konie małopolskie

Ostatnimi czasy obserwuje się wysyp bardzo dobrych koni. Widać je już nawet na zawodach regionalnych. Przydał by się jeszcze wysyp dobrych jeźdźców zwłaszcza w niższych klasach , ale na to też trzeba sobie zapracowac . 😉 Kupno koni to jeszcze nie wszystko a problem braku szkoleniowców to inna bajka. Często zaczucano mi że mam wygórowane wymagania w stosunku do szkoleniowców , ale dopóki nie zrozumiemy że szkolenie od podstaw i na etapie początkowy jest  najważniejsze  i same zakupy koni i wygrywanie w LL czy L do niczego nie prowadzi dopóty będzie tak jak będzie . Ale cóż , co ten smok się tam zna . 🙄
Katharina   "Be patient and trust in the process"
30 sierpnia 2015 00:04
Małopolak to jednak małopolak - i skacze pod niebo i wygra w west ....  😍  😍

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 sierpnia 2015 00:14
Małopolak to jednak małopolak - i skacze pod niebo i wygra w west ....  😍  😍




wkurza mnie takie darcie ryjów publiki - taka pseudoamerykanizacja na całego
W Polsce 'nie można' i stąd zero publiczności na trybunach = małe zainteresowanie jeździectwem= mało posiadaczy koni= mały popyt na konie = coraz gorsza hodowla = coraz więcej hejterów.
Brawo, małopolaki 🙂
mój nowy podopieczny  małopolski wałaszek ojciec Heron matka Leganza
Zaleta tych koni taka że tanio można kupić ładnego konia 😎
Katharina   "Be patient and trust in the process"
30 sierpnia 2015 09:51
ElaPe no to fajnie masz 🙂 Mnie nie, wręcz przeciwnie - podoba mi się to, bo baardzo buduje startującą parę, a niektóre konie jak słyszą takie zachęcające wrzaski aż latają z jeszcze większą chęcią 🙂 Moim zdaniem to nie żadne PSEUDO  😉 Takie uroki westu, trzeba być żeby poczuć ten klimat  😉
Bryś poranny 😉

Farifelia   Farys 21.05.2008
02 września 2015 00:55
Farifelia, jaki okrąglutki! I chyba energiczny, co?

To i ja wrzucę "swojego" małopolaka:



Farifelia piękny!  Co to za papier?  😍
galopada Ja takiego Brysia chcę!  😜 😍
Farifelia, piękny! Zazdroszczę gniadosza  😁.
Farifelia, ? Justus nie jest za bardzo malowany 😉)))

Euphorycznie, zobaczymy jak brysio będzie się rozwijał 😉 jeśli będzie wałachem, to na pewno trafi do ogłoszeń.
galopada chyba będzie ciastko, nie może być inaczej z takim malowaniem.  😜
robakt   Liczy się jutro.
02 września 2015 08:29
Dołączę do wątku, mam dużą przyjemność jeździć i opiekować się Winerem (po Empik, Werwa). 17-latek, ogier, super wychowany, koń, który mnie wiele (mam nadzieję) nauczy 😉
Euphorycznie, malowanie malowaniem 😉 rusza się na razie jak małpa, zobaczymy co będzie dalej 🙂
galopada ahaha, aż tak umm ciekawie?  😂
Właściwie, ile on ma? Widocznie na razie postanowił dowyglądać.  😎
Euphorycznie, pisząc ,,jak małpa" mam na myśli elastycznie i obszernie 😉 wyglądać na razie nie wygląda, bo nie dość że rośnie w górę jak szalony to jeszcze urządza z kumplem galopy kondycyjne 😁 upaść się nie dają obaj. Bryś ma rok tak samo jak mały Dż, półbrat mojego smoka 😉








edit. jakby się ruszał źle, to określiłabym go jako ,,świnię w ziemniakach"  😁

edit. i duży Dż.



galopada Łapie za oko Bryś😉

halo Młody widze coraz fajniejszy, sprawia wrażenie, że dla niego taka wysokość to nic 💘

robakt Miło Was również tutaj widzieć, alee ja czekam na zdjęcia ze skoków! i bez wymówek proszę bo będzie 🤬 😁
Katharina   "Be patient and trust in the process"
02 września 2015 09:29
galopada_ konie jak konie to oczywiste, że łapią za oko  😜 ! Ale jakie mają super górki na padoku !!!  🙂
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 września 2015 11:45
halo, oj tak, bardzo energiczny 😉 W poniedziałek wróciłam z dwutygodniowych wczasów i jak wzięłam go po przerwie to normalnie dynamit pod tyłkiem czułam 😀

episode, ojciec Barnaba po Bolivarze a matka Fiesta po Plutonie 😉

Sisisa, dziękujemy :kwiatek:

galopada_, haha faktycznie, on przecież po Justusie 😁 Musiały mi się konie pomylić 😉 Za dużo ich ostatnio mi się przewinęło przed oczami 😀
Magdzior, trafna obserwacja 🙂 Młody z tych, które nad 110 "to tylko nogi przekładają, bo skakać jeszcze nie ma po co". Nie powiem, różnica po malutkim a perfekcyjnym folblucie jest spora. XX do każdego skoku wkładał "wszystko" i każdy skok wydawał się ogromny, pełna gimnastyka. A przyjemność jazdy na młodym, gdy wszystkie przeszkody wydają się malutkie, gdy nie ma znaczenia co to stoi - czy dziwna pionowizna czy spory a szeroki okser - jest duża. To 5-latek w pierwszym roku regularnego treningu, zaczynając od "mniej niż zera" 🙂, dlatego jeszcze wyżej niż 110/115 nie skaczemy, najwięcej pracy na metrze, i ogromny był problem z naskakiwaniem na małych, żeby w ogóle nauczyć że to też są przeszkody i trzeba uważnie skoczyć, ale ogólnie z potęgą skoku to on nie ma problemu, to już wiadomo. Koń z wielką mocą, strach pomyśleć jak będzie pakował gdy się rozrośnie, nabierze masy.  A że coraz lepiej się prowadzi, koncentruje, ogarnia, składa, sam się skraca gdy trzeba... To jest typowy skoczek na niemałe konkursy. Na zawodach jeszcze trzymamy się L-ek, ale już wkrótce przyjdzie czas na P, potem 120 - i dopiero będzie fajnie  🏇
halo Szczególnie na przedostatnim zdjęciu sprawia wrażenie takiego spokojnego i w sumie jak na młodziaka to jest dość ekonomiczny, nogi pewnie zacznie składać przy 120 jak nie więcej🙂 Myślę, ze gdyby zmixować jego z G. to byłby wkkwista idealny🙂
mały prawie dwutygodniowy Sentek 🙂



Tfu "brzydal", niech się zdrowo chowa
galopada_ konie jak konie to oczywiste, że łapią za oko  😜 ! Ale jakie mają super górki na padoku !!!  🙂


Katharina

Mają górki, dołki, jeziorko i lasek. Droga na padok czesto jest zalana (kiedyś prawie po brzuchy), więc wchodzenie do wody nie jest nigdy problemam. Rowy też są, wiec jak szaleją to i przez rowy skaczą.  🏇

Jesienna Zorza (Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4) 🙂








Jesienny Wiatr (Sentender - Juturna po Hegemon)

galopada_, fajna ta Jesienna Zorza  😍. Ona ma 4 skarpety ? Tylko jedną widać wyraźnie, ale 4 kopyta są chyba białe.
Czy na Lubelszczyźnie/Mazowszu pojawiły się jakieś nowe ogiery? Albo wiecie o planach na przyszły sezon?

Interesują mnie konie mniejszą lub większą karierą sportową w skokach lub WKKW.
U p . Makowskiego  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się