Wybory 2015 i to co po wyborach.

To ja myślałam, ze chodzi o obiecanki obecnego rządu. Te z kilku kampanii. Obecnej też.
link
i...
link2
No cóż, czekajmy więc na ten szczęśliwy czas rządów PIS-u. Ja niestety, należę do tych, którzy pamiętają rządy PIS-u i Samoobrony... I mam nadzieję, choć bardzo niewielką, że tym razem będzie inaczej. Oby! Rzadko zgadzam się ze Smokiem, ale tym razem tak. Pewnie, np. podniesienie kwoty wolnej od podatku to "tylko" kwestia ustawy, ale chyba głównie pieniędzy jakimi dysponuje budżet. Obiecywać jest bardzo łatwo, to przecież nic nie kosztuje. Żeby nie było, baaardzo bym tego chciała, od 7 lat bez grosza podwyżki pensji, więc byłoby fajnie. co będzie, zobaczymy.
Mówią, że miłośc jest slepa - i że nienawiść zaślepia.

Fragnemt listu mordercy, sympatyka i byłego członka PO (wyrzucony za niepłacenie składek):



Treśc listu zbliżona jest do oficjalnej narracji PO - jest w nim też passus, że to gen . Jaruzelski zasługuje na pomniki.
Lepper czy ci z Samoobrony przynajmniej nikogo nie zamordowali i nie gloryfikowali zbrodniarzy komunistycznych.
No właśnie kazdy by chciał żyć w raju , tylko oby nie był to scenarusz Grecki. Cipras narobił syfu , naobiecywał cudów a wczoraj wziął dupę w trok i się zawinął z piaskownicy. Niestety tak jak ty się tego boje. Dawać to trzeba mieć z czego.
No właśnie kazdy by chciał żyć w raju , tylko oby nie był to scenarusz Grecki. Cipras narobił syfu , naobiecywał cudów a wczoraj wziął dupę w trok i się zawinął z piaskownicy. Niestety tak jak ty się tego boje. Dawać to trzeba mieć z czego.

No własnie, Grecja, kto naś ku niej prowadził?

Nie ogarniam. Wspaniały Nowy Prezydent ogłosił nowe referendum i kogoś w dodatku to cieszy!
Ogłoszenie referendum przez B. Komorowskiego już było rozpaczliwym ruchem tonącego. Ale, Duda tę farsę ciągnie dalej i to mnie mega wkurza, bo traktuje się nas jak idiotów - chociaż jak widać, może słusznie.

Pytam: co zmieni referendum (jedno i drugie) praktycznie? Tzn. Co jeśli Naród powie np., że chce JOWów? Zostaną wprowadzone w Polsce? W jakiej formie (o to jakoś nikt nie pyta)?
I dalej: czemu Pan Prezydent Duda pyta o wiek emerytalny? Nie jest już pewien czy go obniżać (chociaż obiecywał)?
Myślę, że oba referenda zakończą się tak, że zostanie po nich jedynie niesmak - nawet jeśli frekwencja dopisze. Grecy też zdecydowali w referendum i co? Trzy dni później zobaczyli środkowy palec.

I tu, jako przykład, że Pan Duda pochylił się łaskawie nad problemami Narodu piszecie o 6cio latkach. No fajnie, że to pytanie pada - ale trochę rychło w czas, nie sądzicie? Reforma poszła, kasa poszła, dzieci do szkoły poszły, a tu bach - zrobimy referendum. Niech się wypowiedzą (wszyscy???? dlaczego????) ludzie, wierząc, że możemy to teraz zmienić - czytaj przeprowadzić kolejną, szybką i nieprzemyślaną reformę edukacji - na pewno nie odbije się to na dzieciach🙂

Co jeszcze mnie wkurza? Że Naród cieszy się, że mamy takiego mądrego Prezydenta, co to nie marnuje kasy na referendum (jak Komorowski) i ogłosił je na dzień wyborów parlamentarnych. Taaaa.... Nic bardziej mylnego - jako, że zasady i tryb przeprowadzenia referendum różnią się od tychże dot. wyborów parlamentarnych będą musiały odbywać się w jednym czasie ale DWA głosowania - nici z oszczędności + mega burdel🙂

Wrócę jeszcze do elektoratu Pana Dudy - niestety nie do końca było tak jak piszecie, że głosowali na niego niezadowoleni z PO, a jego obietnice nie miały tu nic do rzeczy. Moi "podopieczni" całymi rodzinami, a inni wręcz masowo oblegali urny, żeby zagłosować na człowieka, który wreszcie ich dostrzegł i da im 500 zł i emerytury! Mówię o ludziach objętych opieką MOPSów, Sądów Rodzinnych i osadzonych w ZK - tak, oni głosują masowo, w końcu nic lepszego do roboty ni ma a oni chcą żyć godnie!

Mam nadzieję, że aktualna susza nas uratuje chociaż przed drugim referendum🙂
Ogłoszenie referendum przez B. Komorowskiego już było rozpaczliwym ruchem tonącego.

Bo było. Faktem jest, że tonął i zatonął. Więc tonął i jest zatonięty.

Postulat JOW był jednym ze sztandarowych postulatów programowych PO.
PO dostało wsparcie od Ruchu JOW w postaci 750 tysięcy podpisów za referendum (wymóg ustawowy 500 tysięcy).
PO miało więc nie tylko pogląd, ale i mocne wsparcie (legitymację społeczną) do działania na rzecz.
PO wsadziło te głosy w niszczarkę.
PO miało osiem lat na zrobienie z JOW czegokolwiek (np. referendum)
PO nie zrobiło nic z JOW

Postulat JOW przejął Kukiz
Kukiz w wyborach prezydenckich dostał duże poparcie.
Komorowski chciał zeniechęcić elektorat Kukiza do PiS
Komorowski chciał coś ugrać.
Komorowski ogłosił referendum w sprawie JOW, po tym, jak ten postulat był lekceważony przez 8 lat przez PO, jego macierzystą partię.
Komorowski chciał postawić nowego prezydenta w trudnej sytuacji - braku dobrego wyboru.
Nowy prezydent uszanował decyzje swojego poprzednika.

Nowy prezydent zaproponował swoje pytania - mając poparcie społeczne w postaci wyborców - i 6 milionów podpisów - a więc bardzo silne.

Które z powyższych zdań nie jest prawdziwe?

Tego, czy nowy prezydent będzie dobry, czy nie, to nie wiemy - póki co wiadomo, że ma legitymację do bycia prezydentem, bo wygrał wybory.
Wiemy natomiast, że poprzedni prezydent był zwolennikiem wsadzania ludzi niewinnych do więzienia (Szeremietiew, Framus), spektakularnych akcji służb wobec swoich wrogów (aresztowanie Famusa w spacjalnej akcji służb, kiedy to wciągano gościa na linie do helikoptera z promu płynącego do Szwecji) - i nie jest człowiekiem słownym - bo twierdził, że wycofa sie z polityki, gdy Szeremietiew okaże się niewinny.

Co do PO - to wiadomo, że kłamie - np. opowieści o obniżeniu podatków czy ułatwieniu prowadzenia działalności gospodarczej. Fakt, potwierdzony empirycznie. Co do ewentualnych nowych - tego nie wiadomo, więc istnieje co najwyżej przypuszczenie. Pogląd, że jest odwrotnie - to wynik indoktrynacji, myślenia telewizorem, czy gazetą.
Nie wiadomo, czy PiS będzie lepszy - a Lepper nie żyje, Samoobrona praktycznie nie istnieje, syn Leppera uśmiecha się do PO - a ikona "moherowej" frakcji w koalicji z PiSem - Roman Giertych staje się powoli tuzem PO - i to w tym najgorszym wydaniu - właśnie założył "zespół", w skład którego wchdzą etatowi hejterzy Platformy - Libicki i Niesiołowski.
I tu, jako przykład, że Pan Duda pochylił się łaskawie nad problemami Narodu piszecie o 6cio latkach. No fajnie, że to pytanie pada - ale trochę rychło w czas, nie sądzicie?

Być może dlatego, że PO wyrzuciło do kosza wniosek sześciu milionów obywateli o takie referendum...
Gdyby nie wyrzuciło, to mogłoby się ono odbyć duuuużo wcześniej.
Do Sia -Cieszę się że nie tylko ja tak myślę  😉
Mnie nadal zastanawia pytanie o US.
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/sejm-za-rozstrzyganiem-watpliwosci-na-korzysc-podatnikow,558992.html
Tu wyjaśnienia. Hm....
p.s
Rzecznik rządu: o 12.45 oświadczenie premier Ewy Kopacz
W piątek o godz. 12.45 w Senacie oświadczenie wygłosi przewodnicząca Platformy Obywatelskiej, premier Ewa Kopacz - podał na Twitterze rzecznik rządu Cezary Tomczyk.

Po godz. 10.00 kierownictwo PO spotkało się ws. referendum zaproponowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę.


A ja nie pochwalam tego, co powyżej. Rząd- władza wykonawcza, Senat-ustawodawcza, PO-partia w kampanii . Nie powinno się tego mieszać. Pani Premier powinna być w pracy jak każdy pracujący człowiek.
Jedną nieścisłość wyjaśnijcie mi proszę. Co to za 6 mln podpisów??? Mowa o podpisach zbieranych przez rodziców sześciolatków wtedy gdy ustawa wchodziła, czy teraz zebrano 6 mln podpisów za dodatkowymi pytaniami do referendum????

Smoku nie chcesz krócej pracować? Nie chcesz kasy na dzieci? Godnie żyć nie chcesz? Toś frajer:P
Praca w terenie to nie praca? Przecież wszyscy ch ieli żeby była bliżej ludzi. I tak.źle i tak niedobrze.
DoSia wtedy, kiedy rodzice zbierali podpisy, żeby sześciolatki obowiązkowo do szkół nie szły. Naród jasno wyraził swoje zdanie ilością zebranych podpisów, ale rząd miał to w d***.
Jedną nieścisłość wyjaśnijcie mi proszę. Co to za 6 mln podpisów??? Mowa o podpisach zbieranych przez rodziców sześciolatków wtedy gdy ustawa wchodziła, czy teraz zebrano 6 mln podpisów za dodatkowymi pytaniami do referendum????

Jest to łączna liczba podpisów pod różnymi wnioskami o referendum.
Chcesz prowadzić rabiniczny spór o to, co, kto, kiedy ile, gdzie i dlaczego?

Z tego, co wiem podpisów nie zbierano w zakładach karnych - i Ryszard Cyba nie mógł powstrzymać zbierających - a na pewno chciał, tylko miał za mały pistolet.
Praca w terenie to nie praca? Przecież wszyscy ch ieli żeby była bliżej ludzi. I tak.źle i tak niedobrze.

W jakim terenie? Piszę o tym, że rzecznik RZĄDU (władzy wykonawczej) ogłasza wystąpienie PREMIERA (władzy wykonawczej) w SENACIE (władza ustawodawcza) w celu ogłoszenie stanowiska POLITYCZNEGO JEDNEJ PARTII.
Dla mnie to jest pomieszanie funkcji i jest naganne, bez względu na to jaka to partia.
O wyjazdach w teren zamilczę. Niech będzie, ze to nie element kampanii. OK.
Murat Gazon -A teraz się cieszą.
P.S Fakt DoSia , lepiej być pięknym , młodym i bogatym niż starym , schorowanym i biednym  😁
Nestor - czemu rabaniczny? Z ciekawości pytam, czy podpisy zbierane przed laty mają teraz odegrać rolę "potwierdzacza", ze Naród chce referendum. Bo ja np. nie chcę.
Piszesz, że Komorowski postawił Dudę w sytuacji Antygony. Że wrześniowe referendum jest be! Otóż, ja widzę dobre wyjście - odwołać wrześniowe referendum. A zamiast tego będą dwa. No wspaniale. Nie ma się co dziwić, że się Duda wycofał z 500 zł na dziecko - okazało się, że są ważniejsze wydatki 🤣

Mnie to wkurza, bo robi się ze mnie durnia. Podobny ruch lokalnie obserwuję - referendum w sprawie metra we Wrocławiu. Chcemy, i stację kosmiczną też.

Smok - może trzeba by o to zapytać w referendum😉

Murat Gazon -A teraz się cieszą.
P.S Fakt DoSia , lepiej być pięknym , młodym i bogatym niż starym , schorowanym i biednym  😁

Ustawy o klonowaniu nie zdążą przepchnąć przez sejm - więc młody to ty już nie będziesz, oj nie 🙂

Możesz być natomiast piękny, jak Nowosielski,autor kampanii wyborczych PO:



Nestor - czemu rabaniczny? Z ciekawości pytam, czy podpisy zbierane przed laty mają teraz odegrać rolę "potwierdzacza", ze Naród chce referendum. Bo ja np. nie chcę.


O, to, to! Zapomniałem, że można jeszcze toczyć spór o to, jak dawno, i czy nie za dawno.

Rabiniczny - bo to szkoły rabinackie toczą takie spory. I znajdują salomonowe rozwiązania.
Np. prawowiernemu nie wolno podróżować w sobotę, ale jest wyjątek.
Ten wyjątek, to podróżowanie "na wodzie" - które miało służyć zawinięciu statku/łodzi do portu podczas niepogody, by prawowierny nie uległ zatonięciu.
Więc jak prawowierny chce podróżować w sobotę samochodem - to wkłada pod fotel termofor z wodą, i podróżuje "na wodzie".

To, że Tobie się coś nie podoba - jest bez znaczenia - masz kartkę wyborczą i decydujesz w zakresie kompetencji nadanych przez ustawę - możesz też zbierać podpisy pod petycją, by np. dorżnąć watahę, leczyć Kaczyńskiego, zdelegalizować PiS - czy o większy pistolet dla każdego sympatyka, by rozwiązać kwestię niewygody radykalnie.
DoSia primo nie były zbierane "przed laty", secundo sprawa dotyczy tematu cały czas aktualnego, w którym nic się nie zmieniło, ogólna opinia narodu także nie (czy raczej - przede wszystkim nie).
Nie ma znaczenia, czy Ty jako jedna konkretna osoba chcesz referendum, czy nie chcesz - ma chcieć określona liczba obywateli i taka chce, a nawet wielokrotnie większa. To wystarczy.
Poszłam do tv popaczeć i posłuchać, ale PEK przekroczyła "kwadrans akademicki", zatem wróciłam.
Ponieważ padają pytania o to skąd pieniądze - to mam pytanie do sympatyków PO - czy uważacie, że komunistycznych oprawców należy honorować uroczystym pogrzebem z wojskową asystą - za publiczne pieniądze.
Smoka nie pytam - bo wiem, że odpowiedź jest tak - należy, bo ocena, czy ktoś jest oprawcą, czy nie, zależy od punktu siedzenia, czy jakoś podobnie.
np.:
[[a]]https://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Krzy%C5%BCanowski_%28prokurator%29[[a]]
No i wysłuchałam PEK i żałuję.
Polska nie jest państwem jednej partii. - mówi premier wygłaszając stanowisko ustalone rano przez partię.
Słabo.
ps. Jeszcze na ten sam temat:
Tomasz Siemoniak zapowiedział, że Ewa Kopacz wyda dziś oświadczenie, w którym zawarte będzie stanowisko Platformy Obywatelskiej odnośnie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. referendum. - Wystąpi również marszałek Borusewicz. Stanowisko Senatu i PO będzie bardzo jasne - dodał
ps. Jeszcze na ten sam temat:
Tomasz Siemoniak zapowiedział, że Ewa Kopacz wyda dziś oświadczenie, w którym zawarte będzie stanowisko Platformy Obywatelskiej odnośnie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. referendum. - Wystąpi również marszałek Borusewicz. Stanowisko Senatu i PO będzie bardzo jasne - dodał

Borusewicza już słyszałem - "... była decyzja prezydenta [Komorowskiego] a to jest decyzja partii politycznej..." dalej już nie słuchałem.
(...)

Tak. Tak wymyślili. Mało oryginalne. Kiepskie. Pełne sprzeczności.
Teraz przewiduję różne prowokacje w sprawie Smoleńska w nadziei "obnażenia prawdziwego oblicza PIS".
Bo już niewiele się da wymyślić. Może jeszcze jakieś dożynki czy coś. Albo ratowanie po trąbie powietrznej (czego oby nie było).
Co by nie gadać , temat Smoleńska i sławetnej brzozny zniknął z polityki PIS całkowicie od kilku miesięcy, tak jak i Maciarewicz. Chyba nikt nie wątpi ze w przypadku wygranych wyborów noe będzie to numer jeden. Reszta tematów , jak 6 cio latki, emerytury czy 500 zł na każde dziecko zniknie z tapety. 😎
Teraz przewiduję różne prowokacje w sprawie Smoleńska w nadziei "obnażenia prawdziwego oblicza PIS". 

A to spokojnie - nie dalej jak wczoraj członek komisji Millera:
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/498353,prof-marek-zylicz-czlonek-komisji-jerzego-millera-katastrofa-smolenska-powinna-byc-zbadana-ponownie.html

Prof. Marek Żylicz: Wznowić badanie katastrofy smoleńskiej, zwrócić się do ekspertów unijnych

Za chwilę dowiemy się, że trzeba dopisać to do pytań w referendum, czy Polacy chcą komisji międzynarodowej  - a to, że PO blokowało, jak mogło taką komisję - będzie jak z JOWami - mądrością etapu.

p.s.
Smok, rozumiem twój ból - to musi być straszne. Zawsze będziesz mógł powiedzieć, że nawet jak nic nie mówią, to nienawistnie milczą - na ulubiony przez ciebie temat.
Zrobiłeś już krzyż z puszek po piwie "Lech" i ćwiczysz oddawanie moczu na niego?

Żeby ci nie było smutno - to jakieś sukcesy, np. na niwie radykalnego rozdzielenia Kościoła od państwa są osiągane:

Sunnici z Państwa Islamskiego zniszczyli klasztor św. Eliana w Qaryatayn, w pobliżu miasta Hims.
Budowla wzniesiona została w 432 roku i była ważnym celem pielgrzymek syryjskich chrześcijan.


http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1492043,Panstwo-Islamskie-zniszczylo-klasztor-z-V-wieku-Buldozery-w-akcji

Jak więc widzisz masz powody do radości na niwie międzynarodowej.
Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żebym gdzies profanował zmarłych . 😤 To że to nie był prezydent z mojej bajki to jedno ale nigdy go nie obrażałem , co ty mi uslnie sugerujesz. Poza tym przytaczasz opinię pana profesora który chce ponownego badania katastrofy Smoleńskiej w oparci u o dowody które rzekomo posiada Maciarewicz , bo nie chce niedomówień w tak poważnej sprawie. Tylko że Maciarewicz mówi że ma jakieś materiały , ale na zasadach , wiem ale nie powiem.
Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żebym gdzies profanował zmarłych . 😤 To że to nie był prezydent z mojej bajki to jedno ale nigdy go nie obrażałem , co ty mi uslnie sugerujesz. Poza tym przytaczasz opinię pana profesora który chce ponownego badania katastrofy Smoleńskiej w oparci u o dowody które żekomo posiada Maciarewicz , bo nie chce niedomówień w tak poważnej sprawie. Tylko że Maciarewicz mówi że ma jakieś materiały , ale na zasadach , wiem ale nie powiem.

Można powiedzieć, że stoisz tam gdzie stało ZOMO, to znaczy Dominik Taras - i prezydent, który tę awanturę na Krakowskim Przedmieściu wszczął.
Rozumiem też, że mamy czcić stalinowskich zbrodniarzy za publiczne pieniądze, kórych podobno nie ma?
Rozumiem, że w PO są tacy, co szczają na znicze, lżą innych i tacy, co są eleganccy? Gratuluję towarzystwa.

To nie jest profesor tylko ćwok z tytułem profesora - on się dzisiaj obudził? Po pięciu latach? Kupił sobie telewizor, albo pierwszą w życiu gazetę?
Dzisiaj dowiedział się, że jest jakiś Macierewicz? Miał telefon od oficera prowadzącego? Profesor, który nie rozumie znaczenia swoich słów i okoliczności, w jakich je wypowiada?

I co, tak siedział sobie w domu czy pracy i przyszło mu nagle do łowy, że potrzebne międzynarodowe śledztwo - zadzwonił do redakcji, a oni mu to zaraz wydrukowali? Pięć lat tak myślał?
Murat nie wyłapałaś.

Jako, że temat mi bliski (cho nie jestem ani rodzicem sześciolatka ani nawet sześciolatkiem) to się wypowiem.
Nowelizację ustawy nakładającej obowiązek szkolny na dzieci sześcioletnie podpisano w 2013 roku - wtedy również toczyła się głośna debata na ten temat. Wtedy również (2 lata temu) rodzice skupieni wokół stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców zbierali podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie nowelizacji.
Teraz, może Cię zaskoczę, napiszę, że w tamtym momencie (2 lata temu) owy wniosek podpisałam. Powiem więcej, na tamten moment chciałam aby to rodzic mógł decydować, przynajmniej do czasu, kiedy polskie szkoły nie będą dobrze przygotowane na przyjęcie młodszych dzieci a cały system edukacji  profesjonalnie do tego przygotowany. I nie zaprzeczam, że zignorowanie woli rodziców wtedy było świństwem, czy jakkolwiek to nazwiemy.

ALE: powoływanie się na podpisy zebrane dwa lata temu (w innej sytuacji i innych realiach) jest słabe. Teraz sytuacja jest nieco inna. Dlaczego? Otóż mleko się wylało - nowelizacja przeszła, sześciolatki do szkół poszły i w tym roku też pójdą. Machina ruszyła - szkoły (budynki) się wciąż do tego dostosowują, programy nauczania zostały zmienione, podręczniki podrukowane itp. itd. (to ciągnie za sobą także ogromne pokłady $$$).
Co teraz zmieni referendum w sprawie sześciolatków? Wierzysz, że zostanie cofnięta nowelizacja? A potem dzieciom, które zła ustawa zdążyła objąć wypłacimy odszkodowania?
W sprawie sześciolatków, mając na uwadze dobro dzieci (bo jak się mają wprowadzane co chwilę zmiany w systemie edukacji na dzieci i młodzież obserwuję na co dzień) należy ustabilizować system oświaty i maksymalnie go usprawniać i unowocześniać.
A powoływanie kolejnego (sic!) referendum, które nie niesie za sobą żadnych konsekwencji jest marnowaniem kolejnych pieniędzy.
Mnie się nie podoba gra narzędziem "referendum", ale trzeba pamiętać kto ją zaczął. Postawa Marszałka Senatu jest fatalna.
Człowiek o takim zacnym życiorysie tak się poplątał. I wciągnął w tę grę ważny organ konstytucyjny.
Źle, paskudnie. Maski spadają.Strach pomyśleć co jeszcze się pojawi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się