... ślub :) ...

ja mam swietna wizazystke z moich okolic (Świebodzin), pewnie nie bedzie problemu zeby do Ciebie dojechala. Polecam bardzo bardzo! Osobiscie bylam bardzo z makijazu i jego trwalosci zadowolona i wiem, ze ma bardzo dobra opinie 🙂
http://monikamakowska.pl/

nertcha, ponownie cytuję post żeby do niego nawiązać 🙂 Pisałam do tej babeczki, nie odp., więc dziś zadzwoniłam. niestety musiała, że to az ok. 80-90km od niej i nie dojeżdża już tak daleko, ale obiecała że pomyśli i kogoś mi poleci z moich stron 🙂

Załatwiłam dziś florystkę. W przyszłym roku po zakupie sukni mamy się spotkać i porozmawiac o szczegółach.
Jestem w trakcie załatwiania kamerzystów (będzie 2), jutro podpisujemy umowę.

Ile płaciłyście za usługi florystyczne?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
29 sierpnia 2015 13:45
Ile płaciłyście za usługi florystyczne?


ja płacę 2 tys. w cenie - bukiet, butonierka, 2 butonierki dla świadków, dekoracja kościoła, sali, samochodu.
Catanzaro, 350zł za mój bukiet, butonierkę, oprawia kwiatowa namiotu i sali.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
29 sierpnia 2015 14:32
bera niemożliwe! Czy nie umknęło Ci jedno zero? 😉
A tak serio to ile i jakie kwiaty miałaś? Bo to też dużo od tego zależy.
Nie 🙂. Zapłaciłam 350zł, z dojazdem. Róże były i inne. Ostatnie dwa zdjęcia już z poniedziałku, więc kwiaty mocno zmęczone upałem i drogą 100km.
Ja dalam chyba 850zl, w cenie byl moj bukiet, stroik na reke dla swiadkowej, ikebana na nasz stol i 2 duze kosze z kwiatami na podziekowanie dla rodzicow.
aa u nas jeszcze tak oszczędnie wyszło, bo kwiaty w wazonach przy wejściu do namiotu i te największe stroiki powędrowały dyskretnie na salę z namiotu podczas składania życzeń. Więc jedne kwiaty obsłużyły 2 miejsca. W namiocie tylko pnącza chyba zostały.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
29 sierpnia 2015 16:35
Zdziwiłam się bo 350 zł to nawet bukiet może kosztować. Ale już taki chyba najbardziej wypasiony.
Wczoraj rozmawiałam z teściową bo się mnie pytała ile płacimy za dekorację. A ona powiedziała, że jakaś tam zaczęła się zajmować takim przystrajaniem i za dekorację kościoła wyliczyła komuś... 2900  😲

Ja na początku chciałam same róże ale niestety no róża to drogi kwiat. Więc róże będą tylko niebieskie a białe eustomy. Ale bukiet za to cały różany.
właśnie moja florystka powiedziała, że bukiet jaki mi się podoba to 300zł  👿 ehh
generalnie mówiła, że za za taki "pakiet weselny" min. wychodzi jej 1500zł a maksymalnej ceny nie ma... ale my nie chcemy od niej dekoracji na samochód, do kościoła też raczej sami zrobimy (z pomoca świadkowej i mojej mamy, chcemy jechać na giełdę kwiatów), a sala jest na szczęście taka, że duzo jej nie potrzeba. Także mowiła, że może u mnie taniej wyjść skoro tak i że będziemy to ustalać. Chciałabym zapłacić tak do 700-800zł (sala, bukiet, butonierki).

Chodziło o ten bukiet:


chociaż chyba chciałabym nieco bardziej różowy (taki pudrowo różowy). Podobają mi się własnie frezje, a podobno one za tanie nie są.

bera taniutko!!
Ladny, w moim klimacie, tez mialam ecru-rozowa kulke, ale z gozdzikow🙂
goździki też mi się podobają  🙂 chciałam żeby było ich trochę na sali weselnej w bukietach na co właścicielka sali odp. mi, że lepiej nie, bo przynoszą pecha  😲  😁
A tam bzdura 😉 ja mialam gozdziki w bukiecie i jeszcze perly na szyi, to juz w ogole kumulacja nie?;P Gozdziki sa przede wszystkim bardzo trwale, nie straszne m upaly i wygladaja swiezo bardzo dlugo 🙂

moja gozdzikowa kuleczka:


Prześliczny bukiet!!  😍
Lubię właśnie bukiety w takiej kolorystyce.  😍 Tylko do mnie pasowałby bardziej nie okrągły tylko taki bardziej jak ja to mowię 3d, czyli taki nierówny, bardziej półokrągły i na pewno u mnie powinno być więcej różu oraz zieleni zamiast żółci. 🙂
zastanawiałam się też nad wiankiem i zestawem w tym stylu (również wykonany przez p. Małgorzatę)
[img]https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/11760084_892558614147066_6006422092006277077_n.jpg?oh=ee3ec333d1da17c481dbdf8d6207b51d&oe=56747A5A[/img]



Melduję, że dj'a i wodzireja też już mam 🙂
Dalej nie mam wizażystki i troche mnie to martwi, bo totalnie nie mogę nikogo znaleźć, a jak są jakieś ogłoszenia, to np. makijaż za 30zł  🤔 co chyba mówi samo za siebie jakie on będzie...  🙄

Na 17tą jesteśmy umówieni z kamerzystami (będziemy mieć 2) na podpisanie umowy. 🙂


Czy któraś z Was robiła/planuje robić dekoracje z juty, sznurków itp.?
ssstokroteczkaa Catanzaro faith dziękuję 🙂

Ślub wyszedł rewelacyjnie, goście nie wierzyli, że zorganizowałam wszystko w ciągu 2 miesięcy. Przepiękny kościół w warszawskim Wilanowie, wesele w restauracji oddalonej o jakieś 50 metrów od kościoła, super DJ, świetny fotograf, fajni kamerzyści, pyszne jedzenie. Restauracja posiada ogródek, więc ok. 22 był grill, którym goście byli zachwyceni. Pogoda była idealna. Dodatkowo wynajęłam śpiewaczkę, która cudownie śpiewała podczas ślubu, na koniec było Hallelujah. Generalnie nawet gdybym miała więcej czasu, to i tak nic bym nie zmieniła  😍 Nawet pierwszy taniec nam wyszedł, a byliśmy raptem na kilku lekcjach. Zatańczyliśmy walca wiedeńskiego.

Chłopak mojej siostry zainspirował się naszym ślubem i dzień później oświadczył się mojej siostrze 🙂 szykuje się kolejne wesele w grudniu tego roku  😅
Jolaa to super, że wszystko poszło po Waszej myśli!  😅 i gratulacje dla siostry!  😀

Ja w sumie w 2 tyg załatwiłam: sale, kościół wstępnie, dj'a, wodzireja, florystkę, kamerzystów, fotografa, mam tez juz jakąś wizję zaproszeń i wiem skąd wezmę miód na podziękowania dla gości 🙂 

Umowa z kamerzystami podpisana i przyznam, że jestem bardzo zadowolona. Na spotkaniu był jeden, bardzo sympatyczny, widać, że słucha to, co się do niego mówi i jest otwarty na nasze sugestie, pokazywał nam jeszcze filmiki inne, takie, których w necie nie mają i jeszcze bardziej utwierdziły mnie w tym, ze podjęliśmy dobry wybór. Super są! 🙂
  Podejście numer dwa  🤣Hej dziewczyny 🙂
Możecie polecić jakieś fajne miejce na wesele w promieniu +- 50 km od Gdańska? Najlepiej z noclegiem.
Wdzięczna byłabym za pomoc, bo mało czasu zostało a koncepcji brak  🙄



Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 września 2015 13:36
aa u nas jeszcze tak oszczędnie wyszło, bo kwiaty w wazonach przy wejściu do namiotu i te największe stroiki powędrowały dyskretnie na salę z namiotu podczas składania życzeń. Więc jedne kwiaty obsłużyły 2 miejsca. W namiocie tylko pnącza chyba zostały.


bera7 robiłaś wesele w namiocie? Skrobnęłabyś mi na PW ile Cię wyniosło wszystko? Przymierzamy się do takiego wesela. Bardzo fajną wycenę cateringu dostaliśmy od firmy współpracującej w firma od namiotów, ale ciekawa jestem jak Wam pozostałe koszty wyszły 😉 Jakbyś miała jakieś ze dwie trzy fotki jak to wyglądało, bo mój M nie do końca ogarnia jak to wszystko wygląda 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
01 września 2015 22:06
Przed chwilą podliczyliśmy rodzinę i znajomych z moim narzeczonym... wyszły nam łącznie 244 osoby i za bardzo nie ma kogo wykreślać 😜 a to podobno nie wszystko  🤣
Ponia   Szefowa forever.
01 września 2015 23:27
  Podejście numer dwa  🤣[quote author=Hobgobllin link=topic=34.msg2401981#msg2401981 date=1438859878]
Hej dziewczyny 🙂
Możecie polecić jakieś fajne miejce na wesele w promieniu +- 50 km od Gdańska? Najlepiej z noclegiem.
Wdzięczna byłabym za pomoc, bo mało czasu zostało a koncepcji brak  🙄


[/quote]

Byłam na fantastycznym weselu w Kadyny Country Club - http://www.kadyny.com.pl/.  😉
Catanzaro a jak szukasz tej wizazystki? Mi w googlu pelno wyskakuje, np ta
http://www.msmakeup.pl/galeria/panna-mloda-7.html

szukaj jakichs salonow typu spa czy dobrych zakladow kosmetycznych, tego jest multum przeciez 🙂

My mielismy dekoracje ze sznurka naturalnego wokol sloikow w roli swiecznikow i wokol doniczek z ziolami. Super to wygladalo.
I mielismy wesele pod namiotem, zdjecia sa w tym watku, jak Ci sie Mozii bedzie chcialo poszperac to znajdziesz 🙂 lato 2013
Tak bylo u nas

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 września 2015 14:01
Nerechta dzięki wielkie  :kwiatek: A mogłabyś mi podesłać na PW ile Was mniej więcej kosztował namiot z dekoracją i wyposażeniem? Mam jedną firmę wstępnie ugadaną, ale warto jeszcze się porozglądać 🙂
My spotykamy się z florystką jakoś w niedługim czasie. Sale mam takie, że na szczęście nie trzeba niczego ubierać, za to chcę bukiety na stoły, bo w cenie talerzyka mam podstawową dekoracje - 3 kwiaty na krzyż co mi się nie podoba.
nerechta ale mieliście super namiot! Też bardzo chciałam na początku wesele w namiocie, jednak koszta mnie zabiły.
tfu, lato 2012... hehe. Co do kosztow to na pewno wszedzie jest inaczej, raz ze to bylo 3 lata temu, a dwa korzystalismy z namiotu ktory hotel juz mial i uzytkowal na przerozne imprezy wiec nie mielismy zadnych dodatkowych oplat z tego tytulu - placilismy za jedzenie z hotelowej restauracji. Dekoracje robila nam firma i tu juz koszty zalezaly od tego, co chcielismy miec.
Mozii, ja tylko ślub miałam w niewielkim namiocie otwartym, a przyjęcie w pałacu.
cześć  😀

Dołączam do wątku ślubnego. zaręczyny odbyły się po za tym nie wiem co ij ak ze śłubem :P.
W ubiegłym tygodniu udało się nam ZACZĄĆ przygotowania. To znaczy pobraliśmy moje świadectwo chrztu i odbyliśmy spotkanie w parafii Marii Magdaleny. Od 5 października zaczynamy kurs przedmałżeński. No i wiemy, że najbliższej sali weselnej już nie zamówimy, bo zajęta do listopada przyszłego roku, a my potrzebujemy na 30 kwietnia. Prawdopodobnie skończy się to na remizie strażackiej - ale i remizy wypadałoby wspólnie objechać, a to nie takie łatwe, biorąc pod uwagę, że Maria Magdalena pracuje w Warszawie, a ja w Radomiu (miałem nadzieję, że mnie właśnie wyrzucą z tej pracy - ale się rozczarowałem...). Ale za to będziemy dziś wirtualnie, przez sieć, uzgadniać wzór nalepek na wódkę... Którą, oczywiście - sam zrobię..! Nie nalepkę. Wódkę. I wino też sami zrobimy. Czeremchowe.
Kobitki (i jkobus 🙂😉, witam się i dołączam  💃 😉.
13.08.2016. Póki co, po kilku rozmowach z restauracjami/ salami zdecydowaliśmy się na wesele... w domu.
Na ok. 65-70 osób.  😜
jkobus jak cos sluze pomoca bo sama mialam w remizie 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
03 września 2015 10:02
lenalena my wstępnie też cyrklujemy w ten termin 🙂 Jaką macie koncepcję tego wesela w domu?
Mamy w domu "sale" 6x12m, z wyjściem na "taras" (wylewka betonowa póki co), ale "sala" do remontu. Nie wiem, czy tyle osób się zmieści, ale widziałam w namiotach 6x12 stoły na tyle osób + tańce na tarasie. Finansowo przygotowanie tego wyjdzie drożej niż wesele w sali/ restauracji, ale mam nadzieje, że efekt będzie tego wart..
Termin fajny, bo długi weekend. 🙂 Ale chyba dość popularny, bo kilku dj-ów już pytałam i ci fajni mają dawno ten termin zajęty. Podobnie pani śpiewaczka na ślub. 😉
Trochę przeraża mnie ta papierologia związana ze ślubem kościelnym. mam nadzieje, że z czasem się ogarnie.
Mozii, a na jakim etapie przygotowań jesteście? Też myślałam o namiocie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się