Derki

anai, hmm.... raczej 155/160. Zależy od marki, ale częściej 155. Polary 165 cm.
Jak z wytrzymałością derek Stripes Eskadrona? Chodzi mi o te stajenne, nylonowe z polarowym podszyciem. Nada się na stajenną?
tulipan, nie miałam nigdy w ręku, ale podobno są porządnie wykonane.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 września 2015 20:28
Czy ktos jest mi w stanie powiedziec czy derka siatkowa z Deca wypada standardowo? I czy bierzecie rozmiar wieksza nic kon nosi bo to siatkowa wiec moze lepiej dluzsza?
domiwa ja brałam 155 dla kobyły noszącej 155 i wygląda to tak :



czyli akurat, oprócz ciasnej klaty (nam jest wszystko ciasne w klacie , taki urok Smoczycy)
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 września 2015 21:46
Moja niby 145-150 ale mam wrazenie,ze sie rozrosla. A ja tez preferuje dluzsze derki nie tyle co na zadzie co w dol 🙂
Mam siatkową z Decathlonu kupioną rok temu i rozmiarówka wypada standardowo. Nawet teraz, kiedy koń w ciągu roku urósł i zrobił mi się raczej 155 niż 145, nadal pasuje, choć przypomina bardziej mini niż sukienkę  🤣
potrzebuję pomocy, jaka firma ma w ofercie derki 150 gr?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 września 2015 22:02
Horze, Eskadron, Trust, VH
lusia722, zapomniałam dopisać ze oprócz Eskadrona, bo ichnie są IMO nie warte pieniędzy. A VH jeszcze są dostępne?

edit: A ta Horze jest tylko 145 :P ja mam niestety większe paskudy.
xxagaxx, jeszcze bucas.
xxagaxx, Mark Todd jeszcze i J. Whitaker.

Edit. przepraszam, JW ma jednak 120, a nie 150.
xxagaxx, w Grene na wyprzedaży z wypełnieniem 150 gr mają 155, sama nabyłam niedawno 😉 klik
Tylko Titan został 145, ale na moją smoczycę pasuje na długość, tylko klata mogłaby być szersza 🙁 Wszystkie VH takie wąskie?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
14 września 2015 11:47
Maea tak, Villa Horse są wąskie w klacie 😉
Hm mam konie szerokie w klacie i Titany od VH leżą równie dobrze, jak Horze Avalanche (znaczy dobrze 🙂 ).
Maea, no właśnie nie ma juz VH, przynajmniej ja nie znalazłam. Mam jedną i jestem mega zadowolona, żałuję że nie wzięłam dwóch.
Miał ktoś kiedyś tak, że pralnia skurczyła mu derki? Jak to się skończyło? Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiem co robić. Ale derka wróciła jakieś 10-15cm mniejsza.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 września 2015 20:38
oz widzę, że jesteś z Warszawy możesz na pw napisać z jakiej pralni korzystałaś? Bo jestem na etapie wyboru :/ moja pobliska się zawinęła do Łomianek
oz - próbowałaś jakoś reklamować może?
Maea, no właśnie nie ma juz VH


W Grene VH Titan są cały czas dostępne w dodatku w kosmicznie niskiej cenie...
Ja ostatnio nabylam 135cm, jest swietna 😉 i wygląda na mocną 😉
Z nieba mi spadło to info! Nabyłam tego Titana!
Już się bałam, że nic sensownego nie upoluję za tą cenę  😵
_Gaga, ja widziałam, ale same małe. Upolowałam za to VH 150gr na allegro 😀 i już jestem szczęśliwa 😀
Czy ktoś ma w użytkowaniu tą derkę?
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HORZE-Derka-podszyta-polarem-Brighton-granatowa/8010
Z czego jest materiał wierzchni?
W temacie derek innych niż osuszające jestem całkowicie zielona, dlatego będę wdzięczna za rady. Mam w stajni starszą klacz. Od dobrych kilkunastu lat jest w stajni wolnowybiegowej. Ostatnio spadła z wagi, ogólnie widać, że dopada ją starość. Potrzebuję dla niej derki, takiej na chłodniejsze jesienne dni. Jaką wybrać? Czy w takich przypadkach ubiera się podszyte przeciwdeszczówki czy jakieś inne? Może bawełnianą? Prooooszę o wskazówki bo podejrzewam, że w ciągu tygodnia-dwóch trzeba będzie w coś babuszkę odziać  :kwiatek:
Myślę, że wystarczy padokówka na polarze lub z lekkim wypełnieniem, 100 gram. Głównie chodzi o to, żeby nie przewiewało staruszce gnatów na padoku, także izolacja od wiatru i wody wystarczy, nie ma co jej grzać 😉
Ja też nabyłam VH Titan zachęcona Waszymi opiniami.

I ta VH Esteem też zachęca za tę cenę, i na plus nietypowe wypełnienie 150g, rzadko występujące a przydatne.

Edit: nie ten wątek
Chyba też potrzebuję porady, potrzebuję kupić derke padokową 125, w rozsądnej cenie, bo to ma być derka tylko na wybitne niepogody. No i po wstepnym rozpoznaniu, stwierdzam, że nie ma zbyt dużego wyboru w tym rozmiarze, poleci coś ktoś?  :kwiatek:
Szalona😉, Start Two Tone na przykład? Koszt poniżej 200 zl a derka sto razy lepsza niż chociażby Yorki w podobnej cenie. A jak jeszcze uda Ci się gdzies dorwać stara wersje ze ściągaczem wokół szyi to juz w ogóle idealnie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się