Dopasowanie siodła

lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
18 sierpnia 2015 11:21
Kurcze dziwne, bo te poduszki da się chyba wyjąć normalnie z paneli..czyli powinno dać się włożyć nowe raczej 😁
Próbowałam znaleźć, ale nie wiem za bardzo nawet jak szukać...
O ile rozmiarów da się poszerzyć łęk w prestigeach? zakładając oczywiście, że łęk nigdy wcześniej nie był ruszany?
Max 3
Dziękuje!  :kwiatek:
kujka   new better life mode: on
24 sierpnia 2015 08:17
edit
Proti   małymi kroczkami...
24 sierpnia 2015 09:56
kujka, Polecam p. Beatę z x-horse 😉
Jak najbardziej polecam p. Sebastiana, również z X-Horse. Pełna profeska, człowiek czyni cuda! 😉
kujka, obawiam się ze odpowiedź brzmi nie. Możesz próbować z X-horsem, choć jeśli koń specyficzny to będzie ciężko. Ja mam Equipa zamawianego nowego a dopiero mattes corerection sprawił że konia przestały boleć plecy. Sama z pomocą masażystki powycinałam wkładki bo niestety siodło dostałam mocno "standardowe" a nie pod potrzeby mojego konia.
Mozesz pogadac z Piotrkiem Zabczykiem z Hidalgo. U nas robi rozne siodla i zawsze super.
Ja również polecam p. Piotra Ząbczyka. W tym miesiącu dopasowywał mi Euroridinga poprzez wymianę wypełnienia. Takie dopasowanie jest w stanie zrobić na pewno i to nawet na miejscu. Gorzej, jeżeli trzeba ingerować w łęk. Wtedy nie każde siodło i nie każdą zmianę da radę wykonać. Mojego drugiego siodła (dużo za szerokie) już nie podjął się zrobić. Za duża ingerencja w konstrukcję. Myślę, że warto do niego zadzwonić i pogadać.
Ktoś może mi przypomnieć jak sprawdzało się mąką czy pudrem do pupci czy siodło dobrze leży?
kujka   new better life mode: on
27 sierpnia 2015 10:08
edit
Poszukuję kontaktu do osoby, która zajmie się zmianą łęku w moim siodle Albion Platinum.
Najlepiej z okolic Dolnego Śląska.
Niestety nie znalazłem takowego w wyszukiwarce forum  🙁

Z góry bardzo dziękuję  :kwiatek:
MA ktoś Daw Maga Grand Prix? 🙂 Chcę kupić to siodło jestem szczupła ale wysoka (177cm) i zastnawiam się czy kupić 17,5 czy 18.
Moż jest ktoś z Warszawy bądź okolic kto ma to siodło??
słuchajcie, jakie siodła mają szeroki kanał, są budowane na szeroki kłąb,  kłąb w kształcie "kilimandżaro"... niestety klaczyna wyrosła.

monikaa2208 - koleżanka w stajni ma Grand Prixa, jest Twojego wzrostu i jest szczupła, 17,5 jest na nią idealne  🙂
Szukam sobie siodła, które nie będzie dawać zbytniej swobody dosiadu, ale też nie będzie blokować. Tak mój tyłek wygląda w skokowej 17 (kolejno prestige i wintec). Czy zmieszczę się w ujeżdżeniowym siodle prestige w 16,5 czy zostać przy 17?
Dramuta12, prestige nie ma połówek i chyba nigdy nie miało. Więc albo się zmieścisz w 16, w co szczerze wątpię albo 17.
Wybaczcie jeżeli powielam pytanie, ale wyszukiwarka nic mi nie wypluwa, a doświadczenia w przerabianiu siodeł nie mam żadnego  😡
Gdzie najlepiej dać siodło do poszerzenia łęku w okolicach Trójmiasta (konkretnie ujeżdżeniówkę Busse)? Może być również jakaś dalsza Polska, byle godna polecenia firma :kwiatek:
joakul X-Horse, Wejherowo.
Z tego co słyszałam, to od jakiegoś czasu X-horse serwisuje jedynie siodła equipe (plus wszystkie kupione u nich).
No niby tak... Ale jak sie bardzo ładnie poprosi....
wie ktoś może gdzie idzie kupić miarkę winteca z miarami na łęki standardowe i wide? przejrzałam sklepy internetowe i wszędzie miarka standardowa do łęku białego. Wygląda to tak :
może jest ktoś w stanie mi poradzić czy to siedzisko jest ok, czy powinnam wziąć większe?
monikaa2208, siedzisko wydaje mi się ok, ale tybinka przy kolanie za krótka (gdybyś "puściła" nogę jak do strzemienia).
monikaa2208, czy to Daw Mag?
monikaa2208, siedzisko wydaje mi się ok, ale tybinka przy kolanie za krótka (gdybyś "puściła" nogę jak do strzemienia).


Chodzi mi o siedziszko, tybinkę będę miała wysuniętą do przodu o 3cm 🙂

ikarina

Tak 😉
monikaa2208, pytałam, bo miałam dokładnie taki sam problem z moim Daw-Magiem. Tyle, że mój był o pół cala za duży i moja noga do długich nie należy. Myślę, że powinni nieco poprawić ten model, bo bez przeróbek to faktycznie zwykłemu człowiekowi ciężko położyć gdziekolwiek kolano w tym siodle.
Jak się mierzy długość uda? Od krocza do zagięcia w kolanie? Nie mam pojęcia... Może ktoś poratuje  :kwiatek:
Fachowo to chyba od krętarza większego 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się