Stajnie w Warszawie i okolicach

Tuch, super 😉 w koncu cos ruszylo 😉 bo tak, to byly tylko zapowiedzi 😉
Byłam widziałam, nie ma lipy 😀
Stajnia bardzo się rozwinęła od czasu kiedy tam ostatni raz byłam.
Jak zwykle oczarował mnie klimat cegielni a czworobok będzie i nie jest to plotka ani mit 🙂
Groteskę Arabians ja jak najbardziej polecam, świetna opieka, konie mają żarcia do oporu. Tam cały czas coś się dzieje, miejsce żyje. Oprócz tego, że czworobok już prawie gotowy szykować się też będzie ponoć hala. Bardzo żałuję, że mam do nich tak daleko  🙁
Na prawdę bardzo się cieszę z rozwoju tej stajni. Długo marzyłam o pensjonacie w okolicy. Gdyby do tego była jeszcze hala to żyć nie umierać. Mam nadzieję, że będę miała gdzie konia wstawić jak przyjedzie do mnie z powrotem. Na razie będę obserwować i cicho dopingować 🙂
Bardzo wszystkim dziękuję za wszelkie informacje!
Pooglądam, podzwonię i coś na pewno wybiorę.
Właśnie płonie Stajnia u Zająca. Z tego co się dowiedziałam to konie zdążyli wypuścić na padoki.

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
20 sierpnia 2015 20:48
Nawet nie zajrzałam do wątku, a widzę, że Pooh już napisała. Najprawdopodobniej ewakuowano wszystkie zwierzęta, nie wszyscy właściciele wiedzą, więc informujcie.
Ktoś wie może czy jest potrzebna jakaś pomoc z przewozem koni, czy ewentualnym miejscem tymczasowym dla nich ?
Podaj swój numer w razie czego 603 775 475.
Mam nadzieję, że z końmi wszystko ok, bo to najważniejsze  😕
O bogowie.
Dajcie znać jeśli tylko można jakoś pomóc.
famka   hrabia Monte Kopytko
20 sierpnia 2015 21:34
Matko jedyna :-/
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
20 sierpnia 2015 21:39
Byliśmy na miejscu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Konie całe i zdrowe. Widok masakryczny, spłonęło około 3/4 stajni i 1/4 hali. Proponujemy pomoc - możemy dać siano i owies, możemy pomóc w transporcie, mamy też wolne boksy. W razie czego podaję nr - 698-383-886.
Byliśmy na miejscu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Konie całe i zdrowe. Widok masakryczny, spłonęło około 3/4 stajni i 1/4 hali. Proponujemy pomoc - możemy dać siano i owies, możemy pomóc w transporcie, mamy też wolne boksy. W razie czego podaję nr - 698-383-886.

Właśnie wróciłam od Zająca. Wszystkie konie ok. Nikomu nic sie nie stało. Udało nam się wydostać i uratować chyba cały sprzęt, chociaż sporo rzeczy jest zamoczonych. Na noc konie zostają na padoku, dostały wodę. Nie ma szans na przewiezienie ich gdziekolwiek teraz, bo cały czas jest tam sporo wozów strażackich. Zorganizowaliśmy juz sporo miejsc dla koni w okolicznych stajniach, z transportem tez na razie nie ma problemu. Całe siano raczej sie nie nadaje do niczego. Większość się spaliła, a to co zostało, jest całkowicie zalane. Chciałabym podziękować wszystkim za pomoc.
Osz masakra, przypomniało mi się jak nasze Bajardo sie paliło.
Trzymajcie sie, najważniejsze ze konie cale! Piszcie jak cos jest potrzebne.
Zacznę od prośby do moderatorów, aby nie usuwali tego wpisu, ponieważ nie jest on ogłoszeniem. Od września zwolnią sie 3 boksy w Serocku w stajni Lidia, które sama zwalniam. Informacje zamieszczam tutaj, gdyby ktoś ze stajni od Zająca lub z Ostoi nadal miał problem ze znalezieniem lokum dla swojego konia. Więcej informacji na priv.
Czy nowa inwestycja na Brodnie (duzy padok od strony osiedla jest juz w wiekszosci zasypany piaskiem i wyglada jakby przygotowywano kolejny zewnetrzny plac) to glownie na uzytek wlasny czy maja w planach organizacje zawodow ?
Na kwarc na razie nie wyglada. Wiadomo co to bedzie ?
baba-jaga to kolejny swietny pomysl na biznes czyli kort tenisowy  😂
Z reszta po co kolejny plac, skoro konie nie maja miejsca na wybiegu, a wiekszosc pensjonariuszy, w tym ja, ucieklo
emptyline   Big Milk Straciatella
23 sierpnia 2015 11:53
konwalia, serio to będzie kort?
Emptyline to serio będzie kort tenisowy...
Chociaż sama w pierwszej chwili naiwnie pomyślałam, że jakaś inwestycja "jeździecka" 😉
emptyline byly quady, byl paintball, pora na kort tenisowy
A zamek z Disneyland też będzie?
DressageLife wait for it.... mi pasuje miec pod blokiem disneyland  😎
Dziękuję wszystkim za pomoc w szukaniu stajni emeryckiej.
Udało mi się wyłonić 2 finałowe, bardzo fajne stajnie.

Oznacza to, że zwalniam w Krakowianach boks z końcem września - może ktoś czekał na boks tam to akurat jest moment, żeby się odezwać 😀
No mi się marzyły Krakowiany,ale za daleko i my potrzebujemy 4 boksy,więc akurat mogę napisać,że z połową września zwalniamy boksy w Golden Horse i przenosimy się do Chojnowa.
Polecam GH,w razie czego priv,aktualnie są dwa wolne boksy a my przenosimy się w okolicach piętnastego i zwalniamy trzy.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 sierpnia 2015 09:22
Bardzo (ale to bardzo wstępnie) rozglądam się za stajnią na odchów dla młodziaka.

Najchętniej szeroko pojęte województwo mazowieckie, ale również woj. podlaskie i bliska Warmia/Mazury - na oku mamy już stajnię Miśka69 i jedziemy tam na rekonesans.
Sierpc/Rypin za daleko?
bjooork Fajnie, że przyjeżdżacie. Nawet jeśli się nie zdecydujecie, opisz proszę (bezstronnie) wrażenia. Jestem bardzo czuły na wskazówki i lubię posłuchać ludzi mających większe doświadczenie. Rady przemyślę, błędy poprawię.  🙂Właśnie powoli kończymy remont dużego budynku. Przygotowujemy go do przyjęcia źrebiąt. Zarówno sysaków z mamuśkami, jak i odsadków.

A dziś przywiozłem dwóch nowych pensjonariuszy. Jedną z nich jest Forteca, pierwszy koń mojej córki i matka chrzestna naszej stajni  🙂. Kobyła do tej pory stała w pensjonacie "Stajnia Havanna" bo u mnie stały same chłopaki. Gdybym ją wcześniej przywiózł, któryś z moich koni musiałby stać sam, a tego nie chciałem. Tak się złożyło, że naszą nową pensjonariuszką jest "koleżanka" Fortecy ze stajni "Iskierka" Dziewczyny stały koło siebie w boksach i razem na padoku, znają się więc, jak nomen omen łyse konie i dzięki temu będzie im raźniej w nowym miejscu.

Na koniec chciałem tylko powiedzieć, że mimo, iż cieszę się Fortecą u siebie, to z prawdziwym żalem zabierałem ją z Havanny. Ania tak wysoko postawiła poprzeczkę w temacie opieki nad końmi, że boję się, czy jej dorównam  🙂.  Jest to najlepsza stajnia w której kiedykolwiek trzymałem konie. Opieka i kontakt z właścicielką, najlepszy z możliwych. Ania jest niezrównana.

Zwolniłem tam boks i gorąco tu namawiam, jeśli tylko ktoś szuka stajni z najlepszą opieką, niech wali jak w dym. Na pewno się nie zawiedzie.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
27 sierpnia 2015 20:56
Misiek69, otworzyłeś stajnię? 🙂 Sto lat nie zaglądałam do wątku i jestem nie w temacie. Jakie warunki, gdzie i czy można Cię odwiedzić? 🙂

Ja co prawda znalazłam swój raj u Mehari i także gorąco polecam osobom szukającym chowu bezstajennego w idealnych warunkach 🙂
LatentPony Tak. Otworzyliśmy, nawet stosunkowo niedaleko Twojego raju  😉 W filmowych Wilkowyjach.  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się