Ścinki flizeliny na podłoże ujeżdżalni

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 kwietnia 2014 18:18
Obserwuję na co dzień sporo koni pracujących codziennie na kwarcu i niepodkutych i jakoś żyją, mają się dobrze i kowal regularnie ma co ścinać. Z moich obserwacji konie dużo lepiej się poruszają na podłożu kwarcowym, zwłaszcza dużą różnicę widać u koni, które mają swoje w nogach.
I nie wchodzą z psami przewodnikami i białymi laskami na parkur ,a kopyta nie są starte do kości  😲 Niemożliwe  🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 maja 2014 10:40
Smok10, wyolbrzymiasz. Nikt nie pisał, że po jeździe na kwarcu się od razu ślepnie  🤔wirek:
Smok10, wyolbrzymiasz. Nikt nie pisał, że po jeździe na kwarcu się od razu ślepnie  🤔wirek:


Oczywiście że wyolbrzymiam. Tak jak i wy swoimi wpisami. 😉 Jakoś ci co trenują latami na kwarcu nie mają slepych koni za to wy trenujecie na glinach i w kopnym piachu , ciekawe jaki to ma wpływ na stawy i ścięgna ???  😉 Rozpisujecie się na temat ,śnieżnej bieli kwarcu i reakcji koni na odbijane światło ,a ileż ten kwarc jest śnieżnobiały ? . Po paru miesiącach jak się uleży i parę koni się na niego wy..a robi się żółty i matowy . Za to jeśli chodzi o sprężystość i warunki do treningu jest bezkonkurencyjny.  😉
Dava   kiss kiss bang bang
01 maja 2014 13:54
Bzdury piszecie o tym kwarcu  🤣

Oczywiscie jak jest nowiusi i swiezusi to razi, ale wystarczy tydzien normalnej jazdy, a juz robi sie szarawy.
Nie sciera kopyt, nie szkodzi na oczy itd.
Wiem, bo mamy w stajni 2place zewnetrzne, 2hale, tor do galopu, lonownik i sciezki w lesie wysypane tym piaskiem, po ktorym chodzi na codzien ok. 100koni plus sa organizowane zawody do zo**
Ani jednemu koniowi nic sie nie dzialo ani nie przymykaja konie oczu (co za bzdura!)
Wezcie nie siejcie plotek i fermentu, bo sie slabo robi 😀iabeł:
Dava gdzie zrobiliście tor do galopu?  😍

Muszę się przejechać do was znowu z nowym narybkiem tym razem. Zobaczymy czy u was będzie go raził kwarc w oczy bo póki co nie zauważyłam tego w domu  😁
Dava   kiss kiss bang bang
02 maja 2014 08:38
Hihihi będziesz mogła jeździć tylko 10min -> więcej szkodzi  😎 🤣

Tor do galopu to na codzień, bo na zawodach konie tam stępują 😉 przy placu zewnętrznym w stronę lasku, o ten:



Przyjeżdżaj  :kwiatek:

Hihihi będziesz mogła jeździć tylko 10min -> więcej szkodzi  😎 🤣


Jak będziesz się wybierać nie zapomnij o okularach dla konia . 😉


Witam.
Mam dojście i namiary do firmy która zajmuje się podłożem na ujeżdżalnie a dokładnie flizelina.

Polecam flizelina + kwarc = idealna jazda i nie obciąża konia


Bardzo pilnie poszukuje ścinek fizeliny ... Najlepiej w wielkopolsce, ktoś coś?
Deficyt totalny a nie chemy już na hali się cisnąć. Za wszelkie info będę wdzięczna.
Gdzie dostać fizelinę w okolicy Warszawy?

Dostałam cynk że Cartrans handluje ścinkami. Niestety nie. Juz nie korzystają. Teraz dają ścinki juty. Czy ktoś o tym słyszał? Może zatem wiecie gdzie dostać taka jutę?
😅 ktoś wie gdzie na Śląsku można dostać ścinki flizeliny albo geowłókniny , moga też być województwa ościenne 😉 
😅 ktoś wie gdzie na Śląsku można dostać ścinki flizeliny albo geowłókniny , moga też być województwa ościenne 😉 


[[a]]http://archiwumallegro.com.pl/%C5%9Bcinki[[a]]+flizeliny+na+pod%C5%82o%C5%BCe+na+uje%C5%BCd%C5%BCalnie-2_3936269868.html

Prawie wszyscy biorą od nich.
monia wielkie dzięki 🙇 uff re-volta rządzi 🤣
To chyba jest jedyny producent w Polsce 🙂 Google nic innego nie znajduje. Serio?
Dla mnie to wychodzi drogo zwłaszcza po doliczeniu transportu 🙁 Sama fizelina jest tania. Ciać samodzielnie tego się nie opłaca ale może są firmy które tną/niszczą/szatkują? Jakieś pomysły?
Podpowiedzcie jaką stosuje sie proporcję fizeliny do kruszywa?
Podpowiedzcie jaką stosuje sie proporcję fizeliny do kruszywa?



na pierwszych stronach sa wzmianki... parkur 20x40  okolo 2 tony lub wiecej
Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 września 2015 20:58
Dava, nie wyświetla się zdjęcie. Poka tor! Jak długi i jakie podłoże macie?
la scala: Dzięki za info.
Ostatnio pogadałem trochę z" ludźmi od kruszyw". Ciekawych rzeczy mi na opowiadali. Zaczęli od tego że termin kwarc przez nas używany to tak jak z ekologią: normalnie to dziedzina nauki o obiegu energii, materii i informacji w ekosystemie, a w życiu to sami wiecie.... podejrzewam że to ściema producentów/wykonawców.
Tak naprawdę to używana jest mieszanka kruszyw od 0 do 3 a nawet 5 mm - inaczej nie da się zagęścić. Ciekawi mnie rzeczywista funkcja flizeliny. Według mnie nie chodzi utrzymanie wilgotności - chyba jednak coś ze sprężystością podłoża. Kluczem do zagadnienia jest chyba badanie nośności gruntu. Czy ktoś spotkał przy budowie placu takie urządzenie: http://www.muratorplus.pl/technika/narzedzia-budowlane/badanie-nosnosci-podloza_65072.html Zdaje się ze FEI tak odbiera parkury i czworoboki ale nie znam parametrów granicznych - może je znacie albo potraficie je znaleźć na stronach FEI?
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie  😲

Gdzie w wielkopolsce można kupić ścinki flizeliny?  🤔  🤔  🤔
Hej!

poszukuję na cito około 7 t fizelinowych ścinków, ale niestety obecnie google nic nie wypluwa... czy jest jakaś dobra Duszyczka, która mi podpowie gdzie mogę się zaopatrzyć? ;] miejsce w PL dowolne...
ziejuszek, allegro.
dzięki ;]

ale albo ja szukam pod złym hasłem albo na allegro nic nie ma obecnie ;/ a sprawa jest mocno paląca
Ziejuszek, znalazły się te ścinki? Ja też teraz szukam i nic.... 🙁
Ostatnio dostałam maila z ofertą ścinek z flizeliny.
Piszcie do tego Pana: miloszszczesny@wp.pl
albo tu: elipse@elipse.info.pl
Dziękuję!
Milo już do mnie napisał. Bardzo obrotny i szybko reagujący człowiek 🙂 ledwo napisałam na forum że szukam ścinków a juz miałam maila z ofertą 🙂 Tylko fizelinę ma drogo niestety, ale zobaczymy może takie sa już ceny. Zaraz sprawdzę ten drugi kontakt.
Witam chcialabym troszke odnowic temat , gdzie moge dostac scinki z fizeliny w dobrej cenie ?
A może by tak przeczytać parę postów wstecz? Już nawet nie mówię o całym wątku czy chociaż poprzedniej stronie, ale... 3-4 posty wyżej? Hm?
Kto jest zainteresowany ścinkami flizeliny proszę pisać PW.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się