Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Ciach

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Przemycanie reklamy na forum
Halo,  organizuje ktoś jakiś rajd jedno lub 2- dniowy?  Chętnie bym się zabrała z moja kobyłką.
Sorki za ogłoszenie ale może mnie nie pogonicie. ŁKJ zbiera fundusze na leczenie Ciapki. Owszem, wiele pytań się nasuwa ale wolę ich nie zadawać... Jak ktoś będzie mógł coś wspomóc to fajnie.
ŁKJ walczy o życie Ciapki
Link do wydarzenia na FB
Akcję organizuje Marysia Rzepkowska wraz z mamą.
ehh dużo pytań się nasuwa, tak jak milenko piszesz.. szkoda Ciapki
Ale chyba wszystko zmierza z Ciapką w dobrym kierunku🙂
.........................

A teraz UWAGA< UWAGA!
Są już propozycje zawodów ZR/ZT - A w Bogusławicach! I tak, tak! Będą towarzyskie! Hurrra!  😅

29.08.2015 r. (sobota):
 Konkurs nr 1 L1
 Konkurs nr 2 towarzyski L1
 Konkurs nr 3 P1
 Konkurs nr 4 D2
 Konkurs nr 5 P6RK (kuce)
 Konkurs nr 6 towarzyski P1
 Konkurs nr 7 N4
30.08.2015 (niedziela):
 Konkurs nr 8 L2
 Konkurs nr 9 towarzyski L2
 Konkurs nr 10 P2
 Konkurs nr 11 D3
 Konkurs nr 12 P3 (kuce)
 Konkurs nr 13 towarzyski P2
 Konkurs nr 14 N5

SO Bogusławice
O, towarzyskie, rozważę  😎
kurcze no, jak się wreszcie coś u nas pojawiło, to ja akurat będę na wakacjach 😵 Strasznie szkoda, bo coś bym wreszcie pojechała ze spaślakiem, zglaszajcie się tłumnie, to może będą czasem jeszcze robić 🙂
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
01 sierpnia 2015 09:50
Pewnie znowu beda odwołane... :/
seiteki - nie będą raczej bo jednoczesnie rozgrywają MP w Paraujeżdżeniu. Więc tak czy inaczej czworoboki będą stały i impreza będzie🙂
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
01 sierpnia 2015 11:09
Oby!
Bo łódzkie juz wystarczajaco kuleje jesli chodzi o organizacje zawodow ujezdzeniowych...
Mnie osobiscie ujezdzenie malo interesuje, ale zawody jak najbardziej powinny sie odbywac!
Tak jest! Trzymamy kciuki! Pingwiny do boju!

P.S. Dziś opublikowane zostały propozycje zawodów ogólnopolskich w ujeżdżeniu ZO-A Także wygląda na to, że jak nie było to nie było a teraz będzie WSZYSTKO 🙂 I regionalne i towarzyskie i ogólnopolskie i para!  👍
Dziewczyny, mam pytanie do programu P2 (będzie towarzyski w Bogusławicach w niedzielę), jest tam: KR stęp swobodny, czy to znaczy że jadę na skos przez ujeżdżalnię?
Kejsa, dokładnie, od K do R przez środek jedną linią.

Ja chyba niestety nie zabiorę się z Rudym na te zawody 🙁
moze ktos szuka pary do transportu do Boguslawic, wyjazd w piatek?
:kwiatek: Dziękuję Milla
Drodzy Łodzianie!
Przegrzebałam kilka stron wstecz i nie ma nic świeżego.
Potrzebuje DOBREGO kowala NA CITO! Klacz po operacji i jedno kopyto ma zdecydowanie wyższe niż drugie. Muszę na to niższe założyć podkowę z podkładką. Szukam KOWALA konkretnego.
Proszę o info z nr tel.

Mój Wojciech chyba jest na urlopie :/
Łodziaki Kochane, pomóżcie proszę. Z powodu niespodziewanej zmiany sytuacji, jestem zmuszona znaleźć nowy dom panu Amatorowi. Ostatnie lata mieszkał pod Bełchatowem, teraz szukam mu czegoś u swojego łódzkiego boku, ale trochę nie umiem się odnaleźć. Jesteście w stanie polecić jakiś pensjonat w Łodzi? Chętnie także taki przydomowy, kameralny? Dobrze byłoby, żeby znajdował się raczej w północnej okolicy, ale rozważę wszystkie możliwości. Bardzo ładnie i mocno desperacko proszę Was o rady.

I przy okazji, czy ktoś zna/widział/słyszał stajnię Ceduła w Rosanowie?
Żolka, stajnia Ceduła nie funkcjonuje od lat.
W pobliżu był i chyba jeszcze jest prowadzony pensjonat na ulicy Witosa w Zgierzu (Proboszczewice) ciut bliżej Zgierza niż Rosanów. Stałam tam rok czasu z koniem, karmienie ok - trzy razy dziennie, wypuszczanie raczej codziennie. To było trzy lata temu i z tego co widziałam, się trochę pozmieniało, najlepiej zadzwonić/podjechać.
Z innych nie kojarzę (przydomowych) nic więcej w tamtych rejonach.
salkada, dzięki piękne za informację i podpowiedź! 🙂
jeśli zgierz i okolice to może R&S Stables? bywam tam często focić, strasznie fajna atmosfera, konie moich znajomych tam stoją i są dopieszczone, pastwiska na przyszły rok bardzo rozległe właśnie rosną. Dobre ogrodzenia, myjka wewnętrzna. Widać, że ciągle coś poprawiają, że nie stoją w miejscu z wieczną obietnicą, że "kiedyś coś będzie" (BTW, hala w Las Pegaz to JUŻ jest? bez mała z 10 lat słyszę, że "już na wiosnę ma być"😉, tylko faktycznie cały czas remonty przynoszą efekty.
Racja R&S Stables jest też godne polecenia.
Co do hali w Las Pegaz, nie pierwsze i nie ostatnie miejsce, które chciałoby, obiecuje a niestety realia idą swoim torem.
Jest jeszcze Klęk i niedaleko Klęku jakiś pensjonat w Kiełminie - jak szukałam trzy lata temu boksu trafiłam właśnie w to miejsce, ale cena mnie zbiła z nóg.
Kawałeczek za Zgierzem jest stajnia Super Slide Stable. Fajne duże pastwiska, konie zadbane, wypuszczane codziennie. Byłam tam z siwym na wakacjach tam i polecam.
Łodzianinie!
Mam sprawę, czy moglibyście podać mi stajnie w obrębie calutkiej Łodzi i dalej i mniej od centrum?
Konkretniej chodzi o stajnie czy nawet lepiej hodowle, które mogą mieć na sprzedaż młode (tak do 7lat), dobre, przyszłościowe konie sportowe- typowo skokowe lub ujeżdzeniowe. Ujeżdżone lub nie, warte zobaczenia.
A także jakieś stajnie i hodowle po drodze- jadąc np. z okolic Słupska lub Trójmiasta.
Czy ktoś się wybiera do Gajewnik?
Założyłam grupę "Ujeżdżenie w Łodzi ...i okolicach" na FB. Serdecznie zapraszam🙂 Może uda się nam jakoś oddolnie zorganizować  :kwiatek:
Chetnie potruję Stowarzyszeniu w Bogusławicach organizację czworoboku szkoleniowego czy konsultacji czy czegokolwiek ale... najlepiej jak jest już na dzień dobry grupa chętnych.
Milenko , a jak wrażenia po zawodach ??? I czy wyniki są może gdzieś jeszcze poza stroną SO i FB? ( mam obie zablokowane 🙁
Heh🙂 Wrażenia super, naprawdę...🙂 Oby więcej! Niestety byłam tylko piątek-sobota, w dodatku sama więc się później pałętałam z koniem na smyczy🙂
Niezwykle wzruszające było rozgrywanie Mistrzostw Para z zawodami ogólnopolskimi bo na czworoboku i ujeżdżalni dzień przed ćwiczyli wszyscy - i nasze wspaniałe reprezentantki i mistrzynie Polski na swoich maszynach młodych i niepełnosprawni na różnych tuptusiach🙂 Jak równy z równym! Widok był niesamowity! 🙂

Jak zwykle trochę mało ludzi chociaż może późniejszym popołudniem zebrało się więcej. Wyniki linkuję poniżej:

Nam poszło raczej słabo ale to z mojej winy - Florentyna spisała się super!🙂 Pierwsze koty za płoty. Za to FirstLight wygrała i nic się tu nie chwali!  :kwiatek: Niestety nie widziałam jej przejazdu ale pani Maria mówiła, że świetnie i nawet za zatrzymanie to osobiście by dała 8!🙂
Pani Marii podopieczni - oprócz nas niestety - spisali się dosłownie na medal🙂 My następnym razem!🙂

ZR+ZT niedziela
[url=[[a]]http://www.stadoboguslawice.com.pl/attachments/article/222/Wyniki%20ZO%20niedziela%20[[a]](1).pdf]MPMK niedziela[/url]
[url=[[a]]http://www.stadoboguslawice.com.pl/attachments/article/222/Wyniki%20ZO%20Fina[[a]]ł%20niedziela.pdf]ZO finał niedziela[/url]
[url=[[a]]http://www.stadoboguslawice.com.pl/attachments/article/222/Wyniki%20ZO%20Fina[[a]]ł%20niedziela.pdf]MP para niedziela[/url]
ZR ZT sobota
[url=[[a]]http://www.stadoboguslawice.com.pl/attachments/article/220/Wyniki%20ZO%20sobota%20[[a]](1).pdf]MPMK sobota[/url]
MP para sobota
milenko kobylke masz super, porzezbicie troche i bedziecie wymiatac  😀
zawody dla nas faktycznie udane, zmienilismy chwilowo dyscypline i na tyle mi sie spodobalo, ze wlasnie leci do mnie ujezdzeniowka  😀 obym umiala w niej jezdzic  😀
FirstLight to muszę Was obejrzeć w ujeżdżeniowym wydaniu! W październiku wpadam z aparatem!
A ja zapraszam na 13 wrzesnia na LUBLINEK będa pokazy konne moc atrakcji a wszystko to by byc w tym dniu z naszymi przyjaciolmi osobami niepełnosprawnymi- jesteśmy tacy sami !!!
P.s pokazy konne na lublinku 13 wrzesnia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się