M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
15 sierpnia 2015 19:15
Nie wiedziałam, że Komandor taki drogi! A jak z jakością szaf i wykonaniem?
Kurde, drogość. Urządzenie tego mieszkania już mi spędza sen z powiek. Planujemy zrobić "tylko" łazienki, kuchnię no i podłogi wszędzie, plus te nieszczęsne szafy i oczywiście drzwi. Łóżko mamy super, więc je weźmiemy, to samo stół czy kanapę (już nie super 😉 ). Jednak takie 80 parę metrów to nie tania sprawa.

Znajomych obecnych na rv już ostrzegam, żeby rezerwowali czas w sierpniu za rok - malujemy dzionko-mieszkanie 😀
W sklepie szafy komandor wyglądały bardzo fajnie i solidnie. Jak w domu- nie przekonałam się. Pewnie na forum muratora bedzie coś w tym temacie. Edit: jest wątek na forum muratora- mój wniosek po lekturze, lepiej omijać.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
15 sierpnia 2015 19:56
Ja to i tak szafami tej firmy za bardzo się nie interesowałam, postanowiłam że garderobę na wymiar (ok. 4 metry półek, miejsca na powieszenie, szafka na buty) zrobi pan co robi mi meble kuchenne.
A bardzo mi się marzy już ta garderoba bo przechowywanie ubrań w materiałowej szafie, walizkach i torbach jednak nie jest wygodne. I dla oczu też wkurzające jak to leży  🤔
Mnie robil ten sam co kuchnie. Mamy potrojne drzwi przesuwne i polki na scianach i drazek. To jest we wnece i nie ma w ogole scian.
A ile dałyście za takie garderoby? Bo u mnie też będzie we wnęce, całkiem spora.
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 sierpnia 2015 21:10
Co sądzicie o czarnych wnętrzach. Byłam ostatnio u znajomego, który zaskoczył mnie dość pomysłem na pomalowanie ścian sypialni na czarno. Na początku byłam dość sceptycznie nastawiona, ale po obejrzeniu efektu prawie końcowego z jasną podłogą i białymi elementami dość pozytywnie się zaskoczyłam. Obejrzałam też parę zdjęć w internecie i nawet mi się spodobało. Może nie taka zła ta czerń na ścianach jak ją malują. Może kiedyś sobie takie zrobię a wy co myślicie?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2015 21:15
Kastorkowa, co prawda moja koleżanka nie miała ścian pomalowanych na czarno, ale miała czarne kafelki w łazience, czarne kafle na przedpokoju, czarne meble kuchenne, czarny ustęp, czarną umywalke w łazience i czarny zlew w kuchni - bardziej brudzącego koloru nie widziałam.  😵

A ściany na czarno? Dla mnie za mocno i nie wyobrażam sobie później zmieniania koloru.



Swoją drogą nigdy w życiu już nie pomaluję nic lateksową farbą
Robił koś niedawno szafy wnękowe? Jaki to jest mniej więcej koszt? Polecacie jakiegoś producenta szczególnie?


193 szeroka, pod sufit, drzwi szklane z grafiką ( zdjęcie) - same drzwi szklane ze zdjęciem - 1400zl +2500 szafa (kilka szuflad, dwa kosze, drążki)
dużo taniej wychodzi zamówienie wnętrza w jakimś punkcie i złożenie samodzielne, przesuwne drzwi można domówić w firmie od szaf. My tak robiliśmy garderobę i szafę i wyszło dużo taniej. Mąż z bratem poskładali, jak klocki. Docięte było wg projektu na wymiar
Czarny kolor jest tragiczny. Wszystko na nim widać. My w kuchni mamy kremowy. W salonie drewnopodobne
Za to jeśli chodzi o matowe drewnopodobne meble, to czerń zdecydowanie lepsza od białego. Przynajmniej w kwestii sprzątania. W wakacje miałam drewniane białe meble i twardo zdecydowałam, że sobie nigdy takich nie kupię. Czy to gąbka, czy ściereczka, wilgotna czy sucha, kurz przetarty zbijał się w czarne kropki i starcie tego było niezłą mordęgą 😵
Dodofon, o, to już dużo lepsza cena. Tylko pewnie w Warszawie to samo będzie jednak trochę droższe :/

nika77, a co to za punkty robią te wnętrza? Jakiś stolarz czy sklepy meblowe mają te bebechy szaf w ofercie?

W małej łazience chciałabym mieć naprzeciwko wc całą ścianę jakby zabudowaną szafą, w której schowam pralkę i suszarkę w słupku (jedna na drugiej) i spory schowek na mopy, miski i inne duperele. To pewnie będzie na zamówienie. Do tego chcę mieć dużą szafę w salonie i garderobę w małej sypialni. Oj trochę tego będzie 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
16 sierpnia 2015 09:51
drewnopodobne ciemne lepsze od białego? W życiu! W sypialni mam meble BRW kolor wenge i szlag mnie trafia. Nie dość, że sypialnia od słonecznej strony to jeszcze tak bardzo się kurzy w tym pokoju. Ja rozumiem, że od pościeli ale żeby aż tak?
Z tych mebli NIE DA SIĘ efektywnie zetrzeć kurzu.
Ja mam prawie czarne meble w dużym pokoju i białą komodę w mały - i na jednym i na drugim bardzo się kurzy i syfi ;P
ash   Sukces jest koloru blond....
16 sierpnia 2015 10:11
Dzionka, ja mam super stolarza ktory robił mi kuchnie, szafy itp.
Jakość najwyższa a ceny całkiem całkiem.
U mnie szafa na całą długość pokoju, w lacobelu 5700, w przedpokoju zabudowa wnęki z fototapetą 5000. Stolarz. Obie szafy wyposażone w pantografy, szuflady etc. Edit: Dlatego właśnie przez ponad rok mieszkaliśmy bez szaf 😉
Ja mam czarną ścianę w pokoju i jest piękna 😀.
Dzionka u nas np Ikea, Belmeb i jakaś hurtowania z dechami. Drzwi robił nam na zamówienie http://www.meblemaster.pl/kontakt.php, ale w pokoju u dziecka mamy zwykłe na zawiasach, bo są bezpieczniejsze i to robił brat męża i mąż.
Nawet castorama ma usługę cięcia na wymiar, a złożenie szafy nie jest trudne, wymaga tylko pomocy🙂

jeśli o kolory chodzi, to znajomi mają w sypialnie fiolet, prawie czarny i z dobrym oświetleniem jest super!
Czarny kibelek wizytowałam i dobrze wyglądał posprzątany na świeżo, potem pojawiał się kurz, krople z wody i plamy z mydła...
Białe meble są koszmarne w utrzymaniu, ale też zależy z czego są, ja mam w kuchni i owszem mają tendencję do łapania koloru np z pomidora, ale jeśli na świeżo przetrę jest OK, natomiast faktycznie potrafią z niczego "zaleźć czarnym" i to jest ciężkie do usunięcia

Moja nora finiszuje, tauron tylko nas położył. Procedurę mają taką, że niech ich szlag. 😤
My mamy w salonie bardzo ciemny (prawie czarny) grafit połączony z bielą i wszystkim bardzo się podoba. Płytki w łazience mamy na ścianie granatowe i białe, na podłodze szare. I te granatowe tak jak już zostało powiedziane-wyglądają fantastycznie gdy są czyste, potem kurz, osad z wody itp i już nie jest tak kolorowo. Dlatego moim głównym zajęciem jest szorowanie tych płytek bo wkurza mnie okropnie gdy coś na nich osiądzie.
ash, dałabyś mi namiary? Wrzucę sobie do folderu i będę miała na za rok 🙂

Hiacynta, ło rany, niezła kasa! Nie dziwię się, że się wam zeszło ;P My już teraz wiemy, że szafa z mojego panieńskiego pokoju u rodziców wyląduje w naszej sypialni, bo na wnękową będziemy zbierać sto lat, a są pilniejsze miejsca do obstawienia szafami 😉 Sami projektowaliście wnętrza szaf?

nika77, dla dzieci bezpieczniejsze na zawiasach niż suwane? Dzięki za info, poszperam.
Kupiliśmy dziś kuchnie  💃 kupilibysmy później ale była promocja i było 200 zł taniej. Plus dorwalisny blaty przecenione o 80 zł i tym sposobem jesteśmy 360 zł do przodu. Akurat na kafle starczy 😉 przed nami jeszcze to i agd i właściwie wszystko do zamieszkania mamy, meble potem 😉 ciesze się strasznie, będę miała swoją wymarzoną biała kuchnie z aluminiowym blatem  🏇
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
22 sierpnia 2015 12:14
Dostawiał ktoś z Was klatkę schodową do domu?
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
22 sierpnia 2015 13:59
Witam, chciałam dołączyć do wątku  🙂 Kupiliśmy dom, ponad 160 metrów kw powierzchni użytkowej z poddaszem. Dwie łazienki,na górze i na dole, kuchnia połączona z jadalnią i salonem z kominkiem, na górze duża sypialnia i pokój dla Synka, który jest do wykończenia. Działka prawie 1 ha, ogromna stodoła w trakcie przerabiania na stajnię, ogród, sad i domek letniskowy. Na początek wrzucam zdjęcia łazienek ( jaśniejsza jest na dole) oraz kuchni. Jest jeszcze milion rzeczy do zrobienia, ściany do odświeżenia, ale mieszkać już można.
Kasia konikowa gratulacje!  Spora przestrzeń 🙂

A ja spelnilam kolejne marzenie - gres polerowany 60x60  😜 cena mnie zwalala z nóg wiec nawet go nie oglądałam, a tym czasem dorwalam w obi po 29zl/mkw  😍 będzie w korytarzu, aneksie i łazience na podłogach 🙂

Czekamy tylko na koniec formalności chyba nie wytrzymam 😉
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
23 sierpnia 2015 13:04
escada, dziękuję  🙂

Dzisiaj wrzucam zdjęcia sypialni i schodów na górę (tam gdzie widać drzwi jest kotłownia).
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 sierpnia 2015 13:07
Kasia Konikowa piękny dom  🙂
Bardzo mi się podoba duża sypialnia i te cegły w przedpokoju  💘
Kasia Konikowa, widzialam juz w watku dzieciowym kaciki dla synka, slicznie i przytulnie mimo sporej przestrzeni, gratulacje. Co bedziecie robic z tym hektarem?

Ja dolaczam do watku jako swiezy nabywca kawalka bagienka z dostepem do stawu. Ma tam stanac nasz dom, z tym ze nie do konca wiem jaki :O
Macie doswiadczenia z projektami indywidualnymi? Czy idzie znalezc projektanta za jakies znosne pieniadze, ktory np dostawszy zdjecie budowli i prosbe "prosze taki tylko inny" 😉 jest w stanie zaprojektowac ladny dom?

I jeszcze przy okazji wklejam wnetrza, ktore mnie totalnie zauroczyly, a w ktorych mialam przyjemnosc spedzic weekend kilka tygodni temu: budynki sa oryginalne i bardzo stare, meble roznie, glownie odrestaurowane starocia, terakota recznie malowana - przywiezniona z Maroka! Calosc totalny odlot 🙂

Porzadne zdjecia autorstwa mojej kolezanki:








O kilk amoich komorkowych z apartamentu na dole glownego budynku:





Calosc:


edit: tutaj znalazlam jeszcze kilka zdjec bardziej profi: Dom Uriana
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 sierpnia 2015 06:44
bobek, fajne klimaty!
No i gratuluję zostania ziemiaństwem 😉 Cieszy, co? My regularnie na nasze włości jeździmy się pocieszyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się