Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Piękne macie widoki, uwielbiam wchodzić w ten wątek i Wam zazdrościć. 😀
Livia dziwnie się patrzy na Twoje zdjęcia bez kawałka czarnych uszek ......... 🤣
Co do zmiany konia. W sobotę robiliśmy 'obstawę' na ślub. Pierwsza jechała kareta, potem na koniach rodzice Pana młodego, a za nimi ja z koleżanką. Koleżanka 150 w kapeluszu więc ok, ale ja bite 175 .... na haflingerkach. 😁 Wystawały mi nogi, siodło latało na boki, bo nikt nie pomyślał o podogoniu chociażby, złapała nas ulewa, koszula się do mnie przykleiła jak druga skóra i gila mam do dziś. 😁

Doczekałam się fotek z 'terenu'. Jedna biegła, druga wiozła tyłek na koniu i dorobiłyśmy się zdjęć na łące. 🙂





Miałam się wybrać do cudownego, dużego lasu z Sonkową, na szczęście Bloodie w teren oddałam dziewczynie, która dzierżawi ją ode mnie. Złapała ich ulewa, a ja się grzałam pod pierzyną w domku. 😁 Teraz czekam na dobrą pogodę i terenujemy. Niedługo do stajni mają dołączyć dwie wielbicielki terenów, także będę miała muuuuuultum zdjęć! 😍
Na_biegunach, ale macie piękne i dłuuuuugie ścierniska  🙂 🙂 Takie późne lato/wczesna jesień to zdecydowanie moja ulubiona "jeździecka" pora roku...
Korzystając z urlopu szlajamy się po górkach 😉



Livia   ...z innego świata
09 września 2015 15:27
jagoda, jasne że warto było, Smerfetka fajna, szerokość miała spokojnie jak Sander, tylko szyjka krótsza i nóżki 😁

Na_biegunach, widoki piękne, tylko niestety pozasłaniane ciężkimi chmurami 🙂 Nie wiem, co by właścicielka Smerfetki powiedziała na wieść o jej pakowaniu do plecaka, ale w sumie fajny konik z niej, też się zastanawiałam 😉

srokate, uszek czarnych brak, ale była chociaż czarna grzywka 😀 Piękne zdjęcia macie! Ty masz coś z kolanem? A historia o ślubie fajna 😁

beatasis, fajne zdjęcia, tylko mocno przekombinowałaś z przerabianiem 😉
beatasis mega widoki!
Livia dzięki :kwiatek: zwichnęłam kolano miesiąc temu (5 raz), dopóki noszę stabilizator jest stabilne i mogę jeździć 2-3 razy w tygodniu do czasu zabiegu. 🙄 Dlatego też Blood poszła w dzierżawę, nie na ile będę ruchoma po zabiegu, a przed też może coś przeskoczyć i ogólnie muszę się łagodnie traktować. 🙄
Livia   ...z innego świata
09 września 2015 17:27
srokate, to bardzo współczuję i życzę dużo zdrowia! Oszczędzaj siebie i kolano, mam nadzieję że po zabiegu szybko wrócisz do pełni zdrowia 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
09 września 2015 19:16
srokate, drugie zdjęcie^^  Ekipa terenowa to świetna sprawa! Wracaj szybko do formy i korzystaj z towarzystwa 🙂
beatasis, chyba wszyscy już tu wiedzą, że lubię takie pagórki  😁
Ściernisko bardzo bardzo 🙂 Mam nadzieję, że dziewczyna skończy L4 zanim zaorają. Wykorzystałaby taka długa prosta w pełni! Misiek nie ma takiego przyśpieszenia  😀

Chciałam powiedzieć, że jesień uważam za otwartą - wczoraj wyciągnęłam narciarskie bluzki termiczne...
srokate, trzymam kciuki żeby kolano Ci się wyleczyło całkowicie 🙂
Livia, przerabiane jak printscreeny z gier - tak się zawsze niekońscy znajomi nabijają z moich "uszowych" zdjęć... 😉 o tych leśnych usłyszałam, że są jak z Wiedźmina
Na_biegunach, aż się rozmarzyłam jak oglądnęłam Twoje fotki, u nas niestety trudno znaleźć konkretne ściernisko, takie żeby porządnie się rozpędzić, w tym sezonie do kilku dojechałam, ale bardzo szybko zostały zaorane 🙁
Dodaję jeszcze jedną terenową fotkę 🙂

Livia, Na_biegunach, beatasis wielkie dzięki :kwiatek: staram się szybko wrócić do zdrowia ...... 🙂
srokate oj,  też trzymam kciuki za kolano, wspołczuję. Fajna ta Twoja Bloodie 🙂

beatasis piękny widok 🙂 na trzeciem z poprzednich jaki bezkres 🙂

Ja w tym tygodniu jakoś nie mam szczęścia z wyjazdami, stacjonarnie się wożę 😉

Livia   ...z innego świata
10 września 2015 13:17
beatasis, faktycznie, jak screeny z gry 😉

My już po terenie z samego rana. Ale miałam konia nafukanego... 😁 na domiar złego jak nigdy nikogo nie spotykam, tak dziś pani na rowerze z dwoma wesoło hasającymi psami (luzem oczywiście, na szczęście psy starsze i dość spokojne), furgonetka na naszej podleśnej drodze i nowa ścinka, dzięki której totalnie już nie ma jak przejechać jedną z moich ulubionych ścieżek... Jakoś przeleźliśmy, ale tonęliśmy w gałęziach i liściach (zeszłam na chwilę, żeby koniowi lżej było, i razem szukaliśmy przejścia).
A koń już chyba jesień czuje, bo zaczyna go nosić...
No , jednak jesienne tereny są "jedyne w swoim rodzaju" 😁 U nas dziś hitem były... 2 białe Indory, ale nie jakieś tam indyczki  - indyki wielkości wieprzka. Z innego wszechświata, no. Jeden koń doznał totalnego paraliżu + herc klekotu, drugi piruetem ewakuował się "kierunek stajnia"... Ogólnie "spokojny spacer" był na bogato 🙂
Livia   ...z innego świata
13 września 2015 15:25
Znowu ruszę temat, dzisiaj pozdobywaliśmy trochę pól 🙂 Pogoda cudowna, koń super - oby tak dalej 😜



I przejazd, który musimy minąć w drodze na pola 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
13 września 2015 15:57
Pogoda wczoraj się udała. Wiem z dobrego źródła, że była zamawiana 😉

Teren emerycki czyli dwóch panów 19-letnich i dwie młode laski ;P
Rozlewisko strumyka, nawet w czasie suszy można tam łyknąć 🙂

Kontrol kieszeni

Misiek w pozycji typowej


Widok na stajnie z drugiej strony drogi
ekuss   Töltem przez życie
13 września 2015 22:40
Na_biegunach zazdroszcze takich terenow  😍
Na_biegunach nie do przechwalenia, najlepsze widoki 🙂

Livia u nas też konie czują przypływ formy i energi. Piątkowy teren był prawie cały przefurczany 😉
Na_biegunach masz odwrotnie nałożone ochraniacze. 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 września 2015 08:40
kurcze zawsze wydawało mi się, że na jesień to konie opadają z sił, a tu dynamit w kopytach. Uwielbiam te przestrzenie , ścierniska, wykoszone łąki jest pole do popisu  🏇







Kopytka w miejscu tupały
Livia   ...z innego świata
14 września 2015 09:45
Euforia, no niestety konie nie opadają z sił, mój furczał w zeszłym tygodniu tak, że masakra 😁 Piękne widoki 🙂

jagoda, ech, a miała być spokojna jesień 😁 Ale teraz jest trochę lepiej, bo cieplej się zrobiło.

My dzisiaj terenowaliśmy na oklep, w akompaniamencie ryczących pił i walących się drzew - bo ścinka oczywiście szła od rana pełną parą 😎 (przy ścince prowadziłam konia w ręce). Koń trochę nafukany miejscami, ale o wiele lepszy niż w zeszłym tygodniu. Fakt faktem, wieje u nas dość mocno, ale tak ogólnie wszystkie konie u nas jakieś takie... niewylatane 😁
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 września 2015 10:01
całe lato nie jeździłam bo albo za gorąco, albo owady mocno dokuczały albo czasu nie było. Teraz zrobiło się  idealnie, ciepło słonecznie , sucho ( aż za bardzo) no i w końcu spokój z tymi latającymi napastnikami. Jazda w teren to czysta przyjemność.
Tak, wczoraj była rewelacja. Ze znajomą przetarłyśmy pieszy czerwony szlak , przejechałyśmy szczytami okolicznych górek- urocze widoki. Dziwne, że jakoś konnego szlaku nie chce mi się przecierać :P

Jak zwykle zdjęcia superowe- nic tylko by jeździć w teren, a tu do pracy muszę chodzić 🙁 i czasu brak
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
14 września 2015 21:04
RatiNa, bardzo prawdopodobne  🤣  Koń nie mój, o ochraniaczach pamiętam tylko, że rzepy "z wiatrem" a tu model specjalny z wiatrem w obu kombinacjach  🤔
Euforia_80, cudnie zielono!
marysia550, najchętniej sprawdzam teren w google i jadę z punktu A do B na azymut. Piesze szlaki mogłyby być ciekawą alternatywą 🙂 Tylko nie wiem czy nie będzie sporo asfaltem...
Cudowne zdjęcia, raaany mega widoki. Strasznie zazdroszczę!  🏇 u mnie szykuje się terenowy weekend,  w sobotę las, a w niedzielę plaża. Zasypie Was fotkami
:kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 września 2015 07:02
srokate ech jak ja Ci plaży zazdroszczę , tak mi się marzy  😜
Na_biegunach akurat te ochraniacze jak je nie założysz to zawsze będą z "wiatrem" pamiętaj aby były na zewnątrz nogi zapinane, bo jak koń będzie ocierał nogę o nogę to kiedyś je zgubisz 🙂
Na_biegunach,  u nas chyba najmniej przgstepny dla konia jest konny.
[quote author=Euforia_80 link=topic=114.msg2420566#msg2420566 date=1442296956]
srokate ech jak ja Ci plaży zazdroszczę , tak mi się marzy  😜
[/quote]

Zawsze można przyjechać do Kołobrzegu, odwiedzić różne stajnie i popytać o tereny na plażę! :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 września 2015 10:00
oj chciałabym ale ja z ok. Rzeszowa więc trochę daleko ale może kiedyś, kto wie...
Livia   ...z innego świata
15 września 2015 10:09
Euforia, marysia, to prawda, teraz jest idealnie - nie za ciepło, nie zimno, bez latającego badziewia. Ale ja w ogóle jesień i wiosnę uwielbiam terenowo 🙂

srokate, czekam na zdjęcia z plaży 🙂
Euforia_80 każdemu należy się urlop raz na jakiś czas, a urlop można pogodzić z terenami po plaży! 😀
Livia oczywiście, że będą! Musisz tylko cierpliwie wyczekać się do niedzieli. Ja już nie mogę na tyłku usiedzieć. 😜
ja piątek-niedziela rajdowo spędzam. Zaspokoję się 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się