Koniuchy, piękne zdjęcia!  Aż zazdroszczę troszkę, bo u nas jak nie urok, to.... W lipcu się pochorowalam, potem przyszły upały, jak się odrobinę ochłodziło i zaczęłam urlop, to mnie dopadł kręcz szyi (Klima w pracy  😤  )-przez tydzień nie mogłam ruszyć głową... Tak że konisko od miesiąca tylko się wypasa i grubnie.... 😂  I jak żyć?

Tulipan spróbuj od razu srebro, u nas w stajni szybciutko się z grudą rozprawiło. U mnie się sprawdza też rewelacyjnie Effol Skin Repair - radzi sobie ze strupkami, rankami i innym badziewiem i to szybko.
Edyta - jak tylko dostanę foty będę was męczyć Szymkiem  😁
Dziewierz kuracja opracowana przez końskiego dermatologa, bardzo dobrego dermatologa, także będę postępować według wskazówek i mam cichą nadzieję, że do etapu srebra nie dojdziemy  🙂 Rany kobyle leczyłam srebrem koloidalnym właśnie i wiem, że działa cuda  😉

Akurat od wszelkich szczepionek poza obowiązkowymi jestem daleka. Do kiedy można działać miejscowo będziemy walczyć.
.
Kastorkowa   Szałas na hałas
19 sierpnia 2015 15:22
Proś się wakacjował przez ostatnie dwa tygodnie, i resetował ale od jutra wracamy do gry

Muchozol jaka elegancka Mucha! co u was?  :kwiatek:
.
Ja dziś w dość nostalgicznym nastroju i z dwiema pożegnalnymi fotkami. Sprzedała się nasza babuszka, jutro odjeżdża do nowego domu. Niby sobie człowiek zdawał sprawę, że to nadejdzie, ale... Jakoś tak dziwnie, pusto będzie, bo zawsze była. 🙁



.
Muchozol, dawno mnie nie było w końskich wątkach więc dawno nie widziałam zdjęć Muchy i jestem pod wrażeniem 😀 Chyba trochę przypakowała? (w pozytywnym tego słowa znaczeniu)
Muchozol zostaje na lubelszczyźnie - jedzie gdzieś w okolice FaMaGusty 😉
.
Dawno nas nie było, pozdrawiamy cały kącik. :kwiatek: Jestem w trakcie dwutygodniowego urlopu ale dopiero w ostatnich dniach chce mi się wsiadać i coś konkretniej popracować. W zeszłym tygodniu przy tropikalnych temperaturach jedyne do czego się zmuszałam to jazda na oklep. Choć przyznam, że po kilku oklepowych terenach i jazdach na ujeżdzalni nawet mi się to spodobało  😉








Jak nie przepadam za różami, tak...  😍 😍 😍 Jak dla mnie jedna z Waszych najlepszych 'stylizancji'  😜
brzezinka, a jak tam Twoja córka sobie radzi? 🙂
breakawayy,  :kwiatek:
Libeerte, podobnie do mnie bo też przez te temperatury nie za bardzo chciało się im coś konkretniej działać.  😉
Ale ostatnimi dniami coś pracujemy solidniej 😀





Gillian   four letter word
20 sierpnia 2015 07:26
brzezinka, różyk super ale Ty znowu robisz coś dziwnego z rękami i to na mocnym kiełźnie 🙁 wiem, że to nie jest interpretacja ale aż zęby bolą 🙁
brzezinka muszę sobie sprawić różowy czaprak, koniecznie!  😜
O kurcze Gillian a glowa Cie nie boli z powodu braku kasku....?  Bo az sie boje co bedzie jak do bolu zebow dolaczy bol glowy 😁
Euphorycznie, polecam roze z fair play, czapraki tanie,  dobre jakosciowo w bogatej gamie kolorystycznej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się