Oficerki

Klinika Buta, też się wybieram do nich z tym problemem  😉 Tylko, że u mnie to kwestia 0,5cm.
To może najpierw trochę rozbić, a potem dodatkowo zamek?
Moje oficerki właśnie są w trakcie rozbijania. Niestety już miały zamek, a jednemu brakowało tak z 1,5-2cm, żeby się dopiąć... Drugiemu trochę mniej i wczoraj już na gołą nogę się w nim zapięłam (a przed całą operacją dopinałam go tak do 2/3 wysokości), na bryczki nie próbowałam, bo mi się nie chciało ich wkładać do szewca. 😉 Z tym, w którym więcej brakowało, też jest spory postęp, więc może się uda... Co prawda szewc powiedział, że normalnie zakładają na prawidła 2 razy i koniec, bo potem już nie ma sensu (nic to nie zmienia), ale w moich jest gruba skóra i jakaś różnica zaczęła być widoczna między pierwszym a drugim mierzeniem (po 8 dniach na prawidłach)... W każdym razie jest światełko w tunelu, że dopną się oba. 💃 A patrząc, ile brakowało na początku i doliczając suwak byłam pewna, że nic się nie da zrobić (poza wyszczupleniem łydek, co czarno widzę). Trzymajcie kciuki, dam znać, jak się skończy cała operacja, następne mierzenie we wtorek (i oby ostatnie! bo czwarty raz to już pewnie naprawdę nie będzie sensu zakładać).
Przepraszam jeśli ponawiam pytanie 🙂. Jak jest długość podeszwy w roz.39 w oficerkach Veredus? 🙂
Chyba się zakochałam w oficerkach MH: [[a]]http://www.yard-equites.pl/strona-g%C5%82%C3%B3wna/3253-oficerki-mountain-horse-sovereign-high-rider-promocja-.html[[a]]

Pytanie do osób, które mają/miały, bardzo siadają ? Ile wyższe brać ?
Chyba się zakochałam w oficerkach MH: [[a]]http://www.yard-equites.pl/strona-g%C5%82%C3%B3wna/3253-oficerki-mountain-horse-sovereign-high-rider-promocja-.html[[a]]

Pytanie do osób, które mają/miały, bardzo siadają ? Ile wyższe brać ?


wpadły mi w oko dosłownie te same tylko że bez sznurowania, a jako że teraz mam MH i jestem z nich niekoniecznie zadowolona, to się zastanawiam  😵 bo okropnie się rozciągnęły i opadły, ale moze to kwestia modelu, wiele osób jest zadowolona z tej firmy  🙄
Ja od trzech lat mam MH Supreme High Rider, siadły tak z 2-2,5cm o ile dobrze pamiętam. No i jak je kupowałam to brałam short/regular, bo myślałam, że siądą tak z 1cm i będą nadal okej, a tu psikus 🙂 także teraz prawdopodobnie będę zamawiać te sovereign high rider i wtedy biorę regular/regular, bo od tych moich pierwszych (porównując wersje długości 'regular'😉 są 1cm niższe, więc wprawdzie na początku pewnie będę płakać, ale potem będą git 😉
No, chyba że się okaże, że niewiele siądą, to będzie mi troszkę przykro  😂

<logika mojej wypowiedzi genialna, ale może ktokolwiek zrozumiał o co mi chodzi> 😵
Kurczę, martwicie mnie z tym siadaniem oficerek i rozciaganiem się ich. :/ Dawno mi się oficerki tak nie podobały tak jak ten model.
Moon ja mam te gumki, zaraz Ci odetne i wysle... to smieszny zakup na allegro, kupilam chyba z 5 m w rolce za 4 zl? bez sensu z odsylaniem.


A na zamki w hipice to i 2 tyg, zalezy od ich "sezonu"
Moon   #kulistyzajebisty
31 sierpnia 2015 21:23
Kokosku <3
Szafirka - uciachać zawsze idzie 😉 Znajomej nawet szewc zwężał oficerki - ni śladu 🙂
keirashara Dobrze wiedzieć  :kwiatek: bo w sumie to na to nie wpadłam 😵
Szafirka - najciemniej jest pod latarnią  😁 Dopóki nie masz jakiś magicznych wzorów wysoko na oficerkach, czy końcówki cholewki w innym kolorze to zawsze idzie przyciąć i nie będzie to źle wyglądało 🙂
Dziewczyny, ma któraś oficerki BUSSE TURIN ?
Polecacie czy nie bardzo ?

Przeglądałam dziś w necie dostępne u nas buty De Niro i poszukiwałam modelu Rolex (widziałam kiedyś  te oficerki na stoisku na zawodach i baaaaardzo mi się spodobały :kocham🙂. Pasowałby mi do reszty sprzętu 😉.
Przy okazji poszukiwania upatrzonego modelu, znalazłam równie ciekawe i w lepszej cenie
De Niro Salento Red Greta 💘

De Niro Rolex:


De Niro Salento Red Greta:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
01 września 2015 19:16
Dziewczyny, ma któraś oficerki BUSSE TURIN ?
Polecacie czy nie bardzo ?



One są ze skóry syntetycznej, więc... nie bardzo 😉
Może jakieś opinie? Cena fajna, wyglądają porządnie  😀
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Oficerki-dzieciece-Valencia/9612
A co, tu też wkleję, bo się "zawiodłam" nieziemsko.

Chciałam przestrzec przed... oficerkami PETRIE.
Tak, tak. Nie wiem niestety jaki model. Klasyczny, bez suwaka i pewnie nie z tych droższych.
Otóż - cholewy NIE SĄ ze skóry licowej! Są... z zamszową powierzchnią, a na to nawalony z milimetr farby.
Najpierw się zdziwiłam, że butom nie da się nadać błysku 🙁
Teraz - warstwy farby odchodzą płatami. Koszmar.
Kupując Petrie upewnijcie się, że cholewy są ze skóry licowej.
To nie jest kwestia "niedoróbki", po prostu na giemzie nic się długo nie utrzyma.
Moje rozczarowanie jest wielkie. Nie wymyśliłabym, że ktoś może niby porządne oficerki celowo robić tak bez pojęcia.
To jest robienie klienta w bambuko. Skórzane? No skórzane. Gładka powierzchnia? No gładka. A rzecz jest kompletnie niefunkcjonalna.
To tak jak z moimi Cavallo.....  😤 😤 😤
A ja odesłałam Petrie Olympic.

Po pierwsze - chyba były minimalnie za wysokie.

Po drugie - ładne były, nie powiem, ale z zewnatrz. Wykończenie w środku - w moich Elt Paris Grand Prix  jest dużo lepsze (a to połowa ceny Olympiców).

Teraz zamówiłam Tredstep Raphael. No ciekawa jestem...  👀
To tak jak z moimi Cavallo.....  😤 😤 😤

No już już, znajdziemy Ci jakieś porządne jeszcze. :kwiatek:

Dziewierz, a co konkretnie z tym wykończeniem było nie tak?
Dziewierz, co jest nie tak? Ja mam roczne i nie mam się czego czepiać w wykończeniu wewnątrz.
sumire To nie było tak, że coś było konkretnie "nie tak"... Tak po prostu nie powalająco te buty od środka wygladały. Tak jakby trochę "niedbale" wykończone. Za taką cenę ( i z takim znaczkiem) to spodziewałam się po prostu czegoś lepszego....
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 września 2015 10:20
Mi moje petrie użytkowane jakoś 5 razy w tygodniu od 22 czerwca wytarły się od wewnętrznej strony. To normalne czy niekoniecznie?
Hermes, chyba nie bardzo. Moim 2,5-letnim nic nie dolega, nigdzie...
Tzn. chodzi Ci o wewnętrzną stronę w sensie tam, gdzie się łydkę przykłada? Ja bym chyba reklamowała. O ile Ci nie powiedzą, że nie dbałaś i np. koński pot im zaszkodził czy coś w ten deseń. Choć na moich też się pot osadza i nie czyszczę ich po każdej jeździe, bo bym zwariowała 😉, a mają się dobrze.
Dziewierz, mam Tredstepy Raphael od chyba końca maja i jeżdżę w nich po płaskim. Miały być tylko na czworoboki, a okazało się, że są tak wygodne, że ciuram je kilka razy w tygodniu. Na nodze wyglądają ładnie, zgrabnie. Uważam, że to był dobry zakup 🙂.
Wstawiałam fotę "nówek" tuż po zakupie, a poniżej: tak wyglądają aktualnie:
Hermes moej petrie mam 3 lata, chociaż są mało użytkowane. Ale zdarzyło się koniowi spocic, że cale oficerki były mokre od wewnatrz i nic sie nigdzie nie przetarło, kolor tez nie zszedl (burgund). Wiec tez nie wydaje mi sie to normalne
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 września 2015 12:37
Cholera, więc dzisiaj zabiorę je ze stajni, wrzucę zdjęcia jak to wygląda, albo może je źle czyszczę i to właśnie bot/bród z konia.. Ehh wkurzyłam się trochę
Hermes, moje też zaczęły na łydce - a tera odchodzi cały płat farby nad szklanką 🙁 Zależy jak wygląda przetarcie na łydce - jeśli jest tylko jaśniejsze, a pod spodem jest gładka, lśniąca skóra - to buty są w porządku i nie warto zmieniać, najwyżej trochę czernidła (wsiąkający w skórę barwnik) i już.
Jeśli jest jak w moich - warstwa farby pęka a pod spodem "zamsz" to buty są nie do uratowania, to znaczy, że są to buty dekoracyjne "przed i po koniu" i lepiej nie będzie. Jak producent podchodzi do reklamacji? Nie mam pojęcia, moje dorwałam z drugiej ręki, choć chyba tylko mierzone, bo białe obszycia były bielutkie. Ale nie podejrzewam, żeby takie reklamacje uwzględniał - bo gdyby miał uwzględniać nie produkowałby takich butów. To tak jakby kurtkę przeciwdeszczową zrobić ze zwykłej bawełny tylko pryśniętej impregnatem w spray'u.
czeggra1 Dziekuję!  :kwiatek:

mam nadzieję, że będą pasować.... (bo odsyłać do Wielkiej brytfanny to sie nie opyla).
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 września 2015 16:07
Zamówiłam oficerki Tattini Breton. Od przyszłego roku będą ganiać za starty w czapsach a moje brązowe HKM nie bardzo pasują. Zobaczymy jak będą się sprawować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się