Wybory 2015 i to co po wyborach.

Niektórzy ludzie staję przed życiowymi dylematami przed którymi ty nigdy nie stałes i stać nie nędziesz.
Trzeba było tak od razu, że miałeś takie dylematy, że trzeba było kogoś okraść.
Świetnie rozumiesz komunistów - co budzi zażenowanie.

Argumenty ad personam - prosiłem, weź tabletki.
Rozumiem że mamusia cię przekonała że ojciec dyrektor to jedyna prawda objawiona i trzeba popierać tych co on namaścił . Masz rację , słuchaj się dorosłych  😉
Link - jeszcze troszkę kasy przed odejściem wyrzucać. No i przytulisko dla dziennikarzy jakieś będzie. Nie rozumiem. Po co Polakom i Holendrom rosyjskojęzyczne media?
Tania - Milion Euro to żadna kasa, a będą mieli tak jak my kiedyś , swoje radio wolna europa . 😁 Tam już ludzie też cienko piszczą ,więc zaraz i u nich zaczną się poważne problemy  😉
Jak taki wydatek zestawi się z zamknięciem gazetki dla niewidomych, która padła bo brakło jej 30 tysięcy na istnienie, to złość bierze.
link
Co innego polityka lokalna a co innego polityka lokalna. 😉

Coraz bardziej się przekonuje że to co tutaj pisałem zaczyna się relanie rysować . http://www.tvn24.pl/jaroslaw-kaczynski-przemawia-w-czasie-miesiecznicy-smolenskiej,576324,s.html

W przypadku wygranej PIS , to będą podstawowe problemy a premier Kaczyński będzie się mścił na tych co wg, niego są odpowiedzialni za śmierć jego brata.
(...)
W przypadku wygranej PIS , to będą podstawowe problemy a premier Kaczyński będzie się mścił na tych co wg, niego są odpowiedzialni za śmierć jego brata.

Ty się tak tego obawiasz, że aż myślę czy nie sadziłeś brzozy.
A skąd tam brzoza.  😤 Co za wrogi element ją tam posadził  😤 Domyślam się kto odpowie za tę brzozę i kto jest winny że ona tam była 😎
A skąd tam brzoza.  😤 Co za wrogi element ją tam posadził  😤 Domyślam się kto odpowie za tę brzozę i kto jest winny że ona tam była 😎

No chyba Ty, bo tak się tym martwisz?
p.s
Przypomnę może, ze Twój ulubiony rząd nie zakończył śledztwa w tej sprawie. Zatem o co pretensje?
Nie zakończył czegoś czego zakończyć się nie da. A jeśli chodzi o samo wyjaśnieni katastrofy , to już prawie wszystko zostało wyjaśnione. Dla twojej wiedzy ,warto pooglądać takie programy jak Katastrofa w przestworzach. Żadna ,ale to żadna katastrofa nigdy nie została wyjaśniona w krótszym czasie niż parę lat ,a często trwa to kilkanaście . 😉
No to i Prezes nie zakończy, czym się martwisz? Msze "smoleńskie" takie są. Każdemu wolno mówić i myśleć jak uważa.
Czy Prezesowi nie wolno? Ma jakiś zakaz?
Tania - Jesteś bardzo inteligentną osobą , ale mam prośbę . Nie traktuj mnie jak idioty  😉 I nie bagatelizuj pewnych spraw, tylko dla tego że masz inne poglądy.
Ja przynajmniej staram się być obiektywny. Mówię jasno że nie trawię Gowina , bo ideologicznie jest dla mnie z innej bajki , ale jest wiele tematów w których zgadzam się z tym człowiekiem i popieram go w 100% .  😉

P.S Prezes jak dojdzie do władzy ,to właśnie ją zakończy ,ale na własnych warunkach i uznając swoje prawdy . 😉
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
11 września 2015 08:47
No właśnie,przecież podobno jest demokracja i wolność,więc chyba można wyznawać dowolne teorie i nie czuć się z tego powodu prześladowanym Smoku?A jak Ci się zwierzę,że mając 55 lat nadal wierzę w krasnoludki,naślesz na mnie inspekcję sanitarną  😅
No właśnie,przecież podobno jest demokracja i wolność,więc chyba można wyznawać dowolne teorie i nie czuć się z tego powodu prześladowanym Smoku?A jak Ci się zwierzę,że mając 55 lat nadal wierzę w krasnoludki,naślesz na mnie inspekcję sanitarną  😅


Wyznawać i wierzyć możesz absolutnie we wszystko ,nawet w ŚW. Mikołaja ( mam nadzieje że istnieje i nie zapomni o mnie w tym roku  😁 ) ale nie narzucać swoją wiarę i sankcjonować ją prawnie . 😉
Moim zdaniem Rosja celowo nie oddała wraku, utrudniała postępowanie, bo jej korzyścią jest wewnętrzny konflikt w Polsce.
I zamiast demonstrować niepodległość jabłkami trzeba się upomnieć i śledztwo zakończyć. Bo w obecnym stanie obie strony są zmuszone do nieustannej wojny. I jak się Prezesowi uda to tylko dobrze dla wszystkich. Bo przedmiot sporu zniknie. "Tylko prawda nas wyzwoli".
Ja wiem, ze zdaniem wielu osób świat byłby piękniejszy bez staruszek w beretach, ale one są i z wielką siłą trwają przy swoich poglądach. I to jest ich prawo.
A co do narzucania tego i owego, to masz tak narzucone, ze nawet tego nie widzisz.  😉
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
11 września 2015 08:57
I vice versa,dokładnie to samo można powiedzieć o obecnych rządach,dla innej opcji niż Twoja wszystko jest dokładnie na odwrót,jeszcze raz przypominam ,mamy demokrację więc naucz się rozumieć ,że KAŻDA racja jest równoprawna. 💃
Wyznawać i wierzyć możesz absolutnie we wszystko ,nawet w ŚW. Mikołaja ( mam nadzieje że istnieje i nie zapomni o mnie w tym roku  😁 ) ale nie narzucać swoją wiarę i sankcjonować ją prawnie . 😉
Laurkę dla Bieruta napisałeś, pochwaliłeś zabranie pieniędzy niewidomym, epatujesz prymitywnym antyklerykalizmem, rodem z lat 50 - ciekawe, co będzie dalej.
Słuchaj mamusi i ojca Dyrektora. Twoje poglądy są co prawda z czasów św. Inkwizycji ,ale mamusia ma zawsze rację . 😉
Link - też ładnie.  😲
DESPERADO
No nie wiem. Jak wypowiadali się ekonomiści w TVP , to uważają to za bardzo dobry pomysł. 😉
Z ato jak oglądałem konwencję PIS to był festiwal nienawiści i w zasadzie nic więcej. W większości już nawet nie ukrywanej.  🤔
buahaha, naprawdę znajdzie się ktoś tak głupi że w to uwierzy?
gdzie jest moje 3x15? Już się nie dam oszukać...
No nie wiem. Jak wypowiadali się ekonomiści w TVP , to uważają to za bardzo dobry pomysł. 😉
Z ato jak oglądałem konwencję PIS to był festiwal nienawiści i w zasadzie nic więcej. W większości już nawet nie ukrywanej.  🤔

Dziwię się, że darłeś się, jak Duda mówił o kwocie wolnej od podatku - skąd na to weźmie - i miało to kosztować miliardy.

Słuchałem jakiegoś cepa z GW, który odpowiadał na niezadane pytanie - tj. zanim jeszcze został zapytany, to już wiedział, że PO "ma skąd wziąć" - pomimo, że nie znał propozycji - więc fantazjował, że np. będzie jedna stawka VAT na wszystko - oczywiście ta najwyższa. Dla - niegramotnych i lemingów - niskie stawki VAT są na dobra specjalne, tzn. wrażliwe społecznie i jedzenie - czyli przekładając na polski redachtor z gazwyba powiedział, że on sądzi, że zapłacą najubożsi.

Inna jest opcja Sadowskiego - mitomana, któremu nie wiadomo kto płaci - bo on nic konkretnego nie wytwarza - a chodzi o jego starą koncepcję, by był tylko "pitozus" procentowy, łatwy w wyliczeniu. Opcja fajna - tylko, że PO powiedziało, że najniższa stawka miałaby wynosić 10% - czyli pytanie "skąd rząd da" nadal aktualne.
Opcja - jak napisałem fajna, ale ma jeden mankament odłożony w czasie - gdy nie ma składki ZUS - tylko podatek - to nie ma powiązania świadczenia z emeryturą - ponieważ podatek jest świadczeniem nieekwiwalentnym. A to oznacza, że w takim wariancie emerytura będzie socjalna - czyli dowolna, czyli dowolnie niska. Ponieważ ja pamiętam z telewizora, co Buzek Jerzy, kumpel Tuska opowiadał o emeryturach, jakie będa fajne i jakie kapitałowe i jak to pod palmami - to sądzę, że gdybym go nazwał sk-synem - nawret publiczne, to nawt sąd by mnie nie skazał za obrazę.

Więc jest to albo szwindel, albo szwindel - tylko inny. To jak z tym EUR - tłumaczenie dla lemingów jest takie, że fajnie, jak nie trzeba wymieniać pieniędzy - jakby każdy leming robił to codziennie. Prawdziwe jest nieco inne, ale to nie ten temat.

Podobno mają być darmowe loty na Marsa, jak PO wygra.

Nie darłem się na kwotę wolną od podatku , tylko na całokształt jego pomysłów. Apropo's , nie powinieneś tych pomysłów , przedstawionych przez PO bombardować , bo PIS własnie powiedział że te pomysły są genialne  i to były ich pomysły .  😁 😁 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 września 2015 21:10
Np. w Danii od zawsze istniał wyłącznie podatek dochodowy - i z tego finansowane jest wszystko włącznie ze opieką zdrowotną oraz emeryturami. Tzw. emerytura państwowa jest jednakowa dla każdego emeryta, co prawda jest to kwota dość niska  ale przynależna każdemu obywatelowi bez względu  na to ile zarabiał i czy w ogóle w swoim życiu pracował.
Ela Pe-Trochę jak w komunie ( przynajmniej w założeniach ) 😉 Ale jeżeli da się z tego żyć . Poza tym , ci co pracowali ,odłożyli kasę na dokładkę do emerytury.

Noblista o Polsce. http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/krugman-porownuje-polske-i-grecje-jest-jedna-podstawowa-roznica,576702.html
Nie darłem się na kwotę wolną od podatku , tylko na całokształt jego pomysłów. Apropo's , nie powinieneś tych pomysłów , przedstawionych przez PO bombardować , bo PIS własnie powiedział że te pomysły są genialne  i to były ich pomysły .  😁 😁 😁

Prawdą jest, że PiS przedstawił kiedyś taki pomysł - było nawet transmitowane spotkanie z panami z Centrum im. Adama Smitha - tyle, że wtedy była mowa o 25% podatku od wynagrodzeń zamiast PIT i ZUS - a nie mamienie, że może być 10%.
PiS wtedy obniżył podatek PIT i składkę ZUS o parę punktów - za co jest krytykowany do dziś, więc ty nie masz żadnej legitymacji do oceniania - bo to jest mentalność Kalego - jak PiS obniża - źle - jak PO "zamierza" obniżyć - dobrze.
PiS coś zrobił "w podatkach" - a PO tylko obiecywało, jak wymienione wyżej 3x15%., więc PO ma niższy wskaźnik wiarygodności. PiS nie obniży znacząco całokształtu podatków - natomiast może inaczej je rozdzielić - tj. "zdjąć" tym, co zarabiają najmniej - bo oni i tak wydają niemal wszystko na konsumpcję - natomiast obietnice PO są tylko obietnicami - składanie ich po 8 latach rządów jest po prostu śmieszne.

Ja w ogóle nie słucham obietnic - ani jednej, ani drugiej strony - bo mnie obietnice składane w kampanii wyborczej nie interesują - to co faktycznie zrobi zwycięzca wyborów zależy od jego paradygmatów, jakimi się kieruje, a nie co obiecał. O ile PiS wykazuje jakieś objawy troski o gospodarkę, tj. nie fascynuje go, że ktoś produkuje ładne samochody - tylko, czy płaci podatki - jak np. Fiat, który nigdy nie płacił CIT - o tyle PO ma mentalność alkoholika - tj. zadłużyć się, otoczyć blichtrem, a resztę przepić. Połowa zadłużenia państwa, pomimo, że PO rządziło tylko 1/3 okresu po transformacji jest dorobkiem negatywnym - bo na kredyt to i Gierek potrafił i każdy dureń potrafi, szczególnie, jak kredyt spłaca nie ten, co decyduje, ile i na co wziąć.

Poza tym, całokształt składa się "częściokształtów" 🙂

> ElaPe - tak, ale Dania to zupełnie inna bajka - tam mój samochód kosztuje 3x tyle, co w Polsce, bo jest na niego wysoki podatek - przynajmniej kiedyś tak było.
To "mało" w Danii - to nie jest 100 - 200 EUR miesięcznie. Jak już mamy sobie folgować z marzeniami - to w Anglii do kwoty ok. 5 tys. zł miesięcznie nie ma w ogóle podatku PIT i składki ZUS - taka jest kwota wolna - przynajmniej tak było do niedawna, jak mnie to interesowało.
Sam pomysł nie jest zły - tyle, że PO wie, że nie wygra wyborów, więc może obiecywać, co zechce - że się ponownie czepię tych 10%. To jest populizm - epatowanie liberalnym sloganem "niskie, proste podatki" - przy stanie naszego budżetu jest to nierealne - bo każdy następny rząd będzie musiał pożyczać - na same odstetki od zadłużenia jest tego ok. kilkadziesiąt miliardów rocznie. Jak ktoś coś pomajstruje w podatkach - to rynki natychmiast wycenią dług Polski tak, że będzie tego do spłaty dwa razy więcej - licząc metodologią antydudową - wyjdzie tego z 500 miliardów za kadencję. Tyle obiecuje PO.

W Polsce problemem jest strukturalne bezrobocie i wysoka bariera wejścia dla tych, co nie są wydajni (oni te bezrobocie tworzą) - ale coś by mogli zarobić, gdyby nie to, że obowiązuje ustawowy zakaz pracy - a pozwolenie na jej świadczenie kosztuje tyle, ile licencja pilota Boeinga - ponad 100 tys. EUR (nie komentuj, proszę tego fragmentu 🙂 )

>Smok10, once again - no właśnie, waluta, a kto prze do EUR? Podstawowym celem EUR jest ustalenie sztywnego parytetu (ta sama waluta, kurs wymiany ustalony raz i szywno, arbitralnie, pod naciskiem silniejszego, tj. Niemiec) - co skutkuje transferem PKB do kraju silniejszego. Raz już to przerabialiśmy - sztywny i niekorzystny kurs marki niemieckiej do walut krajów podbitych. Szczęśliwie tylko kilka lat. I to nie ja wymyśliłem teraz, ad hoc - a piszą to poważni ludzie i nie z twojej ulubionjej rozgłośni radiowej, oj nie.



Ja jestem za przyjęciem euro



PO od kilku lat nie potrafi obniżyć o 1% vatu który podniosło "tymczasowo", krótko po tym jak obiecało go obniżyć. I teraz, po 8 latach, miesiąc przed wyborami, składa obietnice jak powyżej? Przecież to jawna kpina z wyborców, oni naprawdę mają ludzi za idiotów. Czas pokaże, czy słusznie.

> ElaPe - tak, ale Dania to zupełnie inna bajka - tam mój samochód kosztuje 3x tyle, co w Polsce, bo jest na niego wysoki podatek - przynajmniej kiedyś tak było.


Ten sam samochód w USA jest 2 x tańszy jak w Polsce  😁 😁 😁 Rózne kraje korzystają z róźnego modelu fiskalnego i jakoś każdy daje radę . 😉 😉 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się