Siodło skokowe

Facella, z tego co macnęłam Prestige to podobnie do Sydney leżał Elastic i całkiem mi się w nim podobnie siedziało. 😉
Sprzedałam swojego stareo Winteca i szukam dobrego siodł, wygodnego który posłuży na lata. Wszechstronne o profilu skokowym bądź skokowe.
Czy jest ktoś kto zna siodła firmy KenTaur? Zastanawiam się nad KenTaur Titan bądź KenTaur Perseus, poza tym jeszcze jest Prestige i Sommer. Która marka ma najwygodniejsze siodła?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 sierpnia 2015 19:06
Facella następcą Sidney jest Elastic Profesional. U nas na rynku wtórnym bywają w sprzedaży.

monikaa2208 ja mam Kentaur Hermeso i bardzo dobrze mi się w nim jeździ. Przymierzałam również Naxos i tez bardzo dobrze się w nim siedziało. Zadzwoń do Yard Equites i zapytaj co mają teraz jako testery, może akurat będzie Titan.
Szukam opinii o siodle skokowym Euroriding Achat S .



Czy ktoś ma, używał?
Czy siedzisko jest w miarę głębokie? Bo klocki zwłaszcza kolanowe widać, że są pokaźne.

Z góry dziekuję  :kwiatek:
Polecacie siodła firmy UBO? 🙂
mymelodii, ja kiedyś miałam Achata S. Siedzisko jest stosunkowo głębokie, klocki są duże. Mi się w nim dobrze jeździło po płaskim i skoki max do 100/110 cm. Przy wyższych przeszkodach już mi zaczynało przeszkadzać.
Witam. Temat jest bardzo rozległy, a ja nie mam niestety czasu przeczytać całego. 🙂
Czy polecacie siodła Santa Cruz? Chodzi mi ogółem jako firmę, nie o konkretny model.
RudaPola, nie. Są... dziwne. Dziwnie ukształtowane i jakby skóra nie mogła istnieć bez farby. Do rozważenie tylko gdy nie ma innego wyjścia, albo koń ma taką budowę, że akurat ta dziwność pasuje.
ewuś i właśnie o takie siodło mi chodzi - do podskoczków. żeby było wygodne, głębokie i jako tako usadzało w skoku.
                  dzięki za odpowiedz  :kwiatek:
Gillian   four letter word
26 sierpnia 2015 11:04
halo, zdefiniuj dziwne ukształtowanie.
Gillian, takie... nieforemne, typu jak tu leży to tam odstaje. Piszę na podstawie 3 sztuk, z których żadne nie dawało się ułożyć na grzbiecie w zasadzie żadnego konia. Inne siodła są jakby nieco plastyczne, te nie były. Sztywna zafiksowana forma. Jakby za grubo/ściśle wypchane plus sztywna skóra.
Popieram halo, znajomy je przymierzał na swojego konia, ja wsiadałam też w różne modele na tym koniu. Na tamtego konia i na Pamsa nie pasowało. Panele strasznie sztywne, niemalże betonowe.
ja mam foty jak 'leżało' na moim koniu  😂


Dziękuję. A co powiecie o Prestige? Jeździłam w Arezza i Sidney, szczerze polecam, ale bardziej Sidney. Zastanawiam się nad kupnem modelu Versallies. Ogółem zależy mi na miękkości, dobrym trzymaniu podczas skoku (w domu parkury 110cm-120cm, ale pojedyńcze do 140cm), ale przedewszystkim by moja klacz miała pełen komfort (jest dość wykłębiona). Może macie jakieś marki i modele które szczerze polecacie? Dotąd mierzyłem na nią sporo siodeł i niestety żadne nie pasuje.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
26 sierpnia 2015 21:40
mymelodii, miałam Achata 5 lat byłam bardzo zadowolona, skakałam wyżej niż 110 i też było ok. Z mojej strony polecam

za to sidney zupełnie mi nie leżało kupiłam 2 razy się przejechałam i podziękowałam, obecnie jezdze w stubenie juventusie i jestem pozytywnie zaskoczona  🙂
Hej!
Zastanawiam się nad kupnem siodła THEO SOMMER firmy Somero i Primasens- Germany, ale mam również ofertę na Stubbena Romanus Extra. Które lepsze?
Siodło ma mi służyć na lata, czy to deszcz, błoto. Mam wielki dylemat. POMOCY! 🙁
Rudapola Polecajam prestiga paris tylko nie wiem jaki mam model  😡 jest to jeden z pierwszych modeli, zakupiony ok 14 lat temu jako używka z Niemiec. Przez długi okres żywota bardzo intensywnie używane na paru wierzchowcach dziennie. Lekke siodełko bardzo plastyczne jedyny minus to delikatna jasna skòra. płaskie siedzisko bardzo kontaktowe, noga ustawia się jakby automatycznie mimo niezadużych klockòw.
Dla mnie najlepsza skokòwka  💘  nawet parę znajomych antyprestigowcòw stwierdziło, że to jakiś dziwny paris bo dobrze się w nim siedzi   😉
Teraz podobno skòra w pariskach jest dużo lepsza ale ludziska mają podzielone opinie.

juliett22, stubbenki są pancerne, dobrze konserwowane przeżyją wszystko  🤣
juliett22 Obie firmy robią solidne i bardzo wytrzymałe siodła. Jeśli chodzi o komfort jazdy wolę sommery, bo stubbeny są twardsze.
To teraz pytanie dla osób które były szczęśliwymi posiadaczami niejednego Prestige. Czy te siodła mają taką samą rozmiarówkę? W moim przypadku Sidney na którym jeździłam i leżało bardzo dobrze na grzbiecie mojej klaczy (siodło niestety nie moje) ma rozmiarówkę 18 i rozstaw łęku 34, zaś Versailles 17 a rozstaw łęku również 34.
Czy siodła będą identyczne rozmiarem czy Prestige z biegiem lat coś zmienił?
Pytanie może takie, jakby pytała blondynka, ale w temacie siodeł jestem totalnie zielona i będę wdzięczna za każdą odpowiedź 🙂
RudaPola, wcale nie muszą być identyczne rozmiarem. Po pierwsze oprócz rozstawu łęku jest jeszcze stopień wypełnienia poduszek łopatkowych. No i nawet jeśli te rozmiary będą identyczne to też nie musi równie dobrze leżeć - wystarczy inne profilowanie poduszek.
RudaPola, zdecydowanie  różne  modele  w tym samym rozmiarze  różnie leżą.  Miałam  w ręku  kilka  siodeł  prestige  o tym samym  rozstawie  łęku  i leżały  bardzo  różnie.
Constantia dają siodła na wypróbowanie??? 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 sierpnia 2015 06:37
Constantia dają siodła na wypróbowanie??? 🙂


Tak. Jak kupowałam ujeżdżeniowe, to przysłali mi dwa modele i mogłam wsiąść i spróbować. Napisz do nich e-mail i odpiszą Ci jakie teraz mają na testówkach modele. Wszystko można dogadać. Jeśli robiłabyś na wymiar konia, to ktoś przyjedzie i wymierzy.
Ja jestem po testach Prestiga Arezzo i Passiera Eventing. Prestige mi bardzo odpowiada, nie licząc tego ze jest twrady jak decha. Kłusowac i galopować sobie mogę, ale stęp to jakis koszmar. Za to Passier dużo przyjemniejszy pod tyłkiem, tylko za dużo ortopedia jak dla mnie. Jest za głęboki i ma za duże kloce z przodu. Czekam więc na kolejne dwa siodła do wytestowania oby tym razem coś było dla mnie ok.
Za to oba siodła dostałam z panelami klinowymi i od razu to inaczej na plecach siwego leży.

xxagaxx, czym się różnią panele klinowe od innych (zwykłych?)?  👀 Kompletnie się nie znam, a zaciekawiłaś mnie.. Mam wrażenie że na mojego konia żadne siodło nie pasuje, bo ma taki okrągły grzbiet, ciężko to opisać.. Jest bardzo krótka i taka trochę z niej kulka 🤔wirek:
kortina, już było chyba ze 100 razy wałkowane, są banany:



lub klinowe:



czyli zwyczajnie różnią się kształtem.
A ja zamówiłam na przymiarkę Prestige Sindey. Siedzisko 18 a rozstaw łęku 31. Mam klacz która jest niesamowicie mocno wykłębiona (małopolak) i żadne, naprawdę żadne siodło oprócz kiefferów (ze względu na mocne wycięcie w łęku) nie pasuje  😵  Mam nadzieję że łęk 31 nie będzie za wąski :/ Co prawda kobyłka wraca do formy i boję się, że za jakiś czas jak się rozrośnie w plecach zrobi się za małe i stąd moje pytanie... Można wysyłać siodełka Prestige (nie kupione w equishopie) do equishopu na zmianę rozstawu łęku ?  😎
Facella, ostatnio widziałam sydney w ogłoszeniach czarne 18 i brązowe 17 😉. A, że znajoma się uparła to się nie dziwię - ten model jest świetny.


Haha czerne 18 jest już moje  😎
Jak dotrze na przymiarkę wrzuce fotki  💘
Ja jestem po testach Prestiga Arezzo i Passiera Eventing. Prestige mi bardzo odpowiada, nie licząc tego ze jest twrady jak decha. Kłusowac i galopować sobie mogę, ale stęp to jakis koszmar. Za to Passier dużo przyjemniejszy pod tyłkiem, tylko za dużo ortopedia jak dla mnie. Jest za głęboki i ma za duże kloce z przodu. Czekam więc na kolejne dwa siodła do wytestowania oby tym razem coś było dla mnie ok.
Za to oba siodła dostałam z panelami klinowymi i od razu to inaczej na plecach siwego leży.




A to aż dziwne w sumie, że model EVENTING taki ortoped. Na chłopski rozum powinno być dokładnie odwrotnie.
kotbury, ponoć trafiło mi się z podwójnej skóry? Nie wiem, dla mnie makabra, nie jestem w stanie w tym jeździć bo tak mi klocek przeszkadza. Ale za to siedzisko miodzio. Pojechałam w nim do lasu, a Siwy naprawdę nie ma przyjemnego stępa jak się podkręci, w ogóle nie czułam mojego tyłka po godzinnej jeździe 😀 a nawet w moim Equipie boli mnie zadek xD

Tak wygląda:


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się