Konie Holsztyńskie

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 grudnia 2011 09:56
Piotr Piasecki swego czasu zajmował się robieniem koni klienckich z Niemiec i były to holsztyny i nie mógł się ich nachwalić jak bezproblemowo praca z nimi przebiega.
Moga byc roznice miedzy poszczegolnymi ksiegami nawet jezeli rodowody sie pokrywaja, poniwaz oprocz rodowodow jest jeszcze selekcja i to jakie konie dostaja licencje zalezy od filozofii zwiazku. Ja spotkalam sie z opinia ze holsztyny to "miski". Byc moze dlatego ze hodowcy sa bardziej uczuleni na punkcie psychy niz w innych ksiegach.
one są "miśki" ale jednocześnie z własnym zdaniem
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2011 21:00
wrotki, ależ ja sie nie upieram 😉
mnie tam obojętne, jakiej jest rasy (a przerabialam różne), jest mój i jest najwspanialszy. I myślę, że kazdy z właścicieli tak podchodzi do swoich koni.
Choć nie mozna moim zdaniem negować w całości pewnych charakterystyk poszczegolnych ras, choć i to przez lata się zmienia, bo zmienia sie hodowla.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 grudnia 2011 15:43
honey a co dziwnego w tym stwierdzeniu...?
Jak najbardziej wierzę w to , co zostało tu powiedziane o holsztynach🙂
ale (tu może byc mały offtop) jeździłam na oldenburgach, z czego jeden po Argentinusie, hanowerze, klaczy westfaldzkiej, sama mam  klacz brandenburską po dużym sporcie, a drugi brandenburg rośnie jako następca i powiem tak od siebie,że chyba wszystkie rasy niemieckie mają duże predyspozycje sportowe(w tym przypadku mówię o skokach), natomiast wielkiej różnicy między tymi rasami nie widzę 🙂
kucyna ja najbadziej się z tobą zgodzę, ale to dlatego że wszystkie te rasy mają to samo w rodowodach, szczerze powiem że czasem sie zastanawiam w jaki sposób nadają te rasy, ostatnio widziałam super oldenburga a oboje rodzice holsztyny, więc generalnie się mocno zdziwiłam
zależy gdzie się urodził, ale generalnie wszystkie są jakby z jednego wora 🙂
Czy będzie można kogoś spotkać z re-voltowiczów?
Condina na pewno jest 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
01 listopada 2013 16:40
ma ktos konia po con air?
Kolejny zwycięzca Korungu w polskich rękach. Super, na podium potomkowie Casalla, no no  😜
klik
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 listopada 2013 18:58
Ten za to trafił do stajni Ciekocinko 🙂

Champ Acor
Ten Ciekocinkowy super, ale nieuznany niestety. Wechta kupiła jeszcze jednego cukierka
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 listopada 2013 22:09
armara, nieuznany? Nie wiedziałam, ale ładny 😉

Przeglądając podobne filmiki natrafiłam jeszcze na tego konia:
i zastanawiam się, gdzie podział się jego ogon 😉
Czy mógłby ktoś polecić stajnie hodujące holsztyny w Polsce i zagranicą? oraz wypowiedzieć  się na temat stajni Kosickich?
Donia Hodowla Czarna Huta chyba holsztyny hoduje 😉
W Polsce jest kilka stajni, w których rodzą się źrebięta holsztyńskie linki poniżej:

Hodowla Koni Holsztyńskich Róża
Konie Kosicki
Red Wine Żelichów (źrebaki są też zapisywane w związakch Z i OS)
Kasperscy Konie
Konie Szarek

Hodowla zagraniczna jest rozsiana, może Condina pomoże 🙂

Co do pierwszej stajni - Condina jest na forum, najlepiej uderzać bezpośrednio do niej, mają trochę ciekawych koni, przede wszystkim świetne źrebaki z rocznika 2014 - byłam widziałam 🙂

Fokusowa
Większość koni wpisana jest do sp chyba 😉
armara, fokusowa dzięki  wszystkie linki już przejrzałam, niektóre sama znalazłam wcześniej. Szukam  skoczka z dobrym ruchem,  do 35 tys . zł  docelowo wałacha, więc ogiery wchodzą w grę.  U condiny właśnie 2014 bardzo złapał mnie za oko, ale ja szukam czegoś starszego . Biorąc pod uwagę, że jest końcówka 2014 r. to najlepiej gdyby był z 2012, ewentualnie 2013. Zdaję sobie sprawę , że czym starsze konie, tym bardziej przebrane i ciężej znaleźć perełki.  Podobają mi się też młodziaki z Żelichowa , ale to byłaby dłuższa wyprawa. Jako że nie jestem w tej rasie zorientowana, jedyne na co mogę patrzeć to na budowę, ruch , skoczność jako konia wierzchowego. A co z liniami? są jakieś szczególnie cenione, bądź wręcz przeciwnie?
kujka   new better life mode: on
10 grudnia 2014 11:09
Donia Aleksandra, jest jeszcze Stara Wies, tam tez moga miec holsztyny chyba.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 grudnia 2014 14:31
Holsztyny w przystępnych cenach ma p.Kramer:
http://koniebogdanowo.wix.com/kramer
a z zagranicznych ( niemieckich )  hodowli nic  nie polecacie z własnego doświadczenia?
Niestety u  nas 3 / 2 latków  na prawdę fajnych nie ma . Nawet nie patrząc na portfel 🙄
A my się wliczamy? Pół Holsztyn, pół Angloarab. Matka Opcja, ojciec Landcordek. Koń Odys 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się