Podróże

No ja couchsurfing też polecam, byłam w Norwegii, trafiłam do chłopaka w samiutkim centrum Oslo, wolę nie myśleć ile kosztowałby mnie nocleg w sercu miasta albo hostel gdzieś dalej i codzienne dojazdy żeby coś zobaczyć 😵
maiiaF - Dokładnie my mieszkałyśmy w Vicenzie rewelacyjna baza wypadowa do Wenecji, Werony, Padwy etc. Dostałyśmy z koleżanką sypialnię z ogromnym łóżkiem i osobną łazienką. A żeby było mało Marco kazał nam czuć się jak u siebie, jeść to co chcemy i robić co chcemy. Na dodatek odbierał nas z dworca i zapewniał wieczorne rozrywki na mieście. Ważne żeby patrzeć na recenzję o gospodarzu. Jak jest powyżej 15-20 i wszystkie pozytywne można spać  🙂
keirashara trzy gwiazdki. Czyli taki średni. Tak jak pisałam, warto sprawdzać promocje na booking.com. W miastach można się poruszać komunikacją miejską. W Bergen jest tramwaj i autobusy. Ale komunikacja miejska jest droga. Pieszo to raczej tak średnio. Można zobaczyć to co jest blisko. A miasto, jak miasto 😉 Aż tak specjalnie ciekawych rzeczy tam nie ma. Ot, można zrobić sobie przyjemny spacer. W Norwegii trzeba zobaczyć fiordy! A to już tak jak pisałam jest już większa wyprawa i większe koszty.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 września 2015 15:47
wojenka dziękuję. Wszystkie to komórczaki 😀


W takim razie jesteś mistrzem fotografii komórkowej!  👍 🙇
ashtray - dzięki 🙂 Czyli żeby coś zobaczyć trzeba 2500-3000 mieć.

Couchsurfing to spoko opcja, jak się jedzie ze znajomymi, a ja chciłabym jechać z chłopakiem i jakoś tak... nie. Wolę hotel 😉
keirashara, Tak jak pisała juz Ahstray, Norwegia jest dość droga, ale jak sie dobrze poszuka i przemyśli wypad to jest ok 🙂
W Bergen centrum można znaleźć przytulny hotelik w pełnymi wygodami juz za 150 zł, z którego na pieszo można dojść do Bryggen...serca Bergen 🙂
Za 20 zł można przepłynąć autobusem wodnym na równie piękną wyspę Askøy jak i Sotrę...
Widoki zapierają dech w piersiach
Warto poleciec nawet na 2 dni....Ci najbardziej oszczędni mogą przespać sie na lotnisku, które jako chyba jedyne w Europie nie jest zamykane na noc i są tam specjalne sektory do wypoczynku 🙂
[quote author=ashtray link=topic=163.msg2415769#msg2415769 date=1441366755]
wojenka dziękuję. Wszystkie to komórczaki 😀


W takim razie jesteś mistrzem fotografii komórkowej!  👍 🙇
[/quote]

Haha dzięki! Wiem, że to wątek nie od tego, ale muszę przyznać, że faktycznie robię lepsze zdjęcia telefonem niż lustrzanką. Lepiej też mi wychodzi edycja. Ale też drugi fakt jest taki, że mam bardzo dobry aparat w komórce, zdjęcia wychodzą świetnej jakości. Wszystkie moje instagramowe są robione telefonem 😀 Dzisiaj zobaczyłam fotkę mojego autorstwa na stronie internetowej pewnej restauracji. Właścicielce bardzo spodobało się moje zdjęcie. 😀 To miłe!
W Wietnamie ktoś był? 👀
Znalazłam jakiś czas temu na fb reklamę o rajdach konnych w Gruzjii i nie mogę jej znaleźć.Gdyby ktoś coś lub ktoś był to będę wdzięczna. :kwiatek:
Mam pytanie. Czy ktoś był w Wilnie? Co warto zobaczyć w 2 dni, gdzie warto się wybrać co zjeść? Kupiłam (już pisałam) 2 bilety w dwie strony na trasie Warszawa-Wilno za 2 euro i chciałabym fajnie wykorzystać czas.


Nieodmiennie polecam forum fly4free: Litwa
[quote author=Presja link=topic=163.msg2415786#msg2415786 date=1441369090]
Mam pytanie. Czy ktoś był w Wilnie? Co warto zobaczyć w 2 dni, gdzie warto się wybrać co zjeść? Kupiłam (już pisałam) 2 bilety w dwie strony na trasie Warszawa-Wilno za 2 euro i chciałabym fajnie wykorzystać czas.


Nieodmiennie polecam forum fly4free: Litwa
[/quote]

Dzięki już sobie czytam właśnie  :kwiatek:
Dziewczyny, była ktoraś z Was ostatnio w USA i płaciła kartą debetową w hotelach, sklepach itd?  :kwiatek: Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Olson nie wiem, czy Ci to pomoże, ale ja w Kanadzie miesiąc temu płaciłam normalnie kartą debetową za hotel, atrakcje, restauracje itp itd. Karta polska z credit agricole (mastercard)
Losia, dzięki śliczne za odpowiedź.  :kwiatek: W międzyczasie dzwoniłam do mojego banku (ING) i Pan na infolinii powiedział, że karta oczywiście będzie działać. W zasadzie to nawet nie pomyślałabym, że mogłaby nie działać gdyby nie Pani z bookinga, na którym to ponad miesiąc temu rezerwowałam hotel i przy rezerwacji wpisałam kartę debetową, a teraz okazuje się, że może nie przejść przy weryfikacji... Sama nie wiem co robić.
Miał ktoś już taką sytuacje z portalem booking?
Ja jestem w USA od ponad 2 miesięcy, używałam na początku karty debetowej PKO, jak czasem nie działała, to trzeba było użyć jej jako kredytowej i wtedy przechodziło bez problemu (robił to kasjer albo ja na ekranie wybierałam opcję credit card).  🙂

Jak już się odezwałam, to się pochwalę, że w poniedziałek kończymy pracę i od środy zaczynamy 3 tygodnie szalonego zwiedzania, nie mogę się doczekać.  😍
Altiria, dzięki śliczne! Uspokoiłaś mnie 🙂 Lecę w czwartek do NY - jesteś może też akurat tam? 😉
Będę od 24 do 30 września, na razie jestem w Virginii.
Jakby ktoś był zainteresowany programem Work&Travel, to chętnie odpowiem na wszelkie pytania.  🙂
ja pamiętam, że jak byłam w USA i chciałam zapłacić debetową to najpierw mi nie działała, bo właśnie kasjer nie wiedział, że wszystkie zagraniczne trzeba zaznaczać jako kredytowe. W którymś sklepie babka mnie uświadomiła i już później płaciłam bez problemu 🙂
Dziękje wszystkim za rady, Norwegia to mój must have - nie jutro, może nie za miesiąc, ale za rok czy dwa, kto wie 🙂 Po prostu jakoś mi tak lepiej tu ludzi podpytać, jak juz temat wyskoczył, żeby wiedzieć, z jakimi cenami trzeba się liczyć, bo hasła "tam wszędzie daleko i drogo" są mało konkretne 😉

I ponownie pytam - coś w tym skrawku mapki? Przeszukuje któryś dzień internety i albo nie umiem się do tego zabrać, albo są potwornie nie pomocne  😵 Wyszperałam Adrespach i sklane miasto, Saską Szwajcarię w Niemczech, zamek w Mosznej i pare zamków po stronie czeskiej, tak z rzeczy, których nie widzieliśmy. Wyszperałam coś w czeskim raju, ale raczej takie pierniczenie kotka przy pomocy młotka i kawałek historii, zamiast informacji konkretniejszych :/ Ktoś, coś? Cokolwiek? Może być po drodze, może być na chwilę. Start - Zielona Góra, jedziemy ekonomicznym autkiem, możemy nadrobić pare km.



Mam nadzieje, że nikt mnie nie zbije, że powtórnie wrzucam mapkę  😡
Ja znam jeszcze Jańskie Łaźnie, ale to raczej typowo uzdrowiskowo-narciarska miejscowość. A w Hradecu(y?) byliście?
flygirl - dzięki za sugestie, Hardec może dołączymy do trasy. Narazie ustaliliśmy na 100% zamek w Mosznej (tu jeden z noclegów) i Aderspach. I zmieniliśmy termin z weekendu na środek tygodnia - mniej ludziów 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
17 września 2015 23:55
Szukam noclegu w Paryżu na CS. To będzie chyba trudne zadanie...Jak na razie piszą tylko wszelkie "falafele". Wcale mi się to nie podoba.
Graba.   je ne sais pas
18 września 2015 07:51
Wojenka, ja zawsze pisze do poszczegolnych osob,  dodaje cos odnosnie hosta, polskiej kultury itp. Moim zdaniem dziala, odzew mam 100%
Hej 🙂 W przyszłym tygodniu planuję wycieczkę po Włoszech autem.Macie jakieś sprawdzone, polecane noclegi w różnych miasteczkach ? Może jakieś porady, wskazówki z własnego doświadczenia, gdzie warto i co zobaczyć ? Bardzo proszę o pomoc, jestem nowa ale liczę na was  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
nikos, a masz już jakoś sprecyzowaną trasę? Dla mnie Trydent, Cortona, San Gimignano i Siena absolutnie zmiotły wszystkie Pompeje, Werony i Pizy... A jak już ktoś jest w San Gimignano to koniecznie trzeba iść na lody przy studni, chyba do końca września będą czynne 😀 tylko że to małe miasteczka, całe "centrum", wszystkie atrakcje można oblecieć w jeden dzień, potem można już łazić i delektować się widokami. No ale Rzym obowiązkowo 🙂
Słuchajcie, pod koniec marca chce jechać do Nicei, gdzie jechać, co zwiedzić? Jak tam z pogodą w tym czasie, kuchnia, ceny etc?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 września 2015 18:48
Dzisiaj wróciłam z tygodniowego pobytu w Turcji.
Byliśmy dokładnie w Gumpet k. Bodrum.
Musze przyznać że po ostatnich wydarzeniach w moim życiu  te mini wczasy  wpłynęły na mnie bardzo oczyszczająco.
Turcja jest przepiękna, ludzie przesympatyczni i w ogóle uważam to miejsce za idealne na wakacje.
Prócz codziennego byczenia się na plaży / basenie łaziliśmy ile się dało, zwiedzaliśmy miasto, zamek, porty.Miałam tez okazję bryknąć się na wielbłądzie.
Zaliczyliśmy też wypad do Grecji na Kos- i z całą życzliwością dla Greków nigdy tam już nie wrócę.
Jeden dzień poświeciliśmy na rejs jachtem na pobliskie plaże i zatoczki. Tam snurkowaliśmy i podglądaliśmy ryby- wrażenia niesamowite.
Woda momentami była jak kryształ. Żałuję że nie miałam aparatu wodnego- bo moment kiedy oblazły mnie ławice różnokolorowych ryb uważam za bezcenny.
Pogodę mieliśmy przepiękną, temperatury o dziwo super znośne-38C w dzień w nocy 26C.

Czy znacie jakieś fajne książki, przewodniki o Tokyo/Japonii? Z wersji papierowych to mam tylko Lonely Planet i znalazłam jeszcze książkę Wojciechowskiej, w księgarniach pustki. Może jakiś bardziej rozbudowany blog? Film? 🙂
disco - Bruczkowski Marcin, świetny autor, opowiada swoje przygody, gorąco polecam "Bezsenność w Tokio". To polak, który wyjechał do Japonii i tam mieszka (tfu! teraz mieszka w Tajlandii albo Singapurze, bo z tamtąd ma żone). Kapitalnie się czyta jego książki. Była też seria NG z książkowymi poradnikami, jeden z dziennikarzy naszych pisał o Japoni/Tokio - jak odkopię podam autora, bo zapomniałam  :icon_redface

A ja się pożalę, że mi terminy egzaminów przsuneli i i nici z wakacji w tym roku  👿 Chyba, że w padzierniku znajdzie się jakiś ładniejszy weekend, to może podjedziemy gdzieś.

Znalazłam jakiś czas temu na fb reklamę o rajdach konnych w Gruzjii i nie mogę jej znaleźć.Gdyby ktoś coś lub ktoś był to będę wdzięczna. :kwiatek:



Dekster na pewno rajdy konne w Gruzji organizował Ośrodek "Stara Cegielnia" Gładyszów (Twoje okolice), nie wiem czy nadal to robią, musisz sprawdzić
keirashara super, dziekuje :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się