"Nie ogarniam jak..."

A ja mam wrażenie, że to temat zastępczy jakim się znów nas zajmuje.
Losy Sułtana Sulejmana i jego rudej Sułtanki(hihihi)  przestały przykuwać uwagę, no to jest pani emerytka/matka.
Ta pani chciała maciezynski. Ok.
Skąd jest maciezynski? Pracujesz - masz pensje - rodzisz - dostajesz od państwa (czytaj ze składek) maciezynski.
Pani ma emeryturę = czyli taka pensje od państwa. Niech jej państwo zawiesi i w to miejsce wypłaca maciezynski.
Proste.

A w ogóle mi sie to wydaje jedna wielka ściema.
Przeszło in vitro. Teraz o władze walczy PiS - przeciwnicy.
Dojdą do władzy - bedą to in vitro chcieli odwoływać i obalić.

Wynajęli panią - aktorkę, płaca jej za granie roli matki. Dzieci gdzieś załatwili do zdjec.
Pani gra - w koncu jej rola zycia.
Szum jest. Argumenty są.
Przygotowanie pod obalenie ustawy.
Dodofon, macierzynski 😉
Dodofon, macierzynski 😉


- Kurcze, mi iPad poprawia wyrazy. Tak skaczą i są poprawione. Hmmm.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
19 sierpnia 2015 17:58
Nie tak dawno rozmawiałam przy stole z rodziną o 65 letniej Niemce, która przez in-vitro zaszła w ciąże... poczwórną. A zdecydowała się na kolejne dziecko (a ma ich 13) bo najmłodsza córka bardzo chciała mieć młodsze rodzeństwo  🤔
I padło pytanie Kiedy pojawi się naśladowca? No to się pojawiła...
Sprzed 4 miesięcy ten artykuł o Niemce

edit: Znalazłam jeszcze, że te czworaczki urodziły się przedwcześnie, w niecałym 7 miesiącu  🙁
klik
No ja bardzo przepraszam. Kto ma pomyśleć o jej dzieciach ? Nikt sie nad nią nie pastwi. Piszemy o kompletnym braku odpowiedzialności . 500 zł nie rozwiąże sprawy. Masa kobiet wychowuje samotnie dzieci. Kobiet którym los podstawił nogę . Takim kobietom pomoc jest bardzo potrzebna. A szanowna pani wpakowała sie w kłopoty na własne życzenie.

A inne kobiety zrobily sobie dzieci nie na wlasne zyczenie?? Spadly im z nieba, bocian pod drzwi przyniosl?
Dlaczego jedna kobieta jest ta "biedna poszkodowana", ktorej sie nalezy bo costam, a inna kobieta juz "sama chciala to niech se radzi glupi babol"?? Ludzie, opamietajcie sie...
Zycie jest przewrotne, w jednym momencie masz swietna prace i wszystko co chcesz, w drugim nie masz nic - i co, kogo winic? Jak oceniac kto jest odpowiedzialny a kto nie i komu sie ewentualnie jakas pomoc nalezy?? Dlaczego pracujac x lat panstwo ma obywateli gleboko, i do tego jeszcze obywatele taka postawe popieraja (sic!)?! Moze warto by bylo sie zastanowic, dlaczego na cieple panstwowe posadki, premie i inne glupoty panstwo pieniadze ma, a na pomoc obywatelom nie starcza i oprzytomniec troche, przestac rzucac sie na siebie tylko spojrzec krytycznie na system? Ladnie sobie kraj obywateli "wychowal"...

W tej konkretnej sytuacji nie wiadomo jak jest naprawde. Chociaz ogladalam z nia wywiad i ona sie wcale o pieniadze ani nic nie prosi. Mowi otwarcie, ze nie spodziewala sie, ze panstwo bedzie mialo ja jako matke w d..pie. I mowi, ze od ludzi pieniedzy nie chce, ze sobie jakos poradzi - nie wiem wiec, skad taki hejt, taka zawisc i takie teksty...

Strzemionko, no i? Czym sie smucisz? Ze tak jak miliony innych wczesniakow czy dzieci z ciaz mnogich CZWORACZKI sie urodzily w 7 miesiacu?  🙄
busch   Mad god's blessing.
19 sierpnia 2015 18:22
Spójrzcie na to z innej strony, przynajmniej nie musi się martwić że jej się macierzyński kończy i nie ma z kim dzieciaka zostawić  😁 😁
busch krolowo podlosci  🤣
Właśnie słucham w TV "czy nie trzeba wprowadzić limitu wieku na macierzyństwo". I mnie ruszyło. To, cholibka, facetom nikt się nie dziwi i nie nakazuje sterylizacji w wieku 60! I mało to było ojców 80/90??? I nikt nie pyta skąd wezmą na dzieci?
I znowu my, baby, obrywamy po d* bo "śmiemy zmieniać".
Będzie coraz więcej starszych matek.
Sory, taki klimat, że czas na ustawodawstwo w sprawie zasiłków rodzinnych dla emerytów.
Ba! Solidne zasiłki rodzinne przydałyby się wszystkim.
Szwagier pracował w Luksemburgu. Mieli 4 dzieci. Zasiłki rodzinne z górką pokrywały wszystkie jego (niemałe) podatki.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 sierpnia 2015 19:34
halo, zdecydowanie w tych wypowiedziach chodziło o limit wieku na zabieg in vitro  🙄
safie, bo???
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 sierpnia 2015 19:42
Ale co "bo"?
Te wypowiedzi, które ja słyszałam/ czytałam odnosiły się do faktu, że w przypadku adopcji jest ustalony wiek maksymalny i jak byk widniało, że takie samo ograniczenie powinno być nałożone na zabieg in vitro, a nie na naturalne zajście w ciążę
Ba! Solidne zasiłki rodzinne przydałyby się wszystkim.


Ja myślę, że wszyscy powinniśmy się zwolnić i żyć z zasiłków.
Co do pani aktorki - rozwaliło mnie jej zdziwienie, że pracując trzeba odprowadzać składki - przecież to 1000 zł, powiedziała pani w wywiadzie! Chyba żadna kobieta tak nie robi, dodała. LOL, po prostu LOL. Przecież ona nie ma tych pieniędzy dlatego, że ją państwo ograbiło, tylko dlatego, że nie odprowadzała składki chorobowej do ZUSu i wg prawa jej się nie należy - jak każdej innej, która nie odprowadzała.
No i na to bardzo trafny komentarz jakiegoś gościa: pani nie rozumie, że macierzyński jest jak zrzuta na wódę - kto się nie zrzuca, ten potem nie pije. Co racja to racja 🙂
A jak wygląda sprawa zasiłku macierzyńskiego w przypadku, gdy dziecko rodzi nastolatka, która nie pracowała i żadnych składek nie odprowadzała? Też nic nie dostaje?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 sierpnia 2015 21:59
Zasiłek macierzyński przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym:

    pracownikom,
    członkom rolniczych spółdzielni produkcyjnych i spółdzielni kółek rolniczych,
    osobom wykonującym pracę nakładczą,
    osobom wykonującym pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, oraz osobom z nimi współpracującym, w tym osobom świadczącym pracę na podstawie umowy uaktywniającej określonej przepisami ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2013 r. poz. 1457),
    osobom prowadzącym pozarolniczą działalność oraz osobom z nimi współpracującym,
    osobom wykonującym odpłatnie pracę, na podstawie skierowania do pracy, w czasie odbywania kary pozbawienia wolności lub tymczasowego aresztowania,
    osobom odbywającym służbę zastępczą,
    duchownym.

Zasiłek macierzyński nie przysługuje:

    za okresy, w których ubezpieczony zachowuje prawo do wynagrodzenia na podstawie przepisów szczególnych,
    w okresie urlopu bezpłatnego,
    w okresie tymczasowego aresztowania lub odbywania kary pozbawienia wolności, z wyjątkiem przypadków, w których prawo do zasiłku wynika z ubezpieczenia chorobowego osób wykonujących odpłatnie pracę na podstawie skierowania do pracy w czasie odbywania kary pozbawienia wolności lub tymczasowego aresztowania.

źródło


Zastanawiają mnie duchowni  🤔

n, nie wszyscy. Tylko potrzebujący. Potrzebujący w ważnym społecznym interesie.
safie, np. prawosławni. Nie w każdym kościele/wyznaniu jest celibat.
Jeśli jest tak jak napisała Dzionka to ja nie ogarniam po co ta cała sprawa. Nie należy sie i juz. Myśle, ze nikt odpowiedzialny nie planuje dzieci jesli go na to nie stać. Jesli zrobiła in vitro to zrobiła to z pełna świadomością.
busch   Mad god's blessing.
19 sierpnia 2015 22:13
Ja uważam że robienie in vitro w wieku 60 lat jest super słabe, biorąc pod uwagę że nawet u czterdziestolatek ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa jest wysokie, a jak się ma sześćdziesiąt lat, to pewnie urodzenie zdrowego dziecka staje się raczej wyjątkiem niż regułą...

Nawet nie chodzi o sam fakt czy mam coś do dzieci z zespołem Downa - tylko że to są osoby z prawie zerowymi szansami na usamodzielnienie i 'normalnie' takie dziecko, potem nastolatek, a potem dorosły po prostu jest na utrzymaniu rodziców. A o jakim utrzymaniu przez rodziców można mówić, kiedy ojciec jest nieznany, matka nie ma praw do świadczeń socjalnych, jest biedna - a nawet gdyby nie była, to będzie przy tym dziecku maksymalnie jakieś 20 lat, z czego połowę z tego czasu sama będzie prawdopodobnie dostatecznie niedołężna, by to jej pomagać? Dla mnie piramidalna głupota - o ile to nie jest jakaś ściema jak Dodofon sugeruje.
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 sierpnia 2015 22:25
safie, bo???


Bo, jakby ją pukać normalnie, to nie miałaby szans zajść w ciążę z przyczyn fizjologicznych, a nie patologicznych.
A jak wygląda sprawa zasiłku macierzyńskiego w przypadku, gdy dziecko rodzi nastolatka, która nie pracowała i żadnych składek nie odprowadzała? Też nic nie dostaje?


A z czego ma dostać?? Dostaje sie macierzyński taki jaka sie miało pensje.
A nastolatka jaka miała pensje? Ile miałaby dostać? Jaka kwotę?
Pani niepracująca "przy mężu" tez nic nie dostaje.
Pani szukająca pracy tez nic.
Mozna sie starać o inne zasiłki czy wsparcie.

BTW - Pani aktorka wypowiedziała sie ze dzieci idą do żłobka. Ciekawa jestem why? Skoro Pani nie pracuje? A żłobki są dla pracujących mam. (No,chyba ze prywatnie idą)
Nastolatka nie dostanie, ale jeśli urodzi jako niepełnoletnia, to nie "przysługuje" jej prawo rodzicielskie. Jej dziecko musi być objęte pieczą zastępczą, albo przez jej matkę, albo przez kogokolwiek innego uprawnionego, a wtedy tej matce zastępczej przysługują wszelkie świadczenia-włącznie z ulopem macierzyńskim.
matka to atut = jest matka = jest renta
bez przesady - ludzie mieszkają w kawalerkach w większym ścisku, w barakach też mieszkają itd.



Dodo! Tak, to co napisałaś rozumiem. Nie rozumiem jak ktoś poważny w sześćdziesiątym roku życia, decyduje się na samotne wychowywanie dzieci, mając dodatkowo pod opieką niedołężną matkę!!! Przecież to co najmniej nieodpowiedzialne. No chyba że liczy, że mamusia szybko się zawinie  😉
Nie ogarniam jak można nie przyjąć chorego po wypadku  😵  Byłam w 5 ośrodkach, w szpitalu i wróciłam do domu, oczywiście chciałam iść prywatnie i miejsce jest ale za 2 tyg.
Gillian   four letter word
20 sierpnia 2015 13:03
gdzie przyjąć?
gdzie przyjąć?


Chciałam, żeby ktoś zobaczył zdjęcia kolana (robiłam prywatnie).  Kolano mnie boli od tygodnia, jest co raz gorzej. Więc teraz nie wiem czy jest roztrzaskane, czy nie.  :/
Na pogotowiu zgłosiłam biodro, byłam w szoku, więc kolana nie czułam. Biodro przestało mnie boleć w 50%.  Boję się, że coś się dzieje. Wywaliłam się na drodze z koniem .
Od wczoraj usiłuje się dostać prywatnie do lekarza, są takie terminy, że już sama nie wiem co mam robić.
Gillian   four letter word
20 sierpnia 2015 15:27
jakie macie terminy do poradni chirurgicznej?
Zawsze pozostaje iść na SOR i kłamać. Nic nie mówić o tych fotkach wcześniej robionych. No i oczywiście stało się dziś. Takie realia 🙁
Gillian a u Was na SORZE jak zrobią jakieś badania, tomografie/rtg/rezonans to oprócz opisu badania lekarz rozmawia o wynikach z pacjentem? Byłam kiedyś z chłopakiem na SORZE z potwornym bólem głowy, dostał łaskawie 4h po przyjęciu zastrzyk na ból, po kolejnych godzinach zrobili mu tomografie na której nic nie wyszło, i poza tym że ratownik medyczy dał mu wyniki badania wysłali go do domu... Nikt nawet sie nie zainteresował czy go dalej boli albo żeby zrobić jakieś inne badania 🙁
casines, teoretycznie lekarz powinien porozmawiać.
Jednak na sorze jest młyn i lekarz nie ma czasu rozmawiać z każdym pacjentem.
Z reszta na karcie wypisowej sa zanotowane wszystkie zalecenia typu, zgłosić sie do specjalisty , zgłosić sie do lekarza rodzinnego itp.
Edit: Lit.
busch   Mad god's blessing.
20 sierpnia 2015 17:47
casines, to i tak fartownie że zrobili tomografię od ręki, a nie zaproponowali że przyjmą na oddział i dopiero wtedy zrobią 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się