literatura końska

🤔 drabcio 🤔
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 czerwca 2015 20:18
zabeczka17
też kupiłam ale po przeczytaniu faktury na której widniała pozycja ujeżdżanie fundament jeździestwa, złapałam się za głowę i w kiepskim nastroju zaczęłam ją czytać, jak na razie zero konkretów, z nudów przeskakiwałam akapity , chyba po ujeżdżeniu na XXI wiek na razie nic mnie nie zaskoczy...


Dopiero poczyniłam kilka stron więc wypowiedzieć się nie mogę , jednak miło że autorzy zwracają na takie szczegóły uwagę. To ważne. :kwiatek:
Oczekuję od książki również innych zalet niż "trzymania wiedzy w jednym miejscu" 😉 Ale to już pisałam 😉 I cóż, stare artykuły z KP były również na mój gust lepsze i bardziej "wyczerpujące" temat niż niejedna (w tym także i ta) książka. Pamiętam jak były takie całe cykle o czaprakach, siodłach, nachrapnikach itd. -  wszystko po kolei i bardzo fajnie się to czytało.
Otóż, piszę pracę licencjacką i potrzebuję książek o koniach po angielsku, jak wiadomo- są mega drogie.


Używane są tanie, można poszukać na amazonie czy ebayu. Ja z Anglii kupiłem książkę za około 30 zł z przesyłką. Nowa w Polsce była kilka razy droższa. Pisałem o tym w tym wątku.
Witam jakie polecacie książki na temat hodowli koni? Najlepiej jakby ktoś takie posiadał i mógł troszkę opisać 😀
Poszukuje w formie elektronicznej książek z rożnego rodzaju ćwiczeniami z siodła, na cavaletti, z ziemi etc
Szukam "101 ćwiczeń ujeżdżeniowych" i dochodzę do wniosku, że tej książki nie ma  😫
Ma ktoś może pdfa?
Mam kilka pytań:

Co możecie polecić do czytania dla 15 latki zaawansowanej, by mogła się podszkolić przykładowo ze skoków czy z ujeżdżenia np.:kłus wyciągnięty czy zebrany.Teoria też dobra.Szukam na prezent. 😉

I coś ogólnego do podszkolenia się na BOJ.(Mam: "Konie i kuce" i Anthony Pallmann-"Skoki przez przeszkody".)

Czy ktoś czytał "Jak lepiej jeździć konno" i "101 ćwiczeń ujeżdżeniowych dla konia i jeźdźca"?

Asiulla książki Jane Savoie - "wszechstronne szkolenie koni " i druga część "od półparady do zebrania "
Szukam książek w pdf:
" Konia kształtuje jeździec",
"Rząd doskonały",
"Kopyta doskonałe",
"Bez kopyt nie ma konia",
"Praca z końmi od podstaw"

. Posiada ktoś i sie podzieli? 😉  Albo podrzuci link do chomikuj, szukałam co prawda ale nic nie znalazłam.  🙁
Zapytam, może ktoś kojarzy. Miałam kiedyś w rękach taką książkę o jeździe konnej, której tytułu ni cholery nie pamiętam. Można powiedzieć, że była ona skierowana do kobiet (tak mi się kojarzy, że większość zwrotów była w takiej formie). Mam tylko jedno zdjęcie ilustracji zrobione właśnie z tej książki.
[img]https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/v/t1.0-9/p180x540/553740_396982703700650_1605367785_n.jpg?oh=48a3bf69b3b6c44999ae50dda7b598f4&oe=566F836E[/img]

Wiem, że mało wskazówek ale może coś ktoś? :kwiatek:
To "Wszychstronne Szkolenie Koni" Jane Savoie. 🙂
Tak jest, wygooglałam i poznaję okładkę 😅 dziękuję bardzo bardzo :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 sierpnia 2015 22:08
Szukam książek w pdf:
" Konia kształtuje jeździec",
"Rząd doskonały",
"Kopyta doskonałe",
"Bez kopyt nie ma konia",
"Praca z końmi od podstaw"

. Posiada ktoś i sie podzieli? 😉  Albo podrzuci link do chomikuj, szukałam co prawda ale nic nie znalazłam.  🙁


Raz ktoś podawał: https://drive.google.com/folderview?id=0B4qjbfI_S8c0MkdRRVlvNEtkTG8&usp=sharing
Dementek  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Czy ktoś z Was miał okazję poczytać ,,Myśleć jak koń" Cherry Hill?  Jakieś opinie? 👀
maliniaq   Just do your job.
27 sierpnia 2015 20:14
Czytał ktoś może "Coaching w jeździectwie?". Warto zainwestować?
Czy znajdę jakąś książkę/artykuły o ćwiczeniach dla jeźdźca na wzmocnienie mięśni potrzebnych do jazdy konnej?
Może rzucła się komuś w oczy "Medycyna naturalna dla koni" najlepiej do pobrania za free?
Powiedzcie proszę, jakie książki najbardziej przydadzą się do wyjścia z otchłani rekreacyjnego wożenia tyłka? Chciałabym dorwać się do jakiejś wiedzy teoretycznej, ale nie wiem od czego zacząć i czym kontynuować. Tytułów jest mnóstwo, ale nie wiem, które wybrać.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 października 2015 09:56
ja polecam Jean Savoie, obie części. Pierwsza dla początkujących, druga dla zaawansowanych. Z doświadczenia jednak wiem, że do "wyjścia z otchłani rekreacyjnego wożenia tyłka" potrzebny jest po prostu trener.
ja polecam Jean Savoie, obie części. Pierwsza dla początkujących, druga dla zaawansowanych. Z doświadczenia jednak wiem, że do "wyjścia z otchłani rekreacyjnego wożenia tyłka" potrzebny jest po prostu trener.

Dzięki 🙂 Trenera też szukam. Jak się brać za siebie to kompleksowo 😉
Czy jest tu ktoś kto posiada książki:
Żywienie koni Helmut Meyer, Manfred Coenen

Żywienie zwierząt i paszoznawstwo Dorota Jamroz, Andrzej Potkański

W wersji elektronicznej i mógłby się podzielić lub zrobić kilka zdjęć z wersji papierowej?
Ozłocę!
Czy ktoś ma i mógłby się podzielić e-bookiem "101 ćwiczeń z ziemi" ? 🙂
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, ale chyba innego na ten temat nie ma 🙂

Otóż, piszę pracę licencjacką i potrzebuję książek o koniach po angielsku, jak wiadomo- są mega drogie.
Stąd moje pytanie, czy może ktoś jakieś ma ? Chętnie zapłace za przesyłkę i dorzuce coś extra jeśli ktoś będzie tak miły i mi jakąś prześle żebym mogła sobie skserować 🙂


A czego konkretnie potrzebujesz? Mam wiele ksiazek po angielsku, moglabym zrobic zdjecia i wyslac na karcie 🙂
edit: Znalalzam 🙂
Które książki o tematyce skokowej (trening konia i jeźdźca, stopniowanie wymagań, rozwiązywanie problemów) najbardziej polecacie? Nie chciałabym pieniędzy w błoto wyrzucić.

Jeśli ktoś dysponuje ciekawymi pdf-ami na ten temat, to byłabym bardzo wdzięczna. Interesujące mnie pozycje i tak kupuję.
Te które traktują o skokach i wg mnie z kazdej da się cos wyciągnać Jeździectwo skoki przez przeszkody Paalman, D'orgeix Skoki przez przeszkody (jego metodą), 101 ćw dla skoczka - sporo fajnych przykladow i rozwiazan - tak jak inne z tej serii sa wg mnie słabe tak tutaj fajne, Skulicz ujezdzenie i skoki oraz krolikiewicza koń w terenie i skoki. No i jeszcze cavaletti  - tam na pcozatku masz o drążkach potem sa plany treningowe na skoki i szeregi gimnastyczne.
drabcio Wielkie dzięki, w dużej mierze pokrywa się to z moimi planami zakupowymi 🙂 Cavaletti już mam i choć moim zdaniem dość pobieżnie wszystko jest opisane to lektura fajna, zwłaszcza jak się coś tam już wie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się