hucuły.

Mogę powrócić do wątku jako że stałam się szczęśliwą posiadaczką hucuła (znowu)  😜
Wałaszek Połysk (o: Leniwiec; m: Pacynka-O ) urodzony w  2012 r. i przywieziony do Poznania z Rzeszowa!
Póki co stwierdzam, że konik z adhd  😁

jako źrebol zdj. z bazy koni



Już w nowym domu




Pierwsza przejażdżka zaliczona  🏇

dairoxroxi Gratulacje! A konika znam i od początku mi się podobał 😀
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 września 2015 21:46
I jak wrażenia?  🙂
dairoxroxi Takie długie nogi ma czy to tylko moje wrażenie? 🙂 gratulacje 😀
Alvay Całej rodzince również się podoba  😍
Mozii Bardzo przyjemne, bez problemu mimo stresów związanych z przeprowadzką. Trochę kierownica do poprawki i żeby kuca rozbujać bo się lenił 🙂
Pampera No jak na hucułka to ma długie nóżki, albo po prostu dawno hucuła nie widziałam, nie wiem  😁
dairoxroxi Ślicznie malowany 🙂

A my wdrążamy się w rok szkolny, będzie trudniej z treningami ale damy radę  🏇
dairoxroxi, - on sie rozbuduje i wtedy straci te długie nogi 🙂 Poza tym wygląda, jakby miał jeszcze urosnąć. ( Popracujcie nad grzbietem).

Haffek- mi też się ucięły codzienne jazdy 🙁
marysia550 Liczę na to, że jeszcze trochę pociągnie do góry i się nabuduję 😉 Też zwróciłam już na to uwagę, konia mam 3 dni i aktualnie pracujemy nad chodzeniem na lonży, kiedy to ogarnie bierzemy się za pracę z ziemi i budowaniem tego co trzeba  🙂
O gratulacje, jakoś zawsze się cieszę jak widzę, że ktoś kupił sobie hucuła 😀
Mnie też się Twój łaciaty (na marginesie mówiąc: śliczny) wydaje taki nieco "długi" na długość i wysokość, ale jest młodziutki więc pewnie dopiero kształtów nabierze w miarę właściwego treningu i stąd takie wrażenie. W sumie typowy młody konik 🙂 Powodzenia! 🙂
My powoli zaczniemy się zabierać do pracy, bo koń już nie kuleje i w końcu pogoda sprzyja  🏇

A moja taki pączek.
dairoxroxi, gratulacje! 🙂 Choć trochę żałuję, bo Połysk świetnie na fotkach wychodził. 😉

A co do zdjęć z Rudawki, to niestety mój aparat się nieco zbuntował, ale dzielnie walczę o odzyskanie zdjęć. Jak tylko coś godnego pokazania się trafi, od razu będę informować. 🙂
marysia550 Ja mam wrażenie, że moja tyje z powietrza 😀
Widzę, że Połysk bardzo znany  😁 Podrzucam fotkę z dziś  :kwiatek: kochany kucyczek z niego

A moją Pacynke terroryzował dzisiaj szetland. Takiej wrednej bestii to ja jeszcze nie widziałam. Ganiała mi kucyka i tylko szukała okazji jak ją skopać  👿 Pacynka dłużna nie była, ale sama nie zaczepiała. Tamta tylko latała za nią, na szczęście całkiem szybko zostały rozdzielone. Obyło się na szczęście bez większych ran bitewnych.
Haffek Mój poprzedni hucuł-klaczka była wypuszczana z haflingerką i szetlandem mikrusem, zagoniła biedaka w kąt i zaczęła go naparzać z tyłów, malec nie miał szans na ucieczkę..  🤔 Na szczęście skończyło się rozdzieleniem ich.  Czasem lepiej jak taki mikrus goni i nie zrobi nic kucowi, niż kuc celuje prosto w głowę mikrusa
dairoxroxi Dlatego szybko zostały rozdzielone, aby Pacynka nie trafiła w głowę szetlanda. Bo szetland nawet do zadu jej nie dosięgał, ale tak wrednego i zaborczego jeszcze nigdy nie spotkałam. W ogóle zauważyłam, że moje zdecydowanie lepiej dogaduje się z wałachami niż babami  🤔
Haffek, o tyle jest to dziwne, ze chodzi codziennie i to nie malo a żre trawe, w tej chwili resztkami resztek i sianem.
marysia550 Moja to się chyba słomą dopycha, bo też stoi na samym sianie i odrobince trawy  😵 . Pracuje około 5 razy w tygodniu.
Moja to ostatnimi czasy nawet stajnię malo widuje. A ostatnie dwa tyg sierpnia to w teren i 3 razy na tydz szla taki 2-3 godzinny, nieraz po górkach. Ale może masę na zimę ostrą zbiera, bo juz obrosla.
Moja też już trochę obrośnięta
Synek przed bardzo długimi wakacjami 😉 sezon roboty zakończony, czekamy teraz na fajnego kupca.[s][/s]
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
06 września 2015 12:25
[img]https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11928734_895670527137435_4549735637940443622_n.jpg?oh=2270154cae4a4c8beb04f620955bad60&oe=5675F594[/img]

kto jedzie ?
w tym roku  bedę już  od  18 września , więc jakby ktoś  chciał zdjęcia to  prosze  pisac 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
09 września 2015 13:57
Gdyby nas nie pokonała bramka w Rudawce, to byśmy jechały  😤 Brakuje nam 6 pkt do miejsca 38-40  :jogin:
Ale cóż, kucyk pracuje od czerwca, widocznie tak miało być 😉 Co by dla kucynki nie było za wcześnie na trudy Gładyszowa.

Tym czasem u nas w stajni robiliśmy I "Huc-Kucką" ścieżkę amatorską i sportową 😉 Kucnka była... Nie do zatrzymania  😁
Mozii- w tych wynikach jedna przeszkoda jest kluczowa 🙂 Ale chyba i tak trochę więcej Ci brakuje ( nawet do finałowej 50, bo tyle się koni mogło się zgłaszać).
Ja w terminie Dni Huculskich mam w planach super rajd i znów nie pojadę popatrzeć 🙂
może się mozii załapiesz moja gruba nie jedzie chociaż się zakwalifikowała może jeszcze kilka koni zrezygnuje i pojedziesz

p.s. moja gruba to ta kulawa na cztery nogi w galopie 😂
Juz listy są.Do 40 miejsca byla lista z podstawowa, dalsze 10 rezerwowa. Ale widac. ze do 50 numeru nie bylo problemu sie zalapac
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 września 2015 10:11
Ano nie było 🙂 Ja miałam punktów po rudawce 85 lub 83, na Gładyszów idą konie z wynikiem 91-92  😉 Cieszę sie i tak, bo kucyk szedł rewelacyjnie całą ścieżkę i gdyby nie ta bramka, którą zaliczyłyśmy, ale straciłyśmy czas, byłoby super 🙂
No tak - 83,5 a 91,5 ( 50 miejsce ) to więcej niż 6 :P Czyli możesz bramki nie żałować 🙂

Ścieżka to jest fajna zabawa i emocje - przynajmniej dla mnie. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się