Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Dziekuje, no wlasnie mi znajoma tez szuka, co siedzi w ubezpieczeniach i ma jakies swoje czary mary, jak sama poszukalam, to mi nawet za OC wychodzilo 2000zl, wszystko przez pieprzony kod pocztowy warszawski 😤
Fakt, to może mieć wpływ, chociaż ja też duże miasto...
Najciekawsze (rowniez finansowo) oferty pakietowe miewam w salonach.
U mnie roznica miedzy oferta w salonie a spoza przy obecnej micrze to ponad 1000 zl, przy suvie 2500 zl.
Zen, my za subaraka w tym roku (kwiecień) z meldunkiem warszawskim ok 600zł.
Obliczałaś w jakimś rankomacie? Wychodzi tyle samo co u brokera?
Samochod nie jest zarejestrowany na mnie, mysle, ze na moje znizki byloby nieco mniej. Ale to impreza, wiec podobno ma to tez znaczenie przy skladkach.

A propos, to wlasnie by mnie TIR zmiotl z powierzchni ziemi, jakbym nie musiala zjechac na zatoczke i sie zwyczajnie uspokoic, to bym za ch* jechala.
mogę jutro spytać znajomą ile za swoją imprezę płaciła w tym roku.

Za STI płacił znajomy ok 500zł, ale meldunek podwarszawski.
Ja w PZU przez salon w tym roku płaciłam 1900zł OC + AC, dwuletni SUV, Kraków. Także chyba nie jest źle!
A co do tirów łączę się w bólu, feralną "siódemką" jeżdżę dość regularnie i już wiem, że jak jadę nawet i 80-90 na ograniczeniu do 70tki i zbliżam się do świateł, to nawet, jeśli jestem sto metrów od skrzyżowania i zapali się pomarańczowe, to - jeśli jedzie za mną TIR-  trzeba cisnąć na czerwonym, inaczej ryzykuje się TIRa (oczywiście jadącego 90) na plecach :/
Regularnie jestem obtrąbiona przez TIRy jak skręcam w lewo na oznakowanym skrzyżowaniu, z wysepką, ale bez dodatkowego pasa do skrętu. Duszę mam na ramieniu, bo już parę razy TIR tutaj zdmuchnął osobówki skręcające. Droga powiatowa, z ograniczeniem do 60 km poza terenem zabudowanym...  Jestem spoza Wawy, ale kod pocztowy mamy podwarszawski, więc i składki wyższe. Można w PZU negocjować z agentem, też może zejść z ceny, zawsze kilkadziesiąt złotych przy starym autku i kilkaset przy nowym się udawało w stosunku do tego co PZU przysyłało gotowcem  💃
Tiry juz kilka razy wyslaly mnie na trawnik, przykleily do barierki - aby przezyc i nauczyly, ze zawsze maja pierwszenstwo. Ale tu, w Irlandii, wzielam odwet - jak mi na lokalnej drozce z rondem co 100 m TIR usiadl na zderzaku i poganial mnie radosnie to na kolejnym dojezdzie do ronda gdzie musial zwolnic zatrzymalam auto, wysiadlam i wyrzucuilam z siebie cala zlosc na chama, przeplatajac wszelkie zname mi bluzgi z magicznym slowem Garda. I gnojek pozostala czesc trasy trymal sie 50 m z tylu za mna. Uwazajcie na siebie dziewczyny.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 sierpnia 2015 20:48
Jezdzi ktos Kia Sorento?
Kto oprócz Deborah jezdzi Mercedesem ML?
Ostatnio u mnie na wsi ( 50km) jechała  sobie wolniutko osobówka a za nią TIR na pełnym gazie. Przed osobówkę kicia wylazła i się zatrzymała, kierowca zaczął łagodnie hamować, a Tirem zaczęło miotać w lewo i prawo, chyba sam kierowca nie wiedział czy wyprzedzać, czy hamować.
Mnie otrąbił ostatnio przed rondem, gdzie chciał na pas w prawo zjechać, żebym się z środkowego usunęła ( sama nie wiem gdzie).
Jechałam ostatnio drogą z pierwszeństwem a tir nawet mimo tego, że na swojej drodze miał stop, nawet się nie rozejrzał tylko gnał, zdecydowanie więcej niż 50km/h. W mieście :/ trzeba na takich uważać, no bo co się zrobi? On się tylko draśnie, a ja będę miała auto do kasacji...

Dzisiaj przewożę auto od mechanika od tłumików do drugiego, takiego od wszystkiego. Wróci to będzie jak nowy 💃 może nie było zbyt rozsądne wkładać w niego tyle kasy, ale jak jeszcze sobie go wypucuję a tata nasmaruje mi wszystkimi pastami i teflonami to już w ogóle będzie najlepszy na świecie 💘
miałam dzisiaj okazje przejechać się nowym HILUXEM ( jazda testowa w salonie ) po takim ,,doświadczeniu,, spojrzałam łaskawszym okiem na moją 18-to letnią 4RUNNER  😀 przyszło mi do głowy porównanie - jak folblut do ślązaka  😁 a działanie skrzyni w Hilku, o rany , długo bym chyba musiała sie do niej przyzwyczajać , przy gwałtownym przycisnieciu na gaz, zanim to sie pozbiera i ruszy to po mojej tylko spaliny by wąchał  😁
Po sprzedazy starej Kia Sportage zastanawialam sie co kupic do ciagania koni, kazda "terenowka" niby wieksza, mocniejsza, ciezsza, ale to nie to. Na nowego mercedesa mnie nie stac, a innych nie chce 🙁 jezdze osobowka...
Moja mama ma taką "Kijankę" i pała do niej (w zimie my wszyscy w domu zresztą) miłością wielką a że mamy ją w wersji full full i w świetnym stanie to nie zostanie sprzedana never.
Ja miałam i Sorento i Rav 4 ale każdą nie dłużej jak rok.Blado w porównaniu do Sportage.
muszę na szybko kupić samochód i nie wiem na co się zdecydować. Zastanawiam się nad toyotą rav4 i mazdą cx5, roczniki aktualne. Czy ktoś z Was jeździ którymś z nich? Albo czy możecie polecacie jakiegoś innego suva? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
.
Muchozol dziękuję za opinię. Samochodem absolutnie nie będę ciągnąc przyczepy. Jego przeznaczeniem będzie dojazd do pracy i powrót z niej.
Czy dorabiał ktoś pilot do kluczyka?
Zaginął kluczyk od mojego peugeota, mam zapasowy, ale bez pilota. Chciałabym go dorobić w miarę możliwości. Czy orientujecie się jakiego rzędu to koszt?
Rozumiem, że zabieg trzeba wykonać w salonie? Samochód rocznik 2002.
.
ja bym bez wahania brala mazde, tylko nie cx5 jesli mialoby byc to auto tylko do pracy i z powrotem. Bez sensu, za duze. Ale 3ke, a nawet nowa 2ke bym juz kupila bardzo chetnie, zwlaszcza ze sa bardzo wygodne, jezdne i ekonomiczne (szczegolnie nowa 2ka).
Ale wlasciwie jesli koszt auta i benzyny Ci nie straszny to CX5 to moje marzenie 🙂
Olek W serwisie może być bardzo drogo, w zależności od modelu samochodu. Polecam udanie się do jakiejś galerii handlowej, lub Auchan, lub coś w tym stylu. Są tam takie małe stoiska dodatkowe i często na tych stoiskach jest dorabianie kluczy. Dorabiają również immobilizery i piloty. Taniej niż w salonie (nie mówię, że tanio, tylko że taniej  🙂 ) i szybciutko. Ja jestem zadowolony.
olek, widzę ze lokalizacja zachpom-olsztyn, to jeżeli akurat jechalabys w stronę Wejherowa to tam przy dworcu dorabiaja i kluczyki i piloty. W serwisie zawolali prawie 700 za kluczyk z pilotem i immob. U nich 400
Misiek 69, Sigma, dziękuję za odzew. Będę zatem próbować, bo szanse na odnalezienie żadne  🙁 Niestety tak jak myślałam, dość droga to będzie zabawa..
Czy dorabiał ktoś pilot do kluczyka?
Zaginął kluczyk od mojego peugeota, mam zapasowy, ale bez pilota. Chciałabym go dorobić w miarę możliwości. Czy orientujecie się jakiego rzędu to koszt?
Rozumiem, że zabieg trzeba wykonać w salonie? Samochód rocznik 2002.
Dorabiałam kilka miesięcy temu bo mi jeden komplet gdzieś zniknął w chałupie, no i zabolało salon z czterema kółkami --> cały tysiak wrrrr.

Btw czy dorabianie kluczyka z programowaniem pilota to aby legalne w takich miejscach?
Moja córka dorabiała w kauflandzie kluczyk do Audi z immo i z pilotem za 150zyli  😀
Moja córka dorabiała w kauflandzie kluczyk do Audi z immo i z pilotem za 150zyli   😀


przywracasz wiarę  😉
będę musiała się rozejrzeć
Co moglibyście polecić na pierwsze auto? 😉 Myślę że powinno być małe, nie drogie oczywiście, w automacie i na gaz. Jakiś starszy citroen c3? Zupełnie nie ogarniam w tym temacie jeszcze  😡
Libeerte, jeździłam Polo III w automacie, teraz jeżdżę Lupo w manualu i oba mogę polecić. Powiedz tylko, jaki masz budżet 😉.
Mi pojutrze strzeli pół roku z moim Lupo  😍 Więc przy okazji moge polecic. Kocham to autko, ma wszystko czego potrzeba w pierwszym samochodzie - jest male wiec nie ma stresu z parkowaniem. Jak na tak maly samochod jest przestronny i panoramiczny. Bezawaryjny. Tyle, że ja śmigam na benzynie. No i automat na pierwsze auto to słaby pomysł. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się