Nasza twórczość graficzna

smartini   fb & insta: dokłaczone
15 kwietnia 2015 12:39
Isabelle, czad <3

u mnie za to coś nowego - Janiowe chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać rzeczami, która podrzucają mi do przygotowania
tym razem projekt satuetki na zawody + oczywiście odpowiedzialność za realizację  🏇
w tym tygodniu mają przyjść na stajnię, ale się nie mogę doczekać więc wrzucam wizkę 😀

grawer laserowy 2D wewnątrz szkła
[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10422599_848774061875053_6099648444587816882_n.jpg?oh=559225c3c08ae0686af6e499a4121b37&oe=5599EF08&__gda__=1437293268_4a43ff2b7da281c4a7e5309153d2d897[/img]

kusi mnie następnym razem szarpnąć się na grawer 3D, muszę tylko wybadać jak przygotowywać pliki  😀iabeł:

przyszła też pierwsza partia bluz <3
Isabelle, jesteś mistrzynią detali 🙂 A koń w kapeluszu wygrał wszystko 😁
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 maja 2015 12:19
[s]Kto mi przerobi dwa loga na krzywe?
Firma, która ma zrobić nagrody dla dzieciaków zawołała sobie kilka stówek 🙁. Robimy dzień dziecka dla dzieciaków z gminy, cała impreza za 1000 zł, a tu taki kwiatek ...
Czy to jest naprawde duzo roboty? [/s]

Edit. Ogarnęłam sama..On line...Firma twierdzi, że jest ok...Zajęło mi to minutę...Zapewne nie jest to fachowo itp, ale na maleńki nadruczek na kubku wystarczyło...Dobra, to się raczej do "nie ogarniam" nadaje, za co oni chcieli te miliony.
to już jesienne kolekcje będą dwie - reiningowa i klasyczna 😉


czekałam na to od kiedy zobaczyłam pierwszy raz te grafiki  😍

Czekam na cos super bo te co są teraz dostępne w sklepach to jest bida z nędzą wręcz - byle fota konia na koszulce i już kosztuje 90 zł, serio jak dla mnie wszystkie firmy się zajęły bardziewiarstwem w myśl zasady - jest koń to kupią. Czekam na takie super pomysły jak wasze westernowe  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 maja 2015 13:44
Drabcio, pracujemy nad latem właśnie 😉
Czy ktoś może mi pomóc w kwestii Illustratora? Chcę sobie zrobić logo. Tzn. w sumie częściowo już mam zrobione, tylko a) w photoshopie, b) muszę pogrubić linie i je trochę uprościć, bo za dużo szczegółów i na potrzeby wizytówki się nieszczególnie nadaje. Ponieważ zepsuł mi się tablet (piórko przeskakuje) mam problem z precyzyjnym rysowaniem linii (żeby łuk był łukiem, a nie rozedrganym łukiem 😉) i pomyślałam sobie, że wykorzystam illustratorowe pędzle, które trochę pomagają w tym temacie... Niestety plan przeniesienia obrazka z ps do illustratora, zrobienia nowej warstwy i namazianie "grubszej" wersji (przekalkowanie jej) już w illustratorze się nie powiódł. 😉 Bo mam w tym układzie nieaktywny pędzel... Co robię nie tak (pewnie wszystko...)? Dysponuję trialem, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.
Może w ogóle powinnam się do tego zupełnie inaczej zabrać? Podsumowując - mam rastrowy projekt wymagający poprawki, docelowo ma być logo wektorowe. W photoshopie coś tam jestem w stanie zdziałać, illustratora nie ogarniam póki co zupełnie... Ostatecznie poprawię to w photoshopie i przerobię na wektor (korzystając z jakiegoś tutoriala) albo narysuję od nowa w illustratorze, ale... trochę mi się nie chce. :P
A jeszcze w temacie pędzli - podczas zapoznawania się z programem bawiłam się pędzlami i w którymś momencie przestały mi działać ustawienia pędzla. Tzn. mogę sobie ustawić grubość obrysu, profil szerokości zmiennej i definicję pędzla, ale po narysowaniu kreski ona ma właściwości podstawowe (1 pt, zakończona okrągło itd.). Jakieś rady, co z tym począć? :kwiatek: Czy w ogóle pędzel w illustratorze jest odpowiednikiem pędzla w photoshopie (czyli mogę sobie nim normalnie narysować jakiś kształt, wybrać kolor itp.), czy działa na jakiejś innej zasadzie?
sumire, zasadniczo fotoszop jest programem rastrowym (na bitmapach) a ilustrator wektorowym.
Masz takie możliwości: a) wydrukować sobie z fotoszopa i grzecznie narysować tabletem lub myszką w ilustratorze (wodząc po kartce) b) dokonać wektoryzacji - w programie (nikt nie mówił, że to łatwe i szybkie, trzeba prób, żeby dobrze ustawić opcje, i nadal trzeba poprawek - uproszczenia węzłów, zamknięcia obwiedni itd.).
Pędzel w fotoszopie i pędzel w programach wektorowych to co innego. W f. jest jakbyś pryskała ze spray'u - składa się z pikseli. Pędzel w wektorowych to... wektory. Linie. O różnej grubości, zakończeniu. W wektorowych masz do dyspozycji obrys/obwód (linia, może mieć zerową grubość, może mieć zmienną grubość) i wypełnienie (może być rastrowe, ale wypełnić da się zamknięty kształt).
Nie wiem co ci się porobiło w programie, ale zazwyczaj pomaga powrót na ustawienia defaultowe.
czy mamy tutaj osobę, która miałaby zarówno photoshopa jak i corela? Niby nic ważnego, ale potrzebuję wysłać projekt do grawerowania adresówki dla psa, zrobiłam w phosothopie. Czcionki zamieniłam na kształty więc nie powinno być problemu z odczytem na innym komputerze a mimo to sprzedawca życzy sobie projekt w corelu bo z plikiem photoshopa ma problem z odczytaniem.

Z tego co wyczytałam da się eksportować obraz z photoshopa i otworzyć w corelu, po czym zapisać jako plik corela, ale trzeba mieć do tego corela może poratowałby mnie ktoś? To chwilka roboty a ściąganie i instalowanie choćby triala to już trochę dłużej trwa i średnio mi się chce to robić w celu zapisania dwóch plików.
Magdzior, to nie jest takie proste. Chyba łatwiej by ci było wziąć projekt z photoshopa i poprosić na miejscu, żeby zrobili sobie od nowa w corelu. Możesz zanotować czcionkę, jaką robiłaś, ew. użyczyć tej czcionki, jeśli nietypowa, żeby tam sobie zainstalowali.
Widzisz, co ma mieć formę wektorową (linie, kształty, czcionki = litery) to najlepiej od razu robić w programie wektorowym. Jak nie znajdziesz pomocy/nie pomogą ci w grawerni, to prześlij mi plik a postaram się zrobić ci go w corelu. Ale zrobić. Na wzór. Importować nie widzę sensu - 4 x więcej roboty.
halo w Corelu całkiem dobrze działa wektoryzacja obrazów rastrowych. Jeśli projekt nie jest skomplikowany, a przypuszczam że adresówka nie jest, to powinno to wystarczyć.
Niestety nie mam Corela, więc nie pomogę.
cervus, niestety, nie działa sama 🙂 Trzeba przy tym posiedzieć. Jest też estetyczna różnica pomiędzy projektem wektoryzowanym a robionym od razu wektorowo.
halo nie zgodzę się. Jeśli projekt wykonany jest w jednym kolorze, ma proste, nieposzarpane kształty to trasowanie tego powinno się udać bez żadnych udziwnień. Ewentualnie możemy spodziewać się dodatkowych 'węzłów', które można jednym kliknięciem usunąć.
To jest tylko adresówka, nie jakieś skomplikowane logo, którego wektoryzacja (ręczna) może potrwać kilka godzin. Nie rozumiem też pojęcia 'estetycznej różnicy'. Jeśli coś robi się dobrze to różnicy nie będzie żadnej. O to przecież w tym chodzi, prawda?

Magdzior ja niestety nie jestem w stanie Ci pomóc - pracuję na Adobe. Corel teoretycznie powinien otworzyć plik *.eps czy *.ai, ale czasem podobno są z tym niezłe jaja. Nie wiem, nie próbowałam nigdy  🙂
Plackowata, przecież ja właśnie o tych "jajach". Tym bardziej, ze to adresówka, czyli, jak się domyślam, przeważnie liternictwo. Złożyć to od nowa - żaden problem. I lepsza estetyka czcionki. Nikt nie projektuje czcionek w ten sposób, że robi rastrowo a potem trasuje (chyba, że koniecznie tak trzeba).
Dzięki za pomoc, tak też sądziłam, że pewnie lepiej zrobić od nowa. Projekt i tak już uprościłam bo początkowo chciałam jeszcze dawać logo ale doszłam do wniosku, że mnie zbytnio poniosło jak na adresówkę i będzie tylko tekst. Ostatecznie wysłałam sprzedawcy nazwy czcionek i ma sobie sam zrobić projekt, więc mam nadzieję, ze już będzie bez problemów.
Pomocy. Chcę kupic lightrooma na prezent, czy taki jest OK: http://allegro.pl/adobe-photoshop-lightroom-5-7-pl-win-mac-esd-24-7-i5586282141.html?
Jest tyle aukcji, różnych licencji i cen, że jestem zagubiona.
Moje psy gubią wszelkie adresówki maksymalnie w tydzień  🤔
Dziewczyny, czy któraś jest w stanie polecić jakąś agencję graficzną, która zaprojektuje mi proste logo na przyczepe? Byłabym bardzo wdzięczna 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2015 10:13
Ale to jest wątek o grafice komputerowej. Od rysunków jest osobny.
Ojj przepraszam!!  😲  W takim razie proszę o przeniesienie posta!  😀 😀
A.   master of sarcasm :]
23 października 2015 20:37
Skąd mogę ściagnąć kilka czcionek z  polskimi znakami, typu sans serif, calibri, times new roman?  :kwiatek:
A., ściągając sobie jakieś open office czy coś takiego?
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 grudnia 2015 00:24
jak ja się cieszę, że właściciele AQH, głównie ogierów, mają w zwyczaju zamawiać dla nich logo do późniejszej promocji a niektórzy hodowcy mają większy polot przy wymyślaniu imion niż inni  🙄 takie połączanie daje czasem spore pole do popisu a ja mogę bezczelnie dłubać w illustratorze zamiast w archicadzie  😀
szkic nr2 dla Sugara 😀
smartini, ciekawe... jak robiłaś gradient na tych cuksach i napisie? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2015 19:24
tworząc nowy kształt i wypełniając go w połowie kryjacym gradientem 😉 w zaleznoci od potrzeb liniowym albo riadialnym
smartini, myślałam, że może jakaś mniej "wprost" metoda 🙂 To chyba musiało Ci zająć sporo czasu, co?
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2015 21:47
czasami łopatologiczne rozwiązania są najlepsze ;D
no nie było to pięć minut, ale wbrew pozorom jest to dość monotonny sposób i jak się wpadnie 'w ciąg' to leci całkiem sprawnie, szczerze jak się za to zabierałam i zrobiłam pierwsze S to byłam przerażona że zajmie mi to wieki (dawno illu nie tykałam)
muszę tylko cuksy poprawić, bo głupia jestem i zapomniałam, że one przecież nie mają ostrych krawędzi a na takie wyglądają przez kanty na paskach niebiesko/białych :/
smartini, mi link nie działa, a też bym chciała zobaczyć :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się