paznokcie, żele, tipsy

fruity_jelly -  dokładnie takie samo miałam skojarzenie w pierwszym momencie, że to manicure na chorych paznokciach  😜
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 sierpnia 2015 13:45
Zrobiło mi się niedobrze patrząc na te zdjęcia  To wygląda jak jakaś mutacja / narośle 🤔wirek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 sierpnia 2015 16:46
Komentarz męża...kiedyś wsadzalo się palce do gardła żeby zwymiotowac,  teraz wystarczy popatrzeć :-D.

Semilac kladziony chalupniczo i beznadziejnie trzyma się jak złoto! Kocham ta hybryde :-D.
Gdzie dostanę dobre ostre cążki do skórek? Wiem, że w zasadzie nie powinno się skórek cążkami traktować ale nie ze wszystkimi sobie żel Sally Hansen radzi.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 sierpnia 2015 12:27
fruity_jelly kup firmy Solingen - najszybciej znajdziesz w internecie, na allegro 😉
O mamo nie sądziłam, że cążki mogą tyle kosztować 😵
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 września 2015 09:15
Paznokci u rąk nie maluję, ale za to na stopach koleżanka wczoraj się wyżyła 🙂 Pyłek (syrenka) na bordowej hybrydzie, fajna odmiana po klasycznej czerwieni 🙂
Ratunku, bo mi już ręce opadają... Co robię nie tak, że mi wyłażą pęcherzyki powietrza (chyba... takie wypukłe małe kropeczki), jak maluję pazury zwykłym lakierem? Używam głównie lakierów Eveline, ale z Rimmelami i w sumie wszystkim jest to samo. I nieważne, czy lakier już mam jakiś czas, czy jest świeżo kupiony. Myślałam, że może wina wysuszacza - ale jednak nie, bez niego też wyłażą (choć mniej). Odtłuszczam przed pomalowaniem, próbowałam zamiast zmywaczem odtłuścić alkoholem, nic się nie zmieniło, pilnuję, żeby bezpośrednio przed malowaniem nie wybełtać lakieru (żeby się nie napęcherzykował, tylko odstał trochę po delikatnym zamieszaniu), wstawiałam buteleczkę do ciepłej wody na czas malowania, z bazą, bez bazy... i też nic.
Jedyne, przy czym mi się nie pęcherzykowały, to hybryda (przypuszczam, że jakby mi manicurzystka pomalowała zwykłym lakierem, to też by było ok, ale nie próbowałam 😉). Kiedyś mi się te pęcherzyki nie robiły. 🙄 Ale zaczęły się robić, zanim zaczęłam regularnie robić hybrydę, więc z hybrydą to też nie ma związku. Aktualnie nie hybryduję 😉, bo coraz krócej mi się trzymała i jak mi odprysło po 2 dniach od zrobienia, to stwierdziłam, że chyba czas na przerwę - gdzie krótki czas trzymania się lakieru nie był absolutnie winą manicurzystki, bo wszystkim innym się trzyma po 2-3 tygodnie. Mnie pękała przez rodzaj pracy (po jakimś czasie nawet wtedy, gdy robiłam wszystko w rękawiczkach). No i muszę sobie chwilowo sama ogarniać, ale przez te pęcherzyki mnie trafia. 😉
Może za grube warstwy kładziesz?
sumire, a to dziwne z tą hybrydą, ja od 2-3 miesięcy robię regularnie i trzyma mi się co raz dłużej (nawet przy koniach). Robię z hardem i nie zmywam dokładnie całego starego, tylko jakaś minimalna warstwa zostaje 😉
Za grubo kładziesz lakier lub lakier jest gęsty i stary.
Ja polecam lakier Bell Gel,  kosztuje ok.7 zł a jest rewelacyjny, nie odpryskuje,  nie ściera się,  w miare dobrze się go nakłada, stwarza trochę wrażenie żelu.Polecam
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 września 2015 20:33
czy Essie trzymają się tak dobrze jak Sally Hansen?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
09 września 2015 20:38
U mnie lepiej 🙂 szczególnie na nogach essie bije sally.
Ale moja mama znowu twierdzi, ze sally lepsza. Trzeba wiec próbować.

Ja ogólnie jestem fanka essie z normalnych lakierów i striplac z hybryd.
Amelia, nie kładę grubych warstw, malowała mi też koleżanka (która ma większą wprawę ode mnie i jak maluje komuś innemu niż mi, to jest ok - włącznie z tym, że zaraz po mnie tym samym lakierem malowała drugą dziewczynę i u niej było w porządku) i też to samo. I już pisałam, że nawet z nowymi, świeżo kupionymi i otwartymi lakierami (które nie stały na szafie z lampą) tak mam. Średnio możliwe mi się wydaje, żeby absolutnie wszystkie lakiery, jakie mam/ktoś mi pomaluje były felerne i za stare.
Teraz mi się skojarzyło, że po matowym (Wibo akurat) chyba było ok.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 września 2015 21:33
Gienia-Pigwa, ja ogólnie uwielbiam Sally, ale Essie kusi mnie kolorami, bo szukam czegoś ciekawego na jesień. wypróbuję 👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 września 2015 07:51
sumire, może to wina Twoich paznokci  ? 😉 Moze kup coś innego do wytrawiania płytki ?
Czy wszystkie lakiery z Sally Hansen są takie rzadkie?
Lubię gęste lakiery, takimi rzadziznami nie potrafię malować.
Które hybrydy są najgęstsze?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
10 września 2015 11:01
Dziewczyny, planuję uczyć się pazurków met. hybrydową. Szukam zestawu do nauki. Co myślicie o tym?
http://www.neonail.pl/produkt/4118-zestaw-emg-hybrydowy.html?search=product&string=zestaw&search_button=Szukaj

Kupował ktoś kiedys z tej firmy? :kwiatek:
A jak Essie ma się do OPI? OPI mi się odpryskuje jak każdy inny niestety, po ok. 3 dniach. 🤔
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 września 2015 12:12
Essie jest moim zdaniem lepsze do malowania ale to pojecie względne. Ale trzymają sie podobnie. Dziewczyny kazda z nas ma inne upodobania i inne paznokcie. Trzeba próbować.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 września 2015 12:35
ashtray, mnie odpryskiwało wszystko jak miałam słabe paznokcie. wzmocniłam je przez wakacje i teraz spokojnie jak dobrze pomaluję to SH trzyma się tydzień.

kupiłam sobie matowy top z Manhattanu, matuje przez jakiś jeden dzień (zna ktoś jakiś matowy top który będzie matował dłużej?), ale za to rewelacyjnie trzyma się pod nim lakier, przeżył naprawdę ciężkie warunki.
madmaddie, wibo. Matuje tak długo jak jest na paznokciach
madmaddie z paznokciami chyba wszystko ok. Są mocne, nie łamią się, rosną szybko, nie mają przebarwień ani nic w tym stylu. Colorama trzyma mi się na nich 6 dni, a OPI 3. A OPI ma fajniejsze kolory. 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 września 2015 12:55
yga, Neonail całkiem spoko firma 😉
yga, a mnie właśnie lakiery hybrydowe z neonail w ogóle nie podchodzą. Dużo bardziej jestem zadowolona z semilaca. Za to lampa z semilac popsuła mi się po pół roku a ta z neonails nadal świetnie śmiga i nic się z nią nie dzieje 🙂
Moje pierwsze hybrydy na żelu,  są czadowe  😜

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 września 2015 12:27
a u mnie było tak

po kilku miesiącach odżywiania paznokci jest tak

cały czas robię hybrydy , ostatnio paznokcie nieco skróciłam

i bardzo polecam lakiery hybrydowe Pronail, super się nakładają, długo się utrzymują i fajnie schodzą pod acetonem.
Euforia_80, a czym odżywiasz? I jak paznokcie się trzymają po zdjęciu hybrydy? Ja ciagle mam hybrydę, wiec są długie, ale jak zdejmę, to są mega cienkie i miękkie :/
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 września 2015 05:06
Ja tez jak za długo nosze hybrydy to mam cienkie paznokcie.

Euforia_80, robisz sama sobie? Jak tak to widać różnice w technice po czasie 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 września 2015 07:11
Libeerte łykam codziennie ale codziennie witaminkę z apteki na włosy i paznokcie , nie mam konkretnej firmy.  Już tak kilka miesięcy i różnica jest ogromna. Paznokcie jak widać długie i w ogóle sie nie łamią, a wcale ich nie oszczędzam jak trzeba garnek wydrapać to spokojnie dają radę. Po zdjęciu hybryd paznokcie normalne , nie są tylko błyszczące no bo wiadomo pod hybrydę trzeba troszkę zmatowić. Nie wiem jak wy robicie ale ja pod kolejną warstwę matowię bardzo delikatnie tylko tyle żeby usunąć resztki lakieru bo to też ma wpływ na stan płytki.

Gienia-Pigwa dziękuję  😡 , robię sama wiadomo praktyka czyni mistrza  😁 .

Dziewczyny przy hybrydzie nie da się odżywić paznokci inaczej jak od wewnątrz więc polecam witaminki . Bardzo dobre są Merz Spezial ale nie są najtańsze to już kwestia kieszeni, u mnie z niższej półki też się sprawdziły ale rzeczywiście biorę codziennie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się