Styl western (dawniej kącik)

Livia, trzymam kciuki. Będzie dobrze!!!

Livia   ...z innego świata
29 sierpnia 2015 18:14
Dziękuję za kciuki! Padam z nóg, ale ogólnie jak na liczbę uczestników w kategorii Open zajęliśmy bardzo dobre miejsca i jestem bardzo zadowolona z naszych występów 🙂 W Pleasure zajęliśmy 7 miejsce na 8, koń mi się trochę podjarał i musiałam niestety mocno trzymać. W Horsemanship na 14 uczestników byliśmy 4, nasze najlepsze miejsce i naprawdę super mi się jechało! W trailu zajęliśmy 10 miejsce na 14 par, co uważam za ogromny sukces biorac pod uwagę trudność schematu dla mnie i konia 🙂
Było warto pojechać! Zdecydowanie 🙂

edit: wrzucam jedną fotkę, z galopu na drągach w trailu - prześwietlona, ale uchwycony moment bardzo mi się podoba 🙂

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/11914029_967917153270829_2626951223271072698_n.jpg?oh=362ad8eaa84544c89adde8e7b8929b1f&oe=567095C8[/img]
Livia, gratulacje.
.
Livia gratulacje- będą jakieś fotki/ filmy? 🙂

Livia gratulacje 😀

Kasia Sunny wygląda świetnie! Jak ja lubię palomino 😜

Mission coraz grubsza ... w marcu to ja chyba osiwieję jak ona będzie się źrebić a z drugiej strony nie mogę się już doczekać

Złota może jakaś kamerka w boksie? byłabyś może troszkę spokojniejsza? Oby odbyło się jak w większości przypadków, czyli wieczorem karmisz i nic się nie dzieje, a rano znajdujesz wesoło brykającego po boksie malucha 😉
Dziękuję za miłe słowo- jestem u niego właściwie codziennie, poza tym ma porządną opiekę w stajni, trawę no i od jakiegoś czasu dostaje 1:1 owies i Hilihgt Improvera 😉
Katharina   "Be patient and trust in the process"
30 sierpnia 2015 09:57
Też byłam, mam filmik pogromców całej reszty  🏇 Para zgarnęła wszystko co mogła w tyczkach i beczkach  🙂

Livia   ...z innego świata
30 sierpnia 2015 13:00
cargo, dziękuję 🙂

Muchozol, dziękuję 🙂 Z Horsemanshipa sama jestem mega zadwolona, w sumie zdziwiłam się, że byliśmy aż tak wysoko - konkurencja była naprawdę mocna, dużo utytułowanych głów, w tym moja instruktorka 🙂

kasia, dziękuję! Zdjęcia jakieś będą na pewno, co do filmików nie wiem, czy ktoś kręcił 🙂 Sunny jak zwykle piękny i wyluzowany 🙂

Złota, dziękuję 🙂 Nie dziwię się, że doczekać się nie możesz, może faktycznie kamerka byłaby dobrym pomysłem?

Katharina, widziałam tylko tyczki w wykonaniu tej pary, ale naprawdę dziewczyny dały czadu 😜 A Wiki ma tylko 7-8 lat 😜

Mam jeszcze taką fotkę z cofania w Horsemanship:



.
Muchozol to jest Diamond C. Pan z jednego z niemieckich sklepów po zdjęciu zasugerował, że może to być " Cherokee"  all Purpose Reiner. Jest b fajne, bo ma cofnięte fendery i można w nim usiąść z nogami w miarę w pionie. Na zdjęciach to był test, palcami ledwo sięgałam strzemion- teraz po dobiciu dziurek można ułożyć nogę bardziej ujeżdżeniowo niż w reiningowych. Tył też tak nie lata więc mogę usiąść w nim normalnie. Siodło ma (z tego co ocenił Pan ze sklepu w De) prawie 8 lat, ale nigdy wcześniej nie było jeżdżone- zero śladów na zamszowym siedzisku, misiek pod siodłem nie ugnieciony, a w cenie dość mocno używanych Diamondów 🙂 Także już zostanie. Dzisiaj miał mnie mąż nagrać z grubym padem (leżało lepiej) ale zapomnieliśmy aparatu  🙇
Katharina   "Be patient and trust in the process"
30 sierpnia 2015 21:30
Ojj dały czadu, dały 😀 Osobiście miałam ciary jak oglądałam ich przejazdy 🙂 Jest moc !  🏇
Katharina   "Be patient and trust in the process"
30 sierpnia 2015 22:47
No i beczki  😉
Ja bardzo żałuję, że nie mogłam być i oglądać. Musiałam być w innym miejscu w Polsce, a już kombinowałam jakby być i tu i tu... 🙄
Livia   ...z innego świata
31 sierpnia 2015 08:27
Muchozol, dziękuję! Jak tylko będą zawody w okolicy i będziemy w stanie, to pewnie pojedziemy, chociaż u nas są max. 2-3 razy w roku 🙂

cargo, faktycznie, było co oglądać, bardzo dużo zawodników przyjechało 🙂

TUTAJ trochę zdjęć z zawodów, jakby ktoś chciał pooglądać 🙂

edit: dopisek
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
31 sierpnia 2015 09:41
Wrzucam zdjęcia z mojej wizyty w znajomej hodowli koni AQH i APH.
.
Livia   ...z innego świata
31 sierpnia 2015 19:06
Muchozol, nie, dalej już nie celujemy 🙂 Po pierwsze, musiałabym zacząć serio ćwiczyć z koniem (żegnajcie tereny), po drugie musiałabym jechać na czance bo to już ten wiek, po trzecie - startowanie aż tak mnie nie bawi 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
01 września 2015 07:56
AleksandraAlicja co to za hodowla?
Hodowla z woj. mazowieckiego łamane przez Podlasie (czyli oficjalnie mazowieckie, ale niedaleko zaczyna się podlaskie). Kobyły wszystkie z dobrym pochodzeniem i po karierze sportowej w reiningu/cuttingu.
Muchozol szczęście? żartujesz chyba? 😉 ja jestem strasznie marudna w tej kwestii (pocieszam się, że przynajmniej uczciwie tego nie ukrywam! 😉 ) i ciągle zmieniam siodła. To pobędzie jakiś czas, zobaczymy jaki. Ale z nim jest taki plus, że na pewno się na nim nie straci 🙂
.
Livia   ...z innego świata
02 września 2015 14:21
Muchozol, w sumie racja, najważniejsze to wiedzieć dokąd się idzie 🙂 Przy naszej "rekreancji" na MŚ i tak nie dotrzemy 😁 A jak tam wasze przygotowania?

Swoją drogą, za 1,5 tygodnia Mistrzostwa Polski w Karpaczu, pojechałabym jako widz pooglądać, a tak się poskładało, że nie mogę... Ech, może uda się w przyszłym sezonie 🙂
.
Livia gratulacje !!!  ten ametyst genialnie na nim wygląda  😜


Muchozol Muszce się chyba plecki poprawiły  😀 , co do kopyt , to może uderz do wątku  http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1384.22800.html,  porób zdjęcia kopyt (instrukcja na pierwszej str wątku) i daj do oceny, na zdjęciu które wstawiłaś chyba na poprzedniej str, kopyta nie za fajnie wyglądają, szczególnie przody - za wysokie piętki,
ale ja się nie będę wypowiadać, w kopytach robię dopiero od dwóch lat, dziewczyny z wątku mają większą wiedzę  😉

.
Livia wygladaliscie extra!
Ja tez juz po zawodach, calkiem spoko. Narazie nie mam zdjec , tylko jedno z catle pening.
Livia   ...z innego świata
02 września 2015 16:15
Muchozol, a to pech z tym kopytem, mam nadzieję, że Mucha szybko wróci do formy! Myślę, że kucie jej też pomoże 🙂 Powodzenia 🙂

drey, dziękuję bardzo!

rosek, dziękuję bardzo 🙂 W jakich zawodach startowałaś? Na czym polega cattle pening? Jak się przygotowywaliście z koniem do pracy z bydłem? 🙂
Startowalam w takich troche podworkowych zawodach w Nowej Rudzie, na Rancho Overo, ale bylo prawie 30koni. Startowalam w barrel racing, cowboy race, cattle penning , alley i kapeluszach. Cattle pening polega na wycieciu cielaka ze stada (losowalismy cielaki) i zagonienie go do zagrody. Jest na to 90sek, bylam o wlos ale mi uciekl dwa razy. Zawody byly sb i nd a w piatek mielismy krotkie szkolenie jak zaganiac cielaka i jak cielak reaguje i wsio  😁 na tym koniu siedzialam drugi raz , raz na przejazdzce w maju. Kon dosyc dobry ale bez doswiadczenia.

A ja szkolilam sie z krowami tak  😁
.
Muchozol, a gdzie na zawody jedziecie?

My się juz w tym roku nigdzie nie wybieramy( chyba, że popatrzeć do Karpacza) . Za to liczę, że w przyszłym sezonie pojeździmy więcej po Polsce🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się