"Nigeryjski przekręt" na re- volcie !

armaquesse, czy Ty się spodziewasz, ze w internecie jest jakaś lista aktualnych ściemnionych maili, skoro ich się codziennie zakłada tysiące?

Niech zgadnę, a przypadkiem zaczął korespondencję od pytania: "how much is the final price in US dollars ?"

🙂
No tak myślałam, że już do kogoś np. z forum napisał 😉 Podobnie zaczął ale nie odpowiadał z automatu.
Zapewne kogoś jeszcze zaczepi 😉
Jejkuu, tyle razy tłumaczę: "on" nie "napisał". To się samo rozsyła. To jest skrypt. Żaden on. Maile są dostępne online. Skanuje całą sieć program szukający fraz spełniających zasady podobieństwa do maila (znaczek @, nazwa domeny). Nie tylko na re-volcie. Jeśli "mu" odpiszesz na pierwszy post cokolwiek - nawet coś w stylu "pogoda jest ładna", albo podasz przelicznik walutowy z czapy (na jeden złoty to 10 dolców), to i tak dostaniesz kolejny z serii mail o tym, że "on" chętnie "zrobi" przelew.
No widzisz a ja miałam normalną rozmowę przez maila łącznie zapytaniami dotyczącymi poszczególnych zdjęć itd. Na bank to przekręt ale widać ktoś się bardziej wysilił 😉
Arma - takiego samego maila dostałam 😉
Na pewno mam takie wybitne siodło, że z USA szukają  😂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 sierpnia 2015 17:50
😂 😂 Mnie zaproponowali 550 $ za siodło wystawione za 700 zł  😂
safie, toż to czysty zysk, wysyłaj! 🤣
Do mnie też napisali. Tylko już nie z Texasu a z Houston jest 🙂
Nigeria, Rosja, Estonia i Austarlia też swego czasu były grane.
🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
01 września 2015 11:30
a nie pisał do kogoś davepter01@gmail.com? z Texasu? Bo też mi coś śmierdzi a kasę chciał przelać  🤣
Sprawdziłam ten mail i inne dane i nigdzie nic nie ma, że to przekręt.


do mnie też przyszedł taki mail, ale nie odpisałam. Szkoda czasu  😉
Ja też dostałam maila po angielsku z pytaniem jaka jest cena wystawionego przeze mnie siodła w dolarach. Przeliczyłam, odpisałam, a w następnym mailu dostałam propozycję, że dostanę więcej hajsu niż powiedziałąm. Tylko się uśmiechnęłam pod nosem i już nie odpisałam 😉
Odkopuję wątek. Wczoraj dostałam maila z adresu ceciliaeva9@gmail.com z zapytaniem o całkowity koszt siodła z wysyłką do USA i o dane do przelewu. Odpisałam, podałam wszystkie informacje oraz napisałam, że siodło zostanie wysłane po zaksięgowaniu przelewu na moim koncie. W odpowiedzi dostałam jakieś lipne potwierdzenie przelewu z Bank of Ireland i informacje, że przelew zostanie przyklepany w momencie kiedy ja wyślę potwierdzenie wysyłki. Wszystko wygląda bardzo w porządku, ale nigdy nie wierzę w potwierdzenia przelewu - wysyłam tylko po zaksięgowaniu przelewu. Sytuacja jest o tyle zabawna, że po mojej odpowiedzi że nic nie wyślę bez pieniędzy na koncie,osoba ta (bo już raczej nie automat)  zaczęła się że mną kłócić że mam grzecznie wysłać paczkę i nie robić problemów. Czy coś takiego można gdzieś zgłaszać, coś w ogóle się z tym robi? Czy ci ludzie mają pozwolenie na oszukiwanie bądź co bądź naiwnych osób? U mnie była to próba oszustwa na ponad 2000zł.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 lutego 2016 14:27
Przelew to przelew. Albo został zrobiony i pieniądze wpłyną albo nie został i nie wpłyną.

Podeślij jakiś lipny dowód nadania, ciekawe czy by ci kasę przesłali  😉
ElaPe dokładnie to samo mi zaproponowano i o co Ciebie pytalam w PW. Doobra ułożyło mi, nie wysyłam 🙂
No jasne, dlatego nic nie wysyłam bez zaksięgowania pieniędzy ale pewnie są osoby, które dadzą się na to nabrać. Szkoda mojego czasu na zabawę w preparowanie potwierdzenia wysyłki,i tak żadnej kasy z tego nie będzie 😉
aggii jak zechcesz to gdzies zgłosić to udostepnie Ci rowniez moje maile z Tą 'osobą' 🙂
Ja to miałam z kilkoma tak i pisali zarówno na rv jak  i allegro, co poradzisz nawet jak zablokuja maila to stworzą nowego, jedynie co mozna to edukować i uswiadamiać ludzi
Zastanawiam się tylko, czy zgłaszanie ma jakiś sens czy mnie tylko wyśmieją i stracę czas. W końcu nie doszło do kradzieży pieniędzy, bo nie dałam się na to nabrać.
O! No i jestem w domu! 😀
Aggii - do mnie też napisała Cecilia Eva 🙂 Super, że trafiłam na ten wątek, już się nie muszę zastanawiać o co kaman!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Mają te same wiadomosci do wszystkich 😀  🤬 🤬 i tyle im sie należy
dokaldnie to samo - i te cenniki poczty polskiej, do mnie pisał z normalnego konta allegro 😉
wklejałam w nieuczciwych
O święta poczciwa revolto - dziękujemy Ci za ustrzeżenie nas od straty pieniędzy  😅
Do mnie też ta Cecilia napisała. Dzięki za info.
Do mnie też 🙂 Napisałam jej, że moge jej sprzedać za 1000000$. Ciekawe czy na to pójdzie 😁
A do mnie nie napisałaaaaaa 🙁  Sprzedaję tak brzydkie siodło, że nawet do nigeryjskiego przekrętu się nie nadaje  😁 🙇
Do mnie też napisała cecilia, z tym samym dokładnie tekstem. Niewiarygodna wydawała mi się chęć kupna siodła z USA i jeszcze dopłata 550 zł za przesyłkę... Aż sprawdziłam w cenniku poczty, jakie to są koszty. Poza tym moje siodło ma otarcia na tybinkach, a ta osoba nie chciała żadnych dodatkowych zdjęć. Ale wymyślili! Tylko po co im te siodła, jeśli ktoś się nabierze i wyśle?
Ha jak dobrze że tu zaglądnęłam !
Do mnie też wczoraj dotarła wiadomość od tej osoby.
Dzięki za ostrzeżenie 😀
Ja też miałam taką sytuację niecałe pół roku temu. Ktoś podając się za Amerykanina napisał do mnie łamaną angielszczyzną, że chce kupić ode mnie mojego Henniga, którego wtedy wystawiałam. Łącznie z tym, że padały teksty, że cena nie gra roli, że jego córka chce dokładnie takie siodło, że wezmą bez żadnych przymiarek. Jak odpisałam, że nie chcę siodła sprzedawać poza Europą, bo nie opłacalne są dla mnie koszty wysyłki, to padła propozycja, że je pokryje, podał adres do wysyłki i chciał, żeby nadać paczka jak najszybciej i chciał numer konta, mówiąc, że przeleje kasę jak wyślę siodło, bo zależy mu na czasie. Taaaa, jasne! Na tego maila już  nie odpisywałam.  🤣
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
16 stycznia 2017 20:55
Odświeżam - do mnie pisał "Roy" z maila: roychris112@gmail.com
Odświeżam - do mnie pisał "Roy" z maila: roychris112@gmail.com


U mnie to samo, gościu wrócił do życia. Dobrze, że już kiedyś trafiłam do tego wątku.
Do mnie Pan też pisał 😉 Oczywiście standardowo dawał więcej za siodło niż jest wystawione. Biedni Ci Amerykanie, skoro muszą z Polski siodła ściągać  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się