Konie czystej krwi arabskiej

larabarson dzięki :kwiatek: mam nadzieję, że nie będzie jej po tym mocno waliło na łeb, na wszelki wypadek zamówię na początek mniejsze opakowanie 😉
No, uwazaj i zacznij od malej dawki, mojej czacha dymila.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
02 września 2015 16:46
Hej możecie mi napisać jak karmicie swoje młode araby (2-4 lata ) ?
Chciała bym się zorientować czy może coś zmienić w jej jadłospisie .
Dimer to wciąż chudzielec ,chce by przytyła zwłaszcza że niedługo pewnie zacznie obrastać na zime .

gajara mój w tym wieku dostawał jeszcze granulat dla młodych koni, a jako baza wysłodki plus algi na stawy.
U nas wszystkie konie(mlode, stare) dostaja dobrej jakosci owies, siano i przede wszystkim pastwisko i sa w b.dobrej kondycji. Aa i raz w tyg dostaja tez mesz, no i codziennie witaminy, ale to jak kazdy kon.Wedlug mnie jesli kon jest zdrowy to zadnych "specyfikow" nie potrzebuje.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
03 września 2015 06:56
U mnie siersc leci strasznie, ale u mnie to gory, to inny klimat ponoc. Dzis odwiedza nas Magda - kopytka robimy, a ja noc nieprzespana 😉 Wiem, ze bedzie dobrze a wciaz sie stresuje tymi kopytami 😉

17-20 wrzesnia chce jechac na rajd 3 dniowy ok. 30 km dziennie z jakimis postojami. Nie wiem , czy sie uda bo siekiera wisi w stajni po ostatniej wojnie miedzy mna a wlascicielem.
Jak sie uda, to po nowym roku zmieniamy stajnie na sportowa - abym i ja i kon mogl sie cos rozwijac. Na miejscu instruktor - babka , ktora bierze czynny udzial w MP w ujezdzeniu, weterynarz, kowal  ( chociaz ja zostane przy Magdzie) a tylko 100 zl wiecej i 6 km dalej.

Tez mysle jak tu juz wspomagac chlopaka przez zmiana siersci, ale widze ze moje slowa to rozchodza sie w eter i nie ma zadnej reakcji - w sobote ruszam z kolejna bitwa - jak nie zobacze poprawy to adios, mam dosc popsutych nerwow i robienia mnie w konia.  🚫
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 września 2015 07:19
szamanka a co się znowu tam stało? 

Wspomagać zmianę sierści  można też czyszczeniem🙂
My podajemy olej, łuskę i wysłodki+witaminy egersmanna. Konie wygladają fajnie🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
03 września 2015 07:38
derby w skrocie - wlasciciel zaczal na moim koniu zarabiac, oczywiscie bez mojej wiedzy.... 😫
szamanka zdecydowanie zmieniaj tę stajnię. Ja bym nie była w stanie uwierzyć osobie, która raz wzięła mojego konia pod klientów, że nie zrobi tego więcej razy, choćby się nie wiem jak zarzekała.
Zresztą w ogóle, jeśli właściciel pensjonatu "używa" prywatnych koni bez wiedzy i zgody właścicieli, to niestety, ale ciężko mu zaufać w jakiejkolwiek kwestii. Prywatny koń - jest prywatny, koniec kropka.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 września 2015 07:45
o kurde, szamanka- nie ma żartów...zabieraj konia odrazu;/
szamanka to jest młody koń, prawda?
Uciekałabym stamtąd bez dawania drugiej szansy...
I jeszcze na odchodnym powiedziałabym, co myślę.
Uciekałabym stamtąd bez dawania drugiej szansy...

Zwłaszcza że to nie pierwszy raz, że tam jest jakaś jazda typu szamanka ma jakieś zalecenia co do sposobu opieki nad jej koniem, a właściciel stajni sobie to zlewa, "bo tak".

Nie wiem, skąd się biorą tacy ludzie... chyba że po prostu facet ma świadomość tego, że stajni w okolicy niewiele i właściwie jest się po części skazanym na niego, i dlatego sobie bimba. Jak ktoś nie ma gdzie konia zabrać albo go nie stać na inne stajnie w okolicy, to w sumie jest na łasce i niełasce właściciela swojej stajni. Ech...  😕 Dlatego dobrze jest stać z koniem w okolicy dużego miasta, gdzie jest konkurencja pensjonatowa  😉
Z tym linieniem to zarówno długość dnia jak i warunki w stajni i temperatura otoczenia są wspólne, a konie w danym ośrodku linieją i porastają różnie przeróżnie. Myślę, że to właśnie kwestia różnic osobniczych. Mój arabek robi się owszem puszysty, choć latem ma dość mocną, gęstą sierść. Za to traken latem ma jedwabiste, krótkie i cienkie włosy, aż mu skóra prześwituje i jest lekko stalowy. A na zimę zamienia się w niedźwiedzia polarnego! 🙂 Pod względem futra przebijają go tylko mini kucki.

Szamanka- dobra decyzja, nie ma co w toksycznych warunkach funkcjonować. Konie to ma być fun, a nie stres. Trzymamy kopytka za przeprowadzkę i aklimatyzację w nowym miejscu.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
03 września 2015 10:24
derby w skrocie - wlasciciel zaczal na moim koniu zarabiac, oczywiscie bez mojej wiedzy.... 😫


szamanka, nie żartuj...  😵 Gdzie się zamierzacie przenosić? Może być PW 😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
03 września 2015 21:36
Kopytka zrobione - całkiem sprawnie nam dziś poszło 😉


Co do stajni - szkoda słów i moich nerwów. Pochowalam sprzęt, część zabrałam do domu i naradzie się nie odzywam. Zresztą i tak ich informować nie będę tylko przyjade przyczepą załaduje konia i adios.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 września 2015 06:22
Szamanka a to znowu ????????? Ty znasz moje zdanie w tej sprawie.
U nas nic ciekawego,  rudy ma tydzień laby bo mam auto popsute no i ciężko mi pracę,  dziecko z koniem pogodzić. ..no ale mówią,  że będzie lepiej  🤣 więc cierpliwie czekam  😎

W Pruszkowie w końcu pada  🙂 nie sądziłam,  że będę tak się cieszyć z deszczu hehe
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 września 2015 07:06
u mnie też leje...ale fajnie ja się cieszę- ciekawe tylko ile dzieci mi na hipo dojedzie.
Byle tylko parę kroków dojść do stajni, na ośrodek i na halę- i niech pada🙂


Wczoraj wieczorem Danusia wsiadła na Citri i powiem, że całkiem fajnie się dogadują, za tydzień w czwartek ja wsiądę pod jej okiem🙂

Szamanka zabieraj i nie zastanawiaj się, 100zł więcej to nie wiele- ja bym zabrała odrazu...

zresztą ja miałam sytuację też awaryjną, ale nie taką jak Ty masz.... w dwa dni od mojego zdenerwowania po Citri przyjechała przyczepa by ją zabrać- a ja byłam 1000km od domu.
Podjechali na łąkę, konia zabrali- adios🙂

Także działaj bo ja nie wiem na ile im tam zależy na dobru konia
Ja tak tylko z głupia wyskoczę - ogon rośnie!!!  💃
Ooo, a po czym tak rośnie? To może i ja zastosuję  😉
Po regularnym traktowaniu raz w tygodniu olejkiem arganowym.  🏇
ale ten olejek wcierasz w rzepa też?
Teoretycznie tylko we włosy od samej nasady ogona, ale potem jak się to wczesuje, to zapewne do rzepa też dociera.
Nie dość, że rośnie, to się po tym świeci jak szalony, robi się miękki i lejący, a włosy się nie łamią.
Super, ostatnio kupiłam taki olejek z Biedronki, stoi w stajni ale nie zdążyłam go jeszcze użyć, dzisiaj się tym zajmę. Ja w ogóle zauważyłam, że im mniej ogon czeszę tym robi się lepszy, więc teraz tylko przeczesuję go palcami a szczotką nie ruszam wcale.
Też kupuję ten biedronkowy 🙂
Ja rozczesuję regularnie, ale zauważam, że w zależności od tego, czego używam, jest bardzo duża różnica w łamliwości włosa.
Jak mamy naszą "odżywkę nr 1", czyli BH, przy regularnym używaniu na szczotce nie zostaje mi ANI JEDEN włos.
Teraz wzięłam na próbę LQ i nigdy więcej - włosy się łamią, garść na szczotce. Z ogona i z grzywy też. Muszę szybko zużyć i kupić BH  😎
Dzięki dziewczyny za gratulacje,każdy nawet maleńki sukces dziecka cieszy 🙂
Szamanko,jak to ? Wziął Armaniego na jazdę???? Ja bym chyba wystrzeliła w powietrze.
Moja rozruszana wczoraj na dragach, super zabawa i kon ostatnio baaaardzo przyjemny do jazdy mimo przestawienia spowrotem na owies🙂
Moja z kolei wczoraj z ziemi, wpadłam na pomysł pokazania jej lotnej zmiany nogi w galopie  🙄 Na razie jeszcze zmiana przez przejście do kłusa, póki co wyszły dwa kroki, ale już załapała, że ma galopować natychmiast w drugą stronę, więc pewnie lada moment załapie, że ma to zrobić bez przechodzenia do kłusa. Za to przy okazji - jakie zagalopowania  😍 jak koń wie, że ma zagalopować, i jest do tego fizycznie, mentalnie i emocjonalnie przygotowany. Żeby mi kiedyś takie zagalopowania pod siodłem wyszły...
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
04 września 2015 17:32
Troche sie wcisne z weselszym tematem - moja sesja - mala zapowiedz 😉
Siwa - El Dorada, gniada - Pustynia Kahila no i multum innych arabiszczy 😀








No oraz najbardziej magiczne miejsce w Michalowie - aleja kasztanowa  😍




P.S. Kto zgadnie w jakich butach zasuwalam???? 😀
Murat choć doświadczenie mam niewielkie bo tylko z Draka to mój załapał lotną w mig dzięki drągom. Na środku ujeżdżalni połóż drąg i dokładnie nad nim daj pomoce do zmiany nogi. Fakt faktem, że mój z nieznanego powodu lubi to ćwiczenie. W terenie mogę zmieniać co zakręt, a na placu ostatnio mi się udało dwa razy na krótkiej ścianie.
Ogólnie to ostatnio mały znowu ma fazę na skakanie, wczoraj ile bym mu nie postawiła tyle szedł, z każdego najazadu, z każdego tempa, na kontakcie, na rzuconych wodzach, a nawet raz całkiem bez wodzy. Nie rozumiem kompletnie tego konia, dwa tygodnie temu nie chciał widzieć przeszkód na oczy  🙄

szamanka super, że Szymon podziela Twoją pasję i zgodził się na taką sesję 🙂
faith a jak tam jej kaszel? Wszystko przeszło?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
04 września 2015 18:21
TheWunia Szymon nawet o innej sesji slyszec nie chcial 😉 A konie uwielbia - a araby pokochal jak ja 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się