PSY

Uwielbiam charcie obroże, no i oczywiście charty  😍 Są takie dostojne!
Muszę się pochwalić moją SuperShardy, fotogeniczna jest skubana 🙂

No i stało się, Asterek dziś od nas pojechał. Nie powiem, mimo wszystko wcale nie jest mi łatwo 🙁 Rodzinka wydaje się super i wysłali mi już parę zdjęć i sprawozdanie jak tam poszło, więc wydaje mi się, że lepiej trafić nie mogła, no ale... pusto i cicho w domu strasznie.

Ostatnie foty i proszę trzymać kciuki za sucz w  nowym domku.







maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 sierpnia 2015 20:27
Dzionka, dobrą robotę i dobry uczynek zrobiliście!
maleństwo, dziękuję 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
29 sierpnia 2015 21:04
Nasz indywidualny styl chodzenia po wodzie - "na postrzeloną sarenkę":
Hiacynta oj fakt, trzeba jej to oddać, że jest bardzo fotogeniczna!
Alvika pochwal się, jak tam Wam poszło w tych biegach! I jestem fanką waszego stylu na postrzeloną sarnę  🤣
Mnie to już pewnie macie dosyć, bo niedługo będę wyskakiwać z lodówki z tymi moimi zawodami, no ale mój pies dzisiaj przeszedł samego siebie w dzisiejszych startach, gdzie pierwszy był cały na czysto, a drugi i trzeci tylko strącenie jednej tyczki- mój już-nie-szczeniak musi się w końcu obyć z prawdziwymi wysokościami  🙂
W każdym razie ostatnio ciągle pękam z dumy, niedługo ta dawka mi chyba zaszkodzi...
Żeby nie było, że jak zwykle spamuje straszną ilością zdjęć- jedna fotka i jeden link do filmu ze startów  😁
Fido to mój ulubieniec, wstawiaj ile zechcesz, bo ja nigdy nie mam dość  😜 A powiedz mi, jak zapamiętujesz kolejność przeszkód? Nie ma mowy, bym zapamiętała coś takiego  😁
Zora90, ja już nie mogę patrzeć na Wasze foty i filmy - takie wielkie zazdroooo  😂
Dostałam wstępny plan w pracy, wysłałam Waszej trenerce i czekam na odpowiedź - może uda się już umówić na treningi, bo się nie mogę doczekać  😅
Zapamiętanie przeszkód też mnie przeraża - jestem pełna podziwu  🤣
Fido cudny 🙂

Napiszesz Dzionka cos o rodzinie do której poszła Aster? Tylko wiek okolo i czy do dzieci?
Gdybym była w innej sytuacji to może. .. ale na razie nie...
Cudna jest i Ty cudnie zrobilas 🙂
Zora90 też uwielbiam Was oglądać, im więcej zdjęć tym większa zazdrość  😍 szkoda, że u nas Agility kuleje bardzo
zresztą podobnie z DT... Obdzwoniłam okoliczne schroniska i fundacje, nawet jakieś większe (myślałam, że szukają domów w różnych zakątkach Polski) niestety efekt marny. Problem głównie z lecznicami ale są też argumenty "ludzie z miasta X nie chcą tak daleko jeździć"? Jasne, że mogłabym szukać psiaków na DT u jakichś prywatnych ludzi ale tu pojawia się problem adopcji. Wydaje mi się, że środowisko fundacji ma tę sprawę raczej ułatwioną.
U nas na DT tylko koty  🙄
Dzięki dziewczyny za miłe słowa  🙂
Co do zapamiętania toru- też mi się kiedyś wydawało to niemożliwe, ale teraz jakoś trudności nie ma.
Generalnie nie koduje się numerków tylko np "ok, po tej hopce frontcross (zmiana ręki), po tej wysłanie na palisade, potem out na hopce, potem ślepa zmiana..." i wtedy to się układa w taką dużo logiczniejszą całość  😁
heroinx jeśli słabo u Was z klubem tak jak u mnie- to poszukaj w innym mieście najbliżej. U mnie to "najbliżej" to dwie godziny dojazdu na każdy trening w jedną stronę- a czasu też nie mam jak lodu, więc po prostu trzeba mocno ścisnąć swój grafik i można dać radę, nawet w takich właśnie sytuacjach  🙂
Kleik ja się bardzo cieszę, że się zdecydowałaś, jak tylko zaczniecie to muszę wpaść zobaczyć 😉
Hiacynta niezły skok, ile tam stoi?
Dzionka trzymam kciuki za Asterka 🙂
Alvika cudna sarna  😍
Zora90 opis zapamiętywania toru brzmi bardzo tajemniczo 😉 ja podjęłam wreszcie męską decyzję i w sobotę idę z Pixelozą na pierwsze zajęcia z agility. Mam nadzieję, że diabeł nie rozniesie klubu i będziemy mogły chodzić 😀

Dzionka- jesteś wielka! :kwiatek: przepiękny Asterek.
Z przyjemnością melduję, że mój kluch jest już całkiem wyrośniętym futrzakiem:

😍

dziewczynka- Twoja Pixeloza jak "oryginalnie" ma na imię? Wczoraj dowiedziałam się, że moje dziecię będzie cośtam-cośtam Pixi (jej siostra- cośtam-cośtam Dixi)  😁 w sumie.... jej przyszywana starsza siostra w wolnym tłumaczeniu nazywa się Królowa Karaluchów, więc chyba nic mnie nie zdziwi  😜 (tak tak... koniec końców wyląduję z dwiema shibami  😡 będzie duet klasyczny czerwony pieseł + czarny burek spod sklepu, jak to mawia moja mama :kocham🙂.

[edit] Aj no dobra... skoro już i tak się przyznałam... Gokiburi G'iki Hime vel Iki vel Karaluch:

😍 zwariuję z taką ilością futra, ale przynajmniej zwariuję szczęśliwa  😁
Madzia cudo kula  😍 a Pixeloza to Pixie 🙂
Ooo.. to w takim razie, o ile hodowca okaże się mniejszym niż ja ignorantem w kwestii pisowni imion kreskówkowych bohaterów, będziemy mieć imienniczki  🙂
My z hodowli mamy Liufa - Sztuka Pokoju 🙂
Też ładnie. Niektóre hodowlane imiona są meeega, strasznie podobał mi się pomysł przy naszym Teosiu- Teodor, Telesfor, Tabaluga- 3 bajkowe smoki  😍
galop, Aster of Disaster, jak ją najczęściej nazywaliśmy, z całym swoim ADHD i słodkością, poszła do rodzinki składającej się z ok. 45-letniej pani i jej męża i z nimi będzie mieszkać, a do tego w bliskim kontakcie pozostaje ich córka, która jest w 6 miesiącu ciąży - stosunek do dzieci też był więc ważny. Ludzie są  w niej zakochani, piszą mi smsy i naprawdę serce rośnie jak je czytam i oglądam zdjęcia z MMSów 🙂 Trochę tęskni, ale humor ma dość dobry, skaczą wokół niej jak szaleni, więc myślę że lepiej trafić nie mogła. I na ciebie przyjdzie pora! Bardzo polecam goldenka, bo to cudowna rasa!

dziewczynka, madzia, dziękuję!

dziewczynka, pokaż Pixelozę z tego agility kiedyś, jakoś czuję że to będzie cudny widok 😁

madzia, o boziu, jaka kula! Tylko brać i przytulać 😍
Dzionka O ile coś z tego wyjdzie to na pewno się pochwale 😉
A tu Pix na wakacjach


i Szajbutek biedny
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
31 sierpnia 2015 18:48
Zora90, na biegach pokazał się z bardzo dobrze i chociaż startu imponującego nie miał, to środek i finisz były bez zarzutu.
Mała fotorelacja: tu start "z ręki" (ukłon od komisji - młody w debiucie biegał bez czapraka i bez kagańca):

Bieg:

i finisz, czyli dogoniłem:

A potem bieg triumfalny do Pańci (z lekka nieregulaminowo psu namieszałam, bo odwołałam od zdobyczy, a potem znów do wabika wysłałam i tam wzięłam na smycz):

I opuszczenie toru:


Pies wrócił do domu naprawdę zadowolony i wybiegany. Szkoda, że następnego dnia na wystawie nie poszło mu równie dobrze (tzn jemu poszło jak zawsze świetnie, tylko sędzia miał nieco inną wizję CP  😎  )
Naprawdę, jeżeli dalej będzie fajnie biegał i dalej będzie miał taką dobrą psychikę, to mooooooże jajka ocali.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
31 sierpnia 2015 18:57
madzia, ale one cudne  😀

Alvika, super! A jak zachowuje się taki chart w życiu codziennym?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
31 sierpnia 2015 19:42
Wojenka, o to pytaj raczej cervus, bo mój egzemplarz jest "inny" i raczej mało charci w codziennej obsłudze.
Ruch? Tak, super, byle nie o 6. rano; o tej porze szanujące się psy jeszcze śpią. Spacer bez biegania nie liczy się. Wersja dla leniwych: wspinamy się na wysoką górkę i ćwiczymy do znudzenia aport na stromym zboczu. Wersja dla posiadających kontakt z właścicielami innych psów-kamikadze: wychodzimy na łąkę i puszczamy psy luzem. 3 godziny gonitw, kwadrans kotłowaniny w parterze i ponownie 2 godziny gonitwy.
Jedzenie? W każdej postaci i w każdej ilości przyjmie z radością. Surowe, gotowane, puszki, psie, kocie, ludzkie (kradzione najlepsze!), końskie. Worek bez dnia, a żołądek z żelaza.
Dzieci? Uwielbia! Dziecko = łatwe źródło pożywienia. Wystarczy obwąchać, zlokalizować rękę z jedzeniem, a następnie delikatnie to jedzenie wyskubać spomiędzy palców. Dzieciak piszczy zachwycony, pies kręci tyłkiem zachwycony, tylko ja jakoś mniej się cieszę.
Inne psy/koty? Kocha wszystko, co będzie biegać i uciekać lub go gonić. Moje osobiste koty piorą go bez litości od pierwszej wspólnie spędzonej chwili, a i tak zawsze kota zaczepi i spróbuje zmusić do biegania. Ostatecznie na ogół jednak sam przed kotem ucieka.
Obcy ludzie? Lekka rezerwa wobec wyciągniętej dłoni, ale człowiek widziany już po raz drugi jest już osobnikiem oswojonym, któremu można pakować się bez uprzedzenia na kolana lub na ręce.

W domu grzeczny chart to wybiegany chart. Wtedy po prostu go nie widać, parkuje tyłek na posłaniu bądź kanapie i śpi. Za to chart niewybiegany i pozostawiony na 8h bez nadzoru to gwarancja armagedonu w czystej postaci.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
31 sierpnia 2015 19:53
A jak z odwoływalnością?
Alvika nie znalazłaś charta z porównywalnie wielkim nosem? 😉 Fajnie szczupak wygląda. Szczerzę żałuję, że nie mogłam przyjechać.


Wojenka mój egzemplarz jest zupełnie inny od Alvikowego jamnika, który chyba z łagodniejszego rodu charciego pochodzi 😉
W domu psa nie ma, leży i śpi z wyciągniętymi girami do popołudnia. Wszelka aktywność przed 17 jest mało pożądana, na spacery techniczne trzeba niemalże siłą wyciągać i kończą się po 100 metrach. Wylata się w stajni, i to jej starczy, z nawiązką jeszcze 😉
Do ludzi jest bardzo wycofana, wręcz lękliwa. Powąchać, powącha i póki człowiek od niej niczego nie chce, to nie ucieka. Ma dość silne zapędy terytorialne i łowieckie  😀iabeł:  Na psy mniejsze od niej poluje, jeszcze bezskutecznie, psy większe jeszcze oszczędza. Ma duszę teriera, która przejawia się w jej terierzych uszach, dzięki czemu jest zaciętą, uroczą suczą.
Odwołać się da, ale jeszcze jest młoda (5 miesięcy) i tak naprawdę za niczym na poważnie nie wystartowała. Jak będzie dalej, zobaczymy.

Załączam "rodzinne" zdjęcie z Alviki jamnikiem. Suka na pamiątkę kilka zębów w zadku kuzyna zostawiła  😀iabeł:
A jak wygląda u was sprawa trzymania psa w wynajmowanych mieszkaniach?
Wynajęłam mieszkanie i nie pomyślałam o tym aby poruszyć kwestię psa. Za rok planuję aby do rodzinki dołączył psiak niewielkiej rasy. I zaczęłam zastanawiać się co na to wynajmujący. Najpierw zrobię przegląd czy ktoś w moim ,,bloku" (jeśli tak mogę nazwać budynek z trzema mieszkaniami) ma psiaki. Kaucję oczywiście zapłaciłam. Trzymanie psiaka w kojcu podczas nieobecności w domu, myślę, że też powinien uspokoić właścicieli. W sumie też nie pytali mnie o zwierzaki, ani o to czy palę, więc chyba jacyś ,,upierdliwi" nie są.
Dodatkowo wybór psiaka rozstrzygnie się między dwoma rasami należącymi do grupy najmniej szczekliwych. Mam na myśli Cavaliera King Charles Spaniela i Bostona Terriera. Czy właściciele psów tych ras mogą wypowiedzieć się czy to mit czy prawda?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 września 2015 06:52
Monika228, mi się akurat udało, że w każdym z wynajmowanych mieszkań trafiałam na psiarzy, którzy nie mieli nic przeciwko psiakowi. Oczywiście zapewniłam, że pies nie niszczy i nie ma lęku separacyjnego, a kuchnie przy wyprowadzce odmalowałam 😉
Miałaś o tyle komfortową sytuację, że mogłaś powiedzieć coś o swoim psie, bo już pewnie był dorosły.
A ja jak będę chciała psiaka z hodowli to wiadomo, że szczeniak. 2 miesiące wolne będę miała,żeby trochę z tym maluchem poprzebywac, nauczyć podstaw jak załatwianie na dworze. Chociaż chyba często hodowle deklarują, że szczeniaki nauczone czystości, prawda?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 września 2015 11:37
Monika228, niestety, ale szczeniak do 5-6 miesiąca nie będzie zachowywał czystości. Z porządnej hodowli może być wstępnie nauczony załatwiać się na podkłady, ale żaden maluch nie utrzyma swoich potrzeb fizjologicznych dłużej niż 1-2h 😉 chyba, że spi.

Według mnie zawsze sa jakieś rozwiązania: klatka, wydzielony kojec np na kaflach.
Nauczony czystości = nie leje gdzie stoi, a sygnalizuje potrzeby. Od nas większość szczeniaków to robiła,aaale...

1) nie oznacza, że fizycznie szczeniak jest w stanie wytrzymać więcej niż 2-3h bez załatwienia się - o tym pisała już JARA
2) nawet szczeniakowi nauczonemu czystości wpadka zdarzyć się może 😉

Dla mnie najfajniejszym rozwiązaniem jest jednak klatka - w przyszłości na wyjazdach świetnie się sprawdza. Na dno podkład. Nie ma zniszczeń w domu, nie ma napuchniętych paneli i zalanych dywanów i łatwo się sprzątają. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się