Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)

Letnia wersja jest mocno otłuszczona. Ja bym ją odchudziła.
Letnia wersja jest mocno otłuszczona. Ja bym ją odchudziła.


Nie rozumiem totalnie nic, dodając zdjęcie z marca napisano mi, że jeszcze jej brakuje. Teraz jest mocno otłuszczona. Jej karmienie to 2 razy dziennie po miarce paszy, siano i od rana do wieczora padok. Dziwne jest to, że osoby, które widzą konia na żywo mówią, że koń wygląda akurat. Volta i stajnia - zawsze sprzeczność. 😉
*foto dolne jest z lipca

Foto z 1.09 otłuszczona, czy już czegoś jej brakuje?
Skoro według Ciebie koń wygląda akurat to świetnie. Olej mojego posta i tyle, nie musisz z tego robić dramy i pisać o jakiś sprzecznościach świata z voltą. Ja oceniam po jednym zdjęciu, na którym koń dostał nie tylko szyi i zadu, ale także brzucha. Zaproponowałabym więcej pracy, albo zmianę pracy i taki sposób odchudzenia.

Na ostatnim zdjęciu wygląda ok.
Skoro według Ciebie koń wygląda akurat to świetnie. Olej mojego posta i tyle, nie musisz z tego robić dramy i pisać o jakiś sprzecznościach świata z voltą. Ja oceniam po jednym zdjęciu, na którym koń dostał nie tylko szyi i zadu, ale także brzucha. Zaproponowałabym więcej pracy, albo zmianę pracy i taki sposób odchudzenia.


Nie chciałam żeby to zabrzmiało złośliwie, jeśli tak wyszło to przepraszam. :kwiatek: Często słyszę sprzeczności i po jakimś czasie to miesza w głowie. Dzięki za odpowiedź. 😉
Sprzeczności pewne wynikają z tego, że na forum wstawiasz zdjęcie - ułamek sekundy, a w stajni ludzie widzą konia cały czas  😉 Co nie zmienia faktu, że jest tendencja w światku jeździeckim do zbytnie tuczenia koni i ludziom się to podoba  😉
Sprzeczności pewne wynikają z tego, że na forum wstawiasz zdjęcie - ułamek sekundy, a w stajni ludzie widzą konia cały czas  😉 Co nie zmienia faktu, że jest tendencja w światku jeździeckim do zbytnie tuczenia koni i ludziom się to podoba  😉


Świetnie to ujęłaś! Jeszcze raz dzięki. :kwiatek:
Dodam jeszcze, że zdjęcia często przekłamują, zależnie od światła, ustawienia itp. też miałam taką sytuację, wstawiałam 2 zdjęcia robione tego samego dnia, pod jednym ktoś napisał, że koń jest za chudy, a pod drugim że już ładnie wygląda  😂
Gillian   four letter word
09 września 2015 12:14
srokate, czas teraz przetopić zbędne zwały na mięso - odpowiednia robota i będziesz miała robokopa, a taki koń wygląda chyba najlepiej 🙂
Mój koń przybiera wagę momentalnie ale równie szybko ją gubi. Wystarczy tydzień-dwa bezrobocia i wszystko z niego spada, wyłazi mu wielki bebzon i tyle.
srokate, czas teraz przetopić zbędne zwały na mięso - odpowiednia robota i będziesz miała robokopa, a taki koń wygląda chyba najlepiej 🙂


Idę rzeźbić! 😎 :kwiatek:
Przedstawiam Wam konia, który ponoć miał nigdy nie przytyć... 😉
Sorry za offtop. karo_rosa - czy na ostatnim zdjęciu jeździec ma na nogach klapki???
Sorry za offtop. karo_rosa - czy na ostatnim zdjęciu jeździec ma na nogach klapki???


tak, niestety mam na tej nodze klapka... Odpadł mi cały paznokieć i nie dałam rady ubrać innego buta na tę nogę, dlatego na tej nodze cały czas miałam klapka... ;/
Piękna zmiana.  👍
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 września 2015 13:16
Piękna..
Jak to się robi?
Kurcze, mam naprawdę duże doświadczenie, utuczyłam sporo koni, ale mam ze dwa takie egzemplarze, że nie daję rady....Zawsze działało dobre siano, sporo żarcia, normalnie...
Czy koń cięzko chory na Rao może od tego chudnąć? Apetyt ma.. Żre jak prosię...
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 września 2015 14:13
Pewnie, że może 😉 U nas wylądowała klacz z problemem oddechowym, w mocno zaawansowanym stopniu(na tle alergicznym). Dopiero jak ustąpiły praktycznie całkiem objawy, duszności, kaszel, etc., dopiero wtedy kobyła się zaokrągliła i teraz na prawdę fajnie wygląda 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 września 2015 15:37
basznia, konie z problemami oddechowymi chudną niejednokrotnie w oczach przez kaszlenie caly czas, duszności itp. Organizm caly osłabiony, a tu jeszcze zużywanie energii na radzenie sobie z oddychaniem.
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 września 2015 08:58
Kurcze, tylko zębów nie kaszle, ma duszności...przy tym z poprzedniej stajni przyjechał odzywiony,  tyle że wtedy był na sterydach..
5 września kobyła wyglądała tak:


I po miesiącu:


Jeszcze duuużo zostało do stanu wcześniejszego, ale mam nadzieję, że jak na razie jesteśmy na dobrej drodze?
Fajnie się poprawia! W ogóle bardzo urodziwa dziewczynka. Co to?
amnestria Dziękujemy i cieszę się, że jednak widać, że jest lepiej! 😀
a to Łania, 14-letnia małopolanka po Banicie, bazakoni 😉
łania, co Wam się przytrafiło, choróbsko jakieś? 🙁 powodzenia!
Gillian Dzięki 🙂 a co się stało nikt nie wie - kobyła po treningu dostała duszności, tętno 80, weszła do boksu i się położyła, potem jeszcze zaczęła krwawić, podnieśliśmy ją z tatą jakoś i do Gliwic zawieźliśmy, tam na dzień dobry pan Doktor chciał ją uśpić, my się nie zgodziliśmy, bo koń walczył i tak 2 tygodnie została w klinice. Najpierw było, że to skręt, potem zapalenie okrężnicy, ale objawy nie pasowały. Teraz podejrzewamy zatrucie pleśnią, jeszcze się cały czas konsultujemy z innymi lekarzami. Choć mam nadzieję, że ten hardkorowy okres już minął...  😉
łojeja!  😲 no to trzymam kciuki, żeby kobył był zdrowy i w formie! dobrze, że szybko zareagowaliście i walczyliście o konia  :kwiatek:
Dziękujemy 😉  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
14 października 2015 14:24
Matko bosko, a myślałam że ona wykupiona z jakiejś szopy... O.O
Oby szło ku dobremu, zdrówka!
łania, powodzenia i zdrówka!
Moon, anai, Dziękujemy :kwiatek:  :kwiatek: To naprawdę miłe słyszeć takie słowa - są bardzo budujące 😀 Szczególnie, że już słyszałam od "znajomej", że skoro wet kazał usypiać trzeba było uśpić.. A tu jednak mnie podnosicie na duchu  😀  😀
Moon   #kulistyzajebisty
14 października 2015 22:03
łania, znajoma niech się goni - najlepszy argument, ze jednak dobrze postąpiłaś nie usypiając - kobyłka sie wylizała, ma wielką wolę życia najwidoczniej i odzyskała już troche ciała. Oby było już tylko lepiej!
Pasowałoby bardziej do "wpływ choroby na wygląd", bo młody przeszedł poważny ochwat na 4 kopyta i z dnia na dzień widać było jak traci na masie. Do tego rygorystyczna dieta, praktycznie brak możliwosci poruszania się i ... z kabanosa wyszedł wieszak.
Dziś po 9 miesiącach rehabilitacji konisko zdrowe i powoli odpasane.
Na początku stan wyjściowy - grudzień 2014
Później jakiś maj-czerwiec 2015
i ostatnie październik.

taka przestroga - zamykajcie boksy swoim koniom na 5 spustów i nie trzymajcie ziarna w dostępnym miejscu dla koni.
Mój sobie otworzył boks i wszamał pół worka jęczmienia. Dobrze, że się nie przekręcił.
A ja mam odwrotny problem...
Jak odchudzić konia emeryta w wieku 13 lat ?
Koń od roku chodzić pod siodłem nie może,niewyjaśniona kontuzja  😵
Jest na samym sianie(bardzo dobrej jakości) podawanym 3 razy dziennie w siatce z małymi dziurami, bez owsa bez paszy raz w tygodniu siemie lniane +witaminy+ zioła na COPD
Koń miał teraz zielone światło na spacerki pod siodłem 15 minutowe ale COPD daje nam znowu w kość i jej ruch ogranicza się do chodzenia po padoku całe dnie.
Jak odchudzić takiego konia ?  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się