konie małopolskie

Zna ktoś może konia Armani (od Arizona po Lancetnik)?
Tak, mamy tu na forum jego hodowcę, myślę, że się odezwie
czy ktoś wie odnośnie rozwoju w stronę nie dużego sportu potomstwa po ogierze Drink  małopolski tarant okolice BIłgoraju ?


Ala :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
26 czerwca 2015 15:49
Dzisiejszy roczny Brysio 🙂

sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 czerwca 2015 01:00
galopada, na fb widziałam jakieś zdjęcia Dżentelmena. niestety nie w całości, tylko portretowe. pokaż go więcej, wydaje się być w faaajnym typie 🙂
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
06 lipca 2015 22:53
przedstawiam mojego drugiego małopolaka  🙂

Lider-P po Agrest/Divisior od Lara/ First des Termes


A to wspominany tu kiedyś małopolak przy swoich pierwszych krosówkach:
https://drive.google.com/file/d/0B8Xt5PmU2ruvUWFTaHRvbkxHVWs/view?usp=sharing
Nie, nie jest planowany na WKKWistę. Szkoda byłoby potęgi skoku, która objawia się na "drągach". Będzie zacny skoczek.
Nie wiem, czy zwróciłyście uwagę na ogiera, jakim od sierpnia zeszłego roku dysponuje Janów? Niestety nie ma licencji na krycie  i nie wiem, czy stadnina będzie się starała o taką i czy w ogóle nadaje się dla małopolaków? Na mnie zrobił ogromne wrażenia charakterem.
W sierpniu król Bahrajnu podarował stadninie ogiera Kuheeilan Aafas Maidaan, zupełnie innego w typie jak janowskie araby. Konie w Bahrajnie są hodowane bez dodatku krwi koni spoza wyspy. zresztą wszystko jest w opisie konia. Z tego co wiem, już jest użytkowany w stadninie pod siodłem. Oto jego opis: http://www.janow.arabians.pl/pl/oferta/ogiery/oo/opis.php?knr=49633&rok=2015
Wybiera sie ktos do na championat do Bialki w tym roku?

berula, nie wydaje mi sie, zeby uzycie tego ogiera bylo dobrym pomyslem. Fakt, jest prosty na nogach (jak zreszta wiekszosc bahrajnskich arabow, ktore widzialam), ale ma ciezka glowe i szyje, kiepsko sierusza. Do tego bahrajnskie araby nie slyna ze specjalnie mocnych nog, ani dobrego serca. Ich niewatpliwa zaleta to charakter, duzo ogierow arabskich tamtejszej hodowli pracuje w rekreacji, nie ma potrzeby ich kastrowania.
Mysle, ze lepszym pomyslem byloby dopuszczenie do polkrwi ogiera po Enzo czy Psytadelu, albo z linii Eldona, Ontario. To duzo bardziej uzytkowe linie.
Jak czas mi pozwoli, to ja może pojawię się na czempionacie 😉. 25-6 lipca o ile dobrze kojarzę?
co tutaj tak cicho? 😉

nasi chłopcy jeszcze z Białki  🙂

mały Dż.





Bryś



i duży Dż.




Właśnie, jest gdzieś dostępna jakaś galeria z Białki?
Witam,przychodzę z zapytaniem o tego ogiera
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-17513.html
ktoś cos na jego temat jest  wstanie powiedziec? zostawił jakieś potomstwo,skaczące ?
Kucyk chciał się przypomnieć  😀 😅

Niestety nie mam takich pięknych zdjęć, jak esperado, bo robione telefonem, a maluch strasznie się wierci 🙂.

AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
20 sierpnia 2015 12:09
Z kwalifikacji ogierów ras szlachetnych do zaprzęgowego ZT (wszystkie zdjęcia [url=https://picasaweb.google.com/111706860617651081686/KwalifikacjaOgierowSzlachetnychDoZTKsiaz18082015#]tutaj[/url])
ogier Bajron (Artedy x Hebab)- nie zakwalifikowany

ogier Kurhan (Dixan x Heban)-zakwalifikowany

Bajron absolutnie się nie ruszył, za to Kurhan masakrycznie się pukał w ruchu luzem...
Ja się chwalę naszym wychowankiem, bo jestem zachwycona zdjęciami  😍 Już sprzedany - og. Kaszmir m (Arioso m - Kolekcja m/Berberys xxoo)







(zdjęcia zapożyczone z ogłoszenia p. Olgi Michalik)
sisisa pochwal sie tatusiem Malowanca  😅 😍
W MPMK hodowli Zagranicznej  jest 1 koń Capital Bej po Małopolaku Acan Beju / Berlin Bej  😲 co prawda przedostatni , ale jest . W koniach hodowli Polskie są aż 2 .( tez na końcu )
Od Acani Bej- to klacz.
Małopolskich akcentów jest nieco więcej😉
Tak jak mówi esperado, mały baardzo podobny do ojca, fotka z Bazy Koni [img]http://www.bazakoni.pl/anonse,op-get_attachment,id-35870,aid-20170.html[/img]
Oby był tak samo jezdny jak tatuś  🍴.
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2410074#msg2410074 date=1440354426]
Od Acani Bej- to klacz.
Małopolskich akcentów jest nieco więcej😉
[/quote]

Ale chyba nie po przodach w Mistrzostwach ???
4 letnia małopolska kucynka Kasablanka (o. Arioso, m. Keysi)
smoku, nie rozumiem co masz na myśli- są konie  z Emetytem w papierze, Sebastanem i coś tam jeszcze, chyba z 5-6 koni z młp do 3 pokolenia znalazłam. Acz ja się cieszę z innych wyników, innej rasy😉 rodzynki, ale za to 1 na pudle🙂
Jakich wyników , co masz na myśli ?
Asterixa mam na myśli i dwa zerowe dni Dona Espadrona🙂
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2410536#msg2410536 date=1440429464]
Asterixa mam na myśli i dwa zerowe dni Dona Espadrona🙂
[/quote]

Jeden Traken ( Asterix ) drugi przedostatni i też WLKP pochodzenia  Trakeńskiego. Co to ma do Małopolaków ? czy ogólnie strikte Polskiego papieru ?  🤔
tak jak napisalam, ja się cieszę z wyników  trakenów, polskiej hodowli🙂 - nawiązanie do wyników koni polskiej hodowli, z polskimi papierami -takimi jak małopolaki.
Nie ma co patrzeć tylko na to , że DE przedostatni, ale, że przez dwa dni jako jedyny zerowiec w swojej grupie. Trzeciego dnia coś się kondycyjnie posuło:/ ale o niego akurat, tak jak i Asterixa jestem spokojna.
Ten walewicki małopolak też może się jeszcze pokazać.
Nie mówię że nie , bo często konie nic nie pokazują w YH a potem raptem wyskakuja jak Filip z konopii ( indyjskich )  😁 Aczkolwiek , w koniach Polskiej hodowli , koni z stricte Polskim papierem jak na lekarstwo a Młp prawie zero . 😉
Żeby nie było , dla mnie koń ma być dobry , z resztą jak się patrzyło na L'Colantosa , to szczęka opadała. W sumie zdeklasował wszystkie 4-ro latki w klasyfikacji łącznej. Po prostu , taki powinien być koń sportowy . DOBRY ! A czy po jakich reproduktorach i skąd to bez znaczenia. 😎
Dobry koń nie ma maści i pochodzenia, ale nie na MPMK- to impreza hodowlana i tu i papier i wygląd i w niższych klasach styl skoków się liczył. Mnie cieszy, że polscy hodowcy mają dostęp do zagranicznych top reproduktorów, nie boją się inwestować w zachodnie matki, a jak PZHK się to nie podoba to inne księgi przyjmują bez problemu🙂 tak jak ten koń od córki Berlin Beja🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się