... ślub :) ...

mundialowa,  tak, za tydzień jedziemy na wesele do Rzeszowa. Rozeznaj się proszę w temacie. Mam ostatnio taką niefajną cerę, że sama jej nie ogarnę.
Mój ślub już jutro!!! a raczej dzisiaj. OMG!!!
Jolaa 🙂, powodzenia!
Jola powodzenia 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 sierpnia 2015 14:18
Jolaa🙂,
Powodzenia! 😀
Jolaa🙂, opowiadaj! 🙂

yegua, popytam wśród znajomych. Dam znać, jak mi wpadnie kontakt do jakiejś sprawdzonej makijażystki. 😉
mundialowa, dziekuje. Daj znać na priv.
Było cudownie  😍 😍 😍
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 sierpnia 2015 20:25
Jolaa gratulacje, wszystkiego najlepszego!  :kwiatek:
Jednak przesunął nam się termin na 27.08.16 (z 20.08). Właścicielka ośrodka zawaliła... zapisała 2 pary na ten sam termin.. generalnie brak komentarza  🤔 totalny brak profesjonalizmu. Myślałam, że ją tam zjem.
w ramach "odpokutowania"  mamy obniżoną stawkę o 10zł/os., choć szczerze mówiąc jesteśmy mocno przywiązani do 20tego i nadal jestem wściekła. Myślę, że mimo, iż miejsce jest jak z moich marzeń, to pewien niesmak w związku z ta sytuacją pozostanie.
Do tego przez to straciliśmy kamerzystów (mieliśmy 2), ponieważ są zajęci w tym terminie, fotografa dało się przełożyć.
Także szukamy znowu kamerzysty/ów i już tego mam po dziurki w nosie. Wysłałam jakies milion maili. Do zespoł/orkiestr też znowu musiałam pisać, skoro ta data się zmieniła...  Może i dobrze, że kościoła nie zdążyliśmy załatwić w sob, bo byłby kolejny problem.



Gratulacje!  😅

Nasunęło mi się pytanie - ile płacicie za usługodawców? Tak jak za gości czy mają np. mniej zimnej płyty ale wiadomo wszystkie gorące dania?

Dziękuję!  :kwiatek:
Płacimy 50% co mnie akurat mile zaskoczyło 🙂 A dostają takie same jedzenie jak my.

Jola gratulacje!  😅


Jakby któraś mogła mi polecić wizażystkę (lub kogos podobnego) i fryzjera z Gorzowa Wlkp to byłabym bardzo wdzięczna!  :kwiatek:
ja mam swietna wizazystke z moich okolic (Świebodzin), pewnie nie bedzie problemu zeby do Ciebie dojechala. Polecam bardzo bardzo! Osobiscie bylam bardzo z makijazu i jego trwalosci zadowolona i wiem, ze ma bardzo dobra opinie 🙂
http://monikamakowska.pl/
Jolaa pięknie wyglądaliście!
nerechta dziękuję 🙂 rzeczywiście ładnie maluje!
Kurcze, tylko patrzę na google maps, że do mnie ma aż 82km... ona tak daleko dojeżdża? W ogóle jak wyglądają koszta?
Generalnie chodzi o to, że ja potrzebuję albo kogoś, kto dojedzie do ośrodka, w którym będzie wesele (ja tam będę nocowała juz dzień przed z uwagi na to, że jestem z innego miasta), albo właśnie kogoś, kto ma w okolicach salon, tj. np. w Gorzowie albo w Kłodawie (kłodawa nawet bliżej)



Dziewczyny, powiedzcie mi - jak wyglądają cenniki ciast?
np. szarlotka na 60 osób po 2 porcje/os. to jaki koszt?
Pytam z tego względu, iż moja sala oferuje możliwośc wykupienia ciast od nich po 3zł/porcja i nie wiem to ok czy nie (wyliczyłam, ze za szarlotkę musiałabym dać 360zł), czy wziąc kogoś z zewnątrz czy tak jest dobrze.

Ile ciast w ogóle bierzecie/miałyście u siebie i po ile porcji? 🙂
Catanzaro mysle ze nie bedzie problemu, o ile bedzie miala termin, i pewnie doliczy cos extra za dojazd.
Nie pamietam za dobrze jak to wyszlo finansowo, ale niedrogo. Najlepiej sie z nia skontaktuj 🙂

Co do ciast, my zamawialismy bezposrednio w cukierni i tam nam robili wszystkie obliczenia wiec tez najlepszym wyjsciem jest wywiad u zrodla. 3zl za porcje przy duzych ilosciach to chyba sporo. My za tort na 80 osob zaplacilismy 400 zl, nie byl co prawda piekny ale bardzo smaczny. Ciasta powinny byc tansze, zwlaszcza ze w przecietnej cukierni kg kosztuje 20-30 zl.
Catanzaro najlepiej popytaj w cukierniach jak to wygląda u nich cenowo. W moim rejonie za ciasta chcieli bardzo dużo w lokalach gdzie liczono je osobno. Ja akurat mam ciasto wliczone w talerz już i są to sernik, ciasto z galaretką i jakieś 2 jeszcze + owoce. Pytałam ile zejdą z ceny za talerz jeśli ciasto będę mieć swoje, powiedzieli że właśnie 3 zł - w cukierni było drożej więc zostałam przy opcji jaką oferuje lokal. Tylko właśnie za te 3 zł ja mam 4 rodzaje ciast na osobę, a nie tylko szarlotkę.
Scottie   Cicha obserwatorka
24 sierpnia 2015 16:12
Ufff, w ciągu ostatnich dni przekopałam cały wątek ślubny- fajnie było jeszcze raz przeżyć przygotowania do ślubu Ash, 2x do wesela Diakonki i Maleństwa, no i oczywiście Dzionki 😉 Najbardziej jestem ciekawa ślubu i weselicha salto picollo, bo tajemniczo zniknęła z forum 😉

Dziewczyny- co u Was wchodziło w cenę talerzyka? Mam wrażenie, że teraz to w cenie za osobę oferują tylko... jedzenie 😉 Spotkała się któraś z Was z dopłacaniem za np. prąd na sali? Jak jest ze zbitą zastawą/talerzykami?

A i jeszcze jedno pytanie, bo pewnie suknię ślubną będę kupowała używaną- jak się kupuje suknię na długość? Wzrost + wysokość obcasa i wystarczy, czy powinna być dłuższa o centymetr- dwa?
Scottie, ja bym brala  dluza 🙂 zawsze mozesz skrocic
Kaarina oo to faktycznie tanio za ciasta zaplacilas sali (tzn. tak by wyszlo).

nerechta - no to super! Już do niej piszę! 🙂

Scottie - u mnie w cenie jest: podstawowa dekoracja sali (wiekszosz rzeczy jest; nie wlicza sie w to kwiatów), prad itp., oświetlenie i stanowiwsko dla dj'a, zastawa, jedzenie, szampoan na powitanie, chleb na powitanie, kawa, herbata i woda oraz chleb bez ograniczen, 1 domek gratis i w nim mozemy spac my lub udostepnic go gosciom (max miesci sie tam 7-8 osob). To chyba tyle.
Brałabym ciut dłuższa suknię 🙂 Też będę szukała używanej ( raczej).

Macie rację. Popytam w cukierniach. My co prawda teraz mieszkamy w Poznaniu, a wesele jest jakies 200km dalej (nie bedziemy juz mieszkac w Pz w tym terminie), jednakże to zawsze jakieś rozeznanie się z sytuacja.

A czy bierzecie/brałyście stół wiejski? Jeśli tak, to co u Was na nim będzie/było i ile kosztował? (i na ile osób)
Czy ktoras z Was robi/robiła sama stół wiejski i co na to właściciele sali?

Jeszcze jedna sprawa - czy ktorejś z Was właściciele sali życzyli sobie pełnej płatności za wesele jeszcze PRZED weselem? koleżanki stwierdziły, że dziwna jest ta nasza umowa.
Jeszcze jej nie podpisaliśmy, bo wyszło, że kilka paragrafów jest ze sobą sprzeczne i ogólnie umowa jest bardzo na korzyśc właściciela sali a na nasz nie (np. i my i oni mamy prawo odwolac wesele na nie wczesniej niz 7 dni przed jego data, wowczas oddaja nam zaliczke, ale jednoczesnie jesli to oni odwolaja to nic nam sie nie nalezy yyy ? :/). Dlatego obecnie "przerabia" ją nasz prawnik, pani właściciela sali poszła sobie nagle na urlop (nie uprzedzając nas, a byliśmy w trakcie ostetcznych rozmów) i pojutrze mamy tam jechać żeby tą umowę podpisac. Mam nadzieję,że nie bedą robić problemu z nową umową, bo kurcze tamta to przegięcie.
Generalnie nie ufam tym ludziom. Jak pisałam już raz nam numer wywinęli i gdyby nie to, że cholernie podoba mi się to miejsce i wiem, ze durgiego takiego w tej okolicy i w tym terminie nie znajdę, to byśmy zrezygnowali. Na razie mamy ten termin zaklepany i umowa ma zosytac podpisana w czw, bo ona wtedy wraca z tego urlopu.
Ja płaciłam przed 😉
Ja tez przed.
uf, uf, uf! 😀 Czyli jednak nie jestem sama! Dzieki  :kwiatek:

Dziewczyny, jeszcze jedno - zapewne miałyście taki punkt w umowie dotyczący ilości gości. I teraz pytanie - czy jeśli np. wpisane było 60 osób, a zaproszenie zaakceptowało 50, to tę różnicę w kosztach Wam zwracali? [mam też taki punkt, który mówi o tym, że na 7 dni przed weselem podam im ostateczną liczbę gości, ale nie ma nic o tym, że skoro całą kasę mam zapłacić  na max 5 dni przed weselem, tj. 1 tys. zaliczki teraz, 50% kosztów imprezy na 3 miesiące przed, a resztę max 5 dni ]
Jola, ale miałaś piękną suknię! Typ: Idealny 😍
I Ty też sie ysujesz całkiem spoko😉
daj ocenić z bliska!  🙇 :kwiatek:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 sierpnia 2015 17:46
Catanzaro jesteś pewna, że to ta jedyna, niepowtarzalna sala? I że nie znajdziesz żadnej w okolicy?
Bo ja też tak myślałam, od początku wiedziałam jaką chcę salę. Dopóki nie przyszło bliżej zapoznać się z właścicielką i jej wymogami (wcześniej w mojej rodzinie dużo imprez się robiło na tej sali dlatego byłam do niej bardzo przekonana).
Skoro na początku nie ufasz jej to co będzie później? Jak zrobi problem bo nie zgodzi się na...

My płacimy 50 % przed a później resztę w poniedziałek lub wtorek po weselu.


Scottie mnie w cenę wchodzi jedzenie, ciasto, owoce, kawa, herbata (no, czyli jedzenie  🙂😉
Szampana musimy kupić sami, tort, alkohol.
Soki też ale to już rozliczamy się z właścicielką po bo ona bierze po cenach hurtowych.
Hej 🙂

My odnosnie sali musimy wplacic 10 dni przed uroczystoscia polowe wychodzacej kwoty.

Mamy umowe podpisana na 75 osob, aczkolwiek zapraszamy 95 🙂 jezeli bedzie ponizej okreslonej ilosci osob, doplacamy za kazda brakujaca 10zl, ale za to nie musimy placic pelnej kwoty.

My mamy w cenie; dekoracje sali, szampan na toast, wino do obiadu, torta, przywitanie chlebem i sola, apartament dla mlodej pary , do tego mamy o polowe tansze pokoje, jesli chcemy je wynajac dla gosci.

Takze w sumie dosyc ok 🙂
strzemionko- jestem pewna... Zakochałam się w tym miejscu. ja ją 2 tyg. intensywnie szukałam, za tydz. mam operację i nie będę w stanie się tym zajmować już przez kolejne kilka tyg. W tych okolicach ciężko o coś w tym stylu i z możliwością noclegu.
Generalnie opinie na fb (od ludzi, ktorzy teraz tam robia wesela) ma dobre... tyle, ze ja nie ufam "na gębę", muszę mieć wszystko zapisane, tym bardziej po tamtej akcji jestem ostrożna. Przerobilam umowe, były w niej takie byki, że tragedia, normalnie jakby ktos ją na kolanie pisał.... aż dziw, że ludzie to podpisywali. Nie mówiąc o tym, że umowa była cholernie niesprawiedliwa, a jakby nie było prawo zawsze chroni obie strony umowy, a nie tylko jedną. Aha i podpisalam umowe na 50 osób, choć zapraszam 56-58 + foto, kamerzysta itp. Umowa, którą sporządziłam została sprawdzona przez prawnika, jest dokładna.

Jutro jedziemy tam. Trzymajcie kciuki żeby podpisali!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 sierpnia 2015 14:12
14.08 byłam na weselu i para młoda płaciła dzień po 😉
strzemionko Catanzaro Kaarina Thymos dziękuję  :kwiatek:

wrzucam jeszcze kilka fotek.

My mieliśmy zapłacić w dniu ślubu, tj. podczas wesela, np. po oczepinach, ale zapłaciliśmy dzień przed, by nie było potem zamieszania.
Jolaa 🙂 Niesamowicie wygladaliscie 🙂 az widac iskierki w oczach jak wychodzicie z kosciola 🙂 Lepiej opowiedz jak Wasz cudowny dzien wygladal🙂
Podpisaliśmy umowę taką, jaką chcieliśmy!!  🏇 wesele 27.08.16
Do tego będę tam spała (wraz z narzeczonym, rodzicami z bratem i przyjaciółką-świadkową z partnerem) od 26 do 29.08, bo od nas to kawał drogi.

Napisałam do tej wizażystki, ale nie odpisuje mi. Poczekam jeszcze do wieczora, a jak nie odp., to jutro dzwonię.


Jolaa suuper! A suknia wydaje się być bardzo wygodna - dobrze myślę?🙂
Jolaa pieknie! bardzo ciekawa suknia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się