kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Teraz rozumiem, ten koń ogólnie straaasznie mi sie podoba... Pewnie kosztował fortunę
kajpo nie wiem. Może.
Ale dosiad osoby na filmie na pewno mniej mi się podoba niż np. Charlotte Dujardin 😉

A koń fajny 🙂
Ona siedzi b elastycznie, a nie sztywno. Jedyna okolica co mi moze ew. wyglądac na sztywna u niej to barki, ale nie jestem pewna
Chodziło mi przede wszystkim o barki  😉
julka177 weź nie pierdziel... skoro jesteś taka spostrzegawcza to zauważ, że w galerii masz zdjęcie z czaprakiem założonym tył na przód. Czasami lepiej przemilczeć
Sivens to ty nie pierdziel. Po pierwsze to jest forum, panuje tu swoboda wypowiedzi. A po drugie, chyba naprawdę nie masz się czego uczepić, więc wyciągasz zdjęcia sprzed 2 lat. Siodłając konia bardzo się wtedy spieszyłam, zauważyłam to dopiero po jeździe. Ciekawe czy Ty zawsze wszystko robisz idealnie?
A czy w momencie kiedy się oddaje wodze, prawidłowo jezdzony kon nie powinien wydłuzyc szyi? Bo zdaje się że kiedys cos takiego słyszałam, są tez takie cwiczenia typu żucie z ręki, i podobno koń powinien reagowac wydłuzając szyję?
Chyba że za to oddanie rozumiecie to podniesienie....
Iza-belowata, to co jest na filmikach to jest sprawdzenie samoniesienia, a życie z ręki to zupełnie co innego 😉
Ruda77, ja zrozumiałam co jest na tym filmiku, teraz pytam o co innego...
julka177 nie robię... i w interpretację zdjęć/filmików się nie bawię, bo się na tym nie znam. A już na pewno nie w interpretację takich jeźdźców.
Palnęłaś głupotę, ok, ale po co to kontynuujesz...
Iza-belowata po drugiej minucie masz pokazane oddanie wodzy. Wtedy kon wydłuża szyje pozostając nadal na kontakcie.
O wow, jaka para! fantastyczny kon i jezdziec, serio przypieprzanie sie bezcelowe, zeby wszyscy tacy sztywni byli jak ta pani  😜
Iza-belowata zadała mądre pytanie a nikt nie odpowiedział.
Żucie z ręki jest pokazane na końcu, widać jak koń podąża za wędzidłem na tyle ile jeździec pozwala, pięknie faluje rozluźnionym grzbietem. O niuansach w zastosowaniu pomocy może niech się wypowie ktoś mądrzejszy.
W każdym razie obydwa te ćwiczenia należy pokazać na czworobokach (adekwatnie do klas i stopniu wyszkolenia, samoniesienie pojawia się trochę później, żucie wcześniej)

Sivens bez przesady - to wątek dla żółtodziobów, to naturalne że julka jeszcze wielu rzeczy nie widzi i zwyczajnie nie wie na co patrzeć 😉
Dziewczyny, nie wiem gdzie spytać, ale tu zagląda dużo osób - ma któraś dostęp do clipmyhorse.de i mogłaby mi pożyczyć dane na godzinkę lub dwie? Oczywiście za odpowiednią opłatą 🙂 Potrzebuję obejrzeć 4 filmiki, a szkoda mi wyrzucać 120 euro. 🙂
Jak dla mnie to na tym filmiku szczególnie w kłusie, jak się przyjrzeć dokładnie to wędzidło piłuje raz w lewo raz w prawo, to chyba nie jest prawidłowe?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 sierpnia 2015 09:03
Mam pytanie (nie wiem, do którego wątku  😡 ): klacz, na której jeżdżę, galopuje w terenie wygięta. Galopując ,,na prawą nogę" ma zad wygięty na prawą stronę, jadąc ,,na lewą nogę" zad ma wygięty w lewo. Jak to mogę skorygować? Czy wpływ na to może mieć to, że koń sporo chodzi po placu 21x 23m? Klacz również nie chce chodzić na lonży w prawo pod klientami- bez jeźdźca problemu nie ma.
Dementek, można to korygować odpowiednim treningiem , ale konia szkółkowego nie da się raczej skorygować bo nie ma mowy o systematycznym i ukierunkowanym treningu
Nie wiem, gdzie zapytać, więc wrzucam tutaj.
Czy ktoś może wie, co to jest to różowe zamocowane na jeźdźcu i do czego służy?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 sierpnia 2015 20:30
_Gaga- Właśnie szukam trenera, który mógłby dojeżdżać do stajni. Fakt, koń szkółkowy, ale zależy mi, żeby nie była pokrzywiona. Przez rok włożyłam w nią dużo pracy i chcę, żeby była jeszcze lepszym koniem.
Na czym się skupić podczas jazdy (dopóki nie znajdę trenera)?
Mutat-Gazon, zgaduje, ze to patent samorobka do korekcji postawy jezdzca. Moge sie mylic, ale strzelam, ze pomaga w utrzymywaniu lini ucho-bark-biodro-pieta, zapobiega nadmiernemu wedrowaniu lydek, zadzieraniu piety, pochylaniu sie, itd.
[b]jak się pozbyć żywicy z konia[/b]? próbowałam prawie wszystkiego- mycie, czyszczenie, szorowanie, wyrywanie- jedyne z tego wszystkiego to podziałało wyrywanie ale przecież nie będę wyrywała całej sierści 😀 może ma ktoś sprawdzone sposoby? 🙂
tajfunowaa, wyciąć nożyczkami, jeśli powierzchnia duża to maszynką spróbować.
tajfunowaa, olejkiem z drzewa herbacianego można próbować rozpuścić żywicę
W wersji hard można to zrobić np. acetonem... ale szkoda końskiej skóry jeśli powierzchnia duża...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
25 sierpnia 2015 08:26
A spirytus? Z ubrań się tak usuwa, delikatniejszy od acetonu.
xequus, spirytus chyba takiej drzewnej żywicy to nie rozpuści (tak mi się przynajmniej wydaje)...
Poza tym przy koniarzach nie wiesz sama ile przyjmą zewnętrznie ile wewnętrznie 😁
Do usuwania żywicy z samochodu polecono mi benzynę lakową, ale konia bym tym raczej nie potraktowała 😉 Chyba najlepiej wyciąć/ogolić.
[b]jak się pozbyć żywicy z konia[/b]? próbowałam prawie wszystkiego- mycie, czyszczenie, szorowanie, wyrywanie- jedyne z tego wszystkiego to podziałało wyrywanie ale przecież nie będę wyrywała całej sierści 😀 może ma ktoś sprawdzone sposoby? 🙂


Z psa pozbyłam się smarując masłem 😀 Zostawiłam na trochę, później wyprałam i sierść jak nowa 😉
Czy tkanie jest naprawdę tak niebezpieczne?
Słyszałam, że tkajacy koń to problem, że niszczy sobie stawy i kopyta.
Jasne, że to narow i jest zjawiskiem negatywnym i najlepiej jest przeciwdziałać takiemu zachowaniu, ale czy naprawdę dzieje się tragedia z koniem tkajacym,znacie takie przypadki?
Za krótko obserwuje takie konie, żeby wyciągnąć wnioski, liczę na wasze większe doświadczenie. Może podpowiecie gdzie dokładnie szukać problemów.
Mutat-Gazon, zgaduje, ze to patent samorobka do korekcji postawy jezdzca. Moge sie mylic, ale strzelam, ze pomaga w utrzymywaniu lini ucho-bark-biodro-pieta, zapobiega nadmiernemu wedrowaniu lydek, zadzieraniu piety, pochylaniu sie, itd.

Jesli tak jest, to widac ze kompletnie nie spelnia swojej roli 😀
Żywicę można trepentyną, nie jest specjalnie szkodliwa - ot, wcierka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się